Reklamy!

Dział poświęcony rynkowi reklamy oraz public relations.
Pawel

Reklamy!

Post autor: Pawel »

Mój post z innego tematu:
Wracając do sprawy reklam w USA to wczoraj oglądałem na amerykańskim Sci Fi Channel ostatnie odcinki Roswell. Podczas każdego odcinka trwającego ok. 43 minuty było 5 (słownie: pięć) przerw reklamowych. Czasem między jedną przerwą a drugą było niecałe 5 minut serialu :D. Ale plus jest taki że między programami nie ma przerw. Kończy się jeden odcinek lub serial i zaczyna się od razu kolejny.
-------------------------------------------
Naprawdę dziwię się wszystkim ludziom, którzy narzekają na ilość lub długość reklam w Polsce.
Ja ich praktycznie w polskiej tv nie zauważam.

Co do filmów to możecie podziękować polskim przepisom. Uzależnili ilość bloków reklamowych od długości filmu i dlatego podczas filmów mamy zazwyczaj bloki reklamowe, które trwają po 10 jak nie lepiej minut.
ptrace

Reklamy!

Post autor: ptrace »

Mnie TVN zszokował kiedyś z napisem "Tylko jedna reklama" pamietacie takie napisy czasami po reklamach zapowiedziach filmowych i znowu sie pojawiaja reklamy. Z tym że ta "Tylko jedna reklama" to kolejne 7 min trwała i było ich tam kilka może i kilkanaście ;) Nie wiem czy nadal tak jest bo TV rzadko oglądam :)
Awatar użytkownika
Mocny FULL
Activist
Posty: 2631
Rejestracja: 27 lip 2010, 19:19
Lokalizacja: Essen [Deutschland]
x 10

Reklamy!

Post autor: Mocny FULL »

Dawno nie spotkałem się z reklamami różnych leków, w których na końcu zawsze mówiono:
Przed użyciem zapoznaj się z treścią dołączoną do opakowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu.
Weszła znów jakaś nowa ustawa?
Srały muchy, będzie wiosna. Będzie trawka lepiej rosła - wł.

INNA
Awatar użytkownika
SzymonNP
VIP Expert
Posty: 2686
Rejestracja: 27 sty 2010, 14:15
Lokalizacja: Poznań
x 611
x 130
Kontakt:

Reklamy!

Post autor: SzymonNP »

Tak, bo musi być dopowiedziane:
gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu
Najnowszy wpis - wejdź
27/01/10-18/07/18 Szytr Wielki | Od 18/07/18 SzymonNP
Pozdrawiam, Szymon.
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod
Posty: 8575
Rejestracja: 27 sie 2010, 18:41
Lokalizacja: Warszawa
x 170
x 869

Reklamy!

Post autor: matik »

Tak jest przecież od baaaardzo dawna, nawet to:
gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu
Awatar użytkownika
SzymonNP
VIP Expert
Posty: 2686
Rejestracja: 27 sty 2010, 14:15
Lokalizacja: Poznań
x 611
x 130
Kontakt:

Reklamy!

Post autor: SzymonNP »

No jakoś od roku, półtora.
Najnowszy wpis - wejdź
27/01/10-18/07/18 Szytr Wielki | Od 18/07/18 SzymonNP
Pozdrawiam, Szymon.
Awatar użytkownika
Mocny FULL
Activist
Posty: 2631
Rejestracja: 27 lip 2010, 19:19
Lokalizacja: Essen [Deutschland]
x 10

Reklamy!

Post autor: Mocny FULL »

Ale nie oto mi chodziło. Moje pytanie brzmiało, czy reklamy z tą informacją są jeszcze emitowane.
Srały muchy, będzie wiosna. Będzie trawka lepiej rosła - wł.

INNA
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod
Posty: 8575
Rejestracja: 27 sie 2010, 18:41
Lokalizacja: Warszawa
x 170
x 869

Reklamy!

Post autor: matik »

Są emitowane. Widziałem dziś coś na żołądek rano i w TVN24 przed Faktami po południu była reklama Voltarenu.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49667
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

Reklamy!

Post autor: Trzeciak »

Mocny FULL pisze:Dawno nie spotkałem się z reklamami różnych leków, w których na końcu zawsze mówiono:
Przed użyciem zapoznaj się z treścią dołączoną do opakowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu.
Weszła znów jakaś nowa ustawa?
Te ostrzeżenie nadal obowiązuje przy reklamach leków, ale nie wszystkich - być może to efekt kiepskiej kontroli, a nawet jej braku. Tą sprawę reguluje Ministerstwo Zdrowia, a nie KRRiTV.
Pozdrawiam, Trzeciak
KubaTV_6911
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 27 maja 2011, 17:07

Reklamy!

Post autor: KubaTV_6911 »

Ta końcówka istnieje od b. dawna... ;).
Awatar użytkownika
Dominik
VIP Expert
Posty: 3028
Rejestracja: 25 sie 2010, 13:03
x 72
x 718

Reklamy!

Post autor: Dominik »

Nie wiem czy to odpowiedni wątek, ale są już wyniki badania głośności reklam. Przekroczenia są u 43 nadawców z 58! Czyli jednym słowem, prawie nikt nie stosował się do wytycznych i czuł się bezkarny. Na szczęście teraz po badaniach nadawcy pewnie się dostosują, po kary są dość wysokie. Czyli jednym słowem dopiero po ponad roku od wprowadzenia ustawy reklamy będą tak głośne jak reszta programu :)
9999
Obserwator
Posty: 576
Rejestracja: 02 paź 2009, 14:54
x 173
x 177

Reklamy!

Post autor: 9999 »

Mi się wydaje, że KRRiT zamiast zajmować się jakimiś znaczkami na ekranie powinna sprawdzić punktualnosć nadawanych programów. Oto fragment ramówki Polsatu z dzisiejszego wieczoru:
19.30 Świat według Kiepskich
20.00 Świat według Keipskich
20.35 Joe Dirt.

Naprawdę wyglądało to tak:
19.30 Koniec prognozy pogody i reklamy
19.35 Świat według Kiepskich
20.03 Reklamy
20.10 Świat według Kiepskich
20.39 Reklamy
20.41 Joe Dirt.

Według mnie jest to wprowadzanei widzów w błąd. Minuta-dwie opóźnienia - rozumiem, ale 5-10 to już przesada. I tu nie chodzi tylko o Polsat, nawet TVP tak często robi.
Awatar użytkownika
waldus_5
Junior
Posty: 1353
Rejestracja: 25 sty 2009, 16:12
x 1
x 25

Reklamy!

Post autor: waldus_5 »

Jestem za punktualnością, takie praktyki przesuwania powinny być ukrócone. Co gorsza Polsat pływa z reklamami, np. po Wydarzeniach południowych raz reklam jest naprawdę mało, raz naprawdę dużo tak, że EPG twierdzi, że powinna startować kolejna propozycja, zapewne ten trik ma spowodować, żeby widz chcący obejrzeć pogodę nie ważył się przełączyć.

Jestem również zdania, że w rogu ekranu powinien być zegar odmierzający czas do końca reklam. Coś takiego stosuje ComedyCentral i jeżeli coś oglądam to zegar daje mi znać jak daleko mogę odejść, jak tylko tam przełączam to mam znak za ile mam na kanał wrócić aby zobaczyć co leci (np. jaki konkretnie odcinek).
▲waldus_5
Awatar użytkownika
Mocny FULL
Activist
Posty: 2631
Rejestracja: 27 lip 2010, 19:19
Lokalizacja: Essen [Deutschland]
x 10

Reklamy!

Post autor: Mocny FULL »

Mnie to też wkurza, bo (wiosną) "Linia życia" zamiast rozpoczynać się o 19:30, to dopiero się rozpoczynała o 19:35, a przez ostatnie dni premier tego serialu, czyli w maju dopiero o 19:37.
Srały muchy, będzie wiosna. Będzie trawka lepiej rosła - wł.

INNA
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod
Posty: 8575
Rejestracja: 27 sie 2010, 18:41
Lokalizacja: Warszawa
x 170
x 869

Reklamy!

Post autor: matik »

Takie rzeczy tylko w polsacie i TVP. Smutna prawda że te stacje mają widzów w pewnej części ciała.
Zablokowany

Wróć do „Reklama/PR”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości