Archiwalne ramówki stacji radiowych

Dyskusje o polskich i zagranicznych rozgłośniach radiowych, w tym także lokalnych oraz internetowych.
Miro
Obserwator
Posty: 436
Rejestracja: 28 maja 2007, 17:10
Lokalizacja: Chojnice
Kontaktowanie:

Archiwalne ramówki stacji radiowych

Postautor: Miro » 18 sty 2008, 17:08

Znalazłem ciekawe,niektóre bardzo stare,ramówki polskich stacji radiowych.

http://radiopolska.pl/temat/05_rw/rmf.html
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
Posty: 10149
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
Kontaktowanie:

Archiwalne ramówki stacji radiowych

Postautor: Poland » 09 lip 2009, 14:57

Radio Wanda Kraków) z 2001 roku czyli przed wchłonięciem przez Złote Przeboje :
SERWIS INFORMACYJNY ZAWSZE O PEŁNEJ GODZINIE
SERWIS DROGOWY 7.45, 8.45, 12.45, 13.45, 14.45
CAŁODOBOWY TELEFON DO DYSPOZYCJI SŁUCHACZY:200 0200
6.00 PORANNE MELODIE
7.10 ŻYCZENIA DLA SOLENIZANTÓW
7.30 KONKURS Z NAGRODAMI
7.50 PROGNOZA POGODY I INFORMACJA DROGOWA
8.15 GIEŁDA SAMOCHODOWA
8.50 INFORMACJA Z OSTATNIEJ CHWILI
9.10 PROPOZYCJE DO "LISTY PRZEBOJÓW 2000"
10.10 MUZYKA POLSKA
11.10 KONKURSY NOWOŚCI PRZEBOJE
12.10 GALICYJSKIE POŁUDNIE - A W NIM :
12.15 GRAMY DLA SOLENIZANTÓW
12.30 REPERTUAR KIN (ROZDAWANIE ZAPROSZEŃ)
13.10 GIEŁDA - ODDAM, SPRZEDAM, KUPIĘ
13.30 WIADOMOŚCI KINOWE - ROZDAWANIE ZAPROSZEŃ
14.30 WIELKI KONKURS
15.10 POPOŁUDNIÓWKA - BLOK WIADOMOŚCI LOKALNYCH
18.10 "LISTA PRZEBOJÓW 2000"
20.10 PIOSENKI NA ŻYCZENIE
22.10 "GORĄCA LINIA"
23.00 HITY RADIA WANDA
00.00 MUZYCZNA NOC Z WANDĄ

wtorek SERWIS INFORMACYJNY ZAWSZE O PEŁNEJ GODZINIE
SERWIS DROGOWY 7.45, 8.45, 12.45, 13.45, 14.45
CAŁODOBOWY TELEFON DO DYSPOZYCJI SŁUCHACZY: 2000200
6.00 GRANIE NA ŚNIADANIE
7.10 ŻYCZENIA DLA SOLENIZANTÓW
7.30 KONKURS Z NAGRODAMI
7.50 PROGNOZA POGODY I INFORMACJA DROGOWA
8.15 GIEŁDA NIERUCHOMOŚCI
8.50 INFORMACJA Z OSTATNIEJ CHWILI
9.10 PROPOZYCJE DO "LISTY PRZEBOJÓW 2000"
10.10 POLSKIE MELODIE
11.10 MUZYKA , KONKURSY, NOWOŚCI
12.10 GALICYJSKIE POŁUDNIE - A W NIM :
12.15 GRAMY DLA SOLENIZANTÓW
12.30 REPERTUAR KIN (ROZDAWANIE ZAPROSZEŃ)
13.10 GIEŁDA PRACY
13.30 WIADOMOŚCI KULTURALNE
14.30 WIELKI KONKURS
15.10 POPOŁUDNIÓWKA MUZYCZNA I LOKALNE WIEŚCI
18.10 "LISTA PRZEBOJÓW 2000"
20.10 PIOSENKI NA ŻYCZENIE
22.10 "GORĄCA LINIA"
00.00 MUZYCZNA NOC Z WANDĄ

środa SERWIS INFORMACYJNY ZAWSZE O PEŁNEJ GODZINIE
SERWIS DROGOWY 7.45, 8.45, 12.45, 13.45, 14.45
CAŁODOBOWY TELEFON DO DYSPOZYCJI SŁUCHACZY: 2000200
6.00 GRANIE NA ŚNIADANIE
7.10 ŻYCZENIA DLA SOLENIZANTÓW
7.30 KONKURS Z NAGRODAMI
7.50 PROGNOZA POGODY I INFORMACJA DROGOWA
8.15 GIEŁDA SAMOCHODOWA
8.50 INFORMACJA Z OSTATNIEJ CHWILI
9.10 PROPOZYCJE DO LISTY "2000"
10.10 POLSKIE MELODIE
11.10 MUZYKA , KONKURSY, NOWOŚCI
12.10 GALICYJSKIE POŁUDNIE - A W NIM:
12.15 GRAMY DLA SOLENIZANTÓW
12.30 REPERTUAR KIN (ROZDAWANIE ZAPROSZEŃ)
13.10 GIEŁDA - SPRZEDAM, ODDAM, KUPIĘ
14.30 WIELKI KONKURS
15.10 POPOŁUDNIÓWKA MUZYCZNA I WIEŚCI LOKALNE
18.10 "LISTA PRZEBOJÓW 2000"
20.10 PIOSENKI NA ŻYCZENIE
22.10 "GORĄCA LINIA"
00.00 NOCNE BALLADOWANIE

czwartek SERWIS INFORMACYJNY ZAWSZE O PEŁNEJ GODZINIE
SERWIS DROGOWY 7.45, 8.45, 12.45, 13.45, 14.45
CAŁODOBOWY TELEFON DO DYSPOZYCJI SŁUCHACZY: 2002000
6.00 GRANIE NA ŚNIADANIE
7.15 ŻYCZENIA DLA SOLENIZANTÓW
7.30 KONKURS Z NAGRODAMI
7.50 PROGNOZA POGODY I INFORMACJA DROGOWA
8.15 GIEŁDA NIERUCHOMOŚCI
8.50 INFORMACJA Z OSTATNIEJ CHWILI
9.10 PROPOZYCJE DO LISTY "2000"
10.10 POLSKIE MELODIE
11.10 MUZYKA, KONKURSY, NOWOŚCI
12.10 GALICYJSKIE POŁUDNIE - A W NIM:
12.15 GRAMY DLA SOLENIZANTÓW
12.30 REPERTUAR KIN (ROZDAWANIE ZAPROSZEŃ)
13.10 GIEŁDA PRACY
13.30 WIADOMOŚCI KULTURALNE
14.30 WIELKI KONKURS
15.30 NOWOŚCI I LOKALNE WIEŚCI
18.10 LISTA PRZEBOJÓW "2000"
20.10 PIOSENKI NA ŻYCZENIE
22.10 "GORĄCA LINIA"
00.00 MUZYCZNE WYDARZENIA

piątek SERWIS INFORMACYJNY ZAWSZE O PEŁNEJ GODZINIE
SERWIS DROGOWY 7.45, 8.45, 12.45, 13.45, 14.45
CAŁODOBOWY TELEFON DO DYSPOZYCJI SŁUCHACZY: 2002000
6.00 GRANIE NA ŚNIADANIE
7.15 ŻYCZENIA DLA SOLENIZANTÓW
7.30 KONKURS Z NAGRODAMI
7.50 PROGNOZA POGODY I INFORMACJA DROGOWA
8.15 GIEŁDA SAMOCHODOWA
8.50 INFORMACJA Z OSTATNIEJ CHWILI
9.10 PROPOZYCJE DO LISTY "2000"
10.10 POLSKIE MELODIE
11.10 MUZYKA, KONKURSY, ZABAWA
12.10 GALICYJSKIE POŁUDNIE - A W NIM:
12.15 GRAMY DLA SOLENIZANTÓW
12.30 REPERTUAR KIN (ROZDAWANIE ZAPROSZEŃ)
12.30 TEMAT DNIA
13.10 GIEŁDA - ODDAM, SPRZEDAM, KUPIĘ
13.30 WIADOMOŚCI KULTURALNE
14.30 WIELKI KONKURS
15.10 POPOŁUDNIÓWKA MUZYCZNA I LOKALNE WIEŚCI
18.10 LISTA PRZEBOJÓW "2000"
20.10 PIOSENKI NA ŻYCZENIE
22.10 "GORĄCA LINIA"
00.00 MUZYCZNA NOC

sobota SERWIS INFORMACYJNY ZAWSZE O PEŁNEJ GODZINIE
CAŁODOBOWY TELEFON DO DYSPOZYCJI SŁUCHACZY: 2002000
6.00 GRANIE NA ŚNIADANIE
8.10 BIESIADA
10.10 KONCERT ŻYCZEŃ
13.10 SOBOTNIE GRANIE + GADANIE
16.10 NIEZAPOMNIANE PRZEBOJE I KONKURSY
18.10 LISTA PRZEBOJÓW "2000"
20.10 PIOSENKA NA ŻYCZENIE
22.10 "GORĄCA LINIA"
23.00 MUZYCZNY LOT RADIA WANDA
00.00 NOC Z MELODIĄ

niedziela SERWIS INFORMACYJNY ZAWSZE O PEŁNEJ GODZINIE
CAŁODOBOWY TELEFON DO DYSPOZYCJI SŁUCHACZY: 2000200
6.00 WSTAWAJ SZKODA DNIA
8.10 BIESIADA
11.10 "MUZYCZNE OCZKO"
17.10 HITY DAWNYCH LAT
18.10 "LISTA PRZEBOJÓW 2000"
20.10 PIOSENKA NA ŻYCZENIE
22.10 "GORĄCA LINIA"
23.00 NIE TYLKO POP
00.00 MUZYCZNA NOC Z WANDĄ

I po wchłonięciu przez Złote Przeboje w 2002 roku :
Ramówka Radia Wanda

Poniedziałek - Piątek

6.00 - 10.00 Program Poranny
zaprasza Monika Franczak

Wiadomości i prognoza pogody - 6.00, 6.30, 7.00, 7.30, 8.00, 8.30, 9.00
Wiadomości - skrót i prognoza pogody - 6.15, 6.45, 9.15
Traffic i prognoza pogody - 7.15, 7.45, 8.15, 8.45

10.00 - 14.30 Program Południowy
zapraszaTomek Mróz

Wiadomości i prognoza pogody - 10.15, 11.15, 12.15, 13.15, 14.15
W czwartek i w piątek: "W co się bawić w Krakowie" - wiadomości o wydarzeniach kulturalnych, zaproszenia dla słuchaczy - 9.55, 11.55

14.30 - 20.00 Program Popołudniowy
zapraszaIrek Jakubek

Wiadomości i prognoza pogody - 15.15, 16.15, 17.15, 18.15, 19.15
Traffic i prognoza pogody - 14.35, 15.35, 16.35, 17.35
W czwartek i w piątek: "W co się bawić w Krakowie" - wiadomości o wydarzeniach kulturalnych, zaproszenia dla słuchaczy - 14.55, 17.55

20.00 - 24.00 Program Wieczorny
zaprasza Piotr Balazs

Pognoza pogody 20.15, 22.15, 23.15.

21.00-22.00 MannJana
zapraszają Wojciech Mann i Jan Chojnacki
(poniedziałek - czwartek)

24.00 - 6.00 Program Nocny (muzyka non-stop)

Sobota - Niedziela

6.00 - 8.00 MannJana
zapraszają Wojciech Mann i Jan Chojnacki

8.00 - 12.00 Program Poranny
Prognoza pogody 8.35, 9.35, 10.35, 11.35

12.00 - 17.00 Program Popołudniowy
Prognoza pogody 12.35, 13.35, 14.35, 15.35

17.00 - 22.00 Program Wieczorny
Prognoza pogody 17.35, 18.35, 19.35, 20.35, 21.35

22.00 - 8.00 Program Nocny (muzyka non-stop)

W 2004 roku ramówka Wandy już wyglądała tak :
Ramówka Radia Wanda

Poniedziałek - Piątek

6.00 - 10.00 Program Poranny
zapraszają Monika Franczak i Irek Jakubek

Wiadomości i prognoza pogody - 6.00, 6.30, 7.00, 7.30, 8.00, 8.30, 9.00
Wiadomości - skrót i prognoza pogody - 6.15, 6.45, 9.15
Traffic i prognoza pogody - 7.15, 7.45, 8.15, 8.45

10.00 - 14.30 Program Południowy
zaprasza Sławek Kowalewski

Wiadomości i prognoza pogody - 10.15, 11.15, 12.15, 13.15, 14.15
W czwartek i w piątek: "W co się bawić w Krakowie" - wiadomości o wydarzeniach kulturalnych, zaproszenia dla słuchaczy - 9.55, 11.55

14.30 - 20.00 Program Popołudniowy
zaprasza Agnieszka Krzemień

Wiadomości i prognoza pogody - 15.15, 16.15, 17.15, 18.15, 19.15
Traffic i prognoza pogody - 14.35, 15.35, 16.35, 17.35
W czwartek i w piątek: "W co się bawić w Krakowie" - wiadomości o wydarzeniach kulturalnych, zaproszenia dla słuchaczy - 14.55, 17.55

20.00 - 24.00 Program Wieczorny
zaprasza Piotr Balazs

Pognoza pogody 20.15, 22.15, 23.15.

21.00-22.00 MannJana
zapraszają Wojciech Mann i Jan Chojnacki
(poniedziałek - czwartek)

24.00 - 6.00 Program Nocny (muzyka non-stop)

Sobota - Niedziela

6.00 - 8.00 MannJana
zapraszają Wojciech Mann i Jan Chojnacki

8.00 - 12.00 Program Poranny
Prognoza pogody 8.35, 9.35, 10.35, 11.35

12.00 - 17.00 Program Popołudniowy
Prognoza pogody 12.35, 13.35, 14.35, 15.35

17.00 - 22.00 Program Wieczorny
Prognoza pogody 17.35, 18.35, 19.35, 20.35, 21.35

22.00 - 8.00 Program Nocny (muzyka non-stop)

Ramówkę znalazłem na dawnych stronach radia poprzez stronę archive.org :)
Od 24.05.2006 do 27.08.2014 jako kisiel205 / Od 27.08.2014 jako Poland
Aktywnie najlepszy na forum już od 12 lat! Na moim koncie już ponad 10,000 postów!
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
Posty: 10149
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
Kontaktowanie:

Archiwalne ramówki stacji radiowych

Postautor: Poland » 03 wrz 2014, 21:59

Przepraszam za post pod postem ale facebook'owy profil "Ramówki Polskiego Radia" opublikował bardzo interesujące skany a mianowicie oferty programowe kilku stacji z początku 1999 roku:
- Piątek 1.01.1999: https://fbcdn-photos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t1.0-0/10599202_380343142120080_1186908242479739781_n.jpg?oh=3656406f9aa1d7634959d578d82012c4&oe=54757AFF&__gda__=1416485447_8d7fdbd4b3080bd319c20136f977a1c7
- Sobota 2.01.1999: https://fbcdn-photos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/v/t1.0-0/558684_276877282466667_826410215_n.jpg?oh=e763e7c96facd80cc3d603b4d500ea71&oe=54748621&__gda__=1417346671_0eba5ac6e75d1d4b5e24d1dd6c8bef26
- Niedziela 3.01.1999: https://fbcdn-photos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/v/t1.0-0/1461289_276878929133169_1105257550_n.jpg?oh=3cc0e449c19536a215c70e690edbe21d&oe=547C9AEB&__gda__=1415506836_f2b1bee7c5149628bdc1d3787336f54c
- Poniedziałek 4.01.1999: https://fbcdn-photos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/v/t1.0-0/1486639_276879522466443_2013375259_n.jpg?oh=5bfe67941a06810fa2e76eb8de1530a8&oe=547800A9&__gda__=1416190080_4b6fff220d40733e33baf2fa10c35273
- Wtorek 5.01.1999: https://fbcdn-photos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t1.0-0/1499470_276880829132979_1559868696_n.jpg?oh=122af0e8f9b6225f7802399d34b73765&oe=546B70D0&__gda__=1417589556_609e2801fdd128f44db45536c7230e8b
- Środa 6.01.1999: https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/v/l/t1.0-0/1528749_276882609132801_1061419829_n.jpg?oh=5c426be0295118255ad6adfb354a07a2&oe=546C9E3F
Czwartek 7.01.1999: https://fbcdn-photos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t1.0-0/1522029_380443255443402_8201062336011463654_n.jpg?oh=f2cbea2f2fce8e03965710677b130923&oe=5463AD5F&__gda__=1415708002_4a3fd61322d95b48b8abcdbffd395665
Od 24.05.2006 do 27.08.2014 jako kisiel205 / Od 27.08.2014 jako Poland
Aktywnie najlepszy na forum już od 12 lat! Na moim koncie już ponad 10,000 postów!
Awatar użytkownika
TV Trauma
Obserwator
Posty: 626
Rejestracja: 31 sie 2010, 11:05
Lokalizacja: woj. dolnośląskie
Kontaktowanie:

Archiwalne ramówki stacji radiowych

Postautor: TV Trauma » 13 mar 2017, 15:06

Ogólnopolski program Polskiego Radia
piątek, dnia 14 marca 1947 roku

6:00 Sygnał czasu
6:05 Dziennik poranny
6:30 Muzyka poranna
7:15 Wiadomości poranne
7:40 Koncert poranny
8:30 Informacje ogólnopolskie
8:40 Skrzynka PCK
8:50 Koncert życzeń
9:30 - 11:30 przerwa
11:30 Koncert reklamowy
11:57 Sygnał czasu i hejnał
12:05 Audycja dla świetlic robotniczych
12:35 Utwory fortepianowe
12:55 10 minut poezji
13:05 Muzyka obiadowa
14:00 Audycje informacyjne
14:30 Wiadomości sportowe
14:40 Historia małej Tereski - opowiadanie
15:00 Słuchowisko pt. "Przyjaciel wesołego diabła"
15:25 Przy głośniku
15:30 Pogadanka sportowa
15:40 "Z lutnią narodów"
16:00 Dziennik popołudniowy
16:30 Audycja dla chorych
16:45 "Głos młodych"
16:55 Audycja dla młodzieży
17:05 "U naszych przyjaciół"
17:25 "Syrena przed mikrofonem"
17:55 Z życia kulturalnego
18:00 Audycja wojskowa
18:07 Muzyka
18:30 Poradnik językowy
18:45 Opera Czajkowskiego "Dama Pikowa", akt I., II. i III., w przerwie: dziennik wieczorny
21:45 "Radiowy Uniwersytet Ludowy"
22:00 Kwadrans prozy "Popioły" Stefana Żeromskiego
22:25 Audycja rozrywkowa
22:50 "Reportaż z Teatrów Poznańskich"
23:10 Ostatnie wiadomości dziennika radiowego
23:35 Koncert życzeń
24:00 Zakończenie programu

z Trybuny Robotniczej
Obrazek
Awatar użytkownika
TV Trauma
Obserwator
Posty: 626
Rejestracja: 31 sie 2010, 11:05
Lokalizacja: woj. dolnośląskie
Kontaktowanie:

Archiwalne ramówki stacji radiowych

Postautor: TV Trauma » 14 mar 2017, 14:50

Rozgłośnie europejskie w tym Warszawa, 80 lat temu. Pisownia oryginalna
niedziela, 14 III 1937 r.
WARSZAWA I WSZYSTKIE STACJE POLSKIE

W programie polskim litera P lub K oznaczają, że dana audycja nadawana jest tylko przez mikrofon POZNAŃ lub KATOWICE
1339 m – 120 kW
9:00 Nabożeństwo
10:35 Płyty
12:03 Koncert: … (???) temat symf. „Les preludes” (Liszt); Divertimento (Jarecki); Koncert fortep. G-moll (St. Saens); Symfonia Nr. 5 (Czajkowski)
13:45 Płyty
14:00 Muzyka rozrywkowa
16:00 Koncert ork.
16:30 Teatr wyobraźni
17:00 Koncert popołudniowy: Podwieczorek przy mikrofonie
19:15 (K) Śląskie pieśni ludowe
19:20 Muzyka baletowa
19:50 „Historia pasyjna” – muzyka Jana Pobóg Kielanowskiego
20:00 (P) Marsze wojsk.
21:00 Teatr wyobraźni
21:30 Koncert skrzypcowy: Allegro (Fiocco); Modlitwa (Haendel); Preludium i allegro (Pugnani); Tańcząca lalka (Poldini); Kołysanka (Strawiński); Leme (Milhaud); La plus que lente; Minstrels (Debussy); Taniec hiszpański (Palla). Gra Eugenia Umińska
22:00 Muzyka rozrywkowa
23:00-23:30 Koncert ork.
BERLIN
357 m – 100 kW

6:30 Poranek muzyczny
8:55 Nabożeństwo
12:00 Koncert południowy
14:00 Płyty
16:00 Koncert popołudniowt
18:00 Słuchowisko
20:30 Koncert radioork. Dyr.: C. Schuricht
22:30 Zapraszamy do tańca
BRUKSELA
484 m – 15 kW

13:00 Koncert południowy
15:15 Utwory Debussyego
20:15 Muzyka poważna z płyt
23:10 Płyty
0:15-1:00 Jazz
BUDAPESZT
550 m – 120 kW

12:30 Koncert ork. operowej
14:00 Muzyka cygańska
18:00 Pieśni węgierskie
23:00 Muzyka cygańska
BUKARESZT
364,5 m – 12 kW

17:10 Muzyka rozrywkowa
18:20 Koncert chóru
20:00 „Ewa”, operetka Lehara
DEUTSCHLANDSENDER
1571 m – 60 kW

9:00 Muzyka rozrywkowa
12:00 Koncert południowy
14:00 Słuchowisko dla dzieci
15:00 Muzyka z płyt
18:00 Piękne melodie w wyk. W. Kriegera
20:00 Koncert: Suita francuska Nr. 5 (Bach); Sonata G-dur (Schubert); Małe utwory (Debussy)
22:30 Muzyka taneczna
DROITWICH
1500 m – 150 kW

13:00 Koncert południowy
15:20 „Dzieciństwo Chrystusa” – oratorium Berlioza
17:20 Koncert popołudniowy
19:45 Muzyka kameralna: Kwartet Es-dur, op. 64, Nr. 6 (Haydn); Con certino (Schulhoff); Sekstet D-dur (Mendelssohn)
22:35 Koncert ork.
HILVERSUM
301 m – 120 kW

12:55 Koncert południowy
15:10 Koncert symfon.
21:10 Koncert radioork.
23:20 Koncert chóru
LONDYN
342 m – 50 kW

17:00 Koncert tria
18:20 Koncert: Suita G-moll (Haendel)
20:55 Nabożeństwo
22:05 Koncert: Uwert. i chaconne z „Alceste” (Gluck); Koncert skrzypcowy Nr. 5 A-dur (Mozart); Symfonia (Bliss)
MEDJOLAN
369 m – 50 kW

17:00 Koncert symfoniczny
20:40 Muzyka rozrywkowa
21:00 Słuchowisko. – Muzyka.
OSLO
1154 m – 60 kW

16:10 Narodowa muzyka norweska
18:00 Muzyka kościelna
19:55 Koncert
22:15 Płyty
PARYŻ
1648 m – 80 kW

14:00 Muzyka rozrywkowa
16:00 Pieśni
19:45 Muzyka kościelna
21:45 Teatr wyobraźni
24:00 Muzyka taneczna
PRAGA
1648 m – 80 Kw

9:00 Koncert kwartetu
12:45 Melodie operetkowe
17:00 Płyty
21:10 Muzyka operetkowa
22:00 Płyty
SZTOKHOLM
426 m – 55 kW

15:00 Muzyka rozrywkowa
20:40 Koncert: Uwert. „Sprzedana narzeczona” (Smetana); Rapsodia słowiańska Nr. 1 (Dvorak); Koncert A-dur (Tartini-Ondricek); Dawne tańce i pieśni (Respighi)
22:00 Koncert rozrywkowy
STRASSBURG
349 m – 100 kW

13:00 Koncert
17:00 Koncert symfon.: Symfonia „Jupiter” (Mozart); „Samson i Dalila” (St. Saens); Psyche (Franck); „Zarail” (Monfeuillard); Uwert. „Egmont” (Beethoven)
20:15 Muzyka lekka
21:15 „Monsieur Beaucaire”, operetka
STUTTGART
528 m – 100 kW

10:30 Poranek muzyczny
12:00 Koncert południowy
15:00 Muzyka z płyt
18:00 Walce wiedeńskie
20:00 Muzyka lekka
21:00 Koncert: Utwory R. Wagnera
22:30 Muzyka taneczna
WIEDEŃ
507 m – 120 kW

11:45 Koncert życzeń
15:40 Ludwig van Beethoven: Kwartet smyczk. Cis-moll op. 131
17:35 Koncert
20:05 „Krysiu, czekam na ciebie”, komedia Moliera i Iorenza
22:30 Koncert muzyki skandynawskiej: Uwertura piccola (Rosenberg); Suita Nr. 3 na skrzypce; Symfonia Nr. 7 (Sibelius)

Źródło: ILUSTROWANA REPUBLIKA [Łódź, Biblioteka cyfrowa]
Obrazek
Awatar użytkownika
TV Trauma
Obserwator
Posty: 626
Rejestracja: 31 sie 2010, 11:05
Lokalizacja: woj. dolnośląskie
Kontaktowanie:

Archiwalne ramówki stacji radiowych

Postautor: TV Trauma » 15 mar 2017, 13:20

poniedziałek, 15 III 1937 r.
WARSZAWA I WSZYSTKIE STACJE POLSKIE
W programie polskim litera P lub K oznaczają, że dana audycja nadawana jest tylko przez mikrofon POZNAŃ lub KATOWICE
6:30 Audycja poranna
11:30 Audycja dla szkół
12:03 Jascha Heifetz gra – płyty
12:50 „Plotki sąsiedzkie” – pogadanka
15:15 Kwintet Stefana Rachonia
15:55 „Wszystkiego po trochu” – audycja dla dzieci
16:30 Parafrazy fortepianowe znanych melodyj – płyty
17:20 Aleksander Greczaninow – „Kwartet G-dur”
17:50 „W gościnie u bobrów” – pogadanka
18:00 „O naukowej organizacji w Polsce”, przemówienie Piotra Drzewieckiego
19:00 „Wiosna węglarza”, obrazek z powieści
19:20 „W kraju wina i czardasza”, audycja w dniu święta narodowego Węgier
20:05 Recital fortepianowy Stanisława Szpinalskiego
21:00 „Cola Rienzi”, fragment słuchowiskowy
21:30 Mała Orkiestra Polskiego Radia
22:00 Koncert symfoniczny w wyk. orkiestry P. R.
23:00 Muzyka lekka (płyty)
BERLIN
17:00 Koncert fortepianowy Rachmaninow i Smetana
17:30 Lekarz jako człowiek i badacz
19:15 Wirtuozi muzyki fortepianowej: Busoni, Szopen, Liszt
20:10 Koncert rozrywkowy
BRUKSELA
14:30 Płyty
18:00 Muzyka rozrywkowa
19:15 Koncert orkiestry
20:00 Bach z płyt
21:03 Słuchowisko
23:10-24:00 Jazz
BUDAPESZT
15:40 Gra na cymbałach
16:30 Pieśni węgierskie
18:00 Marsze węgierskie
19:30 Opera „Hunyadi Laszlo”
22:50 Orkiestra cygańska
BUKARESZT
19:25 Muzyka rozrywkowa
20:25 Kwartet A-dur Mozarta
21:10 Śpiew
21:45 Wesoły program
DEUTSCHLANDSENDER
15:15 Naprzeciw wiośnie (płyty)
16:00 Muzyka popołudniowa (Strauss, Lincke, Stolz)
17:00 List z Yokohamy
19:00 A teraz wypoczynek
20:10 Käte Heidersbach śpiew
22:30 Muzyka nocna
23:00 Ultrakrótka fala melduje się
DROITWICH
11:45 Koncert na organach
13:25 Koncert popołudniowy
14:15 Koncert na organach
16:00 Koncert tria
18:15 Koncert oktetu
20:20 W składzie muzycznym
22:35 Koncert Symfonia B-dur (Haydn), Poemat (Chausson), Pejzaż (Bradford)
24:00-1:00 Koncert rozrywkowy
HILVERSUM
13:10 Koncert na organach
17:40 Śpiew i fortepian
20:55 Koncert religijny
22:45 Koncert chóru
LONDYN
16:30 Koncert na organach
18:15 Koncert kwintetu
20:30 Orkiestra. Uw. g. Tannhäusera (Wagner), Fantazja (Glinka), Dwa menuety (Brahms), Peer Gynt (Grieg)
21:30 Wesoły koncert
22:30 Mecz bokserski Ben Foord – Tommy Faar
23:55 Muzyka taneczna
MEDJOLAN
17:15 Muzyka taneczna
20:40 Muzyka rozrywkowa
23:15 Muzyka taneczna
OSLO
18:20 Koncert gitar
20:25 Muzyka 16-go i 17-go stulecia
22:15 Chór
PARYŻ
15:35 Pieśni
18:30 Koncert fortepianowy
21:45 Słuchowisko z muzyką
PRAGA
17:35 Koncert na wiolonczelę
21:35 Słuchowisko z muzyką
23:00 Preludium i fuga Es-dur (Bach)
SZTOKHOLM
12:25 Stare melodie
17:05 Muzyka rozrywkowa
19:30 Muzyka wojskowa
21:00 Chór
22:25 Zmierzch bogów (Wagner), akt 3-ci
STRASSBURG
13:00 Koncert orkiestry
17:00 Koncert na orkiestrę i fortepian
20:15 Wesołe płyty
STUTTGART
17:00 Utwory Karola Marii Webera
18:00 Muzyczna zabawa
19:00 Gdy będę duży
20:10 Wybrane płyty: Rossini, Cornelius, Wagner, Verdi, Puccini, Bizet
21:00 Kompozytorzy austriaccy
24:00 Muzyka nocna
WIEDEŃ
12:20 Koncert południowy
16:05 Z nowych filmów
17:00 Listy Mozarta
17:40 Szwedzkie piosenki
19:30 Kwartety śpiewacze
21:00 Koncert wojskowy (Mozart, Strauss, Weber, Lehar)
22:30 Koncert życzeń

Źródło: ILUSTROWANA REPUBLIKA [Łódź, Biblioteka cyfrowa]
Obrazek
Awatar użytkownika
TV Trauma
Obserwator
Posty: 626
Rejestracja: 31 sie 2010, 11:05
Lokalizacja: woj. dolnośląskie
Kontaktowanie:

Archiwalne ramówki stacji radiowych

Postautor: TV Trauma » 21 mar 2017, 14:51

sobota, 20 III 1937 r.
WARSZAWA I WSZYSTKIE STACJE POLSKIE

W programie polskim litera P lub K oznaczają, że dana audycja nadawana jest tylko przez mikrofon POZNAŃ lub KATOWICE
6:30 Audycja poranna
7:30 Płyty
11:30 Śpiewajmy pioenki
12:03 Koncert południowy
13:00 (PK) Płyty
14:30 Wyprawa po promyk słońca
15:15 Płyty
15:40 (K) Muzyka rozrywkowa
16:15 Francuska muzyka operetkowa: Potpourri „Życie paryskie” (Offenbach); Fantazja „Dzwony Kornewilskie” (Pianquette); Fantazja „Piękna Helena” (Offenbach); Potp. „Madame Angot” (Lecocq)
17:00 Koncert solistów
18:20 Muzyka rozrywkowa
18:25 (P) Koncert: Duo na klarnet i fagot (Beethoven)
19:00 Audycja dla Polaków zagranicą
19:30 Koncert tria
20:25 Kwadrans literacki
20:55 (K) Koncert solistów
21:00 Koncert niemieckiej radioork., dyr.: Werner Egk. Uwert. i duet z „Wesołych kobiet” (Nicolai); Aria i taniec z „Car i cieśla” (Lortzing); Aria z „Poskromienia złośnicy” (Goetz); Uwertura i duet z „Zaczarowanego fletu” (Mozart)l Duet z „Alessandro Stradella” (Flotow); Uwertura „Uprowadzenie z Seraju” (Mozart)
22:00 Humoreska: „Psychoanaliza”
22:30 Muzyka rozrywkowa
BERLIN
6:30 Poranek muzyczny
8:30 Koncert z Saarbrucken
12:00 Koncert południowy
14:15 Muzyka rozrywkowa
16:00 Koncert popołudniowy z Wrocławia
19:15 Muzyka skrzypcowa
20:10 Trio fortepianowe Mozarta
22:30 Koncert wieczorny
24:00 Muzyka taneczna z płyt
BRUKSELA
15:30 Utwory Mendelssohna
17:15 Utwory Paderewskiego: Fantazja na fortepian i ork.: Sursum corda
21:00 Koncert: Uwert. (Rossini); Mazurek, Walc (Godard); Ballada i polonez (Vieuxtemps); Błękitna rapsodia (Gershwin); Perpetuum mobile (Paganini); Walc cesarski (Strauss)
23:10 Jazz
24:00 Płyty
BUDAPESZT
12:05 Koncert
17:00 Pieśni
18:00 Muzyka cygańska
20:15 Transmisja z Wiednia
22:15 Muzyka cygańska
23:15 Jazz
BUKARESZT
Programu nie nadesłano.
DEUTSCHLANDSENDER
12:00 Koncert południowy
14:00 „Od drugiej do trzeciej – muzyczka na świecie”
16:00 Wesoła audycja popołudniowa
18:00 Pieśni i tańce ludowe
20:10 Muzyka ludowa
23:00 Muzyka taneczna z płyt
DROITWICH
14:00 Koncert
15:00 Koncert skrzypcowy i fortepianowy
18:15 Muzyka taneczna
19:45 Koncert: Uwert. „Phedre” (Massonet); Trzy walce charakterystyczne (Coledrige-Taylor); Marsz żałobny; Salterello (Gounod)
21:00 Music – Hall
23:00 Koncert ork. wojsk.
24:00 Muzyka taneczna
HILVERSUM
15:10 Muzyka rozrywkowa
16:40 Koncert popołudniowy
21:15 Koncert
22:40 Deklamacje i płyty
23:20 Płyty
LONDYN
15:00 Muzyka rozrywkowa
16:00 Koncert tria
17:00 Koncert popołudniowy
18:00 Słuchowisko
19:00 Pieśni
20:30 Dzieła Haendla
21:00 Francesca da Rimini. Drugi akt
22:20 Koncert na organach
23:25 Muzyka taneczna
MEDJOLAN
20:40 Orkiestra
21:00 Francesca da Rimini
OSLO
19:30 Program rozrywkowy
20:35 Rapsodie
22:15 Muzyka taneczna
23:00 Płyty
PARYŻ
18:30 Muzyka taneczna
21:00 Melodie rumuńskie
21:45 Koncert. Suita H-moll (Bach), Stabat Mater (Dworak)
24:00 Muzyka taneczna
PRAGA
19:35 Wielki program rozrywkowy
22:20 Płyty
SZTOKHOLM
16:15 Nieznane pieśni Schuberta
17:05 Płyty
18:30 Program solistów
20:00 Koncert
22:00 Program rozrywkowy
STRASSBURG
12:45 Koncert. Taniec perski. Legenda (Menfeuillard), Boccacio (Suppe), Wiosna (Waldteufel)
16:45 Płyty
17:30 Koncert symfoniczny z Paryża. Uwertura (Tailleferre). Pieśni z Majorki (Rainaud). Koncert na 2 fortepiany (Poilenc), Psalm (Maigret)
20:15 Płyty
21:30 Wesoły wieczór
0:15 Muzyka taneczna
STUTTGART
18:00 Dźwiękowy przegląd tygodnia
20:10 Włoski koncert mistrzowski z udziałem wybitnych solistów
22:30 Śpiewa Li Heinrich
24:00 Muzyka nocna: utwory Ryszarda Wagnera
WIEDEŃ
14:00 Tenor A. Cortis
15:40 Instrumenty dęte
17:00 Koncert życzeń
19:35 Piosenki ludowe Europy. Niemcy: Pięciu synów; Wesele u ptaków; Anglia: Pieśń miłosna. Zamek Canterbury; Islandia: Modlitwa wieczorna; Norwegia: Nawoływanie pasterzy; Szwecja: Pieśń weselna; Dania: Dzień letni
20:15 Opery i operetki ludowe. Wybitni soliści
21:50 O filmie

Źródło: ILUSTROWANA REPUBLIKA [Łódź, Biblioteka cyfrowa]
Obrazek
Awatar użytkownika
TV Trauma
Obserwator
Posty: 626
Rejestracja: 31 sie 2010, 11:05
Lokalizacja: woj. dolnośląskie
Kontaktowanie:

Archiwalne ramówki stacji radiowych

Postautor: TV Trauma » 22 mar 2017, 19:57

OGÓLNOPOLSKI PROGRAM POLSKIEGO RADIA
na niedzielę, dnia 23 marca 1947 r.


7:00 Sygnał czasu
7:05 Muzyka
8:00 Dziennik poranny
8:25 Muzyka
9:00 Nabożeństwo
10:00 Muzyka
10:45 Koncert życzeń
11:20 Koncert reklamowy
11:47 Pogadanka dr Edwarda Wiehury - Zajdla - przew. Wojewódzkiej Rady Narodowej
11:57 Program ogólnopolski
12:05 Poranek symfoniczny. W przerwie - radiokronika
13:30 "Niemcy po wojnie"
13:40 Audycja słowno muzyczna dla świetlic robotniczych
14:25 Recenzje
14:35 Chwilka Biura Studiów
14:40 Teatr Wyobraźni
15:20 Muzyka
16:00 Audycja dla dzieci
16:20 Na węgierską nutę
17:00 "Podwieczorek przy mikrofonie"
19:05 "Uśmiech i piosenka"
19:30 Przegląd wydarzeń zagranicznych
19:40 Aktualności dźwiękowe
20:00 Dziennik wieczorny
20:25 Muzyka
20:55 Wiadomości sportowe
21:05 Ciekawostki literackie
21:15 "U naszych przyjaciół"
21:45 Audycja rozrywkowa
22:00 Kwadrans prozy. "Popioły" Stefana Żeromskiego
22:25 Muzyka z Warszawy
23:10 Ostatnie wiadomości dziennika radiowego
23:35 Muzyka taneczna z płyt
24:00 Zakończenie programu

źr.: Trybuna Robotnicza
Obrazek
Awatar użytkownika
TV Trauma
Obserwator
Posty: 626
Rejestracja: 31 sie 2010, 11:05
Lokalizacja: woj. dolnośląskie
Kontaktowanie:

Archiwalne ramówki stacji radiowych

Postautor: TV Trauma » 09 kwie 2017, 12:04

OGÓLNOPOLSKI PROGRAM POLSKIEGO RADIA na
czwartek, 10 kwietnia 1947 r.
6:00 Sygnał czasu
6:05 Dziennik poranny
6:30 Muzyka z płyt
7:15 Wiadomości poranne oraz przegląd prasy stołecznej
7:40 Muzyka
8:30 Informacje ogólnopolskie
8:40 Skrzynka PCK
8:50 Koncert życzeń
9:30 - 13:00 Przerwa
13:00 Koncert dla szkół
14:00 Audycje informacyjne
14:30 Audycja dla kobiet
14:40 Audycja dla wsi
15:00 "Śpiewajmy piosenki"
15:20 "Polska Rodzina Radiowa"
15:25 Ze świata radia
15:30 Pogadanka sportowa
15:40 "Zagadki muzyczne"
16:00 Dziennik popołudniowy
16:12 Muzyka z płyt
16:30 Muzyka kameralna
16:55 Audycja dla młodzieży
17:10 "Komentarz gospodarczy"
17:20 "Muzyka dla wszystkich"
18:20 10 minut poezji
18:30 Nauka przy głośniku
18:55 Utwory skrzypcowe
19:10 Z zagadnień świata pracy
19:15 Pogadanka kulturalno - oświatowa
19:25 Koncert
19:40 Koncert reklamowy
20:02 Dziennik wieczorny
20:20 Trybuna Radiowa
20:30 Audycja słowno-muzyczna
21:00 "Sąd nad Prometeuszem" i "Jak za dawnych czasów" - humoreski
21:25 "Melodie świata"
21:45 "Pokrzywy nad Brdą"
22:00 Kwadrans prozy. "Popioły" Stefana Żeromskiego
22:15 Audycja poświęcona twórczości Karola Szymanowskiego
23:00 Ostatnie wiadomości dziennika radiowego
23:25 Koncert życzeń
23:55 Wiadomości z ostatniej chwili
24:00 Hymn i koniec audycji

źr.: Trybuna Robotnicza
Obrazek
Awatar użytkownika
TV Trauma
Obserwator
Posty: 626
Rejestracja: 31 sie 2010, 11:05
Lokalizacja: woj. dolnośląskie
Kontaktowanie:

Archiwalne ramówki stacji radiowych

Postautor: TV Trauma » 11 kwie 2017, 20:27

OGÓLNOPOLSKI PROGRAM POLSKIEGO RADIA na
piątek, 11 kwietnia 1947 r.
6:00 Sygnał czasu
6:05 Dziennik poranny
6:30 Muzyka
7:15 Wiadomości poranne oraz przegląd prasy stołecznej
7:40 Koncert
8:30 Informacje ogólnopolskie
8:40 Skrzynka PCK
8:50 Koncert życzeń
9:30 Koncert reklamowy
10:00 - 14:00 Przerwa
14:00 Audycje informacyjne
14:30 Muzyka z płyt
14:40 Audycja dla dzieci
15:00 Słuchowisko dla dzieci
15:30 Koncert
16:00 Dziennik popołudniowy
16:12 Koncert muzyki staro - włoskiej
16:30 Audycja dla chorych
16:45 Pieśni polskie
17:00 Felieton Stefanii Grodzieńskiej
17:10 Reportaż z Warszawy
17:20 "Syrena przed mikrofonem"
17:50 Koncert dla przodowników świata pracy
18:35 Audycja ochotniczej straży ogniowej
18:45 Skrzynka PKO
18:45 Audycja dla wsi
18:55 "U naszych przyjaciół"
19:15 Felieton literacki
19:25 Koncert symfoniczny
21:45 Radiowy Uniwersytet Ludowy
22:00 Kwadrans prozy. "Popioły" Stefana Żeromskiego
22:15 Audycja rozrywkowa
23:00 Ostatnie wiadomości dziennika radiowego
23:25 Koncert życzeń
23:55 Wiadomości z ostatniej chwili
24:00 Hymn i koniec audycji

źr.: Trybuna Robotnicza
Obrazek
Awatar użytkownika
TV Trauma
Obserwator
Posty: 626
Rejestracja: 31 sie 2010, 11:05
Lokalizacja: woj. dolnośląskie
Kontaktowanie:

Archiwalne ramówki stacji radiowych

Postautor: TV Trauma » 12 kwie 2017, 13:39

PROGRAM RADIOWY ROZGŁOŚNI KATOWICKIEJ
Piątek, dnia 12 kwietnia 1946 r.

5:30 zapowiedź stacji i pogodny koncert z płyt
5:57 program ogólnopolski
7:05 zapowiedź programu na dzień bieżący
7:10 program ogólnopolski
11:30 audycje informacyjne
1) wiadomości ze Śląska
2) artykuł aktualny
3) komunikaty
11:57 program ogólnopolski
14:40 skrzynka poszukiwania rodzin
15:00 koncert reklamowy
15:25 pogadanka sportowa w opr. red. Witolda Dobrowolskiego
15:30 z cyklu "Gospodarka i przemysł", pogadanka Lecha Grzywacza pt. "Woda jako źródło energii i dobrobytu w Polsce"
15:40 audycja dla dzieci "W naszej świetlicy radiowej"
16:00 program ogólnopolski
19:00 koncert symfoniczny w wyk. Orkiestry Filharmonii Katowickiej pod dyr. Witolda Krzemieńskiego z udziałem prof. Józefa Śmidowicza
21;00 koncert reklamowy
21:30 "Kalejdoskop muzyczny" (Płyty)
22:00 koncert rozrywkowy (z Bydgoszczy)
22:30 koncert życzeń dla zagranicy

źr.: Trybuna Robotnicza
Obrazek
Awatar użytkownika
TV Trauma
Obserwator
Posty: 626
Rejestracja: 31 sie 2010, 11:05
Lokalizacja: woj. dolnośląskie
Kontaktowanie:

Archiwalne ramówki stacji radiowych

Postautor: TV Trauma » 13 kwie 2017, 13:44

OGÓLNOPOLSKI PROGRAM POLSKIEGO RADIA na
niedzielę, dnia 30 marca 1947 r.
7:00 Sygnał
7:05 Muzyka
8:00 Dziennik poranny
8:55 Pogadanka Łódzkiej Rodziny Radiowej
9:00 Nabożeństwo
10:00 Muzyka
10:45 Koncert życzeń
11:47 Pogadanka Wojewódzkiej Rady Narodowej
11:57 Sygnał czasu i hejnał
12:06 Poranek symfoniczny. W przerwie koncertu radiokronika
13:30 Niemcy po wojnie
13:40 Audycja słowno-muzyczna dla świetlic wiejskich
14:25 Recenzje
14:35 Chwilka Biura Studiów
14:40 Teatr wyobraźni - "Burza" Szekspira
15:20 Koncert polskiej muzyki ludowej
16:00 Słuchowisko dla dzieci pt. "Barykada"
16:20 Reportaż z uroczystości 2-lecia Samopomocy Chłopskiej na Śląsku
16:30 Pieśni różnych narodów
17:00 Podwieczorek przy mikrofonie
18:15 5 minut poezji
18:20 Audycja wojskowa
18:50 Z życia kulturalnego
19:15 Uśmiech i piosenka
19:30 Przegląd tygodnia i komentarz wydarzeń zagranicznych
19:40 Aktualności dźwiękowe
20:00 Dziennik wieczorny
20:25 Sonata wiolonczelowa c-moll Brahmsa
20:50 Pieśni Franciszka Liszta
20:55 Wiadomości sportowe
21:05 Ciekawostki literackie
21:15 U naszych przyjaciół
21:45 Audycja rozrywkowa pt. "Bimbolo"
22:00 Kwadrans prozy "Popioły" Stefana Żeromskiego
22:25 Koncert
23:10 Ostatnie wiadomości dziennika radiowego
23:35 Muzyka taneczna z płyt
24:00 Zakończenie programu
Obrazek
Awatar użytkownika
TV Trauma
Obserwator
Posty: 626
Rejestracja: 31 sie 2010, 11:05
Lokalizacja: woj. dolnośląskie
Kontaktowanie:

Archiwalne ramówki stacji radiowych

Postautor: TV Trauma » 15 kwie 2017, 16:46

OGÓLNOPOLSKI PROGRAM POLSKIEGO RADIA na
wtorek, dn. 15 kwietnia 1947 r.
6:00 sygnał
6:05 Dziennik poranny
6:30 Muzyka poranna
7:15 Streszczenie ważniejszych wiadomości dziennika radiowego
7:40 Muzyka
8:30 Informacje ogólnopolskie
8:40 Skrzynka PCK
8:50 Koncert życzeń
9:35 Koncert życzeń
10:00-14:00 przerwa
14:00 Audycje informacyjne
14:30 Muzyka z płyt
15:00 Słuchowisko dla dzieci
15:20 Alfabet muzyczny
15:40 Pieśni Józefa Marca
16:00 Dziennik popołudniowy
16:12 Pogadanka sportowa
16:25 Koncert popularny
16:55 Audycja dla młodzieży
17:10 Pogadanka gospodarcza
17:20 Fryderyk Smetana - trio g-moll op. 15
17:45 Słuchowisko pt. "Rozpusta"
18:10 Audycja rozrywkowa
18:30 Nauka przy głośniku
18:55 Audycja literacka
19:15 Koncert reklamowy
19:35 Koncert życzeń
20:00 Dziennik wieczorny
20:20 Aktualia
20:30 Koncert symfoniczny
21:25 Z życia kulturalnego
21:30 Piosenki
21:45 Radiowy Uniwersytet Ludowy
22:00 Kwadrans prozy: "Popioły" Stefana Żeromskiego
22:15 Audycja rozrywkowa
23:00 Ostatnie wiadomości dziennika radiowego
23:25 Muzyka taneczna
24:00 Zakończenie programu
źr.: Trybuna Robotnicza
Obrazek
Awatar użytkownika
TV Trauma
Obserwator
Posty: 626
Rejestracja: 31 sie 2010, 11:05
Lokalizacja: woj. dolnośląskie
Kontaktowanie:

Archiwalne ramówki stacji radiowych

Postautor: TV Trauma » 18 kwie 2017, 11:12

RADIO
piątek, 18 IV 1947 r.
6:00 Sygnał
6:05 Dziennik
6:20 Gimnastyka
6:30 Muzyka
6:57 Sygnał
7:05 Muzyka
7:15 Wiadomości
7:35 Program
7:40 Muzyka poranna
8:30 Informacje
8:40 Skrzynka P. C. K.
8:50 Informacje
14:00 Pieśni i piosenki
14:30 "Ziemie Zachodnie - Bezpieczeństwo i Dobrobyt Polski"
14:40 Kronika
14:45 Koncert reklamowy
15:00 Słuchowisko "Jak się Jasiek z Rokitą założył"
15:30 Audycja rozrywkowa
16:00 Dziennik
16:12 Utwory skrzypcowe
16:30 Audycja dla chorych
16:45 Godard - Walc
17:00 "Boks populi - Boks dei"
17:10 Reportaż
17:20 Audycja popularna
17:50 Koncert
18:35 Audycja Straży Ogniowej
18:42 Skrzynka P. K. O.
18:45 Audycja dla wsi
18:55 "U naszych przyjaciół"
19:15 "Rozmowa z redaktorem "Odrodzenia""
19:25 Giacomo Puccini - "Tosca"
21:45 Radiowy Uniwersytet Ludowy
22:00 Kwadrans prozy: "Popioły" Stefana Żeromskiego
22:15 Koncert życzeń
23:00 Ostatnie wiadomości dziennika radiowego
23:15 Program

źr.: Dziennik Łódzki
Obrazek
Awatar użytkownika
TV Trauma
Obserwator
Posty: 626
Rejestracja: 31 sie 2010, 11:05
Lokalizacja: woj. dolnośląskie
Kontaktowanie:

Archiwalne ramówki stacji radiowych

Postautor: TV Trauma » 19 kwie 2017, 18:07

01.04.1932 r.
RADJO

12:10 Płyty gramofonowe
15:25 Odczyt dla maturzystów p. t. "Kultura polska za Piastów i Jagiellonów"
15:50 Odczyt dla maturzystów p. t. "Słowacki"
16:10 Płyty gramofonowe
16:20 Skrzynka pocztowa
16:40 Płyty gramofonowe
16:55 Lekcja języka angielskiego
17:10 "Żarty primaaprilisowe"
17:35 Koncert orkiestry dętej
19:30 Płyty gramofonowe
20:15 Koncert symfoniczny z filharmonji warszawskiej. W przerwie feljeton literacki
22:50 Muzyka taneczna

AUDYCJE ZAGRANICZNE.
Königswusterhausen (1635)

20:15 Opera Händla "Rodelinda"
Stuttgart (360)
20:05 Koncert (Symfonja G-dur Haydna, Koncert fortepianowy G. Brahmsa, Burleska na fortepian z orkiestrą R. Straussa)
Langenberg (472)
20:15 Variete orkiestrowe
Wiedeń (516)
19:05 Oratorjum Haydna "Cztery pory roku"
Kalundborg (1153)
20:00 "Requiem" Verdiego
Strassburg (345)
21:30 Muzyka kameralna (Oktet dęty Beethovena, Serenada na 9 instrumentów dętych Ehrhardta, Symfonja na dęte instrumenty Monfenillarda)
Rzym (441)
20:45 Operetka Ranzato "Kraina dzwonów"
Ryga (525)
19:05 Kwartet smyczkowy i Symfonja G-dur Haydna
20:30 Koncert skrzypcowy H-moll Saint - Saensa
Budapeszt (550)
19:40 Oratorjum Haydna "Stworzenie świata"

źr.: Głos Poranny (Łódź)
Obrazek


Wróć do „Radio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość