Telegazeta

Forum poświęcone działalności Telewizji Polskiej.
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Mod Retired
Kontaktowanie:

Telegazeta

Postautor: Kamil » 14 sie 2009, 22:11

W TVP KATOWICE również doszło do zmiany. TXT wygląda tak samo jak w przypadku Wrocławia czy Krakowa. Dobry ruch :-) Wreszcie idzie skojarzyć dany layout z jedną stacją - TVP INFO.
Awatar użytkownika
telefan
Obserwator

Telegazeta

Postautor: telefan » 15 sie 2009, 13:08

Zmiany w wyglądzie telegazety TVP Poznań.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Kolejno: strona startowa, spis treści, pogoda, program TVP Poznań, strona z opisami programów, strona startowa z rozkładami jazdy MPK Poznań przeniesiona z P800 na P500, serwis ogłoszeniowy.

W ostatnich latach Telegazeta TVP/TVP3 Poznań często zmieniała swój wygląd. Pamiętam żółto-zieloną kolorystykę strony 100 sprzed sierpnia 2007. Wtedy można było tam zobaczyć także informacje (Ekran Teleskopu na str. 120), wiadomości sportowe, dyżury szpitali i aptek (Informator Poznański-str. 150), informacje z Urzędu Miasta które są obecne do dziś oraz rozkłady PKP, PKS i Ławicy. 1 sierpnia 2007 został on okrojony do programu, rozkładu MPK i ważnych numerów. Wtedy strona 100 wyglądała jak na głównych kanałach TVP.

SNOL pisze:W ofercie mieli również stronę z przypomnieniami. Niestety nie pamiętam, jaki miała numer. Trzeba było przycisnąć jakiś przycisk "TIME" albo "TIMER" na pilocie i wybrać godzinę przypomnienia. Bardzo proszę o wyjaśnienie i poprawienie, bo bardzo możliwe, że coś pokręciłem w tej sprawie.

To był ,,Alarm telegazetowy''. Jest on obecny w TG2 na stronie 448. Dodam jeszcze, że w ostatnich dniach zniknęły zarówno z TG1 jak i TG2 ramówki programów Polskiego Radia.

Mam jeszcze pytanie do SNOLa. Kojarzysz ze swojego regionu stronę 760? Na niej był jakiś sześcian którego tylnia krawędź która powinna być zasłonięta O co w tym chodziło? Czy to była strona testowa? A może jakaś zagadka? Obrazek
.Obrazek
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
Kontaktowanie:

Telegazeta

Postautor: Poland » 15 sie 2009, 14:52

W Krakowie nie zmienili jeszcze min. serwisu imprezowego czy omówień poszczególnych audycji - poza tym wszystko jest zrobione.
Coś mi się zdaje że na przenoszeniu i zmianie graficznej się nie skończy w mojej telegazecie.
Od 24.05.2006 do 27.08.2014 jako kisiel205 / Od 27.08.2014 jako Poland
Aktywnie najlepszy na forum już od 11 lat!
Awatar użytkownika
Kpc21
Junior
Kontaktowanie:

Telegazeta

Postautor: Kpc21 » 15 sie 2009, 16:52

TVP Łódź w swojej telegazecie napis "Telegazeta Łódzka" na stronie głównej zmieniła na "Telegazeta Regionalna".

Moim zdaniem to nie jest dobrze, że ośrodki regionalne ujednolicają swoje teleteksty, a w dodatku zmieniają ich wygląd na kojarzący się z TVP Info.

Strona z przypomnieniami, o której pisał SNOL jest też dostępna w głównej telegazecie TVP (TG1/2). Ta funkcja nie działa jednak na nowszych telewizorach.

Widzę, że TVP Poznań ma w telegazecie rozkład jazdy komunikacji miejskiej - podobnie, jak Łódź.

Komunikacją miejską w Łodzi zajmują się 3 firmy. Większość linii autobusowych i tramwajowych to MPK (wszystkie autobusy miejskie i podmiejskie, tramwaje miejskie oraz 2 tramwaje podmiejskie - 16 do Zgierza oraz P do Pabianic). Linią 46 do Ozorkowa zarządza MKT - Międzygminna Komunikacja Tramwajowa (dawniej także właściciel linii zwanej wówczas 41 do Pabianic i 45 do Zgierza), a 43 do Lutomierska oraz 43bis do Konstantynowa - spółka Tramwaje Podmiejskie.

W Telegazecie Łódzkiej jest rozkład jazdy linii należących do MPK oraz MKT. Nie ma jednak rozkładu 43 i 43bis. Dlaczego ?
Obrazek... i znów: Obrazek, i... Obrazek ponownie. Co wymyślą następne?
Awatar użytkownika
SNOL
VIP Expert
Kontaktowanie:

Telegazeta

Postautor: SNOL » 15 sie 2009, 20:34

telefan pisze:... Kojarzysz ze swojego regionu stronę 760? Na niej był jakiś sześcian którego tylnia krawędź która powinna być zasłonięta O co w tym chodziło? Czy to była strona testowa? A może jakaś zagadka? Obrazek...

To była jedna ze stron testowych, które obecnie znajdują się pod numerem 599, a dotychczas były na samym końcu teletekstu Telewizji Wrocław. Obrazek ten to znany przykład złudzenia optycznego, które przy okazji pełniło funkcję kontrolną, czy obraz z Telegazety jest wyświetlany poprawnie. Jak widać na załączonym powyżej obrazku, twój telewizor źle odczytywał jeden z wierszy (tam, gdzie są te białe znaki). Na nowych podstronach testowych na Dolnym Śląsku znajduje się standardowy test kolorów i dwa testy polskich znaków - małych i dużych.

Jeszcze jeden ośrodek odmienił wizerunek teletekstu:
DVBnews.pl pisze:... Telewizja Polska będzie systematycznie wprowadzać wszystkim ośrodkom nową stronę internetową oraz odświeżoną telegazetę. (...) Od kilku dni widzowie mogą oglądać nową biało-czerwoną telegazetę m.in. TVP Kraków, TVP Wrocław i TVP Opole...
więcej » http://www.dvbnews.pl/news/2585/tvp_bierze_sie_za_osrodki_regionalne
tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad dziesięciu lat.
Pepek94
Obserwator
Kontaktowanie:

Telegazeta

Postautor: Pepek94 » 15 sie 2009, 20:50

Dzisiaj zauważyłem, jak napis "TG2" ma turkusowy kolor.

I co ciekawe, czy Telegazeta TVP Kielce się zmieniło?
R.I.P. Analogowa telewizja naziemna (1952-2013)
DVB-T: Święty Krzyż (MUX 1/2/3)
Człowiek z miłością do TVP.
Anglojęzyczny blog o cyfrowej radiofonii (i nie tylko): https://eudigitradio.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
Kontaktowanie:

Telegazeta

Postautor: Poland » 16 sie 2009, 8:03

Pewnie tak. Jak we wszystkich ośrodkach zmieniają to i w Kielcach także.
Awatar użytkownika
telefan
Obserwator

Telegazeta

Postautor: telefan » 16 sie 2009, 12:28

Jeszczę na koniec daję zrzuty z TG TVP Bydgoszcz, która zmieniła swój wygląd 5 sierpnia. Wygląd spisu treści, strony 600 jest identyczny więc tych obrazków nie daję.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Strona główna, dane teleadresowe z nadmienionym adresem redakcji w Toruniu*, wiadomości, pogoda, program, opisy programów w starej oprawie która się tam nie zmieniła.

* Przed kilkoma laty grupa działaczy z Torunia chciała odłączyć miasto od zasięgu oddziaływania TVP3 Bydgoszcz i założyć ośrodek toruński. Powód? Ich zdaniem Toruniowi poświęcano za mało miejsca. Rozmowy toczyły się ze zmiennym rezultatem jednakże ostatecznie stanęło na stworzeniu redakcji zamiejscowej z dużym zakresem kompetencji. Miało to też odbicie w oprawie TVP3 z 2005 r. W przerywniku emitowanym na rozpoczęcie i zakończenie dnia oraz podczas łączeń z ośrodkami w nazwach miast przewijał się Toruń (patrz: http://www.youtube.com/watch?v=gqgP-e084n4&feature=related). Zapewne Warszawa była już przygotowana na otwarcie TVP3 Toruń do którego nie doszło.
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
Kontaktowanie:

Telegazeta

Postautor: Poland » 16 sie 2009, 12:56

Tymczasem dzisiaj od pewnego czasu tymczasem wyłączono Telegazetę w Krakowie - jak chciałem włączyć to pisało że jest niedostępna a stacja zawsze czysto idzie.
emil1992
Użytkownik

Telegazeta

Postautor: emil1992 » 16 sie 2009, 14:36

mam prosbe nie od pewne czasu przenisłem dekoder bcp echostar na starszy telewizor i nie moge uruchomić na nim telegazety a na wcześniejszym działała możeciepowiedzieć mi co mam zrobić plis
jacor
Użytkownik

Telegazeta

Postautor: jacor » 16 sie 2009, 20:08

Ciekawe czy przy tych zmianach w regionach TVP GORZÓW uruchomi telegazetę???
Canton
Użytkownik
Kontaktowanie:

Telegazeta

Postautor: Canton » 17 sie 2009, 12:00

Korzystam przede wszystkim z telegazety TVP. Najczęściej wchodzę na strony 110, 125, 201, 241 oraz 300.
Na TVN najbardziej sensowne numery stron to dla mnie 141 i 300.
Zastanawia mnie trochę jak to jest z telegazetą TVPolonia. Dwa tygodnie jest, a dwa tygodnie jej nie ma. I tak na zmianę.
WYDARZENIA SPORTOWE Z POLSKIM KOMENTARZEM Z LAT 1994-2007
http://www.youtube.com/user/CantonTwierdzak
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
Kontaktowanie:

Telegazeta

Postautor: Poland » 17 sie 2009, 16:57

kisiel205 pisze:Tymczasem dzisiaj od pewnego czasu tymczasem wyłączono Telegazetę w Krakowie - jak chciałem włączyć to pisało że jest niedostępna a stacja zawsze czysto idzie.

Już wiem co było powodem wyłączenia - jak udało mi się dowiedzieć tamtejsza telegazeta miała awarię techniczną w wyniku czego telegazety nie było przez cały dzień. Dostałem też informacje że Telegazetę TVP Kraków czeka rozbudowa.
Awatar użytkownika
Kpc21
Junior
Kontaktowanie:

Telegazeta

Postautor: Kpc21 » 19 sie 2009, 16:45

TVP Łódź jest obecnie w trakcie zmiany grafiki i układu telegazety na ujednoliconą (taką, jak w Szczecinie, Krakowie, Poznaniu itp.).

Już wczoraj zmieniona była strona główna i część stron telegazety (w tym Łódzkie Wiadomości Dnia i zawartość programu telewizyjnego - ale strona główna ramówki została stara). Dzisiaj zmienili m.in. stronę główną programu telewizyjnego. Telegazeta została również "ściśnięta" - teraz cały teletekst kończy się na stronie 600 (+899 - strona testowa) Na stronie 600 widać zapowiedź nowego serwisu ogłoszeniowego, który ma się ukazać już wkrótce (w obecnym od dawna widać "BRAK OGŁOSZEŃ" - ludziom ogłoszenia w TŁ się po prostu nie opłacały). W rozkładzie MPK wykaz autobusów nocnych i zastępczych (lista typu "Linia autobusowa Z2 - strona XXX", linie normalne dotychczas były na stronach 6XX, a obecnie 5XX gdzie XX to numer linii) nie jest w pełni uaktualniony.
Prognoza pogody kiedyś mieściła się na trzech stronach (dla Łodzi, Piotrkowa i Sieradza), jakiś miesiąc temu te trzy strony połączono w jedną. Obecnie dodano dwie nowe strony z dokładnymi prognozami dla różnych miast, a stara pozostawiono i oznaczono na stronie głównej pogody jako "XXX - opis".

Może te zmiany w telegazetach regionalnych oznaczają również, że ośrodki regionalne dostaną we wrześniu (wraz ze zmianami w TVP Info) ujednolicone oprawy graficzne? Mam nadzieję jednak, że nie stanie się to z serwisami informacyjnymi.
Obrazek... i znów: Obrazek, i... Obrazek ponownie. Co wymyślą następne?
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
Kontaktowanie:

Telegazeta

Postautor: Poland » 19 sie 2009, 16:59

Może tak bo w tym samym czasie (od 28 września) pojawi się nowa oprawa graficzna Kroniki i być może całej oprawy TVP Kraków więc coś takiego (nie daj boże) może się stać. Zobaczymy jak to się potoczy 28 września.

Wróć do „Telewizja Polska”