• mChat
  • dida12314dzisiaj, 12:16
    Po kilku godzinach poszedłem spytać ponownie, a ona do mnie, że czasu nie miała. Jutro będą 3 tygodnie
  • Jordidzisiaj, 12:17
    A Kukiz nawijał, że PiS zgodził się na zmianę ordynacji... Dzisiaj okazuje się, że Kaczyński NIE MA MOWY, a Pawełek i tak podpisał... ŻAL.PL.
  • dida12314dzisiaj, 12:17
    A żeby na magazynie przy kamerach rozmawiać i obgadywać z ulubienicami to ma czas
  • Jordidzisiaj, 12:17
    @dida12314 złóż skargę do dyrekcji.
  • dida12314dzisiaj, 12:18
    Jak będzie mi coś gadać jeszcze to jej to wypomnę.
  • dida12314dzisiaj, 12:18
    Ostatnio papier podpisywaliśmy o równym traktowaniu i o mobbingu
  • dida12314dzisiaj, 12:19
    Kiedyś jej powiem, że czasu nie mam
  • MaciejOlekdzisiaj, 13:08
    Witajcie. No to dziś mecz prawdy - od niego wiele zależy. Najlepiej wygrać...
  • Karol59 min temu
    https://youtu.be/RcJQ26vc3ds - Paweł Kukiz, poseł Prawa i Sprawiedliwości jest moim i państwa gościem 🙂
  • jas0656 min temu
    Wprowadzimy JOW, dzięki czemu PiS będzie miał więcej niż 307 posłuf
  • beka53 min temu
    @jas06 Akurat JOW to najbardziej przejrzysty i demokratyczny system wyborczy, co widać na przykładzie wyborów w Wielkiej Brytanii. Fakt, pewna pula głosów się marnuje, ale przynajmniej nie ma ryzyka ewentualnych nieprawidłowości chociażby przy liczeniu głosów.
  • Manieq53 min temu
    Pozwólcie, że skomentuję to tak: https://zapodaj.net/images/2bcfafe314320.png [Ostrzeżenie: obraz zawiera sceny mogące wystraszyć osoby wrażliwe] ;D
  • jas0652 min temu
    @beka Tylko z nazwy. To dlatego dwie duże partie mają tam wielką przewagę mandatową wzgledem innych
  • jas0650 min temu
    Metoda liczenia głosów D'Hontem też nie jest wcale lepsza. PiS może mieć 1 miejsce i 43% głosów lącznie, ale w Sejmie mieć więcej niż połowę miejsc.
  • beka49 min temu
    @jas06 Z tym że w UK wyborcy głosują bardziej na nazwiska, a nie partie, a to że większość posłów w tamtejszej Izbie Gmin należy do dwóch największych ugrupowań ma znaczenie drugorzędne.
  • jas0649 min temu
    Też chciałbym w to uwierzyć.
  • beka47 minut(y) temu
    @jas06 W 2001 roku mieliśmy metodę Sainte-Laguë, SLD zwyciężyło z wynikiem ponad 41%, a i tak nie zyskało większości. Obie metody okazały się niedoskonałe, dlatego potrzebna jest zmiana.
  • jas0646 minut(y) temu
    A gdyby wtedy mieliśmy dalej D'Honta, to oczywiście mieliby większośc samodzielną, a jeszcze więcej pewnie dzięki JOW. I to dalej przy 41%
  • jas0644 minut(y) temu
    Osobiście wystarczyła by zmiana na coś z tych: Sainte-Laguë, Hare’a-Niemeyera czy Głos przechodni. Mogą też być inne alternatywy, o ile się to sprawdzą.
  • jas0643 minut(y) temu
    Osobiście wolałbym najbardziej to ostatnie.
  • dida1231439 minut(y) temu
    Na Onecie pokazali listę WAGs w naszej kadrze. Nie ma tam Agaty Błaszczykowskiej z wiadomych względów. Ale uważam ją za TOP WAGs w Polsce
  • Trzeciak36 minut(y) temu
    Autopromocja na pilnym pasku na TVP Info. :lol:
  • MB8930 minut(y) temu
    @dida12314 Dla mnie też żona Kuby Błaszczykowskiego jest najpiękniejsza i nie cuduje głupoty co Lewa.
  • jas0620 minut(y) temu
    A najbardziej czego mnie najbardziej irytuje w systemie politycznym to "Tak mi dopomóż Bóg" i krzyż w Sejmie i Senacie.
  • MB893 minut(y) temu
    No to już wiemy jak wygląda jeden z naszych popularnych tu użytkowników @Jordi dobra rada z mojej strony, ogól się.

Zaloguj się  •  Zarejestruj się