Problemy zasięgowe

Aktualna sytuacja na rynku DVB-T w Polsce, plany rozwoju, odbiór kanałów telewizyjnych, pytania techniczne...
tvferdex97
Poster
Posty: 1531
Rejestracja: 14 maja 2014, 6:59
x 312
x 25

Problemy zasięgowe

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tvferdex97 »

Mam od marca br. tuner WIWA HD 50 podłączony do plazmy, mam go tylko dlatego, bo z plazmy jak nagrywam normalnie to tych nagrań nie da się odtworzyć na komputerze bo są szyfrowane.
Mam często problemy zasięgowe w przypadku tylko tego multipleksu gdzie są m.in. TVP1 HD, na 2 pozostałych multipleksach nie ma zarzutu. Co ciekawe w pokoju obok też jest plazma, ale nie ma podłączonego tunera, i tam nie ma zasięgowych problemów wtedy kiedy są u mnie, obraz nie zacina itd.
Czy w tej sytuacji powinienem zakupić inny tuner, ewentualnie też tej marki ale z innym numerkiem, np. 90, 158?
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Problemy zasięgowe

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Jeżeli problem leży w zasięgu to bardziej wina anteny niż dekodera - sam mam podobny problem jeżeli chodzi o MUX8. Sygnał tego multipleksu nie jest stabilny i często zanika.
Poland - Aktywnie najlepszy!
kacpertuk
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 28 paź 2016, 14:41

Problemy zasięgowe

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacpertuk »

Problem raczej tkwi w antenie - no chyba, że doszło do ekstremalnej sytuacji i spalił się dekoder, no ale tego to raczej trudno byłoby nie zauważyc. Generalnie polecam zainwestować w najnowocześniejsza technologię, czyli światłowody (trochę więcej można sobie poczytac o tym na Link wymoderowano - reklama. Dijon). Mam niewielką firmę zajmującą się cyfrową telewizją i odkąd prowadziłem do swojej oferty telewizję światłowodową to jest to największy hit oferty. I w sumie nie ma się co dziwć, w końcu to dostęp do ponad 250 kanałów (1/3 w hd), a do tego nieograniczony internet;P
ODPOWIEDZ

Wróć do „DVB-T w Polsce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości