Igrzyska Olimpijskie w TVP

Telemann
Junior
Posty: 1460
Rejestracja: 07 wrz 2017, 11:51
x 195
x 80

Olimpiada w TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Telemann »

100 dni do ZIO i wiemy kto będzie komentował poszczególne dyscypliny ;)
https://centruminformacji.tvp.pl/346599 ... chang-2018
Pozdrawiam, Telemann :)
adamnowak76
Użytkownik
Posty: 236
Rejestracja: 11 sie 2011, 20:50
x 7

Olimpiada w TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: adamnowak76 »

TVP usunęła ten komunikat, czyżby wypłynął za wcześnie?

Jakby co, w pierwotnym komunikacie był taki podział komentatorów:

Skoki narciarskie - Włodzimierz Szaranowicz, Przemysław Babiarz, Sebastian Szczęsny
Hokej - Dariusz Szpakowski, Jacek Laskowski
Biegi narciarskie - Jarosław Idzi
Łyżwiarstwo szybkie - Piotr Dębowski
Łyżwiarstwo figurowe - Piotr Sobczyński
Alek1224
Thinker
Posty: 5516
Rejestracja: 03 lut 2016, 11:01
x 82
x 512

Olimpiada w TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Alek1224 »

Może go usunęli że względu na takie kwiatki jak Babiarz i skoki :D
Parowka09
VIP Expert
Posty: 4464
Rejestracja: 12 lis 2014, 16:06
x 796
x 253

Olimpiada w TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Parowka09 »

Babiarz kiedyś komentował skoki, no dodatek z Jóźwikiem. Oto dowód.
[youtube]https://www.youtube.com/watch?time_cont ... Mqp7AtJ-hY[/youtube]
Dziwi brak Marka Józwika podczas biegów oraz brak Babiarza przy łyżwach figurowych i biegach.
Alek1224
Thinker
Posty: 5516
Rejestracja: 03 lut 2016, 11:01
x 82
x 512

Olimpiada w TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Alek1224 »

Ja czekam na ostateczny komunikat.
Awatar użytkownika
Jordi
VIP Expert
Posty: 16069
Rejestracja: 13 sty 2013, 19:03
x 3520
x 2826

Olimpiada w TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jordi »

Babiarz komentować będzie Wisłę, więc prawdopodobieństwo coraz większe.

Z tego niusa możemy podejrzewać, jakie prawa do "live" transmisji ma TVP. Faktycznie wyjdzie z tego te ich 100 godzin lajw.

- skoki (wszystko to daje ok 15 godzin)
- biegi (tutaj wyjdzie ok 25 godzin)
- łyżwiarstwo (szybkie i figurowe - razem dobre 40 godzin)
- część hokeja (10 meczów da 20 godzin i już jest 100)

Czyli tak jak myślałem, ES na wyłączność na żywo chyba będzie miał biathlon, kombinację, alpejskie, dowolne i wszystko z toru lodowego, a TVP pewno skróciki kilkuminutowe maks, które w ogóle nie dadzą się "wczuć" w daną dyscyplinę ;)
Alek1224
Thinker
Posty: 5516
Rejestracja: 03 lut 2016, 11:01
x 82
x 512

Olimpiada w TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Alek1224 »

Ja myślę że więcej. Ponoć mają prawa do wszystkich finałów.
tvp2
Użytkownik
Posty: 189
Rejestracja: 06 sty 2011, 23:22

Olimpiada w TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tvp2 »

Jordi pisze:Babiarz komentować będzie Wisłę, więc prawdopodobieństwo coraz większe.

Z tego niusa możemy podejrzewać, jakie prawa do "live" transmisji ma TVP. Faktycznie wyjdzie z tego te ich 100 godzin lajw.

- skoki (wszystko to daje ok 15 godzin)
- biegi (tutaj wyjdzie ok 25 godzin)
- łyżwiarstwo (szybkie i figurowe - razem dobre 40 godzin)
- część hokeja (10 meczów da 20 godzin i już jest 100)

Czyli tak jak myślałem, ES na wyłączność na żywo chyba będzie miał biathlon, kombinację, alpejskie, dowolne i wszystko z toru lodowego, a TVP pewno skróciki kilkuminutowe maks, które w ogóle nie dadzą się "wczuć" w daną dyscyplinę ;)
Live mogą pokazać co chcą byle się zmieścili w 200H więc sądzę że biathlon kobiet będzie
TAK DLA HD W DVB-T
Alek1224
Thinker
Posty: 5516
Rejestracja: 03 lut 2016, 11:01
x 82
x 512

Olimpiada w TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Alek1224 »

Mnie się wydaje że te 200 godzin to chodzi o ilość transmisji a te skróty będą swoją drogą.
tvp2
Użytkownik
Posty: 189
Rejestracja: 06 sty 2011, 23:22

Olimpiada w TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tvp2 »

Dokładnie, w komunikacie było że TVP ma ograniczone prawa do retransmisji
TAK DLA HD W DVB-T
Awatar użytkownika
Jordi
VIP Expert
Posty: 16069
Rejestracja: 13 sty 2013, 19:03
x 3520
x 2826

Olimpiada w TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jordi »

200h mają wszystkiego razem zagwarantowane jeśli chodzi o transmisje z zawodów. W tym 100h lajw (może coś ponad to, ale na pewno niewiele więcej jeśli już), co jest minimum które musi zapewnić Discovery zgodnie z umową z MKOL na antenach otwartych ;) Więc reszta z tej puli to będą powtórki (retransmisje nie na żywo), bo lajw pewnie pokaże ES - a ja pisałem o relacjach live, a nie wszystkim. No i takie są moje podejrzenia co do transmisji, ale jeśli ES oddałby coś więcej, to bym się zdziwił... a nie wierzę w transmisje live wszystkich konkurencji z Polakami na całych IO, bo tego wyjdzie grubo ponad to, co mają zagwarantowane ;)

Poza tym w internecie prawie nic nie mają prócz tego, co pokażą live - a materiały netowe po ogromnej większości ograniczać się będą tylko do skrótów - ES zresztą sam reklamuje, że na ich Playerze będą pełne relacje i transmisje live z IO z wszystkiego, więc tvp.pl obejdzie się smakiem ;)


Osobiście w 90% przypadków nawet jeśli transmisje na TVP i ES będą się powielać, wybiorę tę drugą opcję. Widmo słuchania "nie"Szczęsnego (on chyba najbardziej - no po prostu nie potrafię zdzierżyć jego mądrowania się w każdej z kilkudziesięciu dyscyplin jakie komentuje), Babiarza, czy pożalsięBoże Jóźwika mnie przeraża :P
radef
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:52
x 1
Kontakt:

Olimpiada w TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: radef »

Prosiłbym o jakiekolwiek źródło z którego wynika, że tylko 100 godzin igrzysk będzie na żywo na TVP.
Ponieważ wszystkie artykuły (np. poniższy) mówią o 200 godzinach relacji bez dokładnego sprecyzowania ile na żywo.
http://sport.tvp.pl/28865743/telewizja- ... 018-i-2020
Natomiast odnośnie zasady MKOL-u. Z niej też nie wynika, że ma być 100 godzin transmisji na żywo w kanałach otwartych, lecz 100 godzin transmisji.

Ja sam obstawiam 150 godzin na żywo i 50 godzin popołudniowych skrótów (wychodzi 4h dziennie skrótów, trudno upchać więcej wieczorem na TVP 1/2).
Awatar użytkownika
Jordi
VIP Expert
Posty: 16069
Rejestracja: 13 sty 2013, 19:03
x 3520
x 2826

Olimpiada w TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jordi »

Osoba pracująca w redakcji internetowej ES (mój znajomy) przekazała mi, że minimum 100 godzin ma być na żywo, a więcej to może wynikać z umów, czyli mogą dać więcej, ale nie muszą. I ja mu wierzę - znamy się tyle lat, że bujd raczej by mi nie opowiadał ;)

Osobiście wierzyć mi się nie chce, że ES zgodziłby się na więcej - zważywszy, że TVP wysyła tylko kilka osób patrząc na ich info, które szybko zdjęli. ES wysyła kilkadziesiąt osób na IO :) No chyba, że Kurski dał więcej niż "plotkowane" 250 milionów za 2018 i 2020, a on już się kilka razy "popisał" rozdawaniem kasy na lewo i prawo, więc (dla mnie niestety, bo nie trawię redakcji sportowej TVP od lat) to jest możliwe.

Zresztą pamiętamy jak Kurski piał że wywalczył Euro - tylko, że wybulił za to pół budżetu, co jest totalną niegospodarnością... Teraz pieje, że "ma wszystkie finały" - tylko podejrzewam, że nie wspomniał, że większość to będą skróciki, albo retransmisje sygnału ;)
radef
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:52
x 1
Kontakt:

Olimpiada w TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: radef »

Nie chce mi się kłócić, pewnie tylko w TVP i Eurosporcie wiedzą czy mają prawa do 200 godzin transmisji czy jest wyszczególnione ile z nich będzie na żywo. Bo nigdzie w dostępnych komunikatach nie było, że Eurosport musi odsprzedać prawa do 100 godzin transmisji na żywo. Wydaje mi się, że mogliby dać TVP prawa na 100 godzin w retransmisji i byłoby okej.
Ale przy okazji policzyłem ile było transmisji z najgorzej transmitowanych w TVP 1/2 igrzysk, czyli Vancouver 2010. Doliczyłem się ok. 60 godzin transmisji w paśmie wieczornym i ok. 70 godzin w paśmie nocnym, z czego pamiętam, że co najmniej część transmisji w nocy to były wszelakiego rodzaju powtórki konkurencji rozgrywanych kilka godzin wcześniej. Więc co by powiedzieć, nawet przyjmując twoją teorię, gorzej nie będzie, a tylko TVP może na tym zyskać, bo retransmisje byłyby emitowane w lepszym czasie reklamowym niż transmisje na żywo.
Alek1224
Thinker
Posty: 5516
Rejestracja: 03 lut 2016, 11:01
x 82
x 512

Olimpiada w TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Alek1224 »

TVP już emituje spot promocyjny transmisji z ZIO 2018.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sport w telewizji”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości