TVP dawniej

Historia telewizji w Polsce i na świecie. Nieistniejące kanały telewizyjne odbierane w naszym kraju.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

TVP dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Gdy Rembiszewski był w programie "Świat się kręci" to już wspomniano o tym fakcie. :)
Pozdrawiam, Trzeciak
Frontowiec
VIP Expert
Posty: 4539
Rejestracja: 18 sty 2017, 13:24
Lokalizacja: Szczecin / Kamień Pomorski
x 54
x 169
Kontakt:

TVP dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Frontowiec »

TVP2 (14.02.1994) - program o zwierzętach ''Animals'', który prowadzi Adam Wajrak:
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=LqzC1k8Tgwo&t=94s[/youtube]

TVP1 (25.12.1997) - ''Teleexpress'' (prowadzi Maciej Orłoś):
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=rOQb5fMYxU8&t=140s[/youtube]
#StopNienawiści (nawet tutaj!)
Awatar użytkownika
Kpc21
Junior
Posty: 1482
Rejestracja: 17 paź 2008, 20:11
x 24
x 43
Kontakt:

TVP dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kpc21 »

telemaniak92 pisze:A zaledwie 3 dni wcześniej rewolucyjne zmiany objęły łódzką 3: pojawiła się nowa oprawa graficzna, zmienił się profil stacji, wszedł pierwszy i b. nudny, ekranowy logotyp (zerżnięty z TVG /czyli 3 kolorowe kulki/ i najgorszy ze wszystkich regionalnych w latach 90... sam wymyśliłbym lepszy i co ciekawe, początkowo ukazywał się nieregularnie i jeszcze wiosną 94 wyświetlany był w lewym górnym rogu, biały napis ŁÓDŹ 3! :P) i chyba granatowa plansza wywoławcza ze złotym napisami TV ŁÓDŹ! 8-) A oto dowód, że nie było wtedy 3 piłek po lewej stronie: https://www.youtube.com/watch?v=oMyxqC2j5os... Co do Drzyzgi, miała posadkę w TVP tylko na kilka miesięcy (chyba wiosną zniknęła, bo Wawa jej nie "kręciła" i wróciła do RMFu w rodzinnym Krakowie)!
I mamy dowód, że w Łodzi "regionalna" od zawsze była Trójką :)
Frontowiec pisze:Fragment parodii ''Wiadomości'' pt. ''TAI - trzydziesta dziewiętnaście'' z 25 grudnia 1994 roku (TVP1):
Ciekawsza jest "reklama" denominacji - dzisiaj byłoby to raczej nie w bloku reklamowym, a oznaczone jako "ogłoszenie społeczne".
Frontowiec pisze:TVP2 (3.05.1992) - początek popołudniowego wydania ''Panoramy'', które prowadzi Andrzej Miękus

TVP (1992) - początek magazynu wojskowego ''Azymut'', którego lektorem jest Ryszard Rembiszewski. Muzyką z czołówki programu jest utwór Marka Bilińskiego pt. ''Ucieczka z Tropiku'':

TVP1 (1994) - początek programu publicystycznego ''Drobne Starcia'', który prowadzi Andrzej Morozowski:
Faktycznie wtedy emisja była bez koloru - czy to tylko kwestia tego, że zgrywano to sprzętem nieobsługującym SECAM-u?
Obrazek... i znów: Obrazek, i... Obrazek ponownie. Co wymyślą następne?
Frontowiec
VIP Expert
Posty: 4539
Rejestracja: 18 sty 2017, 13:24
Lokalizacja: Szczecin / Kamień Pomorski
x 54
x 169
Kontakt:

TVP dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Frontowiec »

Raczej kwestia tego, że zgrywano to sprzętem nieobsługującym SECAM-u ;).
#StopNienawiści (nawet tutaj!)
TVP8Polska
Użytkownik
Posty: 63
Rejestracja: 18 sty 2017, 16:20
x 5

TVP dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: TVP8Polska »

Hej, czy ktoś pamięta ident TVP Polonia z lat 1992-1994? Nigdzie w internecie go nie ma...
Awatar użytkownika
MaciejOlek
VIP Expert
Posty: 2400
Rejestracja: 16 lut 2010, 10:52
Lokalizacja: Kalisz
x 1703
x 67

TVP dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MaciejOlek »

To jeden z pierwszych i czołówka Panoramy, a nagranie może pochodzić z samych początków istnienia stacji:
telemaniak92
Obserwator
Posty: 291
Rejestracja: 07 maja 2016, 0:23
Lokalizacja: Majków
x 597
x 12

TVP dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: telemaniak92 »

Zastanawiałem się, gdzie poruszyć temat dawnych opraw graficznych programu 3 (czy tu, czy w temacie dotyczącym ośrodków), postanowiłem jednak się nim zająć tutaj!!! :D

W późnym dzieciństwie b. lubiłem oglądać ten kanał, głównie ze względu na grafiki obowiązujące w latach 2000-06 i w związku z tym chciałbym zapytać mieszkańców danych regionów o kolorystykę przerywników swoich oddziałów w przejściach z pasma wspólnego 3 na określony ośrodek (i odwrotnie), obowiązujących w przedostatniej oprawie 3 z krążkami i paskami (2005-06)... pamiętam, że mieszanki kolorów w niektórych regionach powtarzały się i oczywiście w każdej była zieleń: turkus dominował w Wawie, katowicach i szczecinie; pomarańcz był w gdańsku, mix fioletu i niebieskiego był w lublinie, łodzi i Białymstoku, za to odcienie żółci były w poznaniu, kielcach, krakowie i we Wrocku! I wreszcie, zadaję nurtujące mnie pytanie: jaką kolorystykę miały pozostałe miasta, których ówczesną oprawę trudno znaleźć (tj. bydgoszcz, olsztyn, Rzeszów, gorzów i opole)? 8-) Bardzo podobała mnie się animacja w niektórych przerywnikach, zwłaszcza obroty po obu stronach ekranu oraz jak nazwy miast się "rozszczepiały", oprawa muzyczna znacznie mniej (mix azjatyckiej melodii i dźwięku przypominającego cieknącą wodę w kranie)... :), :P

Piszę nazwy małymi i wielkimi literami, bo wtedy graficy pisali jak im się podobało, a żeby nie być gołosłownym, wrzucam dowody czyli twórczość nieistniejącego studia Schwartz, które tworzyło też oprawy dla TVP1 i niektórych polsatowskich programów (jako ciekawostkę dodam, że w tej głównej, zielono-żółtej, która wgl mnie się nie podobała i nazywałem ją "kawałkiem tortu" ze względu na jej początek, a wśród wymienionych miast był... Toruń, który nie ma swojego oddziału, tylko redakcję terenową): https://www.youtube.com/watch?v=gG7UMaCGktQ, https://www.youtube.com/watch?v=SSlBBZrm6vI... miłej dyskusji! Niebawem uwagi nt. drugiej i ost. oprawy ze spiczastą 3 (2002-03)... ;)
Programowny
Obserwator
Posty: 291
Rejestracja: 23 sty 2011, 12:00
x 15

TVP dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Programowny »

telemaniak92 pisze:(jako ciekawostkę dodam, że w tej głównej, zielono-żółtej, która wgl mnie się nie podobała i nazywałem ją "kawałkiem tortu" ze względu na jej początek, a wśród wymienionych miast był... Toruń, który nie ma swojego oddziału, tylko redakcję terenową)
Z Toruniem to była dziwna sprawa, że gdzieś ok. 2004-2005 grupa działaczy z Torunia chciała odłączyć się od zasięgu oddziaływania TVP3 Bydgoszcz i stworzyć toruński ośrodek, jako że według nich Toruniowi poświęcano za mało miejsca. Skończyło się na tym, że w tym mieście założono redakcję zamiejscową z dużym zakresem kompetencji.:
http://forum.media2.pl/viewtopic.php?t= ... =60#p74175
http://forum.gazeta.pl/forum/w,71,19867 ... _tvp3.html

EDIT: Blok reklamowy i fragment zapowiedzi z TVP3 Kraków z zimy 2001/2002 (z powodu zakłóceń w kasecie, część filmiku brzmi ok. 4% wolniej) W 0:25 widać że już wtedy emitowano w dosyle pasma wspólnego ówczesne logo Trójki, zanim na nie nakładały ośrodki dostosowane wersje logotypu:
Mój blog o starej telewizji i nie tylko: http://wszystkoostarejtvinietylko.blogspot.com/
Frontowiec
VIP Expert
Posty: 4539
Rejestracja: 18 sty 2017, 13:24
Lokalizacja: Szczecin / Kamień Pomorski
x 54
x 169
Kontakt:

TVP dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Frontowiec »

Początek ''7 dni świat'' z 2 stycznia 1994 roku - program był wówczas emitowany w TVP1:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=pTbdSaW498k&t=0s[/youtube]
#StopNienawiści (nawet tutaj!)
TVP8Polska
Użytkownik
Posty: 63
Rejestracja: 18 sty 2017, 16:20
x 5

TVP dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: TVP8Polska »

telemaniak92 pisze:I wreszcie, zadaję nurtujące mnie pytanie: jaką kolorystykę miały pozostałe miasta, których ówczesną oprawę trudno znaleźć (tj. bydgoszcz, olsztyn, Rzeszów, gorzów i opole)?
Białystok = Szczecin, i Warszawa = Bydgoszcz.
Z innymi miastami dziwna sprawa, gorzów miał swoją pojedynczą pauzę, w innych miastach
animacje i barwy z pauzy się powtarzały.
Wrocław miał chyba najdziwniejszą z pauz.
Natomiast z Lublina zebrałem od wszystkich użytkowników pełną animację.
Poznań miał animację podobną do ogólnopolskiej, tylko że tło było białe,
a barwy były jaśniejsze i kolor niebieski zamieniono na fioletowy.
Z Bydgoszczy mamy tylko kilka klatek, ale widać, że animacja Warszawy.
Z innych ośrodków (oprócz Gdańska, Opola, Olsztyna, Rzeszowa, Gorzowa i Opola) mamy już
zapy z animacji, należały one do 3ddk (go już nie ma na YouTube od chyba 2011).
Ten sam użytkownik stworzył również kompilację pauz z nich. Może ktoś ma tą
kompilację i prześle ją na YT.
telemaniak92
Obserwator
Posty: 291
Rejestracja: 07 maja 2016, 0:23
Lokalizacja: Majków
x 597
x 12

TVP dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: telemaniak92 »

TVP8Polska pisze:
telemaniak92 pisze:I wreszcie, zadaję nurtujące mnie pytanie: jaką kolorystykę miały pozostałe miasta, których ówczesną oprawę trudno znaleźć (tj. bydgoszcz, olsztyn, Rzeszów, gorzów i opole)?
Białystok = Szczecin, i Warszawa = Bydgoszcz.
Z innymi miastami dziwna sprawa, gorzów miał swoją pojedynczą pauzę, w innych miastach
animacje i barwy z pauzy się powtarzały.
Wrocław miał chyba najdziwniejszą z pauz.
Natomiast z Lublina zebrałem od wszystkich użytkowników pełną animację.
Poznań miał animację podobną do ogólnopolskiej, tylko że tło było białe,
a barwy były jaśniejsze i kolor niebieski zamieniono na fioletowy.
Z Bydgoszczy mamy tylko kilka klatek, ale widać, że animacja Warszawy.
Z innych ośrodków (oprócz Gdańska, Opola, Olsztyna, Rzeszowa, Gorzowa i Opola) mamy już
zapy z animacji, należały one do 3ddk (go już nie ma na YouTube od chyba 2011).
Ten sam użytkownik stworzył również kompilację pauz z nich. Może ktoś ma tą kompilację i prześle ją na YT?
Co za bzdura, wszystko widać w obu narganiach: podlaska i szczecińska pauza różnią się od siebie właśnie kolorystyką! :P, :angry: Jakie klatki, gdzie one są?! :-\
Frontowiec
VIP Expert
Posty: 4539
Rejestracja: 18 sty 2017, 13:24
Lokalizacja: Szczecin / Kamień Pomorski
x 54
x 169
Kontakt:

TVP dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Frontowiec »

Pojawiły się bardzo ciekawe unikaty na YT, jeśli chodzi o TVP dawniej:

TP2 - ''Komentarz dnia'' (Marek Goliszewski), program na jutro (Grażyna Torbicka) oraz początek Retransmisji Obrad Senatu RP z 1 marca 1990 roku: TP1 - Zapowiedź Bogumiły Wander z 5 maja 1990 roku: TP2 - Końcówka nocnego programu ''Antena 5'' OTV Wrocław oraz zakończenie programu z 16 marca 1991 roku: TV Polonia - ''Ludzie Listy Piszą'' z 1997 roku:
#StopNienawiści (nawet tutaj!)
TVP8Polska
Użytkownik
Posty: 63
Rejestracja: 18 sty 2017, 16:20
x 5

TVP dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: TVP8Polska »

Nie wiem co wy na to... ale się zdziwicie, co ja znalazłem.
Otóż, to znalazłem fragment emisji próbnej TV Polonia z 1992-1993.
Na ekranie w prawym dolnym rogu było ogromniaste logo TV Polonia.
Od czasu do czasu to logo znikało, i pojawiał się komunikat o próbnej emisji TV Polonia (w sekundzie 4:13).
Zresztą, sami zobaczcie:
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

TVP dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Jedynka i Dwójka też miały swego czasu ogromne loga ekranowe. :)
Pozdrawiam, Trzeciak
Frontowiec
VIP Expert
Posty: 4539
Rejestracja: 18 sty 2017, 13:24
Lokalizacja: Szczecin / Kamień Pomorski
x 54
x 169
Kontakt:

TVP dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Frontowiec »

Pełne wydanie ''Teleexpressu'' z soboty, 15 lutego 1992 roku:
#StopNienawiści (nawet tutaj!)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wspomnienia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości