[TVP1/TVP2] Krajowe Eliminacje do Eurowizji

Wydarzenia organizowane i transmitowane przez stacje telewizyjne.
Awatar użytkownika
3rd
VIP Expert
Posty: 1807
Rejestracja: 01 sty 2018, 13:13
x 844
x 1009

[TVP1] Krajowe Eliminacje / Piosenka dla Europy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: 3rd »

Oczywistym jest, że to jedna z najlepszych propozycji z całej stawki, może nawet najlepsza, i właśnie dlatego rozczarowanie jest podwójne. Zresztą, z czym tu konkurować... https://youtube.com/watch?t=1s&v=sQxmbgnJ7hE Z tym? :lol:
Słuchając tego wszystkiego, naprawdę powinni jechać chłopaki z United States of Emotion i ich "Fleeting Moments"...
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

[TVP1] Krajowe Eliminacje / Piosenka dla Europy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

U mnie ta piosenka wrażenia zbytnio nie robi - 5 miejsce w moim rankingu ale może przez to że wolę głos Mahan a nie Lukasa :(
Poland - Aktywnie najlepszy!
Cristof006
Użytkownik
Posty: 77
Rejestracja: 31 gru 2016, 18:53
x 5

[TVP1] Krajowe Eliminacje / Piosenka dla Europy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Cristof006 »

Havana pisze:"Light Me Up" dziś wyciekło do sieci: http://m.alotofmusic.org/Music/?mid=29031
Dla mnie Gromee był naszą ostatnią nadzieją na wejście do finału, ale wraz z opublikowaniem tej piosenki ta nadzieja umarła. "Flashlight" Kasi Moś, oczywiście w wersji studyjnej, rok temu wbiło mnie w fotel (autobusowy :lol:) i nie chciało puścić dłuższy czas, w utworze Gromali i Meijera nie dzieje się nic, co mogłoby zachęcić kogokolwiek do oddania głosu, poziom nijakości został bardzo mocno przekroczony. Cleo, Moniko, Michale, Kasiu, dziękujemy za wprowadzenie nas cztery lata pod rząd do finału konkursu Eurowizji, w tym roku raczej się to nie wydarzy, ale jeżeli stanie się inaczej - będę pierwszym, który przeprosi. :)
Mnie się bardzo podoba :D To nie jest typ muzyki, która ma wbijać w fotel, tylko zachęcać do zabawy ;) I według mnie lepsze od Without you.
MoonSwan
Obserwator
Posty: 423
Rejestracja: 14 lut 2014, 16:13
x 4
x 2
Kontakt:

[TVP1] Krajowe Eliminacje / Piosenka dla Europy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MoonSwan »

Oficjalna premiera Light me up jutro o 9.30 w RMF, więc do 3 marca utwór sie osłucha. Prawda jest taka, że ostateczna walka rozgera się pomiędzy Martą Gałuszewską i Gromee, być może namiesza jeszcze Isabel Otrebus. Poza tym w ostatnich latach wysyłaliśmy spokojne utwory, więc może warto wysłać jednak coś tanecznego.

Teraz jeszcze wyczekiwaną propozycją są "Krakowiacy i górale" od Future Folk.
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
Posty: 38069
Rejestracja: 05 gru 2013, 9:46
x 88
x 3628

[TVP1] Krajowe Eliminacje / Piosenka dla Europy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wiatriwoda »

Havana pisze:Oczywistym jest, że to jedna z najlepszych propozycji z całej stawki, może nawet najlepsza, i właśnie dlatego rozczarowanie jest podwójne. Zresztą, z czym tu konkurować... https://youtube.com/watch?t=1s&v=sQxmbgnJ7hE Z tym? :lol:
Słuchając tego wszystkiego, naprawdę powinni jechać chłopaki z United States of Emotion i ich "Fleeting Moments"...

Chciałem coś szybszego i jest, ale paradoksalnie sam początek, który wcześniej pokazywał Gromee jest najciekawszy, klimatyczny.

A tu ponoć piosenka Nizińskiej, którą zgłosiła do tych KE, na pewno zasłużyła na udział w KE, zamiast 2 gniotów, zaś której piosenka z tamtego roku, ''Reason'' bardzo mi się podobała, nie znana większej liczbie osób i trochę za ''zimny'' występ podczas KE sprawiły, że poległa. Głos świetny.
Awatar użytkownika
3rd
VIP Expert
Posty: 1807
Rejestracja: 01 sty 2018, 13:13
x 844
x 1009

[TVP1] Krajowe Eliminacje / Piosenka dla Europy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: 3rd »

Cristof006 pisze:To nie jest typ muzyki, która ma wbijać w fotel, tylko zachęcać do zabawy ;)
Zachęcić do zabawy mógł zespół z Mołdawii w zeszłym roku, w dalszym ciągu mogą to zrobić Future Folk, ale czy "Light Me Up" jest w jakiś sposób porywające? Ta piosenka nawet nie zachęca do powtórnego odsłuchu. Coś takiego po prostu przepada. Na Eurowizji, przynajmniej ja to tak odbieram, albo trzeba "wbić w fotel", jak Conchita Wurst czy Jamala, albo przyciągnąć chwytliwą piosenką - Mans, Kristian Kostov, Blanche. Patrząc na to, że bardzo dużo krajów z czwartkowego półfinału awansuje po prostu "bo tak", no to nie wydaje mi się, żebyśmy mieli jakieś większe szanse, ale jak co roku będę trzymać kciuki. Mimo ballady, mimo nieszczęsnych autorek, to póki co najbardziej na Eurowizji widzę Monikę Urlik, ale oczywiście przy solidnej oprawie, nie mogłaby to być satynowa suknia podwiewana wiatrakiem dla zwiększenia emocji i chórek wystrojony na biało.
Ostatnio zmieniony 14 lut 2018, 19:55 przez 3rd, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
Posty: 38069
Rejestracja: 05 gru 2013, 9:46
x 88
x 3628

[TVP1] Krajowe Eliminacje / Piosenka dla Europy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wiatriwoda »

Paradoksalnie Future Folk, choć nie lubię takiej muzyki ma szanse zawalczyć, ale tylko dobrą kompozycją. W tym roku myślę, że w Europie będzie bardziej nastawienie na coś tanecznego po dwóch latach posuchy, ale kto tam wie.
vissi

[TVP1] Krajowe Eliminacje / Piosenka dla Europy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: vissi »

Gromee faktycznie takie jakieś nijakie-marne szanse na przebicie sie w Europejskiej stawce, szkoda ogromna ze to nie będzie "Without You"-ta piosenka skrojona na Eurowizję niemalże.
Dla mnie nadzieje jeszcze w Ifi-jestem ciekawa jak wyjdzie jej to na żywo, piosenka jest tak inna-mnie wciąga z każdym przesłuchaniem, ma potencjał zeby zrobic dobre show.
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
Posty: 38069
Rejestracja: 05 gru 2013, 9:46
x 88
x 3628

[TVP1] Krajowe Eliminacje / Piosenka dla Europy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wiatriwoda »

Nie rozumiem braku WY na KE, to już jest hit, i wpada w ucho mega, na pewno szanse były by duże, obawiam się, że promocja własnej płyty Gromiego jest ważniejsza niż realna walka w Eurowizji.
Awatar użytkownika
3rd
VIP Expert
Posty: 1807
Rejestracja: 01 sty 2018, 13:13
x 844
x 1009

[TVP1] Krajowe Eliminacje / Piosenka dla Europy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: 3rd »

Mi również szkoda "Without You". Myślałem, że skoro Gromee zgłosił inny, całkiem nowy utwór, to będzie to prawdziwa bomba. A tu wręcz przeciwnie - niewypał.
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
Posty: 38069
Rejestracja: 05 gru 2013, 9:46
x 88
x 3628

[TVP1] Krajowe Eliminacje / Piosenka dla Europy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wiatriwoda »

Tak jak Margaret biłaby się o wygraną 2 lata temu, gdyby zaśpiewała dobrze podczas KE, tak tu też z WY myślę, że Polska miała realną szanse na podium.
MoonSwan
Obserwator
Posty: 423
Rejestracja: 14 lut 2014, 16:13
x 4
x 2
Kontakt:

[TVP1] Krajowe Eliminacje / Piosenka dla Europy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MoonSwan »

Dla mnie Ifi Ude to najgorsze co możemy wysłać, kompletnie nie przemawia do mnie ta kompozycja.

Gromee ma ten plus, że jego utwory mają naprawdę wysoki poziom i brzmią tak "światowo". Nie przekreślałabym aż tak jego szans. Przykład mamy z zeszłego roku, kiedy to wysłaliśmy ambitną, mocną propozycję z rewelacyjnym wokalem Kasi Moś, licząc przede wszystkim na to, że dzięki niej wreszcie doceni nas jury na Eurowizji. Tymczasem ani od jury ani w televotingu nie dostalismy takiej punktacji jakiej oczekiwaliśmy, a taka Greczynka, która miała taneczny, chwytliwy numer i większość piosenki fałszowała, była mocno krytykowana m.in. na tym forum. Ostatecznie zajęła miejsce w czołówce, zarówno po głosach jury, jak i widzów...
Awatar użytkownika
3rd
VIP Expert
Posty: 1807
Rejestracja: 01 sty 2018, 13:13
x 844
x 1009

[TVP1] Krajowe Eliminacje / Piosenka dla Europy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: 3rd »

O czym Ty mówisz? Grecja zajęła 10 miejsce w półfinale i 19 w finale.
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

[TVP1] Krajowe Eliminacje / Piosenka dla Europy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Powiem tak - na stan obecny do ESC nadają się:
W 100 procentach:
- Gromee i Lukas Mejier (choć lepiej byłoby z Mahan a nie Lukasem)
- Isabell Otrębus
- Marta Gałuszewska
- Saszan
- Monika Urlik
W zależności od piosenki:
- Future Folk
- Maja Hyžy
Reszta czyli Pablosson, Happy Prince i Ifi Ude to dzieło przypadku szanownej komisji :(
Poland - Aktywnie najlepszy!
MoonSwan
Obserwator
Posty: 423
Rejestracja: 14 lut 2014, 16:13
x 4
x 2
Kontakt:

[TVP1] Krajowe Eliminacje / Piosenka dla Europy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MoonSwan »

Havana pisze:O czym Ty mówisz? Grecja zajęła 10 miejsce w półfinale i 19 w finale.
I była zdecydownie wyżej niż Kasia. Czołówka może rzeczywiscie to nie była, ale punktów więcej i tak dostała.
Ostatnio zmieniony 14 lut 2018, 20:49 przez MoonSwan, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Eventy w telewizji”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości