Wydawcy prasy będą składać pozwy przeciw serwisom internetowym

Dyskusje na temat rynku prasowego.
Awatar użytkownika
beata
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 08 kwie 2008, 1:33
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wydawcy prasy będą składać pozwy przeciw serwisom internetowym

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: beata »

Polscy, ale i zagraniczni wydawcy prasy, składają pozwy przeciwko serwisom internetowym o wykorzystywanie bezprawnie ich treści. Twierdzą, że internet "kradnie" artykuły pisane przez profesjonalnych dziennikarzy, przez co działa na niekorzyść gazet. W Polsce wydawcy Rzeczpospolitej, Gazety Prawnej i Gazety Wyborczej już złożyli ponad 300 pozwów.

Jak myślicie - słusznie? Czy walka prasy drukowanej z internetem ma w ogóle sens?
Awatar użytkownika
Nomik
Użytkownik
Posty: 190
Rejestracja: 17 sty 2007, 15:09

Wydawcy prasy będą składać pozwy przeciw serwisom internetowym

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Nomik »

Według mnie to tak jak ta przysłowiowa walka z wiatrakami.Poaz tym ludzie i tak czesciej zagladaja do wydań elektronicznych.
UserFriendly
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 28 maja 2009, 17:03

Wydawcy prasy będą składać pozwy przeciw serwisom internetowym

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: UserFriendly »

walka będzie ciężka, ale w słusznej sprawie! Sama miałam praktyki w jednym portalu internetowym i naprawdę to co się dzieje wyciskało łzy z oczu....dziennikarze naprawdę sporo się uczą o etyce, o prawach autorskich, o żródłach informacji, po czym dostają marne grosze za publikacje w gazecie, a jakaś pierwsza lepsza anonimowa osoba wykorzystująca bezczelnie ich pomysł zarabia dwa razy tyle i gdzieś ma wiedzę i profesjonalizm dziennikarzy....jako studentkę dziennikarstwa bardzo mnie to boli;)
Niestety racją jest, że to walka z wiatrakami, szkoda pieniędzy i czasu na wytaczanie spraw za każdy przypadek naruszenia praw autorskich w Internecie... niestety w tak nieprzyjemny sposób tradycyjna prasa na wysokim poziomie i przede wszystkim weryfikowalna pod wzgledem rzetelnośći informacji traci na znaczeniu...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Prasa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości