Reklamy!

Dział poświęcony rynkowi reklamy oraz public relations.
Awatar użytkownika
Stavros
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 09 sty 2007, 22:37

Reklamy!

Post autor: Stavros »

To co mnie najbardziej wnerwia w telewizji to reklamy. Mam juz pomysł na urzadzenie które będzie eliminowało eklamę w telewizorze .Zamiast reklamy czasowo będzie sie właczała telegazeta z programen telewizyjnym ,pogodą , horoskopem , streszczeniami ksiażek i artykułami z prasy .Może nie zarobie na tym urządzeniu kroci ale będę jemontował w każdym telewizorze jaki spotkam na zasadzie wyzwolenia z reklam.Napiszcie co o tym myślicie i kto chce takie urzadzenie? mam już pomysł , wiem jak to zrobić i prosze o opinie.
:)
Może program zmieniłby formułę na bardziej rozrywkowy?Proponuję trochę muzyki w tle i więcej optymizmu u prowadzących
Awatar użytkownika
Majkell
VIP Expert
Posty: 589
Rejestracja: 26 maja 2006, 21:23
x 1
Kontakt:

Reklamy!

Post autor: Majkell »

W Ameryce w sprzedaży są urządzenia, które nagrywają nadawany program i odtwarzają z opóźnieniem wycinając z niego reklamy. Zawsze to jakieś rozwiązanie.
Pawel

Reklamy!

Post autor: Pawel »

Mnie tam reklamy nie przeszkadzają. Jak jest przerwa reklamowa na jednym kanale to albo zrobię sobie mały rekonesans po innych kanałach albo skocze do lodówki po browarka czy coś w tym stylu. Można powiedzieć że nawet te przerwy się mi przydają.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21729
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Reklamy!

Post autor: Karol »

Racja. Reklamy są wkurzające, ale z drugiej strony pozwalają na załatwienie jakichś spraw w obrębie domu - kawa, herbata, toaleta. Szkoda stracić kawałek filmu wychodząc z pokoju po takie szczegóły.
Awatar użytkownika
Witu
VIP Expert
Posty: 1798
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:37
Lokalizacja: Tuchów (Małopolska)
x 1
Kontakt:

Reklamy!

Post autor: Witu »

W sumie, to zgadzam się z przedmówcami, ale fakt faktem, że na Polsacie te przerwy trwają za długo ;) W sumie Solorz ma niezłe przychody (CP) a i tak ma najdłuższe reklamy.
Platforma N:
N-box HDTV Recorder pakiety: hity filmowe, dzieci, sport i motoryzacja, kultura nauka świat, HBO
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Mario98
Junior
Posty: 900
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:34
x 2
Kontakt:

Reklamy!

Post autor: Mario98 »

Witu pisze:W sumie, to zgadzam się z przedmówcami, ale fakt faktem, że na Polsacie te przerwy trwają za długo ;) W sumie Solorz ma niezłe przychody (CP) a i tak ma najdłuższe reklamy.
Najdłuższe to są na TVN... i wogóle filmy najczęściej na tvn są przerywane - i nie mówię tu tylko o przerwach reklamowych, bo daja jeszcze jakieś smieszne zapowiedzi swoich marnych propozycji - ogólnie to jak mam na tvn obejrzeć sobie film to wkładam sobie do DVD płytkę z najleprzymi walkami bokserskimi w historii :D zawsze zdorzę w czasie reklam po jednej walce obejrzeć :lol:
Awatar użytkownika
Witu
VIP Expert
Posty: 1798
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:37
Lokalizacja: Tuchów (Małopolska)
x 1
Kontakt:

Reklamy!

Post autor: Witu »

HJa tam bardziej już jestem przyzwyczajony do reklam na TVN niż na Polsacie ;)
Platforma N:
N-box HDTV Recorder pakiety: hity filmowe, dzieci, sport i motoryzacja, kultura nauka świat, HBO
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
RaPi
VIP Expert
Posty: 1874
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:38
Lokalizacja: Poland
x 2
Kontakt:

Reklamy!

Post autor: RaPi »

Najbardziej irytuja mnie przerwy reklamowe na AXN bo poprostu nie jestem do nich przezwyczajony.
Genralnie jeżeli reklamy nie trwaja zbyt dlugo to da się to wytzymać. Ja podobnie jak reszta wykorzystuje ten czas na wypad do kuchni lub toalety. A jeżeli nie mam co robić to sprawdzam co leci na innych kanałach.
Raczej nie zdarza mi się abym oglądał całe bloki reklamowe....
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21729
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Reklamy!

Post autor: Karol »

Co do AXN, to może to być spowodowane, że ta wersja kanału nadawana jest dla kilku krajów, bloki mogą być włączane według różnych list dialogowych (np. czeskiej), gdzie dane zdania już są przetłumaczone i nikt ich ot tak nagle nie przerywa.
Pawel

Reklamy!

Post autor: Pawel »

Karol pisze:Co do AXN, to może to być spowodowane, że ta wersja kanału nadawana jest dla kilku krajów, bloki mogą być włączane według różnych list dialogowych (np. czeskiej), gdzie dane zdania już są przetłumaczone i nikt ich ot tak nagle nie przerywa.
Ale problemy z urywaniem zdania w połowie były tylko na początku. Teraz najczęściej jest już OK i AXN chyba jako jedyna tv w Polsce daje nawet reklamy w tych miejscach w których powinny one być (czyli wtedy kiedy pojawia się czarny ekran w serialu).
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21729
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Reklamy!

Post autor: Karol »

To jest robione stylem amerykańskim. Tak samo przy oglądaniu programów z USA też widać "podwójne" zajawki podczas trwania programu.
koturasek
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 03 mar 2007, 14:22
Lokalizacja: Gmina Zielona Góra
Kontakt:

Reklamy!

Post autor: koturasek »

Ostatnio są polskie rekiamy na Discovery Scenice i civilization
przepraszam za błędy językowe!
Zielona Góra moim miastem żużel moim sportem
AtoMan

Reklamy!

Post autor: AtoMan »

W Ameryce w sprzedaży są urządzenia, które nagrywają nadawany program i odtwarzają z opóźnieniem wycinając z niego reklamy. Zawsze to jakieś rozwiązanie.
W Polsce też, dobre DVD Recordery maja funkcje nagrywania z pomijaniem reklam - problem w tym, że stacja musiałaby emitować odpowiedni sygnał, a żadna w Polsce tego nie robi. A nawet gdyby robiła, to już teraz mają problemy z wyświetlaniem loga stacji (nawet tvnsiedem, czy Polsat - bodaj w niedziele Sonic X nie miał age ratingu) i albo nie nagrałby się program, albo...

Tak nie przejdzie.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21729
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Reklamy!

Post autor: Karol »

Ten sygnał nazywa się ShowView o ile pamiętam. W czasie reklam sygnał jest stopowany, co zatrzymuje magnetowidy w domach widzów. Ale, że stacje telewizyjne trzepią na tym kasę, to tego nie robią.

@kotarusek:
Jeśli wiesz, że robisz błędy, to ich unikaj. Po drugie, to polskie reklamy były zapowiadane tam od dawna, ponieważ uruchomiono polski stream obu kanałów.
Awatar użytkownika
pitersid
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 02 mar 2007, 19:20
Kontakt:

Reklamy!

Post autor: pitersid »

Reklamy to tragedia i porażka! Wiem ze sa one potrzebne do nabijania kasy ale niech beda krotsze. Na TVNie to juz przginaja. Mowicie ze jak pojawiaja sie reklamy to sprawdzacie co jest na innych kanalach. Mi niestety zazwyczaj zdarza sie tak, ze gdy ogladam film a w jego czasie pojawiaja sie reklamy to tez sprawdzam co jest na innych kanalach - niestety 99/100 razy zdarza sie ze na innych kanalach w tym samym czasie tez sa reklamy. Szlak moze czlowieka trafic!

Stavros - jesli zrobisz takie urzadzenie chetnie je od Ciebie kupie a jesli zechcesz zainwestuje i pomoge Ci je wypromowac. Sadze ze ludzi ktorzy nie cierpia reklam jest wiecej i mozna by na takim urzadzeniu niezle zarobic...

Pozdrawiam
Może to Twój urok... może to Photoshop...!?! :P
Zablokowany

Wróć do „Reklama/PR”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość