Żałoba w polskiej TV

Dyskusja o rynku telewizyjnym w naszym kraju, opinie, komentarze.
Awatar użytkownika
Dominik
VIP Expert
Posty: 3024
Rejestracja: 25 sie 2010, 13:03
x 72
x 714

Żałoba w polskiej TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dominik »

Ja również uważam, że żałoba byłaby niewskazana. Profesor Bartoszewski to wielka postać, ale żałoba narodowa powinna być wydarzeniem naprawdę rzadkim i wprowadzanym w naprawdę wyjątkowych sytuacjach. Zbyt częste wprowadzanie żałoby sprawia, że staje się ona czymś zwyczajnym.
tvferdex97
Poster
Posty: 1531
Rejestracja: 14 maja 2014, 6:59
x 311
x 25

Żałoba w polskiej TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tvferdex97 »

W Polsce przecież nigdy się nie wydarzyło żeby była żałoba z powodu śmierci jednej ale za to ważnej osoby, poza Tadeuszem Mazowieckim, z tym że tak jakby żałoby nie było, bo wypadała w niedzielę, 3 listopada 2013
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

Żałoba w polskiej TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Nie zapominajmy o żałobie w 2005 roku po śmierci św. Jana Pawła II, której ogłoszenie przez władze państwowe było tylko formalnością.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Dominik
VIP Expert
Posty: 3024
Rejestracja: 25 sie 2010, 13:03
x 72
x 714

Żałoba w polskiej TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dominik »

Jan Paweł II to co innego. Wtedy mieliśmy żałobę nie tylko w mediach, ale w społeczeństwie. Nigdy później nie widziałem takiego przygnębienia wokół.
tvferdex97 pisze:(...)Tadeuszem Mazowieckim, z tym że tak jakby żałoby nie było, bo wypadała w niedzielę, 3 listopada 2013
Nie bardzo rozumiem...
piotrekzgr
Junior
Posty: 1265
Rejestracja: 08 paź 2013, 21:07
x 1

Żałoba w polskiej TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piotrekzgr »

Żałobę rozumiem po Janie Pawle II, ale po kimś takim jak Bartoszewski? Wolne żarty...
Awatar użytkownika
M@rcin
VIP Expert
Posty: 3357
Rejestracja: 14 cze 2012, 21:58
x 422
x 753
Kontakt:

Żałoba w polskiej TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: M@rcin »

Żałobę widać, ale tylko w rządzie, u Bronka no i rzecz jasna w prorządowych mediach, bo w społeczeństwie jej nie widzę.
Conan
VIP Expert
Posty: 901
Rejestracja: 30 lip 2008, 8:12
x 6

Żałoba w polskiej TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Conan »

W przypadku tak kontrowersyjnej postaci, żałoby narodowej rzecz jasna być nie powinno.
antek90
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 16 sty 2014, 8:27

Żałoba w polskiej TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: antek90 »

"Kimś takim", "Kontrowersyjnej postaci" - czy przez pomyłkę wszedłem na forum Rydzyka albo jakieś innej Republiki? Ludzie, czy tej wojenki na "Bronki" i "prorządowe media" nie można wstrzymać chociaż przez wzgląd na pamięć tego człowieka? Nie Bartoszewskiego, ale po prostu zwykłego człowieka.
Ja natomiast uważam, że w dniu pogrzebu powinna być ogłoszona być żałoba. Zmarła w końcu osoba wybitna, która dla wielu była autorytetem. Ś.P Lech Kaczyński ogłaszał żałobę bardzo często i to w przypadkach w których na prawdę "w społeczeństwie żałoby nie było widać".
skubi
Obserwator
Posty: 735
Rejestracja: 02 cze 2011, 17:11
x 1

Żałoba w polskiej TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: skubi »

No i tak jak myślałem. Przy każdej żałobie jest taka sama dyskusja.
Awatar użytkownika
M@rcin
VIP Expert
Posty: 3357
Rejestracja: 14 cze 2012, 21:58
x 422
x 753
Kontakt:

Żałoba w polskiej TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: M@rcin »

Jak widać coraz mniej lemingów :)
Conan
VIP Expert
Posty: 901
Rejestracja: 30 lip 2008, 8:12
x 6

Żałoba w polskiej TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Conan »

Pisząc, że Władysław Bartoszewski był kontrowersyjną postacią stwierdziłem tylko fakt i nie widzę powodu, żeby o tym nie wspominać. To przecież w żaden sposób nie obraża pamięci zmarłego.

Dla niektórych z Was był to wielki Polak i autorytet, a dla mnie nie i mam prawo do wyrażenia własnej opinii co do pomysłu wprowadzenia żałoby narodowej.
skubi
Obserwator
Posty: 735
Rejestracja: 02 cze 2011, 17:11
x 1

Żałoba w polskiej TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: skubi »

Ja też uważam że nie powinno być żałoby. Myślę że pogrzeb państwowy na Powązkach wystarczy.
Awatar użytkownika
Jordi
VIP Expert
Posty: 16069
Rejestracja: 13 sty 2013, 19:03
x 3520
x 2826

Żałoba w polskiej TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jordi »

M@rcin pisze:Jak widać coraz mniej lemingów :)
Możesz przestać obrażać ludzi mających inne poglądy od ciebie? Każdy wyraża tu swoje zdanie bez żadnych przytyków czy uwag politycznych, a ty jak zwykle w ostanich miesiącach tylko szukasz jak tu dodać coś pod adresem władzy I ich wyborców mimo, że nikt tu nawet nie wspomina za jaką opcją polityczną jest, bo opinia nie jest równoznaczna z sympatiami...

Ja pisałem myśląc o człowieku, który jak nikt zapracował na nasze dobre stosunki dyplomatyczne po 1989 i to co przeszedł w swoim życiu. Mógł popierać kogo chciał, bo żył w wolnym kraju, ale liczy się człowiek i co robił, a nie to kogo popierał...
Awatar użytkownika
Dijon
VIP Expert
Posty: 6518
Rejestracja: 28 gru 2009, 21:48
x 131
x 58

Żałoba w polskiej TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dijon »

M@rcin pisze:Jak widać coraz mniej lemingów :)
Ale za to tych prawicowych więcej ;)
skubi
Obserwator
Posty: 735
Rejestracja: 02 cze 2011, 17:11
x 1

Żałoba w polskiej TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: skubi »

Żałoby nie ma ale "Strażacy" już wylecieli. Zamiast serialu będzie program "Warto być przyzwoitym - jubileusz W.Bartoszewskiego" . Ciekawe czy "Evan'a Wszechmogącego" Dwójka wyemituje.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rynek telewizyjny w Polsce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości