[TVP1/TVP2] Krajowe Eliminacje do Eurowizji

Wydarzenia organizowane i transmitowane przez stacje telewizyjne.
Awatar użytkownika
3rd
VIP Expert
Posty: 1807
Rejestracja: 01 sty 2018, 13:13
x 844
x 1009

[TVP1] Krajowe Eliminacje / Piosenka dla Europy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: 3rd »

Nie rozumiem, o co Ci teraz chodzi. :o
Kasia - 9 miejsce w półfinale (6 televoting, 11 jury). Greczynka - 10 (9 televoting, 9 jury).
Kasia - 22 miejsce w finale (12 televoting, 23 jury). Greczynka - 19 (16 televoting, 18 jury).
Kasia - 64 punkty w finale. Greczynka - 77.
MoonSwan pisze:I była zdecydownie wyżej niż Kasia.
Więc nie wiem, masz jakiś problem z matematyką? Greczynka była wyżej, ale nieznacznie. Dodam do tego jeszcze, że Greczynka miała znacznie korzystniejszy numer startowy podczas finału.
MoonSwan
Obserwator
Posty: 423
Rejestracja: 14 lut 2014, 16:13
x 4
x 2
Kontakt:

[TVP1] Krajowe Eliminacje / Piosenka dla Europy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MoonSwan »

W takim tonie nie będę prowadzić z Tobą dyskusji, bo nie o to chodzi na tym forum. Można wymieniać poglądy i uwagi, ale nie łapać każdego za słowa i teraz to ja nie wiem o co Tobie chodzi.


Wracając do tematu, ciekawe kiedy pojawi sie propozycja Mai.
Awatar użytkownika
3rd
VIP Expert
Posty: 1807
Rejestracja: 01 sty 2018, 13:13
x 844
x 1009

[TVP1] Krajowe Eliminacje / Piosenka dla Europy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: 3rd »

Nie chciałem Cię niczym urazić, czarno na białym przedstawiłem wyżej, że Greczynka ani nie była na podium u żadnego z czynników głosujących, ani też nie była "zdecydowanie wyżej" od Kasi.
Poland pisze:Powiem tak - na stan obecny do ESC nadają się:
W 100 procentach:
W 100% to się większość z nich nadaje na letnie krajowe festiwale, nie Eurowizję.
Awatar użytkownika
musicmaster
Obserwator
Posty: 391
Rejestracja: 31 sty 2018, 13:05
Lokalizacja: Polska
x 9
x 56

[TVP1] Krajowe Eliminacje / Piosenka dla Europy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: musicmaster »

Gromee i jego propozycja dla mnie jest rozczarowaniem.
W jednym utworze mamy chyba sklejone 3 kompozycje? Zwrotki i refreny absolutnie się "nie kleją". Dzieło niczym kwestia przypadku.
Eksperty wybrały...
Pozostaje łudzić się dzikimi kartami dla USoE i Clodie.
Awatar użytkownika
3rd
VIP Expert
Posty: 1807
Rejestracja: 01 sty 2018, 13:13
x 844
x 1009

[TVP1] Krajowe Eliminacje / Piosenka dla Europy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: 3rd »

Nie łudziłbym się żadnymi dzikimi kartami. TVP sprawia wrażenie przekonanej o świetności swoich wyborów. Co do utworu Gromali - tu pozostaje światełko w tunelu w przypadku wygrania preselekcji, ponieważ reprezentant bodajże do końca marca ma prawo do zmiany utworu, z którym wystartuje. Jeżeli "Light Me Up" zostanie przyjęte przez fanów dużo gorzej niż "Without You", to jest jeszcze szansa na zaprezentowanie w Portugalii tej drugiej kompozycji. Podobno na zagranicznych forach "Light Me Up" zostało bardzo źle przyjęte, co mnie akurat nie dziwi.
Awatar użytkownika
musicmaster
Obserwator
Posty: 391
Rejestracja: 31 sty 2018, 13:05
Lokalizacja: Polska
x 9
x 56

[TVP1] Krajowe Eliminacje / Piosenka dla Europy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: musicmaster »

Gdybym był jurorem, moja finałowa 10 wyglądałaby następująco:

1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. Ależ to byłby dobry finał... :twisted: :twisted: :twisted:
Awatar użytkownika
3rd
VIP Expert
Posty: 1807
Rejestracja: 01 sty 2018, 13:13
x 844
x 1009

[TVP1] Krajowe Eliminacje / Piosenka dla Europy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: 3rd »

Też jestem bardzo zawiedziony, mimo podejrzewań jak mniej więcej może wyglądać skład preselekcji i tak miałem nadzieję, że pojawi się chociaż jedna "perełka", za którą z czystym sumieniem będę mógł trzymać kciuki. Natomiast moją opinią w tej sprawie proszę absolutnie się nie sugerować, rzadko trafiam z typowaniami jeżeli chodzi o Eurowizję. ;)
Rok 2014 - w zasadzie pierwszy raz spokój o finał, w finale przekonanie o około 5 pozycji. I tak by było, gdyby decydowali tylko widzowie.
Rok 2015 - również spokój o finał, zwłaszcza przy ostatniej pozycji startowej. Myślałem, że finalnie będzie wyżej, hasłem tamtego roku było "Building Bridges", tak więc z wiadomych względów myślałem, że Monika nie będzie zamykała stawki.
Rok 2016 - nie brałem pod uwagę Szpaka, walka miała rozegrać się między Margaret a Edytą, sms został wysłany na tę pierwszą. Jeżeli chodzi o piosenkę Szpaka, dla mnie to był paździerz, patos. Myślałem, że nie wyjdziemy z czymś takim z półfinału. Z perspektywy czasu doceniam i gratuluję, intrygują mnie w dalszym ciągu te masońskie znaki podczas finału. Uważam, że jeżeli pojechałaby Margaret, finalnie byłaby wyżej niż Szpak, 1 miejsce u bukmacherów na pewno zrobiłoby swoje, natomiast w televotingu raczej ustąpiłaby miejsca na podium Dami Im z Australii.
Rok 2017 - nie brałem pod uwagę możliwości, żeby jechał ktoś inny niż Kasia. "Flashlight" na żywo rozczarowało, emocje i tajemniczość z wersji audio są nie do przeniesienia na występ na żywo przy tej propozycji, niemniej utwór piękny. Po raz kolejny całkowity spokój o finał, pierwszy raz kciuki trzymane aż tak mocno, i kolejna spora pomyłka, ponieważ byłem święcie przekonany o Top 10 w głosowaniu jurorskim, to była pierwsza szansa na bycie wywindowanym przez jury. W televotingu brak zaskoczenia, obstawiałem 11-15 miejsce.
Awatar użytkownika
musicmaster
Obserwator
Posty: 391
Rejestracja: 31 sty 2018, 13:05
Lokalizacja: Polska
x 9
x 56

[TVP1] Krajowe Eliminacje / Piosenka dla Europy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: musicmaster »

Gromee oficjalnie opublikował utwór. Kompozycja zwrotek w teledysku zdecydowanie różni się i "bardziej klei". Teraz można tego słuchać. Poważnie. Nawet przyjemna ta propozycja się zrobiła.
Ostatnio zmieniony 15 lut 2018, 10:26 przez musicmaster, łącznie zmieniany 1 raz.
MoonSwan
Obserwator
Posty: 423
Rejestracja: 14 lut 2014, 16:13
x 4
x 2
Kontakt:

[TVP1] Krajowe Eliminacje / Piosenka dla Europy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MoonSwan »

Gromee był też obecny w RMF, zapowiedział, że bardzo chciałby reprezentować Polske w Lizbonie, a na scenie podczas koncertu KE wystąpi najprawdopodobniej sam Lukas z gitarą :-D Muszę powiedzieć, że słuchając tej premiery w radiu brzmiała ona naprawdę dobrze i mam ochotę znów ją odsłuchać. I rzeczywiście brzmi lepiej niż ta wersja wrzucona wczoraj. Moim zdaniem na tą chwilę Gromee to zdecydowany faworyt.
Awatar użytkownika
Reality
VIP Expert
Posty: 653
Rejestracja: 12 lip 2012, 9:24
Lokalizacja: Warszawa
x 54
x 98

[TVP1] Krajowe Eliminacje / Piosenka dla Europy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Reality »

Co do propozycji Gromee, jest to ten typ utworu który zapomina się z chwilą wyjścia na scenę kolejnego uczestnika...
Na ten moment (raczej bez szans na finał) wysłałbym Isabell Otrebus, ew. Future Folk - bo ich regionalność może być jedynym "punktem zaczepienia" tegorocznego polskiego kandydata...
Awatar użytkownika
Manieq
VIP Expert
Posty: 3146
Rejestracja: 29 kwie 2016, 20:18
x 858
x 1637

[TVP1] Krajowe Eliminacje / Piosenka dla Europy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Manieq »

Mi natomiast propozycja Gromee'go bardzo przypadła do gustu - ba! - nawet po zaledwie 2-3 odsłuchaniach brzmi w uszach, co u mnie nawet w przypadku genialnego "Without You" się nie zdarzało. Osobiście w Lizbonie widzę jego z Lukasem, w ostateczności Otrębus, chociaż propozycja Ifi Ude nie wiedzieć czemu o dziwo jest w miarę intrygująca. Reszta znanych utworów to niestety poziom poniżej dna, może Future Folk zaskoczy?
Pozdrawiam, Manieq | 💙💛
Awatar użytkownika
Huerco
Obserwator
Posty: 474
Rejestracja: 13 gru 2013, 17:03
x 4
x 71
Kontakt:

[TVP1] Krajowe Eliminacje / Piosenka dla Europy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Huerco »

Ja Light Me Up zacząłem śpiewać już po pierwszym przesłuchaniu, a chyba o to chodzi w dobrej propozycji na Eurowizję. :) Nie wyobrażam sobie natomiast nie zobaczyć Gromeego na scenie. Moment "techno" to absolutne pole do popisu dla niego. Sam Lukas na scenie może się nie sprawdzić.
Awatar użytkownika
TapMadlFan
Obserwator
Posty: 407
Rejestracja: 22 kwie 2014, 14:06
x 2

[TVP1] Krajowe Eliminacje / Piosenka dla Europy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: TapMadlFan »

Piosenka Gromee nie jest zła, a gdy się ją słucha kolejny raz nawet wpada w ucho ;D
Delirium jest zbyt przekrzyczane, a piosenka Gromme jest taka świeża ;D
vissi

[TVP1] Krajowe Eliminacje / Piosenka dla Europy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: vissi »

Nawet jak sie tu w Polsce ludzie z nia osłuchają, i przejdzie, co jest całkiem realne-to w Europie przepadnie.

Dopiero teraz dotarłam do odrzuconej Nizińskiej-jestem w szoku-to świetny kawałek (ok może wersja angielska by bardziej pasowała) ,pomijajac czy by wygrała czy nie-ta piosenka powinna być w finałowej 10-tce preselekcji, przeciez ona bije wszystkie znane które sie juz znamy... I do tego Nizińska na zywo brzmi swietnie
Ostatnio zmieniony 15 lut 2018, 21:21 przez vissi, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
TapMadlFan
Obserwator
Posty: 407
Rejestracja: 22 kwie 2014, 14:06
x 2

[TVP1] Krajowe Eliminacje / Piosenka dla Europy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: TapMadlFan »

No wiem wiem, ale lepszej propozycji nie ma niestety
ODPOWIEDZ

Wróć do „Eventy w telewizji”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości