[TVN] Ukryta Prawda

Polskie scripted-docu, docu-crime, itp :)
Awatar użytkownika
Ice
VIP Expert
Posty: 2669
Rejestracja: 06 mar 2008, 21:35
x 10

[TVN] Ukryta Prawda

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ice »

W "W-11" i "Detektywach" jest niemal podobnie. Zdarza się tam powtarzalność aktorów i było już o tym pisane bardzo dawno temu.
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod
Posty: 8569
Rejestracja: 27 sie 2010, 18:41
Lokalizacja: Warszawa
x 170
x 866

[TVN] Ukryta Prawda

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: matik »

Póki co gniot TVNu pokonał gniota Polsatu...
http://mediafm.net/telewizja/35182,Ukry ... w-TVN.html
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

[TVN] Ukryta Prawda

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

Ice pisze:W "W-11" i "Detektywach" jest niemal podobnie. Zdarza się tam powtarzalność aktorów i było już o tym pisane bardzo dawno temu.
"Aktorzy" z ww. produkcji pojawiali się również czasem w sądach TVN (lub odwrotnie).

Co do oglądalności - wiadomo, że to dopiero początek i różnie może być dalej.

Ciekawe, czy w UP też będą momenty, w których bohaterowie "nie będą sobie życzyli obecności kamery" lub "nasza kamera nie została wpuszczona", tak jak to często bywa na Polsacie, a jest to wybitnie sztuczne.
2009-2021
Awatar użytkownika
piciu
VIP Expert
Posty: 2721
Rejestracja: 12 wrz 2010, 19:34
x 2
x 18

[TVN] Ukryta Prawda

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piciu »

Póki co nie spotkałem się z taką sytuacją. Po prostu ludzie robiący ten serial w Polsacie są troszkę leniwsi :).
Obrazek
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

[TVN] Ukryta Prawda

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

matik pisze:
Dominik pisze:To ta sama licencja?
A jednak chyba nie. Chciałem dać Ci link do wypowiedzi, ale widzę, że tekst wypowiedzi na Wirtualnych Media został zmieniony, więc to jednak nie ta sama licencja.
http://[link zakazany]/artykul/uk ... wesolowska
Wcześniej zamiast "Family Stories" w tym artykule było "Familien im Brennpunktt".
Wchodząc przez przypadek na ukrytaprawda.tvn.pl znalazłem taką oto informację:
Serial „Ukryta prawda” powstał na licencji greckiego formatu „Ikogeniakes istories”.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod
Posty: 8569
Rejestracja: 27 sie 2010, 18:41
Lokalizacja: Warszawa
x 170
x 866

[TVN] Ukryta Prawda

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: matik »

Trzeciak pisze:Wchodząc przez przypadek na ukrytaprawda.tvn.pl znalazłem taką oto informację:
Serial „Ukryta prawda” powstał na licencji greckiego formatu „Ikogeniakes istories”.
Kurde, no niech się zdecydują. Najpierw mówią, że na tej samej co Trudne Sprawy, potem jakiś inny odpowiednik, a teraz dowiadujemy się, że to na podstawie greckiego formatu. Ciekawe jak jest naprawdę...
Awatar użytkownika
piciu
VIP Expert
Posty: 2721
Rejestracja: 12 wrz 2010, 19:34
x 2
x 18

[TVN] Ukryta Prawda

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piciu »

A naprawdę jest tak, że "Ikogeniakes istories" to lokalna wersja "Familien im Brennpunkt" - czyli pierwowzoru "Trudnych Spraw" ;).
Obrazek
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

[TVN] Ukryta Prawda

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

W dzisiejszym odcinku w tle za bohaterami leciała w telewizorze... "Sędzia Anna Maria Wesołowska" :D. A wcześniej, w tym samym odcinku, było słychać jingiel TVN.
2009-2021
Awatar użytkownika
embi
Junior
Posty: 1006
Rejestracja: 07 paź 2007, 19:13
Lokalizacja: kuj.-pom.
x 1
Kontakt:

[TVN] Ukryta Prawda

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: embi »

Bez sensu gdyby "Ukryta Prawda" była na tej samej licencji co "Trudne Sprawy". To tak samo jakby inna stacja niż Polsat równocześnie emitowała choćby Must Be The Music czy inny format.
Polsat-Włącz Emocje!
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod
Posty: 8569
Rejestracja: 27 sie 2010, 18:41
Lokalizacja: Warszawa
x 170
x 866

[TVN] Ukryta Prawda

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: matik »

Ukryta Prawda ma wyższą oglądalność niż Dlaczego Ja?
http://[link zakazany]/artykul/uk ... ja-polsatu
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod
Posty: 8569
Rejestracja: 27 sie 2010, 18:41
Lokalizacja: Warszawa
x 170
x 866

[TVN] Ukryta Prawda

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: matik »

"Ukrytą prawdę" ogląda średnio 1,81 mln widzów, z udziałami na poziomie 19,01 proc. TVN jest stacją trzeciego wyboru - za Polsatem i TVP1
Wiosną TVN w paśmie 18:00-19:00 (Julia i Detektywi) oglądało 2,06 mln widzów z udziałami na poziomie 17,09 proc. TVN wtedy też był stacją trzeciego wyboru za Polsatem i TVP1, ale różnica między TVN a TVP1 zmalała z 3,7 proc. do 0,5 proc. różnicy, ale poczekajmy do zdaje się 24 września, kiedy zadebiutuje w Jedynce nowy serial zamiast powtórek Rancza i planowany jest powrót "Galerii". Wiosną w paśmie 16:55-17:55 UP oglądało 2,02 mln widzów z udziałami na poziomie 20,81 proc.
Dane Nielsen Audience Measurement
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod
Posty: 8569
Rejestracja: 27 sie 2010, 18:41
Lokalizacja: Warszawa
x 170
x 866

[TVN] Ukryta Prawda

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: matik »

Czekając na "Fakty" zorientowałem się, że dzisiejszy odcinek idealnie wpasował się w dzisiejszy dzień - Halloween :D
A tak poza tym to zmiana emisji na godz. 18 wbrew pozorom okazała się dobra, bo z 1,8 mln w pierwszym tygodniu września zrobiło się 2,8 mln w minionym tygodniu i "Ukryta Prawda" jest obecnie najchętniej oglądanym tego typu serialem w Polsce.
Awatar użytkownika
SzymonNP
VIP Expert
Posty: 2686
Rejestracja: 27 sty 2010, 14:15
Lokalizacja: Poznań
x 611
x 130
Kontakt:

[TVN] Ukryta Prawda

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SzymonNP »

Jednak w udziałach najprawdopodobniej nie wygrywa z Trudnymi Sprawami, czy być może z Dlaczego ja?. Bo o ile to drugie emitowane jest godzinę wcześniej od Ukrytej Prawdy, jednak niektórzy dopiero właśnie o 17:00 wracają z pracy itp. a Trudne Sprawy są nadawane mniej więcej w momencie powrotu części uczniów ze szkół, więc widownia jest niższa, ale za to udziały dużo wyższe. Poza tym na szczęście poziom Ukrytej Prawdy się podniósł, bo oglądając w lutym pierwsze odcinki miałem wrażenie, że oglądam operę mydlaną graną przez przypadkowych ludzi wziętych z warszawskiej ulicy. Dopiero pod koniec 1, czy w 2 serii oglądając powtórki serialu muszę przyznać, że się poprawiło, bo aktorzy są bardziej naturalni, a i coraz mniej widzimy sytuacji rodzin zamożnych zamieszkujących wielkie wille (to nam już serwują opery mydlane) a te seriale powinny opowiadać głównie o rodzinach takich jak większość Polaków zarabiających średnią krajową, z rzadszymi wyjątkami takimi właśnie jak zamożni ludzie, czy biedota (nie uniżając tej grupie społecznej).
Najnowszy wpis - wejdź
27/01/10-18/07/18 Szytr Wielki | Od 18/07/18 SzymonNP
Pozdrawiam, Szymon.
Awatar użytkownika
Ama18
VIP Expert
Posty: 2569
Rejestracja: 19 paź 2008, 20:04
x 990
x 671

[TVN] Ukryta Prawda

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ama18 »

Czy fragmenty "Ukrytej prawdy" z tego filmiku (link: http://www.youtube.com/watch?v=KPw8TbGZpsE) są prawdziwe, czy są wymysłem szalonego internauty? Pytanie do stałych widzów tego programu, bo wrodzona czujność nie pozwala mi uwierzyć, że scenarzyści TVN-u wymyślili takie coś.
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod
Posty: 8569
Rejestracja: 27 sie 2010, 18:41
Lokalizacja: Warszawa
x 170
x 866

[TVN] Ukryta Prawda

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: matik »

To jest to o czym wspomniałem w środę, w halloween. Wprawdzie widziałem tylko ostatnią część (ok. 10 minut) czekając na Fakty (szkoda, że przed Faktami, nie pokazują czegoś normalniejszego jak Detektywi dawniej), ale takie coś było widać w skrócie tego co się wydarzyło i co było potem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Paradokumenty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości