[HBO] Six Feet Under (2001–2005)

Dział poświęcony zagranicznym serialom telewizyjnym.
Awatar użytkownika
Lelouch
Użytkownik
Posty: 194
Rejestracja: 21 lut 2017, 17:38
x 9
x 12

[HBO] Six Feet Under (2001–2005)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Lelouch »

Obrazek

Sześć stóp pod ziemią to amerykański dramat stworzony i wyprodukowany przez Alana Ball'a. Tytuł serialu jest nieprzypadkowy, ponieważ jego akcja dotyczy życia rodziny Fisherów, którzy prowadzą zakład pogrzebowy - firmę "Fisher & Sons". Długość dramatu rozciąga się na pięć sezonów i 63 odcinki, co przekłada się na pięć lat życia bohaterów. W rolę głównych postaci wcielili się: Peter Krause, Michael C. Hall (znany z Dextera), Frances Conroy, Lauren Ambrose, Freddy Rodriguez, Mathew St. Patrick i Rachel Griffiths (Brothers & Sisters).
Podobnie jak w Dr House, prawie każdy odcinek jest nagrany według tego samego schematu - śmierć osoby, która później trafi do zakładu Fisherów, a obok tego życie Fisherów i wpływ jaki ta historia ma na ich życie.

Na pewno arcydzieło jakim jest Six Feet Under jest znane forumowiczom, ale nie widziałem tematu i postanowiłem wypełnić lukę. :)
Jest to serial o śmierci - jak zmienia bohaterów w obliczu utraty kogoś bliskiego, szczegółowo pochylając się nad całym procesem straty. Dzięki świetnemu aktorstwu i szczerym relacjom międzyludzkim pomiędzy bohaterami łatwo jest utożsamić się z Fisherami. Obok inteligentnego scenariusza wart uwagi jest również czarny humor. Nie brakuje tu też wzruszających scen, które zostaną w pamięci długi czas.
To jeden z tych seriali, których obejrzenie zmienia podejście i sposób postrzegania świata, a zakończenie zostawia oglądającego z uczuciem pustki albo spokoju.
Pawel

[HBO] Six Feet Under (2001–2005)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Jak dla mnie serial ten ma jedno z najlepszych, jeśli nie najlepsze, zakończenie ze wszystkich seriali, które oglądałem. Wgniata w fotel.
Awatar użytkownika
Lelouch
Użytkownik
Posty: 194
Rejestracja: 21 lut 2017, 17:38
x 9
x 12

[HBO] Six Feet Under (2001–2005)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Lelouch »

Obrazek/plakat mi zjadło i nie mogę zedytować. Wstawiam tutaj.
Obrazek
cybertutu
Użytkownik
Posty: 55
Rejestracja: 27 lut 2017, 15:45

[HBO] Six Feet Under (2001–2005)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: cybertutu »

Może wstyd, ale nie widziałam 'Sześciu stóp pod ziemią'. Mówicie, że warto?
Awatar użytkownika
Lelouch
Użytkownik
Posty: 194
Rejestracja: 21 lut 2017, 17:38
x 9
x 12

[HBO] Six Feet Under (2001–2005)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Lelouch »

Warto. Odpal sobie dwa pierwsze odcinki na próbę (ja tak zawsze robię przy nowościach). Poza tym, wysokie noty (Filmweb, Rotten Tomatoes), rozmaite nagrody i prawie jednogłośny zachwyt widowni gwarantują, że jest to serial wybitny. Pytanie czy trafi w twój gust, bo tego nie obiecuję. :P
Ostatnio zmieniony 03 mar 2018, 18:17 przez Direct, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Usunąłem zbędne cytowanie.
cybertutu
Użytkownik
Posty: 55
Rejestracja: 27 lut 2017, 15:45

[HBO] Six Feet Under (2001–2005)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: cybertutu »

Obejrzałam dwa sezony i bawiłam się znakomicie. David wyrósł na mojego ulubieńca, a wcale, po tym jak się zachowywał w sezonie pierwszym, bym się tego nie spodziewała.
:)
Awatar użytkownika
Lelouch
Użytkownik
Posty: 194
Rejestracja: 21 lut 2017, 17:38
x 9
x 12

[HBO] Six Feet Under (2001–2005)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Lelouch »

Ja szalałem za Brendą. Rachel Griffiths miała w sobie tutaj coś takiego, że trudno było mi od niej oderwać uwagę. Keith to też bardzo w porządku bohater - partner idealny, można powiedzieć.
Ostatnio zmieniony 03 mar 2018, 18:17 przez Direct, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Usunąłem zbędne cytowanie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Seriale zagraniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości