Wrzuta.pl

Co w sieci piszczy.
Awatar użytkownika
kacper3100
VIP Expert
Posty: 11482
Rejestracja: 06 lut 2016, 9:13
x 952
x 2214

Wrzuta.pl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper3100 »

Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Wrzuta.pl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

I tak długo się utrzymała jak na piracko-legalny serwis :) Jednak wyniki mówią same za siebie, z roku na rok potężny odpływ użytkowników, którzy wybierają YouTube albo Spotify :)
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8082
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Wrzuta.pl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Nic dziwnego, jak każdy serwis o2.pl od 2006 roku był robiony na odwal, jak najmniejszym kosztem, byle tylko przynosił jakieś zyski. W przeciwieństwie do dowolnego serwisu wideo nie podnieśli nigdy jakości streamingu, a potem go po prostu zlikwidowali. Osobiście trochę wycwaniłem się i w pewnym momencie używałem ich serwisu do hotlinkowania :D

A tak poza tym na wrzutę da się w ogóle jeszcze zalogować? Bo sprawdzałem rok temu i teraz i nie widzę żadnego panelu logowania. Nawet nie odnalazłbym swojego konta, gdyby nie kojarzył swojego nicku.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
kacper3100
VIP Expert
Posty: 11482
Rejestracja: 06 lut 2016, 9:13
x 952
x 2214

Wrzuta.pl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper3100 »

2 lata temu wyłączyli możliwość logowania się i usunęli także materiały wideo.
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8082
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Wrzuta.pl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Czyli tak naprawdę serwis był od dawna do skreślenia i pewnie istniał tylko dlatego, bo przynosił im minimalne zyski, bądź w ogóle zapomnieli o jego istnieniu. Zresztą to ostatnie potwierdza strona główna i "daty" filmów znajdujących się na niej :rolleyes:

Aż cud, że w ogóle wspomnieli o zamknięciu strony :lol:
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Frontowiec
VIP Expert
Posty: 4539
Rejestracja: 18 sty 2017, 13:24
Lokalizacja: Szczecin / Kamień Pomorski
x 54
x 169
Kontakt:

Wrzuta.pl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Frontowiec »

Nie dziwi mnie likwidacja Wrzuty.pl. Kiedyś to bardzo lubiłem wchodzić na Wrzutę.pl - głównie po to aby posłuchać muzyki, jednak po tym jak Wrzuta.pl zaczęła się psuć, to przerzuciłem się na Chomikuj.pl oraz Ulub.pl.

Tylko czekać jeszcze na likwidacje Naszej Klasy oraz Gadu Gadu, które to zamierzchłe czasy mają już za sobą.
#StopNienawiści (nawet tutaj!)
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8082
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Wrzuta.pl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Wrzuta co prawda poinformowała, żeby sobie zrobić backupy materiałów, ale nie wspomniała, jak jest to utrudnione. Strona posiada idiotyczny "czytnik", który czasem uniemożliwia ściągnięcie obrazka prostacką metodą "pokaż obraz" oraz/samo "pobierz obraz" (dotyczy to chyba grafik nie wrzuconych w konkretne katalogi). Oznacza to tylko tyle, że jak ktoś koniecznie chce sobie coś zarchiwizować rysunki to musi to robić naokoło poprzez przeszukiwanie kodu źródłowego, bądź wykorzystać jakąś zewnętrzną witrynę/dodatek do ściągania materiałów z serwisu :lol:

Na przykład:
http://pobieracz.net/

Osobiście proponuje ten ostatni sposób, bo istnieje jeszcze jeden problem z tą zaniedbaną stroną - czasem nie wyświetla obrazków w przeglądarce, które teoretycznie znajdują się na ich serwerze :lol:

Na koniec taka ciekawostka - nie pamiętam domeny, ale wrzuta.pl swego czasu miała swoją węgierską wersją :D. Zresztą nie jako jedyna usługa z rodziny o2. Tak samo tlen miał swoją wegierską edycje pod domeną lajt.hu. Witryna działała do niedawna. Miałem tam nawet swoje jedno konto emailowe (może inny język, ale ten sam dokładnie wygląd, co w Polsce przed sześcioma laty na poczta.o2.pl). Ostatecznie porzuciłem ją, bo przed około dwoma laty nagle bez pytania zepsuło szyfrowanie "https".
http://[link zakazany]/artykul/o2 ... i-na-wegry
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8082
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Wrzuta.pl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Już przypomniałem sobie pod jaką domeną działała węgierska wrzuta.pl - dobd.hu :lol:. Tutaj można zobaczyć wersję archiwalną z dnia 28 lipca 2011 (nie działają wszystkie grafiki od filmików, ale jest logo):
http://web.archive.org/web/201107280322 ... w.dobd.hu/

Co ciekawe w przeciwieństwie do lajt.hu i tlen.pl - wegierski dobd.hu nie miał oddzielnej infrastruktury i był tylko po prostu przetłumaczoną wrzutą działającą pod lokalną marką. Tak, więc mogłeś znaleźć tam polskie filmiki, swój profil, czy nawet zalogować się loginem i hasłem z polskiego serwisu.

Najlepsze, jak dowiedziałem się w ogóle o dobd.hu - ze stopki polskiego Pudelka, który nie wiedzieć czemu miał w swojej stopce link do węgierskiej domeny. Wzbudziło to moje większe zainteresowanie niż reszta zawartości tej strony ;)
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
kacper3100
VIP Expert
Posty: 11482
Rejestracja: 06 lut 2016, 9:13
x 952
x 2214

Wrzuta.pl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper3100 »

Wrzuta przekierowuje teraz na Open.fm.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Internet”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości