YouTube / Youtube Premium

Dyskusje o ofertach VOD w Polsce i na świecie.
Awatar użytkownika
kacper3100
VIP Expert
Posty: 11435
Rejestracja: 06 lut 2016, 9:13
x 946
x 2199

YouTube - strzelanina w siedzibie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper3100 »

Wczoraj doszło do strzelaniny w siedzibie YouTube w USA. Cztery osoby ranne, a napastniczka nie żyje.
https://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swia ... 26925.html
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8055
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

YouTube

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Trochę wesołości z youtube'a na weekend - jak z kolorowych gazet. Pewnie niektórzy kiedyś oglądali Nostalgia Critic i resztę youtuberów udzielających się w ramach Channel Awesome. Ci ostatni postanowili ostatnio podzielić różnymi historiami z działalności tej firmy i nie były one tak różowe jak niektórzy fani chcieliby :lol:
https://tech.wp.pl/seksizm-chamskie-pom ... 561731713a
http://prawy.pl/69022-znany-kanal-na-yo ... arapatach/

To tak wstępem. Tutaj więcej szczegółowych informacji od poszczególnych osób - dość długi dokument po angielsku:
https://docs.google.com/document/d/1WZF ... dA/preview

Rozbawiła mnie historia jednego z założycieli serwisu, który próbował podrywać jedną z youtuberów (miał żonę). Ciągłe nagabywanie skończyło się zwolnieniem z pracy, ale firma dbając o swoje dobre imię zamiast zgłosić sprawę na policję wolała odwozić kobietę do domu w grupie z kijami baseballowymi, gdyby gościu chciał ją najść :lol:.Skończyło się tym, że youtuberka dostała gaz pieprzowy.

EDIT:
Ten sam gość, co podrywał youtuberkę wypytywał także innego youtubera, czy jest gejem, dosłownie lub jakimś podtekstami :lol:
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Iluzjonista
Junior
Posty: 1443
Rejestracja: 12 sty 2018, 17:39
x 101
x 165

YouTube

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Iluzjonista »

Oprawa graficzna YT jest istne żenująca, zniknął edytor filmu, adnotacje, zarabianie możliwe od 1000! subskrypcji, Polecane kanały też zniknęły w wersji bez logowania, niech najlepiej usuną komentarze pod każdym filmem kanału -100 subskrypcji. Żenada. Moimi propozycjami na YT są:
- możliwość wstawienia napisów na film(normalnych, a nie z paskami)
- przywrócenie gwiazdkowego systemu( ale gwiazdki do oceny tylko kanałów)
- możliwość pobieranie filmów BEZPOŚREDNIO z YouTube, gdyż strony typu mp3.youtube.pl mogą być niebezpieczne.
- możliwość wykonania filmu na YouTube( niektórzy nie chcą płacić a boją się ściągać crack.) Co prawda film miałby max. 480p i mógłby trwać przypuśćmy max. 6-8 minut ale bez znaku wodnego.
- opcja dodania znaku wodnego na film w OPCJACH filmu( nie każdy umie wstawić znak wodny w Sony Vegasie, ba, większość go nie posiada)

Ja doczekam się aż usuną możliwość lajkowania filmów kanałom poniżej 20 subskrypcji, może jeszcze zaczną banować za programy z TV tak jak TVN za Style, Milionerów oraz wiele innych? Zobaczymy, w każdym razie z roku na rok YT leci po schodach. Do dołu oczywiście
Awatar użytkownika
kacper3100
VIP Expert
Posty: 11435
Rejestracja: 06 lut 2016, 9:13
x 946
x 2199

YouTube

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper3100 »

tefałen pisze:Oprawa graficzna YT jest istne żenująca, zniknął edytor filmu, adnotacje, zarabianie możliwe od 1000! subskrypcji, Polecane kanały też zniknęły w wersji bez logowania, niech najlepiej usuną komentarze pod każdym filmem kanału -100 subskrypcji. Żenada. (...)
Racja.
(...)
- przywrócenie gwiazdkowego systemu( ale gwiazdki do oceny tylko kanałów)
Bez sensu, łapki lepsze.
(...)
- możliwość pobieranie filmów BEZPOŚREDNIO z YouTube, gdyż strony typu mp3.youtube.pl mogą być niebezpieczne.
Bzdura.
- możliwość wykonania filmu na YouTube( niektórzy nie chcą płacić a boją się ściągać crack.) (...)
Przecież jest wiele darmowych alternatyw.
- opcja dodania znaku wodnego na film w OPCJACH filmu( nie każdy umie wstawić znak wodny w Sony Vegasie, ba, większość go nie posiada)
Istnieje już taka opcja od kilku lat, poza tym dodanie loga do filmu w programie do montażu to nie jest żadna filozofia.
Iluzjonista
Junior
Posty: 1443
Rejestracja: 12 sty 2018, 17:39
x 101
x 165

YouTube

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Iluzjonista »

Nie chodzi mi o kwadracik w prawym dolnym rogu, tylko np. na górze filmu taki półprzezroczysty znak.
Awatar użytkownika
kacper3100
VIP Expert
Posty: 11435
Rejestracja: 06 lut 2016, 9:13
x 946
x 2199

YouTube

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper3100 »

Nawet głupi by coś takiego umiałby umieścić. I niepotrzebny jest VEGAS, jest wiele darmowych programów do montażu (nie chodzi mi oczywiście o Movie Makera ;)).
Awatar użytkownika
rafik
VIP Expert
Posty: 1429
Rejestracja: 31 sty 2010, 13:10
x 173
x 111
Kontakt:

YouTube

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rafik »

tefałen pisze:[...]niech najlepiej usuną komentarze pod każdym filmem kanału -100 subskrypcji.[...]
Najlepiej byłoby, jakby zrobili filtr, który ukrywałby z automatu komentarze typu "pierwszy/first/1" i inne liczby, "sub za sub". Takie komentarze nic nie wnoszą do dyskusji w komentarzach pod filmami, tylko zaśmiecają przestrzeń do konstruktywnej dyskusji. Jednocześnie pozwalają ludziom na zbieranie iluś tam subskrybcji bez posiadania żadnego filmu. Rozumiem, że niektórzy mają konto na YT, aby pisać komentarze, tworzyć swoje playlisty, subskrybować kanały ulubionych twórców albo dawać łapki w górę/dół. Ale powinny byc jakieś warunki postawione np. wrzucenie filmu o minimalnej długości 1 minuta, no do dwóch, aby móc zbierać subskrybcje. Gdyby nie wrzucił filmu, miałby użytkownik do wszystkiego dostęp, ale nie mógłby zbierać subskrybcji. To na pewno zapobiegłoby procederowi, gdy ktoś tworzy kanał bez filmów i ma w nazwie "Zbieram 100 000 subów bez filmu na kanale". Głupota. Mam nadzieję, że YT nie wysyła takim ludziom srebrnych przycisków. Bo to byłoby kompletnie bezpodstawne.

Co do pomysłów:
- możliwość wstawienia napisów na film(normalnych, a nie z paskami)
No fajnie, ale tak zlewałoby się np. z tłem i napisy byłyby słabo widoczne. Dzięki tym paskom możemy przeczytać np. polskie tłumaczenie czegoś, albo angielskie tłumaczenie. Co innego, gdyby w palecie kolorów usunęli biały i czarny kolor.
- przywrócenie gwiazdkowego systemu( ale gwiazdki do oceny tylko kanałów)
Jak dla mnie wyznacznikiem oceny kanału jest liczba subskrybcji. Po co komuś jakieś gwiazdki? Kiedyś to było fajne, sam pamiętam ten system z tych zamierzchłych czasów, nawet sam dawałem czasem 5, czasem 4,5, a czasem 1 gwiazdkę, jeżeli chodzi o ocenianie filmów. Ale z biegiem czasu, z postępem Internetu i mediów społecznościowych, ta łapka w górę przyjęła się dobrze, zarówno na Facebooku, jak i na YT. Po co zmieniać coś, co się sprawdza?
- możliwość pobieranie filmów BEZPOŚREDNIO z YouTube, gdyż strony typu mp3.youtube.pl mogą być niebezpieczne.
Ależ można ściągać filmy bezpośrednio z YT. Tylko trzeba zainstalować odpowiednie rozszerzenie do przeglądarki. Proste. YT czegoś takiego nie udostępnia.

Co do znaku wodnego. To można sobie zrobić w programie do montażu. Rozumiem rozgoryczenie z powodu usunięcia edytora, ale YT musiał mieć jakiś powód, aby go usunąć. Być może, mało osób z niego korzystało, jak na wielką populację YT. Nie ukrywajmy, że większość twórców korzysta z programów do montażu, aniżeli z "Edytora/Kreatora Wideo YT".
Dziękuję, że przeczytałeś/aś mój post :) Jeżeli chcesz, odpisz :)
[ Spoiler ]
Iluzjonista
Junior
Posty: 1443
Rejestracja: 12 sty 2018, 17:39
x 101
x 165

YouTube

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Iluzjonista »

YouTube dał bana Medusie, zamknął konto Rafonixowi,Guralowi, oby tak dalej. Brawo.
Awatar użytkownika
kacper3100
VIP Expert
Posty: 11435
Rejestracja: 06 lut 2016, 9:13
x 946
x 2199

YouTube

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper3100 »

Brawo. Też mam dość tych patostreamerów.
BiL
Użytkownik
Posty: 78
Rejestracja: 15 kwie 2018, 15:37
Lokalizacja: Chorzów

YouTube

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: BiL »

Ciekawe, kiedy zbanują DanielaMagicala(patosreamera)?
nina23
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 20 kwie 2018, 0:35

YouTube

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: nina23 »

BiL pisze:Ciekawe, kiedy zbanują DanielaMagicala(patosreamera)?
Z tego co mi wiadomo to już jest zbanowany:)
Awatar użytkownika
Kacper
Obserwator
Posty: 587
Rejestracja: 08 lut 2010, 16:05
Lokalizacja: Wołów
x 1070
x 27
Kontakt:

YouTube

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kacper »

Daniel ma zbanowanego Facebooka, a na YouTube jest zbanowane konto jego matki. Niemniej śmieszy/dziwi mnie to, jak wszyscy burzą się na patostreamerów (szczególnie internauci z dłuższym stażem - zapomnieli już o forum F23, imageboardach, Wykopie czy filmach kicz.org?), po czym włączają sobie jakieś LittleMonstery czy inne Deynny, których 90% filmów (YT) i postów (FB/TT/IG) to content sponsorowany.

Z kolei chciałem dziś przypomnieć o rocznicy. Mowa oczywiście o publikacji "(anty)przeboju roku 2017", czyli o...
Polsat | Puls | WP | MWE | Echo24 | TVRegionalna.pl | RMF | ZPR | zwolennik reaktywacji sieci Odra
RIP Google+ | Szukasz alternatywy dla G+? To zapraszam.
bustram
Activist
Posty: 4855
Rejestracja: 17 kwie 2008, 20:04
x 89
x 1716

YouTube

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bustram »

Wam też wyskakuje podgląd video podczas zjeżdżania w dół strony ? Kto i po co to wymyślił ? Jeszcze rano tego nie było a teraz już jest... Ciągle coś wymyślają, a to tylko irytuje.
Awatar użytkownika
kacper3100
VIP Expert
Posty: 11435
Rejestracja: 06 lut 2016, 9:13
x 946
x 2199

YouTube

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper3100 »

Kacper pisze:(...)Niemniej śmieszy/dziwi mnie to, jak wszyscy burzą się na patostreamerów (szczególnie internauci z dłuższym stażem - zapomnieli już o forum F23, imageboardach, Wykopie czy filmach kicz.org?), po czym włączają sobie jakieś LittleMonstery czy inne Deynny, których 90% filmów (YT) i postów (FB/TT/IG) to content sponsorowany.
(...)
Te Littlemonstery są na pewno o wiele lepsze niż ta cała patalogiczna hołota.

Wg mnie powinni zamknąć także inny idiotyczny kanał, czyli HowToBasic. Koleś marnuje żywność i na tym zarabia.
Zarabiać powinny jakieś wartościowe kanały, a nie takie ścierwa.
BiL
Użytkownik
Posty: 78
Rejestracja: 15 kwie 2018, 15:37
Lokalizacja: Chorzów

YouTube

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: BiL »

kacper3100 pisze:
Kacper pisze:(...)Niemniej śmieszy/dziwi mnie to, jak wszyscy burzą się na patostreamerów (szczególnie internauci z dłuższym stażem - zapomnieli już o forum F23, imageboardach, Wykopie czy filmach kicz.org?), po czym włączają sobie jakieś LittleMonstery czy inne Deynny, których 90% filmów (YT) i postów (FB/TT/IG) to content sponsorowany.
(...)
Te Littlemonstery są na pewno o wiele lepsze niż ta cała patalogiczna hołota.

Wg mnie powinni zamknąć także inny idiotyczny kanał, czyli HowToBasic. Koleś marnuje żywność i na tym zarabia.
Zarabiać powinny jakieś wartościowe kanały, a nie takie ścierwa.
No właśnie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwisy VOD”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość