Przełączenia ze stacji do stacji

Historia telewizji w Polsce i na świecie. Nieistniejące kanały telewizyjne odbierane w naszym kraju.
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontaktowanie:

Postautor: Tomek » 30 lis 2017, 20:50

Jeszcze inna ciekawostka dotycząca Thames Television - jak spartańsko z dzisiejszego punktu widzenia wyglądały przełączenia tej stacji (nadającej w dniach roboczych) z London Weekend Television (emitowanym na tym samym kanale od piątkowego wieczoru do poniedziałkowego poranka).

Nagranie z 1982 roku - fragment 1:00-1:32)

Z 1984 roku...
[ Spoiler ]
Z 1988 roku...
[ Spoiler ]

A tutaj przykładzik, jak ktoś zmieniający sygnał był nadpobudliwy i zatrzęsły mu się rączki :D

Czasem prezenter był śmieszkiem.
Co do umierającej instytucji prezentera programu - widziany na drugim filmiku Philip Elsmore zajmował się tym w Thames od 1968 do 1992.W sumie widać, że obydwie telewizje żyły ze sobą bardzo w zgodzie pomimo różnych właścicieli. Informacja, że "wracamy w poniedziałek i teraz możecie sobie pooglądać London Weekend Television" w niemal każdym klipie.

W sumie warto poczytać, jak działała do 1992 roku ITV - ze względu na komunę nigdy tego typu sieci nie mieliśmy w Polsce, a był to ciekawy koncept. Chyba nawet nigdy mieliśmy w naszym kraju kanału nadającej tylko rano jak brytyjskie TV-AM (nadającej w całej Wielkiej Brytanii od 6.00 do 9.25).
Awatar użytkownika
TomaszGasior
Użytkownik
Kontaktowanie:

Postautor: TomaszGasior » 09 cze 2018, 23:39

Na podstawie własnej wiedzy oraz treści zamieszczonych w tym wątku opublikowałem jakiś czas temu wpis na swoim blogu. Znajduje się on tutaj:
https://tomaszgasior.pl/tv-radio/telewi ... -do-stacji
Jeśli macie ochotę, możecie pokrytykować w komentarzach. ;)

Mam pytanie do specjalistów historycznych TVP odnośnie TVP3 Regionalnej. Jak to było z dosyłem pasma wspólnego do ośrodków innych niż Warszawa? W późniejszych latach „starego” TVP3 wiem, że pasmo wspólne i OTV Warszawa szły z jednego systemu emisyjnego (tak jak dziś, choć bez logo, w aktualnym TVP3, jeśli się nie mylę). W początkowych latach „starego” TVP3 sygnał OTV Warszawa i pasma wspólnego był oddzielnie, co widać nawet na archiwalnych nagraniach na YT z 2003 roku. Moje pytanie: kiedy nastąpiła zmiana sposobu emisji z oddzielnej na łączoną, czy znamy jakąś konkretną datę? I jeszcze jedno: skoro OTV Warszawa było oddzielnie, co szło w paśmie wspólnym, gdy wszystkie ośrodki nadawały program lokalny — zapętlona pauza, zegar, testcard?
Obrazek
Frontowiec
VIP Expert
Kontaktowanie:

Postautor: Frontowiec » 10 cze 2018, 11:32

Na początku swojego nadawania niemiecka telewizja dla dzieci KiKa do 2002-2003 roku dzieliła swój program z ARTE. Tak wyglądało przełączenie KiKa na ARTE (przełączenie odbywało się o godz. 19:00 po ''Piaskowym dziadku''):

W niemieckim DVB-T KiKa o godz. 21:00 przełącza się na zdf_neo.

Wróć do „Wspomnienia”