Telekamery

Dyskusja o rynku telewizyjnym w naszym kraju, opinie, komentarze.
Awatar użytkownika
pop
Obserwator
Posty: 452
Rejestracja: 19 sty 2008, 17:17

Telekamery

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pop »

Właśnie trwa transmisja z rozdania Telekamer. Znamy laureatów pięciu kategorii:
Publicystyka - Bogdan Rymanowski (TVN, TVN24)
Informacje - Justyna Pochanke (TVN, TVN24)
Osobowość w rozrywce - Szymon Majewski (TVN)
Program rozrywkowy - "Mam talent!" (TVN)
Serial komediowy - "Ranczo" (TVP 1)

Klęska Lisów - Tomasz w kategorii Publicystyka nie zajął nawet 3. miejsca, podobnie Hanna w kategorii Informacje. Świetny komentarz B. Rymanowskiego nawiązujący do komentarzy "Gazety Wyborczej" po przyznaniu mu nagrody Dziennikarza Roku.
Obrazek
Awatar użytkownika
Alfernando
Poster
Posty: 1707
Rejestracja: 06 sty 2008, 14:02
x 1
Kontakt:

Telekamery

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Alfernando »

Twój błąd. Znamy laureatów w 6 kategoriach. Najlepszym dziennikarzem sportowym został Maciek Kurzajewski.
Awatar użytkownika
Tomala
Obserwator
Posty: 281
Rejestracja: 05 lip 2008, 20:00

Telekamery

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomala »

No i jak rok temu ludzie i programy TVN-u zdeklasowały inne Konkurencję... Głosują widzowie i szczególnie widoczna jest tu porażka Polsatu...
Ciekawe, czy po gali rozdania Wiktorów proporcje będą podobne
CZYNY NIE CUDA... ;)
Awatar użytkownika
Ice
VIP Expert
Posty: 2669
Rejestracja: 06 mar 2008, 21:35
x 10

Telekamery

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ice »

Głosują widzowie i szczególnie widoczna jest tu porażka Polsatu...
No. Byli blisko. Chociaż to można przyznać.

''Telekamery'' mają zajebisty sposób głosowania. Jest on tak obiektywny, że....szkoda mi to komentować. :)
Awatar użytkownika
Alfernando
Poster
Posty: 1707
Rejestracja: 06 sty 2008, 14:02
x 1
Kontakt:

Telekamery

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Alfernando »

Ale to świadczy o tym, że Polsat jest nie popularny.
Awatar użytkownika
Ice
VIP Expert
Posty: 2669
Rejestracja: 06 mar 2008, 21:35
x 10

Telekamery

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ice »

Mylisz popularność ze stała ilością widzów i uznawanymi formatami. Jakby Polsat popularny nie był to stacja Solorza nie byłaby nominowana w wybranych kategoriach. Bo Polsat jest popularną, dużą stacją tylko jej problem polega na tym, że nikt nie potrafi o nią zadbać. Co nie zmienia jednak faktu, że Telekamery nie są jako tako obiektywnym konkursem, choć to szczerze pomijam.

Dzisiejszego wieczoru całkowicie krolował TVN i TVP. I to jest nie do podważenia.
Awatar użytkownika
Alfernando
Poster
Posty: 1707
Rejestracja: 06 sty 2008, 14:02
x 1
Kontakt:

Telekamery

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Alfernando »

Decydują widzowie a oni zdecydowali o tym, że wśród zwycięzców zabrakło Polsatu. To jest plebiscyt popularności, a wyniki mówią same za siebie.
Awatar użytkownika
Ice
VIP Expert
Posty: 2669
Rejestracja: 06 mar 2008, 21:35
x 10

Telekamery

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ice »

Dlatego o tym wspomniałem i to potwierdziłem mimo wszystko. Zależy także co rozumiesz poprzez słowo ''popularność''. Przykro mi, ale 'Telekamery' ''popularności'' pewnych stacji i osobowości jednoznacznie nie podważają.

Pragnę po raz drugi podkreślić całkowitą porażkę Lisów. :D
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Telekamery

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Takie jest twoje zdanie, jednak wszyscy, którzy byli nominowani do nagrody Telekamery - dziennikarze, aktorzy, twórcy filmów, ekipy techniczne (wszyscy przyczyniają się do tworzenia telewizyjnej rzeczywistości) - uważają je za jedne z najbardziej prestiżowych nagród telewizyjnych w Polsce. Może nie wszyscy, ale większość osób, dzięki którym programy oraz osobowości telewizyjne były nominowane w konkursie, włożyło w to bardzo dużo pracy i wierz mi, że Telekamera może być największą nagrodą jaka ich w życiu spotkała.

Telekamery są bardzo obiektywnym konkursem, chociażby dlatego, że kolejny rok z rzędu transmitująca ich wręczenie TVP dostała po dupie - chociaż słabiej niż poprzednio. Akurat w dzisiejszych czasach możnaby się spodziewać po naszej telewizji publicznej wszelakich manipulacji w wynikach głosowań widzów "Tele Tygodnia". Przypomnę, że po poprzedniej dominacji TVN, zarząd TVP bardzo płakał, że musiał tracić czas antenowy na promocję konkurenta. I widocznie nie mógł się zemścić.
Awatar użytkownika
Ice
VIP Expert
Posty: 2669
Rejestracja: 06 mar 2008, 21:35
x 10

Telekamery

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ice »

Oczywiście, że to tylko moje zdanie i moje odczucia. A o znaczeniu takiej nagrody dla dziennikarza w ogóle się nie wypowiadałem, bo można się domyślić, że jest ważna.
Karol: (...)kolejny rok z rzędu transmitująca ich wręczenie TVP dostała po d...ie - chociaż słabiej niż poprzednio. Akurat w dzisiejszych czasach możnaby się spodziewać po naszej telewizji publicznej wszelakich manipulacji w wynikach głosowań widzów "Tele Tygodnia". Przypomnę, że po poprzedniej dominacji TVN, zarząd TVP bardzo płakał, że musiał tracić czas antenowy na promocję konkurenta. I widocznie nie mógł się zemścić.
W tej kwestii się zgadzam. A co sądzisz o przegranej Lisów? ;) Chce znać Twoje zdanie w tym temacie.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Telekamery

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Dla mnie w ogóle nie powinni zostać nominowani. Ich czasy już dawno się skończyły, poza tym przestali już być wiarygodni. Lis był dobry... w "Faktach". Hanna - w "Wydarzeniach". Ich lojalność wobec siebie stała się ich przekleństwem - co widać po tym jak Hanka była odsuwana od "Wiadomości" (mimo, że nie z własnej winy) i straciła sympatię widzów - ale nie z powodu odsunięcia, lecz z powodu jej braków na antenie. Przestała być twarzą tego programu. Z kolei jeśli chodzi o Tomka... no sorry - za dużo stacji zalicza... co nie musi się przekładać na taką samą ilość sukcesów.
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert
Posty: 6206
Rejestracja: 30 sie 2007, 13:43
x 144
x 599

Telekamery

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamilo »

A wiecie, że wszyscy - bez wyjątku - piszecie nie na temat? :P Wszak dyskusja Wasza dotyczy Telekamer 2009, a tytuł mówi o 2008... Zdaje się, że ktoś tu popełnił małą gafę.

Jeśli chodzi o galę Telekamer 2009, to nie było jakichś większych zaskoczeń.
Pawel

Telekamery

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Karol pisze:Takie jest twoje zdanie, jednak wszyscy, którzy byli nominowani do nagrody Telekamery - dziennikarze, aktorzy, twórcy filmów, ekipy techniczne (wszyscy przyczyniają się do tworzenia telewizyjnej rzeczywistości) - uważają je za jedne z najbardziej prestiżowych nagród telewizyjnych w Polsce.
Jaki kraj, takie nagrody.
Czaja
Obserwator
Posty: 643
Rejestracja: 17 maja 2008, 12:34
x 1

Telekamery

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Czaja »

Zgadzam się, są to prestiżowe nagrody ale szkoda, że np. nagrodę dla najlepszego komentatora otrzymuje człowiek, który nie jest komentatorem.
Awatar użytkownika
Tomala
Obserwator
Posty: 281
Rejestracja: 05 lip 2008, 20:00

Telekamery

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomala »

Ja się bałem, że wygra Borek...;) W sumie Kurzajewski w całym tym gronie nominowanych najbardziej zasłużył na statuetkę...
Mam mam pytanie do tych co podejmowali decyzje o tym kto jest nominowany... Dlaczego wśród nominowanych byli tacy komentatorzy jak Kalinowski, czy Iwanow, a zabrakło tych najlepszych jak Iwański, Szpakowski czy Smokowski...
CZYNY NIE CUDA... ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rynek telewizyjny w Polsce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości