Zagraniczne TV Guidy

Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Zagraniczne TV Guidy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Tak kręcisz, że aż mi się czytać nie chce. Konkurs na częstotliwości lokalne wyłaniał operatorów multipleksów, które mogą być zagospodarowane w sposób dowolny, z kolei zawartość MUX 1-3 była już ustalana przez KRRiT (konkursy), TVP (własny multipleks) oraz komercyjnych nadawców obecnych wcześniej w analogu (po jednym dodatkowym kanale).

Poza tym 70 proc. pokrycia powierzchni kraju to raczej przemawia za nazwaniem MUX 8 ponadregionalnym, a nie lokalnym - takie działają na ściśle określonym obszarze. Ósmy z kolei ma mieć docelowo zasięg ogólnopolski.
Awatar użytkownika
Jaccob
Obserwator
Posty: 619
Rejestracja: 27 cze 2016, 22:25

Zagraniczne TV Guidy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jaccob »

Kacper pisze:Myślałem o czymś podobnym, bo to by było nawet ciekawe. Tylko pieniądze na rozruch... Lepiej współpracować z jakąś już istniejącą gazetką lokalną (ewentualnie stworzyć konkurencję dla niej), niż tworzyć ulotkę do skrzynek (tym bardziej, że zainteresowanie pewnie będzie małe, znając polskie ).
No, niestety duża ilość pieniędzy też będzie na coś takiego. Poza tym, że gazety z programem telewizyjnym mogą powoli stracić wyniki sprzedaży.
Kacper pisze:Akurat tych wyłącznie na trzy multipleksy mamy dużo, o wieele za dużo. Poza tym ósmy kwalifikuję raczej do "lokalnych", ponieważ na niego zgłosiły się podmioty faktycznie zainteresowane nadawaniem danego kanału o takim profilu (i się wywiązują), podobnie jak na multipleksach lokalnych. Poza tym zasięg też "lokalny" :P
Jak to za dużo? Takie niby gazety jak TT, To&Owo czy inne z Bauera drukują program wszystkich ogólnopolskich MUXów, ale brakuje mi gazety, w której będzie tylko i wyłącznie program dla MUX1-3 i nowopowstałego MUX8 (który ma być ponadregionalny a nie tak jak ty mówisz jako bzdury "lokalny"), a także dla MUXów lokalnych i MUX4. I może przydałaby się też taka gazeta, która by drukowała program polskich stacji FTA (+ zagraniczne tak jak to kiedyś było w To&Owo sporo, dziś nadal są tu ale tylko kilka). Ta z programami NTC mogła by być drukowana na papierze kredowym, w formacie A5 i by była dostępna oprócz kiosków i sklepów też w sklepach elektronicznych AGD-RTV na takiej niby półce przy dekoderach i antenach DVB-T. I mam jeszcze dwa pomysły - Pierwszy to ten, że akurat po pełnym programie na 7 dni mógłby być drukowany program ramowy dla stacji muzycznych z lokalnych MUXów (+ TV Republika i Tele5), a potem dla MUX4 (dwa strony - stacje TV i kolejne dwa - radiowe). A drugi jest taki odnośnie tego regionalizowania wydań - właśnie w środku gazety będzie drukowany program dla TVP3, lecz w formie "pasmo wspólne + lokalne", i nad programem by było logo TVP3 z nazwą oddziału a obok nazwa np. "TVP3 Warszawa", no i tu na ostatniej stronie listingowej by był drukowany program dowolnego kanału lokalnego z lokalnego MUXu. Nawet mam pomysł na układ:
Str.1: TVP1, TVP2, TVP3 *miasto*, Polsat, TVN
Str.2: TV4, Puls, TVN7, Puls2, TV6
Str.3, rząd 1: Super Polsat, TTV, ATM Rozrywka, Stopklatka, Trwam
rząd 2 (od 3-ciej kolumny): Fokus TV, 8TV, Polo TV
Str.4, rząd 1: TVP Kultura, TVP Historia, TVP Rozrywka, Zoom TV, Nowa TV
rząd 2: TVP ABC, TVP Info, WP1, Metro, *lista nadajników w danym województwie - w przypadku kilku województw tu jest umieszczany program danej stacji lokalnej (łódzkie - NTL, dolnośląskie - Echo24/Łużyce, śląskie - TVS/TVT), a lista nadajników dopiero jest po programie ramowym*
Zasięg byłby jednak ogólnokrajowy, ale jednak z siłą na lokalność w tejże gazecie, tak jak to bywa we wspomnianym UK.
PS: Dodam jeszcze, że wszystkie te belki z logiem i nazwą kanału nad programem będą oznaczone jednolitym kolorem, nawiązującym do tego, w którym multipleksie dany kanał jest nadawany.
Oglądam: TVP3, TVN, Cartoon Network, Nickelodeon
Słucham: PR1, Radio Zet, RMF, TOK FM, RDC, VOX FM
Awatar użytkownika
Emel
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 18 sie 2017, 19:35

Zagraniczne TV Guidy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Emel »

Witam wszystkich,

prowadzę bloga, którego jednym z filarów są przeglądy prasy w różnych odwiedzonych krajach - a więc idealny temat dla tego działu Forum.

Moje dotychczasowe posty były już linkowane przez Użytkowników, postanowiłem jednak zaprosić Was osobiście, jako autor przeglądów.
W najnowszym poście na blogu: Dania
http://radiacja.blogspot.com/2017/08/ty ... danii.html

Przyjemnej lektury
Awatar użytkownika
Emel
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 18 sie 2017, 19:35

Zagraniczne TV Guidy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Emel »

Trochę poczekaliśmy, ale nadszedł czas na kolejną bardzo egzotyczną część - MALTA!
-W moim kolejnym artykule nie tylko o prasie tv na Malcie, ale przede wszystkim o samej telewizji w tym egzotycznym kraju - zarówno technicznie, jak i programowo.

Przyjemnej lektury!
https://radiacja.blogspot.com/2018/02/t ... alcie.html
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert
Posty: 3397
Rejestracja: 04 lip 2008, 9:58
Lokalizacja: Polska
x 404
x 703
Kontakt:

Zagraniczne TV Guidy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamil »

Uwielbiam Twojego bloga!
Bardzo miło, że pojawiłeś się tutaj! :)
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Zagraniczne TV Guidy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Ostatnio trafiłem na sporą kopalnie - mnóstwo gazet zagranicznych za free - w tym kąski z Austrii (w tym tamtejszy rekordzista TV World), Szwajcarii i Wielkiej Brytanii: https://pdfmagazines.net/movies/page/5/
A tutaj strona z testami tv guidów w formie XXL w Niemczech z zdjęciami i stanami listingów na 2014 rok: https://www.sparen-wie-schwaben.de/test ... m-xxl.html#
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Zagraniczne TV Guidy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Ja tymczasem między poniedziałkiem a środą byłem w Czechach a konkretniej w Pradze na wycieczce. Przy okazji w ramach pozbywania się czeskich koron (było po 500 na głowę) kupiłem 7 gazet za które łącznie zapłaciłem 110 koron. Nie omieszkałem oczywiście zrobić zdjęć listingów a efekty wrzucam w tym linku: https://www.sendspace.com/file/80aza6
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Emel
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 18 sie 2017, 19:35

Zagraniczne TV Guidy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Emel »

Cześć wszystkim! Mam nadzieję że nie zapomnieliście o mnie.
Ja o tym forum nie zapomniałem, choć od ostatniej wizyty minęło sporo czasu.
A w tym czasie - m.in. mój blog zmienił nazwę, więc linki z poprzednich podstron mogą być nieaktualne. Dodam je z nową domeną.

A zjawiam się przede wszystkim dlatego, że zamieściłem nowy przegląd:

BELGIA (część niderlandzkojęzyczna)


Aktualizacja linków do poprzednich przeglądów:

Malta

Dania

Wielka Brytania - cz.2

Wielka Brytania - cz.1 (RadioTimes & TV Times)

Grecja

Węgry

Słowacja

Czechy cz.2

Czechy cz.1

Łotwa

Litwa

Włochy
Awatar użytkownika
Emel
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 18 sie 2017, 19:35

Zagraniczne TV Guidy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Emel »

Ufff, był oz tym mega dużo roboty, ale udało się i oto przed Wami kolejny przegląd zagranicznej prasy TV:

Belgia - cz.2: Walonia (francuskojęzyczna) :
https://xploradio.blogspot.com/2019/10/ ... i-cz2.html
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Zagraniczne TV Guidy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Póki co jednak chyba raczej Niemcy i Czechy mają najlepsze pisma telewizyjne - zwłaszcza ten pierwszy kraj gdzie nawet są miesięczniki z programem na 28 dni. U nas ten pomysł raczej by nie przeszedł.
Poland - Aktywnie najlepszy!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przewodniki telewizyjne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości