POLAND IN (2018-2021)

Stacje telewizyjne, które zniknęły z polskiego rynku.
Awatar użytkownika
TiM
VIP Expert
Posty: 3999
Rejestracja: 31 maja 2008, 23:06
x 119
x 151

POLAND IN (2018-2021)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: TiM »

Jan Pawlicki ‏@Jan_Pawlicki 3 min3 minuty temu
Prezes @KurskiPL zapowiada prace nad uruchomieniem kanału informacyjnego Poland24 na stulecie polskiej niepodległości #TVP
polajt2
Użytkownik
Posty: 163
Rejestracja: 13 sty 2016, 13:59
x 20

Nowości w TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: polajt2 »

To bardzo dobra wiadomość. Każdy kraj, który chce, żeby jego punkt widzenia i racja stanu były należycie przedstawiane na forum międzynarodowym powinien taki kanał mieć. Skoro nawet Ukraina może, to czemu nie my? Już od wielu, wielu lat toczyła się dyskusja nad jego powstaniem. Świetne, że w końcu do tego dojdzie.
Awatar użytkownika
Lord_info
VIP Expert
Posty: 3898
Rejestracja: 27 sie 2010, 16:56
x 16

Poland24 (planowany kanał TVP)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Lord_info »

Nowy prezes TVP Jacek Kurski zapowiedział utworzenie nowego kanału anglojęzycznego kanału Poland 24:
http://www.press.pl/newsy/telewizja/pok ... -Poland-24
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
woj29
Obserwator
Posty: 583
Rejestracja: 15 mar 2013, 13:17

Nowości w TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: woj29 »

Pytanie tylko czy naszego publicznego nadawcę stać na taki duży projekt, czy będzie jakiekolwiek zainteresowanie tym kanałem wśród potencjalnych widzów i czy może to zagrozić istnieniu TVP Polonia...
polajt2
Użytkownik
Posty: 163
Rejestracja: 13 sty 2016, 13:59
x 20

Nowości w TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: polajt2 »

Podejrzewam, że to właśnie Polonia zostanie przekształcona w ten kanał. I chyba w tym przypadku ciężko mówić o tym, by robiono to dla kasy i oczekiwano rentowności - taki kanał będzie miał raczej inne zadanie niż zarabianie.
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

Poland24

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

Poland24 w mojej opinii powinno zastąpić TVP Polonię, ale ze względu na długoterminowe umowy TVP z zagranicznymi dystrybutorami TVP Polonii jest wielce prawdopodobne, że konieczne będzie stworzenie nowej stacji.
Pomysł utworzenia Poland24 oceniam jak najbardziej pozytywnie. Międzynarodowy kanał z prawdziwego zdarzenia poruszający tematy Polski i Polaków jest potrzebny.
2009-2021
pavl6
Junior
Posty: 1109
Rejestracja: 06 cze 2009, 20:32
x 1

Poland24

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pavl6 »

Nie sądzę, żeby anglojęzyczny kanał, którego nazwa wskazuje, że będzie wzorowany na takich stacjach jak France24, zastąpił polskojęzyczny kanał dla Polonii. To dwa różne projekty.
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Poland24

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Poza tym dla Polonii projektowane są jeszcze dwa kanały: TV Polska oraz TVP Rozrywka International.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8055
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Poland24

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Brawo. Właśnie o tym mówiłem kilka tygodni temu krytykując TVP w temacie "Wątek polityczny". Wreszcie koniec powiatowego myślenia, polegającego na reklamowaniu Polski w CNN czy innej zachodniej stacji.

Zamiast tego Polska będzie miała własny ośrodek propagandy.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Poland24

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Polski odpowiednik Russia Today :)
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

Poland24 (planowany kanał TVP)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

polajt2 pisze:Podejrzewam, że to właśnie Polonia zostanie przekształcona w ten kanał. I chyba w tym przypadku ciężko mówić o tym, by robiono to dla kasy i oczekiwano rentowności - taki kanał będzie miał raczej inne zadanie niż zarabianie.
Przecież ten kanał nie zastąpi TVP Polonii z dwóch względów. Po pierwsze - język nadawania, a po drugie - TVP Polonia i tak już oszczędza emitując powtórki z archiwów TVP.

Jakbyś się czepiał Francja wciąż ma dwa kanały stworzone przez tamtejszych nadawców publicznych - TV5 (odpowiednik TVP Polonia) i Poland 24 (odpowiednik France 24).
Pozdrawiam, Trzeciak
adekpabianice
Obserwator
Posty: 666
Rejestracja: 13 wrz 2006, 21:38
Lokalizacja: Pabianice
x 1
Kontakt:

Poland 24 (planowany kanał TVP)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: adekpabianice »

Przez chwile czytając nazwę Poland miałem myśli o naszym koledze Poland (kiślu) ale wróćmy do tematu.

Jeżeli TVP Polonia miała by się przekształcić w Poland24 to by się zwolniło miejsce w DVBT na inny kanał co by mnie to bardzo ucieszyło. Ale jezeli by mieli się przekształcić to gdzie by się podziały seriale, dokumenty filmy marki TVP? TVP5 w odpowiednik Francuskiego TV5 Monde? Ale zmiana nazwy i bawienie się w promo nowego kanału to bez sensu.

Debilizmem jest to że Poland24 będzie miała siedzibę w Londynie a nie np w Krakowie czy chociażby Łodz (Ano fakt, Polska w ruinie i tu nie można tego stworzyć).
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Poland 24 (planowany kanał TVP)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

To miłe Adku że o mnie pomyślałeś - dla mnie też to wydało się dziwne - nazwa stacji na stan obecny jest... skrzyżowaniem posiadanego przeze mnie nick'a z moim wiekiem :D
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
janekpogwad
VIP Expert
Posty: 1532
Rejestracja: 09 paź 2010, 17:05
Lokalizacja: Kraków
x 249
x 519
Kontakt:

Poland 24 (planowany kanał TVP)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: janekpogwad »

Nie wiem, skąd Wy macie takie pomysły. TVP Polonia jest i będzie w tej obecnej formie, czyli wszystkie kanały TVP w pigułce dla Polaków za granicą, czyli Polonii. Natomiast Poland24 docelowo ma być nie dla Polaków, tylko dla świata. Nie wierzę, by się oba kanały miały spleść ze sobą, skoro i, mówiąc kolokwialnie, content i target jest zupełnie różny.
szymek48
Junior
Posty: 1140
Rejestracja: 31 lip 2013, 20:13
Lokalizacja: Wielkopolska
x 58
x 12
Kontakt:

Poland 24 (planowany kanał TVP)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: szymek48 »

adekpabianice pisze:Debilizmem jest to że Poland24 będzie miała siedzibę w Londynie a nie np w Krakowie czy chociażby Łodz (Ano fakt, Polska w ruinie i tu nie można tego stworzyć).
Gdzie było podane, że siedziba ma być w Londynie? Zdaje się nie doczytałem czegoś.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zlikwidowane kanały telewizyjne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości