Drugi Multipleks DVB-T

Aktualna sytuacja na rynku DVB-T w Polsce, plany rozwoju, odbiór kanałów telewizyjnych, pytania techniczne...
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Drugi Multipleks DVB-T

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

W tym temacie będziemy rozmawiać o tym co się dzieje przy drugim multipleksie a którego skład by wyglądał następująco :
- Polsat i inny kanał Polsatu (być może Polsat 2 lub Polsat News)
- TVN i inny kanał TVNu (być może TVN7 lub w co wątpię TVN24)
- TV Puls i TV Puls Kids
- TV4 i TV6
Znając życie wpływ na jego wpływ będą miały ostatnie wydarzenia w Sejmie jak dopełnienie składu Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji jak i przyjęcie nowej ustawy medialnej przez Sejm. Według mnie te wydarzenia w Sejmie będą miały wpływ na start tego multipleksu gdyż on jest najbardziej poszkodowany gdyż owszem podział kanały jest ale nie ma wstępnego harmonogramu jak i nieznany jest jego ostateczny skład jak również jego operator. Zapraszam do dyskusji na ten temat i przesyłanie informacji na ten temat.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Kpc21
Junior
Posty: 1482
Rejestracja: 17 paź 2008, 20:11
x 24
x 43
Kontakt:

Drugi Multipleks DVB-T

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kpc21 »

Ostatnio słyszałem też o możliwości umieszczenia zamiast 2 kanałów SD jednego kanału HD. Nie sądzę jednak, żeby komercyjni nadawcy tak postąpili.
Obrazek... i znów: Obrazek, i... Obrazek ponownie. Co wymyślą następne?
domi
Junior
Posty: 945
Rejestracja: 27 lip 2008, 11:37
x 72
x 124

Drugi Multipleks DVB-T

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: domi »

Ja nie rozumiem pewnej rzeczy. Chodzi o to, że każdy z nadawców komercyjnych (POLSAT, TVN, PULS, TV4) uruchomi główny kanał i jeszcze jeden. W przypadku Polsatu i TVN-u sprawa będzie prosta, bo mają masę programów tematycznych. Ale Puls i TV4 nie mają swoich kanałów i muszą stworzyć nowy a kanały tych dwóch nadawców na pewno będą nudne i sezon powtórkowy będzie w nich przez cały rok. Tak więc polityka KRRiT wygląda w ten sposób żeby zapchać MUX-2 jakimiś pierdołami, a ludzie niech się cieszą to co mają. To jest totalnie bez sensu.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Drugi Multipleks DVB-T

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Z sensem, bo wprowadzenie DVB-T pociągnie za sobą równouprawnienie wszystkich nadawców. Jednolity zasięg techniczny, w zasadzie ta sama paczka kanałów, no i te same możliwości uruchomienia drugiego kanału. Wierz mi, że DVB-T to szansa na dużo szybszy rozwój tak wątpliwych projektów jak TV6 czy Puls 2. Tutaj kluczową rolę odegra zasięg, dzięki któremu będzie można zbić majątek na reklamach, a co za tym idzie - znajdą się pieniądze na "odnudzenie" stacji.
domi
Junior
Posty: 945
Rejestracja: 27 lip 2008, 11:37
x 72
x 124

Drugi Multipleks DVB-T

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: domi »

http://media2.pl/media/67873-dvb-t:-dru ... zasie.html - kolejne opóźnienia

Jak tak dalej pójdzie to nigdy tej naziemnej telewizji cyfrowej nie zobaczymy w całej Polsce. Ale też, może wszyscy specjalnie opóźniają start DVB-T, bo w 2012 roku ma być koniec świata, więc po co uruchamiać to na dwa lata :) (oczywiście nie traktujcie tego zdania na poważnie)
manol
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 23 sie 2010, 20:35
Kontakt:

Drugi Multipleks DVB-T

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: manol »

Telewizja Polska oraz TP Emitel podpisały umowę, na mocy której kanały TVP (m.in. TVP Sport, TVP Kultura, TVP Historia czy TVP HD) będą emitowane w tzw. trzecim multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T). Start jeszcze w 2010 roku.
Warblade52
Użytkownik
Posty: 116
Rejestracja: 01 paź 2010, 16:11

Drugi Multipleks DVB-T

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Warblade52 »

Według mnie KRRiT wprowadza błąd.Zamiast dobrego Polsat 2,gdzie lecą m.in.Kiepscy,dają badziewie w postaci Polsat Sport News gdzie tylko są informacje sportowe.To jest bez sensu.Dodatkowo skład jest tragiczny - nie ma żadnego filmowego,rozrywkowego,dokumentalnego czy sportowego innych nadawców - z filmowych może być np.
CANAL+(LOL),z sportowych Polsat Sport,z dokumentalnych Discovery,a z rozrywkowego MTV(LOL) - TVP jest durny.
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

Drugi Multipleks DVB-T

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

Przecież to nie KRRiT decyduje, że Polsat nie dał Polsatu 2. To decyzja stacji.
Z grona Polsat, TVN, TV4 i TV Puls, to właśnie Polsat wciska do DVB-T jako swój drugi kanał najgorszą z możliwych stację, czyli Polsat Sport News, który będzie kanałem reklamowym Cyfrowego Polsatu.
2009-2021
Awatar użytkownika
Mocny FULL
Activist
Posty: 2631
Rejestracja: 27 lip 2010, 19:19
Lokalizacja: Essen [Deutschland]
x 10

Drugi Multipleks DVB-T

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mocny FULL »

Polsat Sport mieliby dać za free?, nigdy by tego nie zrobili.
A Polsat 2 jest 10 razy gorszy od Polsatu, same powtórki, nic ciekawego.
Srały muchy, będzie wiosna. Będzie trawka lepiej rosła - wł.

INNA
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Drugi Multipleks DVB-T

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Polsat Sport News chłopie. Czytaj ze zrozumieniem.
Awatar użytkownika
Mocny FULL
Activist
Posty: 2631
Rejestracja: 27 lip 2010, 19:19
Lokalizacja: Essen [Deutschland]
x 10

Drugi Multipleks DVB-T

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mocny FULL »

Odpowiadałem na post @Warblade52, ponieważ napisał:
z sportowych Polsat Sport...
Odczep się ode mnie!
Srały muchy, będzie wiosna. Będzie trawka lepiej rosła - wł.

INNA
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Drugi Multipleks DVB-T

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Są już terminy na trzeci etap włączania drugiego multipleksu i wynika z niego że u mnie testowo ma się zameldować na samym końcu tzn. 21 lipca. Zresztą co ja wam będę pisał - poczytajcie sami: http://satkurier.pl/news/67104/nowe-emi ... ogram.html
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

Drugi Multipleks DVB-T

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

http://www.youtube.com/watch?v=0sq0xoCUMMk - pierwszy spot promujący DVB-T. Bardzo lakoniczny. Może następne będą zawierały szersze informacje.
2009-2021
Awatar użytkownika
Mocny FULL
Activist
Posty: 2631
Rejestracja: 27 lip 2010, 19:19
Lokalizacja: Essen [Deutschland]
x 10

Drugi Multipleks DVB-T

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mocny FULL »

@Tekutra już o tym napisał tutaj :)
Srały muchy, będzie wiosna. Będzie trawka lepiej rosła - wł.

INNA
Awatar użytkownika
SNOL
Immortal VIP
Posty: 3931
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:42
Lokalizacja: Wrocław
x 274
x 323
Kontakt:

Drugi Multipleks DVB-T

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SNOL »

[quote=""Polska Gazeta Wrocławska""]Wrocław ma cyfrową telewizję...
Polsat Sport News, TVN 7, TV6, a do tego znane już TVN, Polsat, TV 4 i TV Puls można od wczorajszego wieczoru oglądać we Wrocławiu za darmo i w jakości cyfrowej. Również tam, gdzie dawniej te programy np. śnieżyły.
We Wrocławiu i na ok. 80 proc. terytorium Dolnego Śląska można już odbierać naziemną telewizję cyfrową (DVB-T). Ponad 2 mln Dolnoślązaków ma dostęp do sygnału w jakości cyfrowej dzięki trzem nadajnikom, które właśnie zaczęły działać w naszym regionie i sąsiedztwie.
Dzięki urządzeniom na Ślęży (ok. 30 km od Wrocławia) oraz Czarnej Górze (Kotlina Kłodzka) telewizję naziemną mogą odbierać mieszkańcy
takich miast, jak Wrocław, Legnica, Wałbrzych, Świdnica czy Kłodzko. Z kolei północno-zachodnia część naszego województwa znajduje się w zasięgu nadajnika umieszczonego na maszcie nieopodal Żagania w województwie lubus-kim. W zasięgu tego sygnału znajdują się Głogów, Polkowice i Bolesławiec...
więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/stronagl ... ,id,t.html [/quote]
To już wiemy, dlaczego przez ponad miesiąc (15.06 - 18.07.2011) jakość TVP2 oraz TVP Info / TVP Wrocław była katastrofalna. Oczywiście w TVP W-w ogłaszaliśmy, że śnieżenie i przebicia (a nawet gdzieniegdzie całkowity zanik sygnału) spowodowane są modernizacją nadajnika RTCN Ślęża, ale nie wiedziałem że dzieje się to przez wprowadzenie tv cyfrowej. Po drodze w jedną z niedziel nastąpiła całkowita awaria tego nadajnika, przez co ogromna część regionu straciła dostęp do kanałów TVP na kilkanaście godzin (nieco więcej: http://bit.ly/kptHjN ). Teraz nareszcie mogę napisać, że na Dolny Śląsk zawitała NTC.
Tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad 14 lat.
ODPOWIEDZ

Wróć do „DVB-T w Polsce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości