Odbiór DVB-T z nadajników naziemnych

Aktualna sytuacja na rynku DVB-T w Polsce, plany rozwoju, odbiór kanałów telewizyjnych, pytania techniczne...
Awatar użytkownika
Jaccob
Obserwator
Posty: 619
Rejestracja: 27 cze 2016, 22:25

Odbiór DVB-T z nadajników naziemnych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jaccob »

Skoro był podobny temat o odbiorze stacji telewizyjnych analogowo z nadajników naziemnych, to założyłem aktualny, o DVB-T. Mianowicie - z jakich nadajników odbieracie i jakie kanały macie?
Ja u siebie mam tak, wszystko z tego samego nadajnika:
K27 MUX3 MAZ (TVP3 Warszawa) Warszawa *PKiN*
K34 MUX4 (TV Mobilna) Warszawa *PKiN*
K48 MUX2 Warszawa *PKiN*
K53 MUX testowy (TVN) Warszawa *PKiN*
K58 MUX1 Warszawa *PKiN*
I ja podaję jeszcze wykaz kanałów z MUX-ami w DVB-T, jaki miałem podczas 4-dniowego pobytu na Kujawach od 21 do 24 lipca 2016r.:
K24 MUX2 Iława *Kisielice*
K25 MUX1 Płock *Rachocin*
K29 MUX3 POM (TVP3 Gdańsk) Iława *Kisielice*
K32 MUX2 Bydgoszcz *Trzeciewiec*
K36 MUX3 KUJ (TVP3 Bydgoszcz) Bydgoszcz *Trzeciewiec*
K38 MUX1 Iława *Kisielice*
K39 MUX3 MAZ (TVP3 Warszawa) Płock *Rachocin*
K41 MUX1 Bydgoszcz *Trzeciewiec*
K57 MUX2 Płock *Rachocin*
Dodatkowo miałem jeszcze przez jeden dzień MUX3 na K26 z Pieczewa (TVP3 Olsztyn), ale zauważyłem, że dość słabiej odbierał i już potem zaprzestało.
Oglądam: TVP3, TVN, Cartoon Network, Nickelodeon
Słucham: PR1, Radio Zet, RMF, TOK FM, RDC, VOX FM
Awatar użytkownika
Kacper
Obserwator
Posty: 587
Rejestracja: 08 lut 2010, 16:05
Lokalizacja: Wołów
x 1070
x 27
Kontakt:

Odbiór DVB-T z nadajników naziemnych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kacper »

U mnie jest tak:
MUX1 (C55, Wrocław/RTCN Ślęża) - momentami ucina,
MUX2 (C58, Wrocław/RTCN Ślęża) - pierwszy jaki ruszył, co widać - jest najmocniejszy ze wszystkich (najstabilniejszy);
MUX3 (C25, Wrocław/RTCN Ślęża) - w niektórych miejscach zagłusza SFN z Żórawiny, więc też trzeci pod względem zasięgu;
MUX4 (C42, Młyn Leśnica/ul. Gubińska/DS Kredka) - całkowicie niedostępny - chyba, że tropo albo kierunkowa ustawiona konkretnie w stronę Wrocławia,
MUX4 (C40, Wrocław/RTCN Żórawina) - jak wyżej,
MUX L-4 (C24, Wrocław/Sky Tower) - nie wiem, jak było w czasie dwóch programów, ale pamiętam, że gdy dodałem - wtedy były już 4 - to "główny" 4fun i Stars działały, ale bardzo szybko krakusy ze swoim bagno24 się wprowadziły, więc już zaczęły się pojawiać problemy i już na zwykłej antenie nie da się oglądać (mam nadzieję że Mango i 4fun znikną, Eska z telewizji zamieniona na radio a samo Echo zamienione na SD - Polsat i TVN w HD oraz Stars TV mogą zostać jak są);
MUX L-7 (C43, Lubin/ul. Przemysłowa) - tutaj z zasięgiem jest zdecydowanie lepiej, bo tam są tylko dwa programy - jako jedyny z regionalnych na szczęście nie ma muzycznych (tylko Starsów żal...), ale za to jest zdecydowanie bardziej wartościowy Tele5;
MUX8 (C06, Wrocław/RTCN Ślęża) - niestety, ale polaryzacja "skrzywdziła" ten multipleks, który jest zdecydowanie bardziej wartościowy od trzech pierwszych ogólnopolskich multipleksów (po przestawieniu da się odbierać, ale kierunkowa czasem też wymagana).
Podsumowując: jest u nas ciekawiej, ale i tak najlepiej mają na Górnym Śląsku, gdzie mają nieco ciekawszą ofertę (np. reszta 4funów zamiast Mango, Republika zamiast TVNu w HD, a dodatkowo też stacja radiowa w DVB-T - Radio Silesia). Jednak ci, którzy mieszkają w okolicach np. Wrocławia, Katowic czy Warszawy śmiało mogą wywalić obecne anteny i kupić dwie, porządniejsze anteny: UHF (testowe/lokalne) i VHF (MUX8); dokupić do tego antenę satelitarną z podwójnym konwerterem (HotBird+Astra) i tuner combo. Mając taki zestaw mamy zdecydowanie ciekawszą ofertę niż to, co ma reszta Polski.
Polsat | Puls | WP | MWE | Echo24 | TVRegionalna.pl | RMF | ZPR | zwolennik reaktywacji sieci Odra
RIP Google+ | Szukasz alternatywy dla G+? To zapraszam.
Awatar użytkownika
Ciachoowsky
Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 30 wrz 2019, 16:52
Lokalizacja: Gdynia, POM, PL
x 4
x 1
Kontakt:

Odbiór DVB-T z nadajników naziemnych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ciachoowsky »

1. MUX 1 (K37, Gdańsk/Chwaszczyno) - odbiór bardzo dobry;
2. MUX 2 (K35, Gdańsk/Chwaszczyno) - jw.;
3. MUX 3 Gdańsk (K48, różne nadajniki, ale mimo to przypuszczam, że to Gdańsk/Chwaszczyno) - jw.;
4. MUX 4 Mobilna TV (K52, Gdańsk/Chwaszczyno) - jw.*;
5. MUX 8 (K8, Gdańsk/Chwaszczyno) - odbiór słaby (niestety, nie mam anteny VHF, przez co mam taki odbiór :();
6. MUX Test CP (K22, Gdańsk/Chwaszczyno) - odbiór bardzo dobry;
7. MUX 2 (K25, Elbląg/Jagodnik) - odbiór średni;
8. MUX 3 Olsztyn (K26, Elbląg/Jagodnik) - jw.;
9. MUX 1 LT (K43, Kłajpeda/Giruliai) - odbiór słaby, przy dobrych warunkach pogodowych dobrze;
10. MUX 1 RU (K31, Kaliningrad) - odbiór słaby, przy dobrych warunkach pogodowych średnio/dobrze;
11. MUX 2 RU (K41, Kaliningrad.) - jw.
* - wszystkie kanały odbieram, ale nie są one dla mnie dostępne do oglądania
Czytajmy opisy, statusy i podpisy.
Pozdrawiam, Nikodem
ODPOWIEDZ

Wróć do „DVB-T w Polsce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości