Gadu-Gadu

Co w sieci piszczy.
Awatar użytkownika
Krewetka
Obserwator
Posty: 266
Rejestracja: 20 sie 2008, 15:15
x 1

Gadu-Gadu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Krewetka »

Ja używam program KADU na MAC OS X. Jest odpowiednikiem GG, oraz jest kompatybilny z Windowsowskim Gadu-Gadu. I nie narzekam :)
michal
VIP Expert
Posty: 3106
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:55
x 41
x 99

Gadu-Gadu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: michal »

Ja dopiero dziś założyłem GG i mam proźbę, czy moglibyście mi powiedzieć jak tym się posługiwać?
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Gadu-Gadu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

To dość proste. Instalujesz, rejestrujesz nowy numer GG i praktycznie postępujesz według zaleceń instalatora. Gdy już otrzymasz swój nowy numer i uruchomi Ci się właściwe okno (to z programem) jesteś już praktycznie na mecie. Teraz pozostaje Ci jedynie dodawać nowe kontakty za pomocą funkcji "Dodaj kontakt", która jest dostępna w różnych miejscach GG w zależności od wersji. Wszystkiego nauczysz się w trakcie użytkowania, bo to nie jest rzecz, którą można wytłumaczyć na forum... Do wszystkiego dojdziesz sam, a wystarczy na to kilkanaście minut.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Gadu-Gadu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

GG powoli zwija usługi. GG Dysk jako pierwszy:
Drodzy Użytkownicy,
Z powodu niewystarczającego zainteresowania rezygnujemy z funkcjonalności GG Dysk.
Usługa będzie dostępna do 30 czerwca 2016 r. Po tej dacie wszelkie dane znajdujące się
na GG Dysku zostaną usunięte.
W związku z powyższym prosimy Was o zapisanie wszystkich plików, które trzymacie
na GG Dysku, na swoich komputerach lub innych nośnikach pamięci, abyście mieli do nich
dostęp także po 30 czerwca.
Usługa przesyłania przez GG dowolnie dużych plików zostanie utrzymana w dotychczasowym
kształcie. Przesyłane pliki będzie można przeglądać i/lub pobrać przez 90 dni.
Pozdrawiamy,
Zespół GG
Awatar użytkownika
kacper3100
VIP Expert
Posty: 11482
Rejestracja: 06 lut 2016, 9:13
x 952
x 2214

Gadu-Gadu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper3100 »

Nie jako pierwszy, ale jako trzeci. Pierwsza usługa zlikwidowana to usługa połączeń audio-video, druga to gry. Te dwie usługi zlikwidowane w tym miesiącu.
Jantar
VIP Expert
Posty: 4435
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:50
x 108
x 248
Kontakt:

Gadu-Gadu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

Mnie w ogóle zablokowali korzystanie z GG. Komunikator uruchamiał mi się wraz z windowsem, hasło miałam zapamiętane w systemie i któregoś dnia po restarcie komputera wyskoczyło logowanie do serwisu i podanie hasła. Konto zakładałam grubo ponad 10 lat temu, poczta na którą zakładałam od dawna nie istnieje, hasła nie pamiętam i nie wchodzi w rachubę opcja przypomnienia. Napisałam do nich z kontaktu ze strony to mi odpowiedzieli po miesiącu:
Witam,

w celu przeprowadzenia weryfikacji prosimy o przesłanie poniższych
danych:

1. podanie nr GG, z którym występuje problem
odp:

2. podanie wszystkich AKTUALNIE posiadanych adresów email (być może
któryś z adresów jest powiązany ze wskazanym kontem GG)
odp:

3. przesłanie w kolorze (i możliwie najlepszej jakości)
skanu/fotografii
dowodu osobistego. Istotne dane to imię, nazwisko, data urodzenia, a
także miejscowość zamieszkania. Pozostałe dane takie jak nr pesel, nr
dowodu osobistego, a także dokładny adres (z wyłączeniem nazwy
miejscowości, która musi być widoczna) MOGĄ BYĆ ZASŁONIĘTE LUB
WYMAZANE
ELEKTRONICZNIE. Dane, które pozostaną widoczne, będą przetwarzane
wyłącznie w celu dokonania weryfikacji i przywrócenia dostępu do konta
GG.

4. przesłanie odpowiedzi na pytanie czy akceptuje Pan/Pani warunki
Regulaminu Platformy GG. Regulamin dostępny jest pod adresem:

http://www.gg.pl/prawne/regulamin/
Nawet nie pamiętam, jakie wtedy dane podawałam. Poza tym jeśli podawałam adres to mam zmieniony, bo się przeprowadzałam i na pewno go nie uaktualniałam.
pliki video na forum: http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne/forum+media2
PS. Z pewnych powodów musiałam ustawić folder jako widoczny, więc zostało nałożone hasło "xxx" (bez cudzysłowu).

www.novela.pl
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

Gadu-Gadu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

Nie chcę się wymądrzać, ale nie powinno dopuszczać się do takiej sytuacji, że w usłudze, której używasz, masz podpięte konto mailowe, które nie istnieje czy do którego nie masz już dostępu. Tu akurat tylko GG, więc może nic aż tak istotnego (sam nigdy GG nie używałem), ale innym razem może to być ważniejsza usługa (konto), do której Ty czy też ktoś inny straci dostęp.
2009-2021
Awatar użytkownika
kacper3100
VIP Expert
Posty: 11482
Rejestracja: 06 lut 2016, 9:13
x 952
x 2214

Gadu-Gadu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper3100 »

Komunikator ma dzisiaj problemy. Najpierw uruchomiły się wszystkie boty, a teraz nie da się połączyć.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Gadu-Gadu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Dalej jestem pełen podziwu dla tych, którzy korzystają z GG. Mam bo mam, od dawna, ale kiedy go używałem do konwersacji, to nie pamiętam - jednak Messenger wymiótł nasz rodzimy komunikator :) Spojrzałem teraz: 322 kontakty, a tylko 6 dostępnych, w tym 1 bot z KidProject :)
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49669
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3240

Gadu-Gadu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

A przypadkiem nie KidProtect? :)
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Gadu-Gadu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Przejęzyczenie :D KitProtect - zwracam honor ;)
Awatar użytkownika
kacper3100
VIP Expert
Posty: 11482
Rejestracja: 06 lut 2016, 9:13
x 952
x 2214

Gadu-Gadu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper3100 »

Ja mam ponad 100 kontaktów. Kiedyś wszyscy byli dostępni, a teraz tylko kilka osób. :( Ale z GG będę korzystał na zawsze, jest lepszy niż Messenger.
Awatar użytkownika
parabolistyk
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 23 sty 2017, 11:43
Kontakt:

Gadu-Gadu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: parabolistyk »

Używam AQQ. Przyzwyczaiłem się i płacę przez smsa raz do roku. GG używam regularnie do kontaktów z kilkoma osobami ale wyraźnie widać, że ten projekt traci na znaczeniu i zasięgu.
Awatar użytkownika
Kacper
Obserwator
Posty: 587
Rejestracja: 08 lut 2010, 16:05
Lokalizacja: Wołów
x 1070
x 27
Kontakt:

Gadu-Gadu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kacper »

Nikt nie wspomniał, to wrzucam:
Grupa Sare negocjuje kupno za 2,4 mln zł komunikatora GG, chce reaktywować jego pocztę mailową: http://[link zakazany]/artykul/gg ... -poczta-gg
Wprawdzie ja mam konto od 2010 roku, to dopiero na przełomie 2015 i 2016 roku zacząłem używać tego komunikatora "na poważnie" (wcześniej używałem sporadycznie). Głównym powodem "za" do używania tego komunikatora jest niechęć do FB, ale częściowo też patriotyzm gospodarczy. Tylko gdyby GG padło, ale miałbym coś polskiego wybrać, to teraz zostało WTW (komunikator oparty na XMPP/Jabber) i może NKTalk albo FunSkan - cała reszta (nawet główny konkurent GG - Tlen) padła, z kolei ja próbowałem zrobić komunikator na bazie Subera, ale ze względu na brak czasu to na planach się skończyło.
Polsat | Puls | WP | MWE | Echo24 | TVRegionalna.pl | RMF | ZPR | zwolennik reaktywacji sieci Odra
RIP Google+ | Szukasz alternatywy dla G+? To zapraszam.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Gadu-Gadu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Patriotyzm gospodarczy wobec komunikatora, który posiada zagraniczny fundusz inwestycyjny i wszelkie zyski wyprowadza na Cypr? :) Ok. GG od kilku lat umiera. Działa, ale to już nie jest w tej samej formie, co jeszcze 10 lat temu - przed powstaniem dużych serwisów społecznościowych. Kolejni właściciele myśleli, że podbiją rynek wyłącznie tym, że GG na nim działa, a gdy myśleli o zmianach, było już za późno - telefonia komórkowa nie wypaliła, prowadzenie "chmury" także. Bawili się też w serwisy społecznościowe, co jednak nie miało szans z Naszą-Klasą i Facebookiem :)

Co do Tlena... Ludzie i tak go wybierali głównie dlatego, że posiadał wtyczki obsługujące GG i był dużo lżejszy. Tylko jaki był sens do niego dokładać? Na rynku panuje konsolidacja, przetrwają najsilniejsi, a w sukces Gadu-Gadu już nie wierze. Są w tyle za Messengerem i raczej już tego nie nadrobią.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Internet”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości