Archiwalne reklamy telewizyjne

Dział poświęcony rynkowi reklamy oraz public relations.
tvferdex97
Poster
Posty: 1531
Rejestracja: 14 maja 2014, 6:59
x 311
x 25

Archiwalne reklamy telewizyjne

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tvferdex97 »

Otwieram wątek poświęcony starszym reklamom telewizyjnym.
Tutaj można omówić te kultowe reklamy jak i ich początki. :)
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Archiwalne reklamy telewizyjne

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Ja z sympatią wspominam dawne "śpiewane" (w dobrym tego słowa znaczeniu) reklamy takie jak miał na przykład nie wydawany już tygodnik "Antena". Przypomnieć sobie tą produkcje możecie sobie oglądając blok reklamowy będący w ramach tego filmiku: www.youtube.com/watch?v=y1GNVcwuloQ
Ogólnie mówiąc w latach 90-tych reklamy radiowo-telewizyjne były znacznie lepsze niż te dzisiejsze chociażby z tej racji że były one skromne a nie przesiąknięte technologią do granic możliwości.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
dana1993
Obserwator
Posty: 335
Rejestracja: 18 maja 2012, 16:56
Lokalizacja: Poland:P
Kontakt:

Archiwalne reklamy telewizyjne

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dana1993 »

Pamiętam reklamę w TV Radiowej Trójki z piosenkarką P!NK, w którym przemawiała słabo nazwę po polsku "Trojka" i w tle tej reklamy grała jej piosenka Stupid Girls.
DANA TO NIE IMIĘ
DANA TO KREJZOL
Awatar użytkownika
Ogorek
User of the Year 2020!
Posty: 2456
Rejestracja: 16 sie 2018, 14:27
Lokalizacja: Białogard
x 7688
x 686

Archiwalne reklamy telewizyjne

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ogorek »

Brakuje mi obecnie takich odjechanych reklam, jak ta z 2009 roku :(:
Albo Szarpaj Nudle - reklama z 2013 roku :D:
Metafen - Zespół jednej piosenki, również rok 2013 :P:
Osoba ze spektrum autyzmu
Zwycięzca typera skoków narciarskich 2020/2021
🇺🇦
Awatar użytkownika
Kpc21
Junior
Posty: 1482
Rejestracja: 17 paź 2008, 20:11
x 24
x 43
Kontakt:

Archiwalne reklamy telewizyjne

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kpc21 »

Ogorek pisze: 16 kwie 2020, 20:41 Brakuje mi obecnie takich odjechanych reklam, jak ta z 2009 roku :(:
W sumie ciekawe, czemu nie ma już mody na takie zabawne reklamy.

One zapadały w pamięć i do dziś się Turbodymomana, bobra co znał 1000 beatów czy "no to sru" pamięta... Czy z późniejszego okresu Serce i Rozum...

A najbardziej zapadła mi w pamięć reklama, akurat, radiowa, którą nadawano bardzo krótko...
Z którego ona roku – kto odsłucha, ten będzie wiedział.

Inna reklama, jaką dobrze pamiętam – ale dlatego, że byłem mocno poirytowany tym, jak długo była ona nadawana w telewizji – to reklama bodaj "nowego Nurofenu w czerwonych kapsułkach" ze słowami "mieliśmy iść na karuzelę".

Reklama Metafenu to nie jedyna, gdzie wykorzystano ten motyw użycia obowiązkowej formułki w reklamie w niestandardowy sposób... Była jeszcze reklama jakiegoś leku bodaj na stres, która zaczynała się od tego, że ktoś tę formułkę dosłownie wrzeszczał.
Obrazek... i znów: Obrazek, i... Obrazek ponownie. Co wymyślą następne?
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!
Posty: 13153
Rejestracja: 31 paź 2014, 16:55
x 2249
x 2434

Archiwalne reklamy telewizyjne

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: N-O-R-O-N »

Klasyki z dawnej Biedronki warto tu udostępnić, miało to swój fajny klimat ;) Najbardziej mi się podoba ananas wychodzący z puszki :P
9 lat na forum,
Pozdrawiam, N-O-R-O-N :)

"Autor materiału nie stwierdził, że przedstawia prawdziwe wydarzenie" - Dziennik Telewizyjny.
''The stuff that dreams are made of.''
Awatar użytkownika
Kostka
Activist
Posty: 2581
Rejestracja: 12 paź 2019, 15:43
x 1380
x 735

Archiwalne reklamy telewizyjne

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kostka »

Ta seria też była całkiem dobra, wybitna. :)
urban1000
Obserwator
Posty: 449
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:41
Lokalizacja: warszawa
x 3
x 26

Archiwalne reklamy telewizyjne

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: urban1000 »

Najbardziej pamiętam reklamę Play Fresh z Brucem Lee i jego słynnym zdaniem: "Mam czarne skarpetki".
Jedyny w swoim rodzaju.
Awatar użytkownika
Kpc21
Junior
Posty: 1482
Rejestracja: 17 paź 2008, 20:11
x 24
x 43
Kontakt:

Archiwalne reklamy telewizyjne

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kpc21 »

N-O-R-O-N pisze: 06 sty 2022, 23:07 Klasyki z dawnej Biedronki warto tu udostępnić, miało to swój fajny klimat ;)
Marka Łowicz miała też w tamtym okresie podobnie dobre reklamy.

Powtórzę swoje pytanie sprzed... 4 lat z innego wątku – bo akurat tam zajrzałem, i nadal mnie to zastanawia.
Kpc21 pisze: 02 sty 2018, 3:03
kacper3100 pisze:https://www.youtube.com/watch?v=P9SBJD-F5wE
1:38 Pierwsza zapowiedź TVN Style z 2004.
Trochę OT, ale czy 3:11 to nie będzie pierwsza reklama Calgonu w polskiej TV?
W tamtej reklamie jeszcze śpiewane hasło reklamowe brzmi dobrze. Ale to nagranie szybko się zestarzało, a oni chyba nadal go używają... A na pewno używali jeszcze parę lat temu. Z nieprzystającą w ogóle do dzisiejszych czasów jakością dźwięku. Mogliby to od nowa nagrać... Bo w tym momencie to jest bardziej antyreklama, niż reklama.

Ja jeszcze dobrze wspominam lokalne reklamy z TVP(3) Łódź. Przez lata najbardziej lojalnym reklamodawcą był tam sklep Art Dom.

A że kończy się właśnie okres świąteczny – to można sobie przypomnieć reklamę świąteczną, która akurat jest dostępna na YT:
A sądząc po tym – swoim własnym – poście na tym forum:
Kpc21 pisze: 24 gru 2009, 0:01 Jedyny akcent świąteczny w TVP Łódź (poza tym stroikiem w głównym studio ŁWD) to świąteczna reklama sklepu ArtDom, która jest taka sama, jak w ubiegłych latach.
niewykluczone jest, że właśnie ta reklama była wykorzystywana przez Art Dom co roku nawet i do roku 2009...

Ale w II połowie tamtej dekady ta reklama mogła też już być inna.

To trochę podobne jak ze świątecznym jinglem "Dobre chwile się pamięta..." na TVP1. Też przez wiele lat był używany.

Swoją drogą dziwnych czasów dożyłem, gdy informacje o historii telewizji, o faktach, których już nie pamiętam, czerpię... ze swoich własnych postów na forum o telewizji!
Obrazek... i znów: Obrazek, i... Obrazek ponownie. Co wymyślą następne?
Awatar użytkownika
Pan MarSag
Użytkownik
Posty: 62
Rejestracja: 16 maja 2019, 18:20
x 1
x 10

Archiwalne reklamy telewizyjne

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pan MarSag »

Ja natomiast pamiętam reklamę Reginy z mrówkami, ona była emitowana przez dobre parę lat:
Awatar użytkownika
Kpc21
Junior
Posty: 1482
Rejestracja: 17 paź 2008, 20:11
x 24
x 43
Kontakt:

Archiwalne reklamy telewizyjne

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kpc21 »

I hasło "TERAZ trzy miękkie warstwy" :) Niby w dosłownym sensie te trzy miękkie warstwy cały czas były "teraz", zresztą dziś ten papier chyba cały czas jest trójwarstwowy – ale to brzmi tak, jakby te trzy warstwy były nowością, a trudno, by coś było nowością przez 3 lata.

Faktycznie, ta reklama długo szła (choć były chyba też jej różne wersje, nie pamiętam) – ale nie była tak denerwująca, jak ta z Nurofenem; dla mnie to jedna z wielu pospolitych reklam, które robiły swoje, tak jak ta reklamowała papier toaletowy określonej marki, ale niczym się nie wyróżniały. Nie była ani tragiczna, ani wybitna, ani nieprzyjemna czy budząca obrzydzenie.

Ciekawe, ile jest jeszcze takich przypadków – poza Nurofenem czy Reginą – gdzie reklama zdezaktualizowała się, a nadal była nadawana.

Tutaj łapałyby się też np. reklamy promocji, które się już zakończyły...

Ale są też reklamy, które nawet, jeśli się zmieniają, od dawien dawna robione są według tego samego motywu, na tę samą modłę. Np. serek Almette. Zawsze jakaś sielska łąka.

Z reklam, które zapadły w pamięć, można wymienić reklamę zabawek "Śmierdziele". Pamiętam, że była z tym jakaś afera.
Nie pamiętam, o co tam poszło, ale nie wiem, czy te zabawki nie wydzielały jakichś szkodliwych substancji. No i po prostu były uciążliwe dla innych ludzi...

Zabawne reklamy były przede wszystkim domeną sieci telefonii komórkowej (i w ogóle operatorów telekomunikacyjnych – Serce i Rozum przez większość swojego życia pojawiały się w reklamach Telekomunikacji Polskiej; dopiero po scaleniu marek TP i Orange przeniesiono ich motyw do reklam Orange). Poza tym było na przykład podlinkowane przez kogoś wyżej Tesco, ale... inną ciekawą
i w jakimś sensie śmieszną reklamą, jaka zapadła w pamięć, jest reklama czekolady Milka.

"A świstak siedzi i zawija to w te sreberka".

Jeden z tych cytatów z reklam, które przeszły do codziennego języka.

Później była kontynuacja tej reklamy – gdy zmieniono opakowanie czekolad na plastikową folię, bez złotka w środku (teraz chyba jedyną czekoladą pakowaną w papier i złotko jest Allegro z Biedronki... a pamiętam, jak wszystkie czekolady były tak pakowane) – było w niej, że świstak "już nie zawija" – musiał zmienić stanowisko pracy.

Inne takie cytaty to na przykład –
"Takie rzeczy to tylko w Erze"
"A łyżka na to: niemożliwe" (z reklamy margaryny Rama)

Ta reklama jest do znalezienia na YT:
A z reklam czekolad można wspomnieć Terravitę – swoją drogą, mamy "dancing Polish cow" z czasów zanim stało się to modne :)
Teraz ta marka chyba trochę podupadła; od lat nie reklamuje się już w telewizji, a i jej czekolady są trudniej dostępne w sklepach. Aczkolwiek podobno dobre te czekolady ma.

Raczej każdy tu obecny zna hasło Media Marktu "Nie dla idiotów". Pewnie mniej osób pamięta (ja akurat pamiętam, ale bardzo słabo) to, które było przed nim – "Powinni tego zabronić". I... wreszcie udało mi się znaleźć nagranie reklamy z tym hasłem:
Inną rzeczą, jaką pamiętam, a jaką można tu znaleźć, to reklama ciasta "Kopiec kreta"...
Obrazek... i znów: Obrazek, i... Obrazek ponownie. Co wymyślą następne?
Awatar użytkownika
Kostka
Activist
Posty: 2581
Rejestracja: 12 paź 2019, 15:43
x 1380
x 735

Archiwalne reklamy telewizyjne

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kostka »

Kpc21 pisze: 09 sty 2022, 3:22 Ciekawe, ile jest jeszcze takich przypadków – poza Nurofenem czy Reginą – gdzie reklama zdezaktualizowała się, a nadal była nadawana.
Reklama Allertec WZF z kichającą pszczółką - pamiętam jak przez dobre kilka lat ona leciała :D Także jako sponsor programu.
Awatar użytkownika
kacper3100
VIP Expert
Posty: 11435
Rejestracja: 06 lut 2016, 9:13
x 946
x 2199

Archiwalne reklamy telewizyjne

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper3100 »

Czy ma ktoś namiary na reklamę z tańczącymi krowami z bodajże 2010 roku? Wiem, że była to reklama mleka. Bardzo mi się podobała, jednak nie mogę jej znaleźć. :)
Awatar użytkownika
Pan MarSag
Użytkownik
Posty: 62
Rejestracja: 16 maja 2019, 18:20
x 1
x 10

Archiwalne reklamy telewizyjne

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pan MarSag »

@kacper3100 Proszę bardzo. Jest to reklama Mlekovity z 2009 roku z tańczącymi krowami :)
Awatar użytkownika
kacper3100
VIP Expert
Posty: 11435
Rejestracja: 06 lut 2016, 9:13
x 946
x 2199

Archiwalne reklamy telewizyjne

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper3100 »

Dzięki. Nie wiem czemu ta reklama mi się wtedy tak bardzo podobała, ale teraz uważam, że jest przeciętna. ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Reklama/PR”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości