Radio Planeta FM

Awatar użytkownika
stevie
VIP Expert
Posty: 1449
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:35
Lokalizacja: z domu
x 1
Kontakt:

Radio Planeta FM

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: stevie »

Czy to prawda,że Radio Planeta FM ma zostać zastąpiona przez Radio Chilli Zet??
Według tego portalu wszystko na to wskazuje: http://one.xthost.info/emsoft/med.htm

Jeżeli o mnie chodzi to będzie mi brakowało Planety.
Z drugiej strony jednak Ja jestem w tej sytuacji,ze u mnie jeszcze odbierają: RMF Maxxx i Radio Eska,więc nadal będę miał wybór.I tym wyborem będzie RMF Maxxx :) Eski prawie wcale nie słucham.
Pozdrawiam.

Stevie
Awatar użytkownika
Ali
Użytkownik
Posty: 154
Rejestracja: 07 sie 2008, 16:42
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Radio Planeta FM

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ali »

Tak. to prawda.
Planeta też będzie nadawać ale jej zasięg będzie ograniczony.
"TV Puls jest warta tego, żeby powalczyć o jej przyszłość i będziemy to robić" - powiedział Dariusz Dąbski, który po wycofaniu się Franciszkanów jest jedynym udziałowcem TV Puls.

Oglądalność TV Puls: 2,2%

Obrazek
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8082
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Radio Planeta FM

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Jestem w szoku... 3 dni nie miałem czasu przeglądać wiadomości o mediach, a tu takie coś.

Wraca stara dobra Planeta - w miarę lokalna, za to znika monstrum sieciowe ^^. Wszystko teraz najprawdopodobniej będzie ułożone pod kątem Katowic zwłaszcza, że obdarli całkowicie Warszawę z jej ponadregionalnej sieci (został im Kraków). Dobrym pomysłem jest zamiana częstotliwości między stacjami - uniknie się tym samym wielkiego bałaganu w eterze.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Radio Planeta FM

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Według mnie coś Zetka się bierze za kojarzenie stacji z główną stacją czyli Radiem Zet.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Radio Planeta FM

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Radio Zet chce raczej pokazać, że tak jak inne korporacje medialne (RMF, Eska) potrafi uruchomić radiowe kanały tematyczne. Do tej pory w strukturach Eurozretu panował niezły burdel. Mają pełno rozgłośni radiowych, które zostały kupione w bezsensowny sposób przez Ad.point, a teraz nie wiadomo co z nimi robić. A teraz mają szansę zdobyć słuchaczy dla Chilli Zet, które zastąpi kilka stacji lokalnych i odrazu będzie mogło pochwalić się dość sporym zasięgiem jak na tego typu rozgłośnię radiową. Jednak ciekaw jestem czy takie radio będzie potrafiło pokonać RMF Classic, które także było i jest przeznaczone dla bardzo okrojonej grupy docelowej i któremu bardzo trudno było dostać się do widza, bo np. promowało się w spotach reklamowych kiedy jeszcze nawet w Krakowie ludzie nie wiedzieli że nadaje.
Kuba 942
Użytkownik
Posty: 56
Rejestracja: 05 sie 2008, 21:31
Lokalizacja: Chojnice

Radio Planeta FM

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kuba 942 »

Na pewno Planeta FM ( ta ogólnopolska) jest lepsza od Chilli Zet. Muzyka jazz i chillout. Stacja na pewno będzie miała mniejszą słuchalność od Planety FM w formacie CHR. Tak jak Karol napisał wyżej ciekawe czy przebije RMF Classic który także trafia do mniejszej grupy słuchacza.
Awatar użytkownika
Ice
VIP Expert
Posty: 2669
Rejestracja: 06 mar 2008, 21:35
x 10

Radio Planeta FM

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ice »

A w Łodzi częstotliwość Planety FM zostanie przyznana Chili Zet, co nie oznacza, że Planeta FM z tego miasta zniknie. Niestety miasto pożegna się z Radiem Pogoda a w jego miejsce wskoczy Planeta, ale nie z programem - jak do tej pory - ponadregionalnym a LOKALNYM. To znaczy, że ludzie z ''Pogody'' nie zostaną bez pracy a będą tworzyć lokalną Planetę FM co mnie pociesza. A cieszy mnie całkowicie to, że powraca stara lokalna Planeta, którą często słuchałem.
Awatar użytkownika
Majkell
VIP Expert
Posty: 589
Rejestracja: 26 maja 2006, 21:23
x 1
Kontakt:

Radio Planeta FM

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Majkell »

Ice pisze:A w Łodzi częstotliwość Planety FM zostanie przyznana Chili Zet, co nie oznacza, że Planeta FM z tego miasta zniknie. Niestety miasto pożegna się z Radiem Pogoda a w jego miejsce wskoczy Planeta, ale nie z programem - jak do tej pory - ponadregionalnym a LOKALNYM. To znaczy, że ludzie z ''Pogody'' nie zostaną bez pracy a będą tworzyć lokalną Planetę FM co mnie pociesza.
Jednej rzeczy nie doczytałeś i zamieszałeś równo... :P

Planeta FM i Pogoda - poza tym, że będą miały nowe nazwy - to zamienią się w Łodzi częstotliwościami (już mają je zmienione w koncesjach). Zamiana częstotliwości nastąpi w tym samym momencie, co zmiana nazw. W ten sposób Chilli Zet (formalnie zastępując Planetę) wskoczy na miejsce Pogody. Natomiast Planeta lokalna (dawna Pogoda) wejdzie na miejsce Planety ponadregionalnej. Chodzi o to, by słuchaczom Planety nie pokręcić za bardzo w głowach.

To samo zresztą mieliście w Łodzi, gdy Radio WAWA w całej Polsce zmieniało się w Eskę Rock. U Was odbyło się to tak, że ponadregionalna WAWA stała się ponadregionalną Eską Rock, a łódzka Eska Rock - lokalną WAWĄ. Jednocześnie jednak zamieniono te stacje częstotliwości i dla zwykłego słuchacza nie zmieniło się nic (poza tym, że lokalne serwisy przeniosły się w Łodzi z Eski Rock do WAWY). ;-)
Ice pisze:A cieszy mnie całkowicie to, że powraca stara lokalna Planeta, którą często słuchałem.
Jak to powraca? W Łodzi przecież nigdy Planety nie było. A w tych miastach, gdzie kiedyś była lokalna (Katowice, Bielsko-Biała, Opole, Kielce) to pozostała taka cały czas. Na stronie planeta.fm w dziale "O nas" lokalne Planety masz zaznaczone osobnym kolorem. ;)
Karol pisze:Radio Zet chce raczej pokazać, że tak jak inne korporacje medialne (RMF, Eska) potrafi uruchomić radiowe kanały tematyczne.
Wątpię, aby chcieli cokolwiek komukolwiek udowadniać - nie o to chodzi w tym biznesie. Za to na pewno chcą uporządkować portfolio. :) Łatwiej sprzedawać czas reklamowy i łatwiej prowadzić działania promocyjne, gdy wszystkie stacje ma się pod kilkoma markami i z programem do konkretnej grup docelowych.
Karol pisze:Do tej pory w strukturach Eurozretu panował niezły burdel. Mają pełno rozgłośni radiowych, które zostały kupione w bezsensowny sposób przez Ad.point, a teraz nie wiadomo co z nimi robić.
Nie zwalałabym tutaj całej "winy" na Adpoint. Eurozet sam także kupował stacje bez koncepcji, co dalej z nimi zrobić. Tak było z Radiem Pogoda, tak było z RMI FM, no i wreszcie z samą grupą Ad.pointu również.

Ad.point - fakt faktem - przez kilka lat planował swoje zakupy trochę chaotycznie, niemniej z czasem większość stacji zunifikował pod trzema głównymi brandami: Antyradio, Planeta, Plus. Oprócz tego w 2007 r. zostały mu dwie stacje wielkopolskiego Radia Flash, trzy stacje Radia WaMa (Warmia-Mazury) sformatowane pod kątem Planety i katowickie NRJ jako pozostałość niedoszłej sieci jazzowej (miała powstać na częstotliwościach obecnego Radia Jazz, które w 2004 r. było bliskie utraty koncesji). Generalnie więc portfolio było już dość uporządkowane. Co z tym zrobił Eurozet? Włączył do sieci Planety Flasha i swoją Radiostację, NRJ i swoją Pogodę zostawił jak były, a do tego jeszcze dokupił RMI FM. Tak więc to nie Ad.point był sprawcą bałaganu w portfolio Eurozet. Teraz drugi dopiero teraz wymyślił, jak dokończyć unifkację swoich brandów. I rozegra to ładnie. W efekcie pozostanie mu jeden ogólnopolski - Radio Zet - i cztery o zasięgu ponadregionalnym: Chilli Zet (14 miast), Planeta (14 miast), AntyRadio (3 miasta) i Plus (13 stacji).
Karol pisze:A teraz mają szansę zdobyć słuchaczy dla Chilli Zet, które zastąpi kilka stacji lokalnych
Błąd, a nawet "wielbłąd"! :) Chilli Zet nie zastępuje żadnych stacji lokalnych (poza katowickim NRJ), a w całości ponadregionalną Planetę. To, że wchodzi na miejsce Jazz Radia, to tylko kwestia wymiany częstotliwości między tymi nadawcami. Radio Jazz oficjalnie staje się Planetą FM.
Karol pisze:Jednak ciekaw jestem czy takie radio będzie potrafiło pokonać RMF Classic, które także było i jest przeznaczone dla bardzo okrojonej grupy docelowej
Chillout i jazz to nie do końca to samo co muzyka poważna i filmowa. ;) Ja bym raczej nastawiał się na rywalizację Chilli Zetu i Radia PiN, które także ostatnio zwiększa swój zasięg o coraz to nowe miasta. W przypadku tego pierwszego nie znamy jednak szczegółów jego formatu, trudno więc wyrokować, jak wiele obie stacje będą mieć ze sobą wspólnego. Według mnie możliwy jest nawet taki scenariusz, gdy obie okażą się być adresowane do znacznie różnych grup docelowych.
Karol pisze:któremu bardzo trudno było dostać się do widza.
Oj, za dużo piszesz o telewizji i to wychodzi. :P Zainteresowałbyś się bardziej najpiękniejszym medium, jakim jest radio. ;)

Ale skoro już o walce o słuchacza - ciekaw jestem, na ile trafionym pomysłem dla dość niszowego radia okaże się nazwa Chilli Zet - a więc marka zawierająca człon bardzo mocno kojarzący się z komercją i tzw. "papką". Według mnie - to może być pierwsza samobójcza bramka dla tego projektu - i to już na starcie.
Awatar użytkownika
Ice
VIP Expert
Posty: 2669
Rejestracja: 06 mar 2008, 21:35
x 10

Radio Planeta FM

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ice »

No fakt lekko zamieszałem, ale z lokalnością Planety FM miałem rację. :) Wybacz, ale trochę ostatnio zabiegany jestem i tak mi się - za przeproszeniem - popieprzyło. ;) :P
Z radiem byłem związany, ogolnie interesuje się lokalnymi rozgłośniami, więc wstyd mi, że zamieszałem. :) Dzięki za poprawkę.
Co do Planety i ''lokalności'' - tak jak napisał Tomek - znika monstrum sieciowe, a powraca w miarę normalna rozgłośnia radiowa z lekką dominacją ''lokalności''. Generalnie Planety słuchałem, ale od środka nie wiem jak jest zarządzana, podobnie jeśli chodzi o Pogodę - nie pracowałem tam więc nie mam zaawansowanego pojęcia w tym temacie. ;)
Paluch
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 02 sie 2008, 20:57

Radio Planeta FM

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Paluch »

Moim zdaniem muzyka Chilli Zet (czyli jazz i chillout) może trafić do szerszego grona słuchaczy niż klasyka w RMF Classic, której słucha jedynie bardzo wąskie grono pasjonatów muzyki poważnej. Należy zwrócić uwagę, że tego typu muzyka już długo istnieje w radiu. Przykładem może być grana już wiele lat popularna "Sjesta" M.Kydryńskiego na Trójce lub muzyka w Radio Tok fm (choć nie ma jej dużo ale jest). Sądzę, że taka muzyka może trafić w gusta słuchaczy, a to że przegoni RMF Classic to chyba kwestia czasu. Ale najpierw poczekajmy aż wystartuje :)
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8082
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Radio Planeta FM

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Do słuchaczy Planety FM

Drodzy Słuchacze, Planeta FM zmienia się od 6 grudnia! Teraz będzie to sieć lokalnych stacji nadających z Waszego miasta.

Planeta, jaką teraz znacie, pozostanie w Krakowie i Warszawie na tych samych częstotliwościach (Kraków 93,7 FM, Warszawa 101,5 FM). Obiecujemy, że ta Planeta już niedługo Was zaskoczy!!!

W Łodzi (104,5 FM), także niewiele się zmieni, ale teraz wszystkie dobrze znane i lubiane przez Was programy i Imprezowe Hity, będą prezentowane przez nasz nowy odlotowy łódzki zespół.

W Poznaniu Radio RMI zmieni nazwę na Planeta Poznań (90,6 FM). Możecie jej słuchać w całej Wielkopolsce (99,4 FM). Planeta Poznań zachowa charakter obecnej stacji. Do oferty programowej zostaną dodane najlepsze klubowe kawałki.

W Olsztynie znana Wam Planeta zniknie, a nowa Planeta będzie nadawała na częstotliwościach Radia WaMa (Olsztyn 90,5 FM, Mrągowo 104,9 FM, Iława 90,2 FM, Giżycko 107,0 FM).

W Katowicach (95,1 FM), Bielsku-Białej (87,9FM), Opolu (106,2 FM), będzie grała pierwsza i niepowtarzalna Planeta. Tu nic się nie zmieni.

Niezmienne pozostaną również Planety o spójnym brzmieniu nadające w Kielcach (103,9 FM), Koninie (99,6 FM) i Słupcy (102,9 FM).

We Wrocławiu, Zielonej Górze
, Szczecinie, Koszalinie, Trójmieście i Rzeszowie niestety Planeta FM przestanie nadawać. Zapraszamy do słuchania najlepszych Imprezowych Hitów na www.planeta.fm gdzie znajdziecie oprócz Waszego ulubionego Radia i muzyki, nową społeczność Moja Planeta!

Zapraszamy do nowej Planety! Tu zawsze gwarantujemy 100% Imprezowych Hitów!
Źródło: http://www.planeta.fm/2_article.php?id=3246

Jestem trochę zawiedziony, że stacje nie przyjmą formatu katowickiego, ale ogólnie taka sytuacja też jest dobra. To fantastycznie, że w Polsce wreszcie powstanie w miarę lokalna prywatna sieć radiowa. Boję się o dość zróżnicowany charakter rozgłośni.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
janusz080
Obserwator
Posty: 353
Rejestracja: 24 paź 2008, 17:53

Radio Planeta FM

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: janusz080 »

Czy pozostanie na satelicie?
Awatar użytkownika
Majkell
VIP Expert
Posty: 589
Rejestracja: 26 maja 2006, 21:23
x 1
Kontakt:

Radio Planeta FM

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Majkell »

janusz080 pisze:Czy pozostanie na satelicie?
Planeta? Oczywiście. Cały czas nadaje satelitarnie.
Awatar użytkownika
Kpc21
Junior
Posty: 1482
Rejestracja: 17 paź 2008, 20:11
x 24
x 43
Kontakt:

Radio Planeta FM

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kpc21 »

Czyli to już kolejna zmiana nazwy (chyba) najstarszego w Polsce prywatnego radia.

Z tego co znalazłem na necie, to Planeta FM wywodzi się od Rozgłośni Harcerskiej. Później została ona przemianowana na Radiostacja Harcerska, a potem zmieniono jej format i z rozgłośni harcerskiej stała się komercyjnym radiem - Radiostacją. Później była zmiana nazwy na Planeta FM, a teraz na Chilli Zet.
Obrazek... i znów: Obrazek, i... Obrazek ponownie. Co wymyślą następne?
Awatar użytkownika
Ice
VIP Expert
Posty: 2669
Rejestracja: 06 mar 2008, 21:35
x 10

Radio Planeta FM

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ice »

Później była zmiana nazwy na Planeta FM, a teraz na Chilli Zet.
Niekoniecznie. Planeta FM nadaje, ale lokalnie, ale nie wszędzie. Zapoznaj się z informacjami, bo gafę popełniłeś. :)

Lokalna Planeta bardzo mi się podoba. Jakoś lokalność takiego radia bardzo mi pasuje. Szczerze mogę powiedzieć, że zespół z Łodzi świetnie sobie radzi w prowadzeniu takiego pokroju rozgłośni. Zresztą podobnie w innych miastach. Na pewno z częściej będę słuchał tego radia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Eurozet”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości