#31 04.09.13 21:29

pommidor
Użytkownik

Re: [TVN/TTV] Usterka

Moim zdaniem pierwszy odcinek nie był ani genialny, ani beznadziejny - był taki sobie.

[Zobacz spoiler]

#32 04.09.13 22:35

Trzeciak
VIP Mod

Dalej czuć klimat tej "Usterki" sprzed 9 lat, ale jakby czepiać się szczegółów, to kilku elementów zabrakło m. in. szerszego podsumowania dokonań fachowców.

Pozdrawiam, Trzeciak

#33 05.09.13 9:03

Direct
VIP Mod

Średnio udany powrót. Niby ta sama "Usterka" co przed laty, ten sam lektor, nawet te same słowa w czołówce (przeczytane na nowo, choć nie w całości). Z drugiej strony jakieś to takie... Nie zachwyciło, jak powrót "Nie do wiary" rok temu. Czegoś zabrakło. Może podsumowania pracy fachowców, o czym wspomniał już kolega Trzeciak. Może elementu wyjawienia, że to "Usterka". W starych odcinkach wprowadzono "demaskację" dopiero w 2. serii, ale tu mogła być od razu. Nie wiem, dlaczego się na to nie zdecydowano. Nie bez znaczenia pozostaje też fakt, że i sam temat odcinka, czyli tapetowanie już po prostu był poruszony i to w rozszerzonym zakresie, bo tapetowano cały przedpokój, a nie tylko kładziono trzy paski fototapety.

Miały być nowe tematy, tymczasem w zapowiedzi widać tapety i pralkę. Co się dziwić - przez te 10 lat nowych sprzętów w domach nie przybyło. Dalej mamy pralki, lodówki, piecyki itp. Na stronie TTV pojawia się co prawda temat opieki nad starszą osobą, którego dotąd nie było, ale co w tym może być ciekawego? Starsza pani będzie robić jakieś dziwne rzeczy, a opiekun spróbuje nad tym zapanować? Ech...

Potwierdzają się moje słowa z pierwszej strony tego tematu, że formuła jest wyczerpana. "Nie do wiary" też trochę dubluje tematykę, ale w dużym stopniu nadrabia klimatem, natomiast w "Usterce" klimat niknie z racji braku elementów, o których napisałem wyżej.

ttv.pl/archiwum/96792,tapeta-czyli-pupa-niezgody,0.html - jest pierwsza opinia na stronie TTV:

Usterka TVN to była Usterka a to to jest jakieś podrzędne dno

ttv.pl/archiwum/96795,gdy-zony-nie-ma,2300.html - a tu już zapowiedź 2. odcinka, słowna:

Przebrała się dzisiaj miarka! W "Usterce" – zepsuta pralka.

Z pomocą naszej „Usterkowej” złotej rączki przygotowaliśmy kilka drobnych i mokrych psikusów. Czy zaproszeni specjaliści poradzą sobie z tymi usterkami? To się jeszcze okaże. Przewidywany czas naprawy to niecała godzina. A koszt? Również nie powinien naruszyć domowego budżetu.

Nad pracą fachowców czuwać będą oczywiście gospodarze – Karolina i Tomek. No i wyjdzie szydło z worka, a właściwie z pralki… Co prał Tomek podczas nieobecności Karoliny? Czy wszystkie sąsiadki mają już czystą garderobę? Czy Karolina stroi się w męską bieliznę? Niech tymczasem pozostanie to słodką i mokrą tajemnicą.

Nie robi na mnie dobrego wrażenia ten opis rodem z paradokumentu hmm.

#34 05.09.13 12:07

Karol
Admin.

Mimo wszystko "Usterkę" dalej się dobrze ogląda. Skoro powtórkowe (setne) emisje przyciągały widzów, to tym bardziej premierowe nie powinny pozostać w tyle. Ciekaw jestem ile odcinków będzie miał nowy sezon, bo może jakiś ciekawy temat się trafi... Ogólna ocena wg mnie to 4/6.

#35 05.09.13 15:09

Dominik
VIP Expert

Wydawało mi się, że lektor jednak inny niż w starej 'Usterce' ale mogę się mylić. A co do samego programu - rzeczywiście nie jest tak ciekawie, jak w starych odcinkach, ale nie jest bardzo źle, a przynajmniej lepiej niż się spodziewałem. Zirytowały mnie trochę te scenki w stylu 'oburzona na fototapetę Karolina', kiedyś takich elementów nie wprowadzali. Brakuje mi też dawnego podkładu muzycznego. Generalnie jednak, nie jest bardzo źle, a może program się jeszcze rozkręci? smile

#36 05.09.13 18:48

Direct
VIP Mod

Lektor jest ten sam - Przemysław Strzałkowski. W notce o nim na stronie polscylektorzy.pl widnieje informacja, że czytał komentarz w "Usterce". Pada wręcz stwierdzenie, że z tego jest najbardziej znany smile.

Co do ilości planowanych odcinków nowej "Usterki", to strony z programem telewizyjnym takie jak telemagazyn.pl czy teleman.pl zgodnie podają, że ma być ich 12. Możliwe.

#37 05.09.13 19:07

matik
VIP Expert

Karol napisał:

Ciekaw jestem ile odcinków będzie miał nowy sezon, bo może jakiś ciekawy temat się trafi...

Direct napisał:

Co do ilości planowanych odcinków nowej "Usterki", to strony z programem telewizyjnym takie jak telemagazyn.pl czy teleman.pl zgodnie podają, że ma być ich 12. Możliwe.

Co do ilości odcinków to mogę potwierdzić, że w programie dla prasy do którego mam dostęp jest informacja, że program liczyć będzie 12 odcinków, czyli tak jak podają na stronach internetowych np. teleman.pl
Co do programu - moim zdaniem dalej przyjemnie się ogląda, ale zastanawiam się, czy aby na pewno nikt nie jest podstawiony. Niby na antenie nikt nie jest demaskowany, to równie dobrze mogą być o tym informowani. Dlaczego na to zwróciłem uwagę? Niektóre osoby mają zamazaną twarz, a niektóre nie (więc te albo były poinformowane po zakończeniu, że brali udział w programie, albo można uznać ich za podstawionych).

#38 06.09.13 9:32

Pzet
Użytkownik

W starej serii było przecież dokładnie tak samo - też jedni fachowcy mieli zasłoniętą twarz, a inni nie. Jeden z fachowców występujących w programie pisał na pewnym forum, że po ujawnieniu się ekipy zdjęciowej osoba jest pytana o zgodę na emisję materiału ze swoim udziałem i podpisanie oświadczenia. Jeśli nie wyraża zgody, to materiał i tak jest emitowany, ale twarz jest zasłonięta. Pisał też, że za udział dostał symboliczne honorarium.

Polecam:
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic97311.html

#39 06.09.13 9:53

Direct
VIP Mod

Przy czym w starych odcinkach (za wyjątkiem I serii z jesieni 2002 r.) moment ujawnienia, że to program "Usterka" był pokazywany widzowi. Zatem była pewność, że fachowiec wie, iż był w programie (magnetowid z linku to III seria). Teraz jedni mają wizerunek zamazany, inni nie, a momentu ujawnienia w programie brak. Stąd podejrzenia o podstawienie. Nie pamiętam, jak było w I serii z 2002 r. - czy twarze wszystkich fachowców były zamazane, czy tylko części.

O tym, że niektóre spreparowane usterki były nie do końca fair ostatnio pisałem.

#40 06.09.13 11:55

Dejmian
Junior

A mnie się ta wersja "Usterki" podoba bardziej. Jedynie oprawa graficzna kiepska.

http://pictap.pl/di-S0PO8U3R.png

#41 07.09.13 17:50

Pzet
Użytkownik

W pierwszej serii też czasem pokazywano ujawnienie. W odcinkach, w których występowali aktorzy z Formacji Chatelet, jeden z nich czekał na fachowca z mikrofonem i nawiązywał krótką rozmowę.

Można jeszcze dodać, że parę razy ekipa programu została zdemaskowana przez fachowców. Jeden z nich nawet wezwał policję, co zostało pokazane w programie.

#42 07.09.13 17:55

Direct
VIP Mod

Jeden z fachowców był jeszcze lepszy - znalazł ukrytą kamerę na klatce schodowej (tematem odcinka był domofon), a i tak nie domyślił się, że to "Usterka" big_smile.

#43 11.09.13 21:28

Direct
VIP Mod

Dzisiejsza "Usterka" o wiele bliższa oryginałowi sprzed lat, niż zeszłotygodniowy odcinek. Nawet pomimo tego, że temat pralki pojawił się po raz trzeci.

#44 12.09.13 21:16

Direct
VIP Mod

ttv.pl/archiwum/98439,odc-3-gwaltu-rety … ,2300.html - w kolejnym odcinku alarmy. Tym tematem także już zajmowano się w starych odcinkach.

#45 13.09.13 14:04

Dominik
VIP Expert

Więc na razie same stare pomysły. Zobaczymy jak będzie później. Może jakieś naprawy komputerów, kina domowego? Sprzętu trochę jest. Chociaż ja chętnie zobaczyłbym kładzenie płytek czy malowanie, bo w starych odcinkach te tematy wyszły nieźle wink

Stopka forum

© 2006-2014 Media2.pl | powered by PunBB

Wydawca serwisu Media2.pl - Efektiv Sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.