Media2.pl

Pytania odnośnie funkcjonowania portalu Media2.pl
Awatar użytkownika
szewol
Media2.pl
Posty: 168
Rejestracja: 24 maja 2006, 17:42
x 1

Media2.pl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: szewol »

Pawel pisze:Dla mnie takie decyzje o wyłączaniu komentarzy pod niektórymi newsami pokazuje że na tym portalu niemile widziana jest wolność słowa. Każdy może wyrazić swoją opinię i nie musi być ona po myśli redaktora danego newsa.
Paweł, rozumiem Twoje odczucia. Na media2.pl jak najbardziej mile wdziana jest wolność słowa. Niestety, jak sam pewnie wiesz, niektórzy wolność słowa mylą z "jazdą bez trzymanki", czytaj: chamstwem szumnie dzisiaj nazywanym "hejterstwem". Owszem, mamy wolność słowa, ale także i ona ma pewne granice.

A co do komentarzy, rozczaruję Cię - wcale nie muszą być "po myśli redaktora". Uwielbiam różnicę zdań, bo one powodują ciekawe dyskusje. Zawsze wychodzę z założenia, że możemy się nie zgadzać, ale róbmy to z klasą. Bo czy np. komentarz "precz z tą żydówką" pod tekstem o Wellman i Okrasie w reklamie Lidla wnosi coś do dyskusji? Raczej nie. Starajmy się z tym walczyć.

I bliżej jest mi do myślenia Karola:
Karol pisze:Jeśli co niektórym ma słoma z butów wychodzić, gdy chcą wykazać się inteligencją pod kontrowersyjnymi tekstami, to lepiej zablokować wszelkie pyskówki.
:)
Pawel pisze:W takim wypadku robi się porządek z komentarzami czyli np. tylko dla zalogowanych użytkowników, których obowiązuje regulamin i możliwość otrzymania bana w przypadku łamania regulaminu.
Niestety nie za bardzo się to sprawdza. Zdeterminowany użytkownik zakłada nowe konto, na nowe IP itd. Ale niewykluczone, że w przyszłości wprowadzimy pewne zmiany, które uporządkują pewne zasady w tym zakresie.
Pawel

Media2.pl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Jak się uprzeć to nawet komentarze oparte na facebooku się nie sprawdzają bo przecież można założyć fake konto. Po to właśnie są osoby odpowiedzialne za moderację komentarzy i usuwanie obraźliwych czy nic nie wnoszących do tematu.

Najgorsze jest właśnie blokowanie komentarzy pod pewnymi newsami. Działa to zupełnie odwrotnie, można rzec jak czerwona płachta na byka i możecie być pewni że komentarze o cenzurze czy inne nic nie wnoszące do tematu pojawią się pod innymi newsami. Tak jak pisałeś w swoim poście o przykładzie komentarza z newsa o Wellman i Pascalu gdzie komentarze nie były zablokowane a głupi wpis się pojawił. Czyli wychodzi na to że trzeba zablokować wszędzie komentarze.
Awatar użytkownika
szewol
Media2.pl
Posty: 168
Rejestracja: 24 maja 2006, 17:42
x 1

Media2.pl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: szewol »

Niestety nie ma jednego, dobrego rozwiązania ;(

Właśnie wrzuciłem info o akcji polskich mediów "Więcej wiedzy - mniej strachu - uchodźcy w Polsce". Dam szansę. Sprawdzimy jakie będą komentarze. Mam nadzieję, że spokojne :)
Pawel

Media2.pl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Dla równowagi wrzuć newsa "Uchodźcy w Polsce, wyganiajmy ich" ;).

Aczkolwiek na godzinę 22:48 widzę dwa komentarze, krytykujące temat uchodźców, nie zgadzające się z linią propagandową GW ale jak najbardziej kulturalne.
Awatar użytkownika
szewol
Media2.pl
Posty: 168
Rejestracja: 24 maja 2006, 17:42
x 1

Media2.pl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: szewol »

Jeśli jakaś redakcja oficjalnie zorganizuje taką akcję, z pewnością o niej wspomnę :)

Masz racje, na razie jest kulturka, może temat się przejadł? Sprawdzimy rano :rolleyes:
Pawel

Media2.pl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Pewnie do rana (albo za dnia) pojawią się komentarze, które uznacie za niestosowne. Ale właśnie o to chodzi, dajcie komentować dany news, ale moderujcie komentarze, które są obraźliwe, wulgarne itp, a nie całkowicie blokujcie możliwość komentarzy.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Media2.pl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Tomek pisze:Po co więc blokować komentarze akurat pod tym newsem, skoro i tak wszędzie indziej panuje takie same dno?
Cóż, dno wychodzi w różnym stopniu, w zależności od poruszanego tematu. Ludzie mogą przeczytać newsa o nowych odcinkach serialu i pisać tylko "jupi jupi". Jeśli wchodzimy jednak na temat uchodźców, to zaczyna się internetowe kozactwo z uwagi na domniemaną anonimowość autorów wpisów. Czasami lepiej oszczędzić czytającym zdrowia psychicznego, a przy okazji nie prowokować buractwa do obelg, przekleństw i innych popisów.
Tomek pisze:Po co w ogóle komentarze pod newsami, skoro można się tutaj wykrzyczeć?
Bo na forum możesz sobie założyć wątek "Imigranci" i rozmawiać o wszystkim, co z nimi związane. A po co komentować news dotyczący działalności GW ws. uchodźców, a odnosić się do ogółu problemu, jakim jest ich pojawienie się w Unii Europejskiej? Poza tym forum jest lepiej moderowane niż komentarze.
Pawel

Media2.pl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Forum lepiej moderowane niż komentarze? To może trzeba poprawić moderację komentarzy, o czym cały czas piszę.

Po co komentować news GW ws. uchodźców? A dlaczego nie? Chyba po to mamy wolność słowa żeby komentować zarówno news GW ws. uchodźców jak i okładkę Faktu ze zwłokami dziecka zabitego siekierą czy kolejną kontrowersję w programie Lisa albo przekroczenie minut na reklamy w TV Trwam.
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8055
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Media2.pl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Karol pisze:Cóż, dno wychodzi w różnym stopniu, w zależności od poruszanego tematu. Ludzie mogą przeczytać newsa o nowych odcinkach serialu i pisać tylko "jupi jupi". Jeśli wchodzimy jednak na temat uchodźców, to zaczyna się internetowe kozactwo z uwagi na domniemaną anonimowość autorów wpisów. Czasami lepiej oszczędzić czytającym zdrowia psychicznego, a przy okazji nie prowokować buractwa do obelg, przekleństw i innych popisów.
Właśnie widzę - jeden wpis o PiSlamistach. To wręcz wynik odwrotny do komentarzy pod innymi newsami zahaczających o politykę.
Karol pisze:Bo na forum możesz sobie założyć wątek "Imigranci" i rozmawiać o wszystkim, co z nimi związane. A po co komentować news dotyczący działalności GW ws. uchodźców, a odnosić się do ogółu problemu, jakim jest ich pojawienie się w Unii Europejskiej? Poza tym forum jest lepiej moderowane niż komentarze.
Dlatego pytałem się :P
Po co w ogóle komentarze pod newsami, skoro można się tutaj wykrzyczeć?
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Pawel

Media2.pl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Wolność wypowiedzi, a tymczasem ktoś (pewnie Szewczyk) usuwa wszystkie niewygodne komentarze z newsa o zmianie ceny GW. No tak, zapomniałem że według niektórych wolność wypowiedzi i tolerancja jest tylko wtedy kiedy im pasuje.


edit: zgodnie z zasadami wolności wypowiedzi, zablokowano komentarze pod artykułem :lol: .
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Media2.pl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

@Pawel bo komentarze same w sobie nie mieściły się w żadnych standardach, nawet wolności wypowiedzi panie @lgbtagdrtv. Ładne porównanie LGBT do sprzętu elektronicznego świadczy tylko o Tobie.
Screenshot_20191030_195731.jpg


Twoje przytyki wobec Łukasza to akurat nic, ale wpisy na temat Stefana Michnika nie są komentarzami do artykułu o podwyżce ceny GW. Problem pisać rzeczowo? Wiem, że nie jesteś ich autorem, ale traktujesz to w kategoriach "wolności". Jednak owa wolność ubrana jest jeszcze w pewne zasady wypowiedzi.
Screenshot_20191030_200715.jpg
Pawel

Media2.pl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Nie widzę nic złego we wpisie o Stefanie Michniku. Niech ludzie się dowiedzą kim jest brat Adama Michnika i czy warto kupować jego gadzinówkę. Gdyby to był komentarz pod artykułem o np. serialu Narcos w Stopklatce to bym się zgodził z Tobą że jest nie na miejscu. Ale pod artykułem o GW jest jak najbardziej na miejscu.
Karol pisze: 30 paź 2019, 19:54 Ładne porównanie LGBT do sprzętu elektronicznego świadczy tylko o Tobie.
Świadczy tylko o tym że sobie robie jaja z tego jak co chwila kolejne literki są dodawane do skrótu lgbt bo kolejne "mniejszości" chcą mieć swoje 5 minut.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Media2.pl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Załóż sobie swój portal, swoje forum, pisz newsy i przekazuj ludziom wiedzę na temat Stefana Michnika. Użytkownik o którym mowa napisał dużo więcej bezsensownych komentarzy. Na szczęście znajdą poklask w Twoim portalu.

Póki co wolność prasy polega na tym, że to wydawca decyduje o treściach, które pojawiają się na jego stronach. Nikt nie ma obowiązku dystrybuować na swoich łamach politycznego lamentu. A już z pewnością każdy portal ma prawo wyłączać możliwość komentowania, by uniknąć rozprzestrzeniania się hejtu. To samo robią wpolityce.pl i Niezależna.pl. Rzadko, ale robią.

Co do nicku, to swoją żenadę przykrywasz cudzymi cechami, co sprawia, że jesteś żenujący jeszcze bardziej. Nie jesteś osobą godną decydowania co pasuje do Media2 a co nie.

Skończyłem temat.
Pawel

Media2.pl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Na nieszczęście dla ciebie mam prawo wypowiadać się na temat praktyk stosowanych przez redaktorów Media2 i to robię.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Media2.pl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Masz nawet prawo napisać o tym książkę 🙂 A ja nie czuję się nieszczęśliwy 🙂
ODPOWIEDZ

Wróć do „Działanie serwisu Media2.pl”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość