[POLSAT] Nasz nowy dom

Dyskusje o programach z gatunku reality show.
Parowka09
VIP Expert
Posty: 4464
Rejestracja: 12 lis 2014, 16:06
x 796
x 253

[POLSAT] Nasz Nowy Dom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Parowka09 »

Chodziło mi o wyniki Zdrad w porównaniu do NND.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

[POLSAT] Nasz Nowy Dom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Tylko dane najobiektywniej porównuje się rok do roku, a "Zdrady" ostatni raz w tym paśmie były emitowane jesienią 2015 roku.
Pozdrawiam, Trzeciak
bustram
Activist
Posty: 4855
Rejestracja: 17 kwie 2008, 20:04
x 89
x 1716

[POLSAT] Nasz Nowy Dom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bustram »

To chyba najbardziej misyjny program w polskich ramówkach telewizyjnych. Aż dziw, że emitowany jest w tv komercyjnej, no ale naprawdę byłaby to wielka strata, gdyby program ten miał zniknąć - niech trwa jak najdłużej ! Jeśli rodziny będące w potrzebie otrzymują tak namacalną pomoc (jaką jest nowy dom) to trzeba za tym programem stanąć murem ! ;) W dodatku jest wciągający, sam obejrzałem kilka odcinków, choć praktycznie tv nie oglądam. Pokazują w nim życie takie jakie jest i robią to w sposób autentyczny - to też obecnie naprawdę rzadkość patrząc na syf jaki jest w ramówkach...
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

[POLSAT] Nasz Nowy Dom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Z tym najbardziej misyjnym programem w polskiej TV, to naprawdę bym dyskutował. :)
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
pulkownik
User of the Year 2021!
Posty: 19204
Rejestracja: 06 mar 2008, 20:39
x 2204
x 13294

[POLSAT] Nasz Nowy Dom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pulkownik »

A widzisz jakiś bardziej misyjny program? Owszem, NND jest obliczone na zarabianie, wszak to stacja komercyjna, ale przez tyle pomogli dziesiątkom rodzin, to jest właśnie misja.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

[POLSAT] Nasz Nowy Dom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Misja to pojęcie bardzo względne. Dla mnie oznacza także wysoką jakość produkcji (a tego przy dość dziwnym lokowaniu produktu rzec nie mogę). Nie neguję tego, że program pomógł wielu rodzin, ale w wielu kwestiach czuć na kilometr reżyserkę. :)
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!
Posty: 13153
Rejestracja: 31 paź 2014, 16:55
x 2248
x 2434

[POLSAT] Nasz Nowy Dom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: N-O-R-O-N »

Może i czuć czasami reżyserkę, co jest wadą, ale w ostatnich latach to taki program ze stacji komercyjnej, najprawdopodobniej pomógł bardziej rodzinom, niż cokolwiek co wyszło z TVP...
9 lat na forum,
Pozdrawiam, N-O-R-O-N :)

"Autor materiału nie stwierdził, że przedstawia prawdziwe wydarzenie" - Dziennik Telewizyjny.
''The stuff that dreams are made of.''
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

[POLSAT] Nasz Nowy Dom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Też prawda, choć np. w "Akcji wakacje", czy "Przyjacielu od zadań specjalnych" - mimo, że pozycje nie zebrały oglądalności - to także czuć było "misję", ale realizacyjnie było to wykonane znacznie lepiej. :)
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Zdzichu
VIP Expert
Posty: 1184
Rejestracja: 16 lis 2016, 18:00
Lokalizacja: Radom
x 638
x 632

[POLSAT] Nasz Nowy Dom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Zdzichu »

To musi być reżyserowane w pewnym stopniu bo to reality-show a nie dokument ;) No i dzięki temu IMHO formuła jest bardziej lekkostrawna.
Memorex_94
VIP Expert
Posty: 2289
Rejestracja: 09 sty 2017, 12:05
x 5
x 182

[POLSAT] Nasz Nowy Dom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Memorex_94 »

Mozna podsumowac, ze program komercyjny z misja, bo do misyjnego to troche im brakuje chociazby przez mega sztucznosc. Mnie nieco bawila realizacja ubezpieczen z link4. Fakt swietna sprawa, ale realizacyjnie to lezy i kwiczy.

Wiadomo tez, ze poki program trzyma jakis poziom i wyniki to powinien trwac nadal, jak najbardziej jestem za.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

[POLSAT] Nasz Nowy Dom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Zdzichu pisze:To musi być reżyserowane w pewnym stopniu bo to reality-show a nie dokument ;) No i dzięki temu IMHO formuła jest bardziej lekkostrawna.
Reality-show jest w pewnym, nawet w dużym sensie formą dokumentalną. Poza tym wiadomo, ze reżyseria musi być przy tym programie, ale tutaj wypada to dość sztucznie, że aż czuć nadto. :)
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Zdzichu
VIP Expert
Posty: 1184
Rejestracja: 16 lis 2016, 18:00
Lokalizacja: Radom
x 638
x 632

[POLSAT] Nasz Nowy Dom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Zdzichu »

Chodziło mi o dokumenty w znaczeniu reportażowym, w sensie realizacja jedną kamerą, brak lektora tylko przebitki na uczestników zajścia, no i brak tego że wyremontujemy wasz dom itp. Czy ja wiem czy zaraz sztucznie? Swojsko, programy w Polsacie zawsze takie były xD
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

[POLSAT] Nasz Nowy Dom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Akurat "Rolnik szuka żony" Jedynki jest tak samo swojski, a mimo tego nie czuć reżyserki, szczególnie, że za program tamtejszy odpowiada Konrad Smuga. :)
Pozdrawiam, Trzeciak
bustram
Activist
Posty: 4855
Rejestracja: 17 kwie 2008, 20:04
x 89
x 1716

[POLSAT] Nasz Nowy Dom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bustram »

Rzeczywiście, może słowo "misyjny" nie jest najbardziej odpowiednie, ale trudno mi było znaleźć odpowiedni dla niego zamiennik... Zresztą myślę, że wszyscy i tak wiemy o co chodzi ;) Co do autentyczności to oczywiście program jest reżyserowany (jak prawie każdy) ale widać to tylko np. przy zakupach w sklepie budowlanym (te scenki są tak sztuczne, że aż śmieszne) albo czasem na budowie między ekipą. To nie jest istotne, bo wiadomo, że musi tak być - mnie najbardziej cieszą sceny z udziałem rodzin, gdzie widać autentyczne emocje, przede wszystkim radość. To najważniejsze - reszta ? Nieistotna ! ;)
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

[POLSAT] Nasz Nowy Dom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

bustram pisze:Rzeczywiście, może słowo "misyjny" nie jest najbardziej odpowiednie, ale trudno mi było znaleźć odpowiedni dla niego zamiennik...
A "szlachetny" może być? :)
Pozdrawiam, Trzeciak
ODPOWIEDZ

Wróć do „Reality show”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 15 gości