#1 14.07.12 13:01

TiM
VIP Expert

Aero2, czyli darmowy internet [Opinie, komentarze]

Za pewnie już wiecie (a niektórzy z tego co wiem, to korzystają) o darmowym internecie Aero2. Nie jest to żadna "dobra wola" czy jakiś pic, tylko po prostu spółka ta jest zobowiązana do udostępnienia internetu za tańsze koncesje na nowe nadajniki. Oczywiście, jakieś opłaty ponieść trzeba (20 zł depozyt, który zostanie zwrócony po oddaniu karty SIM i 7 zł za przesyłkę), jednak są to groszowe sprawy. Trzeba też zaopatrzyć się w modem UMTS 900 (najtańszy to chyba jak na razie Huawei E3131 za 129 zł). Najpiękniejsze w tym jest to, że nie ma żadnego limitu danych, które w płatnych usługach jest na porządku dziennym. Ograniczona jest tylko prędkość (512 KB/s), która mimo wszystko wystarcza spokojnie do zwykłego przeglądania internetu. Sam korzystam i jak na darmową usługę, jest nieźle.

Więcej o usłudze na www.aero2.pl
Mapa usługi: http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/inte … zasiegu.cp (zaznaczamy tylko HDSPA+)

#2 14.07.12 13:36

Direct
VIP Mod

Re: Aero2, czyli darmowy internet [Opinie, komentarze]

TiM napisał:

nie ma żadnego limitu danych, które w płatnych usługach jest na porządku dziennym.

Wiesz co, prędkość 512 KB/s w zasadzie wyklucza potrzebę limitowania ilości danych. Nikt nie będzie masowo ściągał dużych plików przy tak niskiej prędkości. Ale dobrze, że o tym piszesz, bo nie wszyscy wiedzą, że istnieje coś takiego jak zupełnie darmowy internet mobilny.

PS. Najlepsza oferta to LTE od CP. Wiecie, 1 GB limitu przy prędkości 100 Mb/s big_smile.

#3 14.07.12 13:45

TiM
VIP Expert

Wiesz, wolę się nie obawiać, że przekroczę limit i mieć te 512 KB/s, niż tak jak właśnie w CP. Fakt, do ściągania dużych plików, to Aero2 odpada, ale takie filmiki na YT (które może sporo transferu zabrać) można spokojnie oglądać wink

#4 04.02.13 11:28

dust
Użytkownik

ja mam Aero 2 od tygodnia i jestem naprawdę zadowolona big_smile najpiękniejsze z tego wszystkiego jest to, że nie ma limitu, a co do ściągania dużych plików to mój kumpel daję radę z Aero 2, ja jeszcze nie próbowałam

#5 05.02.13 16:18

isztwan
Użytkownik

Też chciałem to wziąć ale koszt zakupu modemu - to mi się nie kalkuluje (w tej cenie mam abonament i większą prędkość).

#6 12.03.13 19:42

Noris_85
Użytkownik

ja mam CP 20 Mb a w praktyce nie przekracza 2Mb sad

#7 18.05.13 9:35

ssszaman
Użytkownik

Nieprzyjemna zmiana w Aero2

W najbliższym czasie użytkowników Bezpłatnego Dostępu do Internetu od firmy Aero2 czeka bardzo duża zmiana. Mocno zmodyfikowany zostanie proces nawiązania sesji sieciowej, w związku z tym będzie fala osób niezadowolonych którzy wykorzystują to łącze do gier, ściągania plików albo do oglądania tv albo filmów.

Regulaminy są po to by je przestrzegać ale sam operator tego nie robi to dlaczego użytkownik ma?

Od nie dawna wymogiem było posiadanie modemu z klasą 10 aby można w pełni użytkować bezpłatny internet, potem się okazało że kto ma starszy modem niż klasa 10 to jego karta jest blokowana ponieważ podczas łączenia się z siecią pojawia się problem obniżenia jakości łącza u operatora, technicznie wiadomo że wszystkie urządzenia powinny mieć tą sama klasę, w związku z czym wymogiem stały się modemy obsługujące pasmo HSPA+ bądz HSPA lub LTE, Aero 2 pod wodzą właściciela Cyfrowego Polsatu co nóż oferte pogarsza albo wprowadza co raz to nowsze utrudnienia.

Obecnie z jednym z największych utrudnień będzie to że co godzinę będzie przerywana sesja tak jak było to do tej pory ale nie było wymogu podawania kodu captcha, teraz się to zmieni, co w związku z tym wiadomo będzie że korzystanie z BDI na routerach bądz na innych urządzeniach będzie niemożliwe, prawdopodobnie trzeba będzie co godzinę wpisywać kod w specjalne okienko weryfikacyjne.

Ciąg dalszy absurdów!

Zgodnie z regulaminem pojedyncza sesja nie może trwa dłużej jak godzinę, potem jest zrywana i nawiązywana ponownie, teraz się to zmieni ponieważ aby nawiązać połączenia trzeba będzie wpisać kod captcha sad W najbliższym czasie ( jeszcze dokładnie nie wiadomo kiedy ) , zostanie wprowadzony kod captcha (obrazek z tekstem), który będzie trzeba przepisać, aby uzyskać dostęp do Internetu. Taki "ekran logowania" będzie pojawiał się co godzinę, wymagając reakcji użytkownika.

Pytanie do użytkowników co jeszcze Aero2 może popsuć przy Bezpłatnym Dostępie do Internetu???

http://www.dobreprogramy.pl/djkarateka/ … 41304.html

Ostatnio edytowany przez ssszaman (18.05.13 9:35)

#8 18.05.13 9:52

Direct
VIP Mod

Cóż, Aero2 dostało w pewnym stopniu wolną rękę co do kształtu tej oferowanej darmowo usługi i teraz jest tego efekt. Powodu tej utrudniającej życie użytkownikom zmiany można się łatwo domyślić - zamiast brać płatne opcje, pewna grupa z powodzeniem używała sobie darmowego Aero2. Teraz część z nich przejdzie do ofert płatnych, oferowanych m.in. przez CP. I o to chodziło, wszak Aero2 pośrednio należy do Zygmunta Solorza.

Ciekawe, co sądzi o tym TiM, założyciel tego tematu i użytkownik Aero2.

#9 20.05.13 15:26

Pаtryk
Użytkownik

Właśnie wypełniałem formularz zamówienia tego internetu, a tu nagle czytam, że niedługo będzie trzeba przepisywać kod captcha, aby móc się połączyć. Co za głupota!!! Przecież zanim ten kod się przepisze, to już cała chęć skorzystania z internetu może przeminąć! Szczęście w nieszczęściu, że nie zdążyłem zamówić, bo bym tylko pieniądze zmarnował!

http://img812.imageshack.us/img812/9205/a8xc.png

#10 25.05.13 15:07

teksciarz01
Użytkownik

Wszystko pięknie ładnie ale Aero zapewnia tak marna szybkość transferu danych, że nawet przeglądanie stron może być nieco kłopotliwe...Oglądanie filmów, ściąganie czegokolwiek itd - daremne...
Pamiętajcie - nie znajdziecie darmowej i dobrej usługi... Lepiej założyć płatny ale płynnie działający internet:)
Takie moje zdanie

Stopka forum

© 2006-2014 Media2.pl | powered by PunBB

Wydawca serwisu Media2.pl - Efektiv Sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.