Zagraniczne TV Guidy

Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Zagraniczne TV Guidy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Jak wyglądają tv guidy (a także dodatki telewizyjne) za granicą ? Ja miałem styczność z niemieckimi gazetami i muszę powiedzieć że tam jest tylko kilka stacji i na dodatek większość po upychana co sprawia wrażenie że to nasze są bardziej przemyślane. Za to rozwinęli się z tytułami bo kiedy u nas ledwo wyszły dwutygodniki tam już są miesieczniki.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Zagraniczne TV Guidy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Przepraszam za post pod postem ale otrzymałem od Kamila kilka fotek TV Movie:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Widać na nich że w TV Movie w zasadzie ma taką samą grafikę jak nasze To i Owo TV co mi się niestety średniopodoba - a wy co o tym sądzicie ? Różnicą u nich w stosunku do nas jest mała liczba stacji i gorzej poukładane stacje.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert
Posty: 3398
Rejestracja: 04 lip 2008, 9:58
Lokalizacja: Polska
x 404
x 703
Kontakt:

Zagraniczne TV Guidy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamil »

1.W sumie TV Movie to gazeta na rynek Niemiecki, TOiOwo na Polski. Nie widzę żadnego powodu dla którego nie miałyby mieć wspólnego layoutu,
2.Co do listingu - wydaje mi się, że akurat znacznie lepiej wiedzą w Bauerze które stacje tv są ważniejsze dla Niemców :)

3. Moje panele są zajebiste :)
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Zagraniczne TV Guidy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

1. W sumie masz racje - przynajmniej są mniejsze koszty dla grafików - wystarczy się skontaktować z niemieckim oddziałem i a ci przesyłają grafikę do polskiego oddziału a ci ją dopasowują do polskich realiów. Oszczędność bo nie trzeba wymyślać od podstaw grafiki
2. Można im za to pogratulować - u nas w Polsce niestety tego nie wiedzą czego efekty mamy w To i Owo TV
3. Zgadzam się z twoją opinią :)
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod
Posty: 8569
Rejestracja: 27 sie 2010, 18:41
Lokalizacja: Warszawa
x 170
x 866

Zagraniczne TV Guidy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: matik »

TV Movie bez problemu można kupić w Polsce - w Empiku.
Awatar użytkownika
piciu
VIP Expert
Posty: 2721
Rejestracja: 12 wrz 2010, 19:34
x 2
x 18

Zagraniczne TV Guidy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piciu »

Podobnie TV24. Inny TV guid rodem z Niemiec.
Obrazek
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Zagraniczne TV Guidy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

matik pisze:TV Movie bez problemu można kupić w Polsce - w Empiku.
Chyba teraz tylko w większych miastach bo dzisiaj patrzyłem do Empiku w moim mieście i ten zrezygnował z sprowadzania nie tylko TV Movie ale całej zagranicznej prasy. Poza tym przedmówco miałeś chyba na myśli TV14 bo nie ma takiej gazety jak TV24 :) A co do odgapiania to Tele Świat też może się pochwalić zagranicznym formatem listingu ściąganym z niemieckiego tv.top.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert
Posty: 3398
Rejestracja: 04 lip 2008, 9:58
Lokalizacja: Polska
x 404
x 703
Kontakt:

Zagraniczne TV Guidy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamil »

Nie we wszystkich Empikach można kupić TV Movie. Np. w tym w Złotych Tarasach w Wawie nie ma go... :)
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Zagraniczne TV Guidy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

W takim razie jak nabyłeś swój egzemplarz z którego pochodzą powyższe zdjęcia wstawione przeze mnie ?
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
piciu
VIP Expert
Posty: 2721
Rejestracja: 12 wrz 2010, 19:34
x 2
x 18

Zagraniczne TV Guidy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piciu »

kisiel205 pisze:Chyba teraz tylko w większych miastach bo dzisiaj patrzyłem do Empiku w moim mieście i ten zrezygnował z sprowadzania nie tylko TV Movie ale całej zagranicznej prasy. Poza tym przedmówco miałeś chyba na myśli TV14 bo nie ma takiej gazety jak TV24 :)
Tak, chodziło mi o TV14 :D. A co do dostępności, to w Poznaniu bez problemu w każdym Empiku dostaniesz zagraniczny program TV.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert
Posty: 3398
Rejestracja: 04 lip 2008, 9:58
Lokalizacja: Polska
x 404
x 703
Kontakt:

Zagraniczne TV Guidy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamil »

@piotrekmessi - ale nie z Bauera :)) A to jest różnica ;)

@Kisiel - Ściągany z Niemiec ;)
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod
Posty: 8569
Rejestracja: 27 sie 2010, 18:41
Lokalizacja: Warszawa
x 170
x 866

Zagraniczne TV Guidy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: matik »

Kamil pisze:Nie we wszystkich Empikach można kupić TV Movie. Np. w tym w Złotych Tarasach w Wawie nie ma go... :)
A to Cię zaskoczę, bo tam przeglądałem tę gazetę (bo nie zamierzałem kupować). Było to jakoś w lipcu.
Awatar użytkownika
piciu
VIP Expert
Posty: 2721
Rejestracja: 12 wrz 2010, 19:34
x 2
x 18

Zagraniczne TV Guidy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piciu »

Kamil pisze:@piotrekmessi - ale nie z Bauera :)) A to jest różnica ;)
Zaskoczę Cię, bo ja ostatnio w Empiku TV Movie (wydawane przez Bauera widziałem :D)
Obrazek
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Zagraniczne TV Guidy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

matik pisze:
Kamil pisze:Nie we wszystkich Empikach można kupić TV Movie. Np. w tym w Złotych Tarasach w Wawie nie ma go... :)
A to Cię zaskoczę, bo tam przeglądałem tę gazetę (bo nie zamierzałem kupować). Było to jakoś w lipcu.
Zastanawiam się czy żeby kupić tą gazetę trzeba było mieć Euro czy przeliczali to jakoś na złotówki ? Ja jak jeszcze widziałem niemieckie gazety w Empiku to lubiłem też spojrzeć na TV14 które w Niemczech stoi na wyższym poziomie niż odpowiednik Polski. Zresztą wszystkie niemieckie gazety z programem stoją na wyższym poziomie niż ich polskie odpowiedniki - jedyną gazetą która trzyma u nas poziomie jest Tele Tydzień a reszta niestety się stacza :( Dodam że w przypadku niektórych gazet (jako przykład podam TV Pur) pod tą stroną: http://www.bauermedia.de/tvpur.html w sekcji "Objektprofil" możemy podejrzeć jak u nich wyglądają listingi. Z tego co wiem to chyba grafika z tej gazety nie należy do grona tych przekopiowanych na nasz rynek a szkoda bo z tego co widzę jest niezła.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Spooky
VIP Expert
Posty: 1028
Rejestracja: 03 paź 2007, 15:34
Lokalizacja: Szczecin
x 26
x 90

Zagraniczne TV Guidy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Spooky »

kisiel205 pisze:Zastanawiam się czy żeby kupić tą gazetę trzeba było mieć Euro czy przeliczali to jakoś na złotówki ? .
Zwykle w Empikach gazety zagraniczne, mają naklejki z polskimi kodami kreskowymi, i cenami w złotówkach, czasami można się zdziwić, co do ceny takich gazet. Kiedyś w jednym z szczecińskich empików znalazłem gazetę z sprzętem broadcastowym, która w stanach była po 9,90$ (Cena amerykańska była nadrukowana) a u nas tylko 49zł (dodatkowa naklejka na ich kodzie kreskowym).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przewodniki telewizyjne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości