• Lupus2829 minut(y) temu
    W 2 pytania stracił 3500 :o
  • Dominik1989129 minut(y) temu
    Karol*
  • Dominik1989128 minut(y) temu
    E tam zaczwile pewnie za 15 minut około
  • Dominik1989128 minut(y) temu
    zachwile*
  • semperadastra28 minut(y) temu
    Na rozpisce mam 18.45
  • Dominik1989125 minut(y) temu
    Ale zazwyczaj zaczyna sie po 19:50, ale ostatnio się poprawili wczoraj wczęśniek skończyli troche. Bo np.Przedczoraj 3 odcinek zaczeli dawać 2 minuty przed końcem emisji i były spore opóźnienia Bonanzy około 19:26 się zaczeli.
  • semperadastra23 minut(y) temu
    Jest !!!
  • Dominik1989123 minut(y) temu
    O dzisiaj tylko 3 minity spóźnienia poprawili się ;)
  • Dominik1989122 minut(y) temu
    Rano to rozumiem, ake wieczorem nievpowinno być spóźnień.
  • Karol21 minut(y) temu
    Zakłócają w ten sposób twój zegar biologiczny? :)
  • Kamilo15 minut(y) temu
    Pomyśleć, że ludzie jeszcze nie tak bardzo temu żyli w ogóle bez elektryki :D
  • Tomasz_B15 minut(y) temu
    Przez ile czasu tego pradu nie było? :P
  • Kamilo14 minut(y) temu
    Przez całe życie nieraz :P Wiosną, latem jeszcze spoko, ale zimą to chyba o 16:00 szli spać, no bo co robić po ciemku? :)
  • semperadastra13 minut(y) temu
    Mój dziadek do tej pory się czasem wkurza na przesadne światło, bo tak go jego rodzice wychowali :)
  • Kamilo11 minut(y) temu
    Moi rodzice mają jeszcze dziwaczną mentalność że na środku pokoju koniecznie musi wisieć żyrandol :)
  • Karol9 minut(y) temu
    @semperadastra Wiesz, podczas elektryfikacji wsi na gospodarstwo przysługiwało 2-3 żarówki :)
  • Karol9 minut(y) temu
    a latarnie uliczne gasiło się wchodząc na słup :P
  • Karol7 minut(y) temu
    @Kamilo Ostatnio remontowałem salon, zrobiłem zabudowy po dwóch przeciwległych stronach - w każdej cztery tuby z żarówkami E27. Na środku pokoju wisi kabel z przeznaczeniem na żyrandol (plafon) i od miesiąca nawet go nie kupiłem... bo zabudowa oświetla wystarczająco :P Więc można żyć bez żyrandola :D
  • Dominik198916 minut(y) temu
    Dzisiaj za szybko lecą z końcowymi literami nie zdążył roku produkcji przeczytać.
  • Kamilo5 minut(y) temu
    @Karol U mojej kuzynki kabel od żyrandola tak zwisa już 15 lat w salonie :P dawno u niej nie byłem, ale obstawiam że wciąż nie dorobiła się żyrandola.
  • Dominik198914 minut(y) temu
    Zakłócają w ten sposób twój zegar biologiczny? :) Do kogo to było :rolleyes:
  • Karol1 minutę temu
    "Elektryfikacja stwarzała okazje do ratowania budżetów domowych. Kadra techniczna projektowała elektryfikację wielu wsi i załatwiała wiele formalności np. wprowadzenie
    do planu elektryfikacji danej miejscowości, czy też „zdobycie” transformatora,
    słupów czy przewodów.
  • Karol1 minutę temu
    Monterzy, po naleganiach mieszkańców, instalowali
    dodatkowe punkty oświetleniowe lub gniazda wtyczkowe, „zdobywali” liczniki, czy instalowali dodatkowy punkt omłotowy1
    . Formalne standardy elektryfikacyjne były bardzo niskie: jeden punkt oświetleniowy w pomieszczeniu
    i jedno gniazdo wtyczkowe. Obowiązywał przydział mocy 2,8 kW lub 4,5 kW
    na gospodarstwo, w zależności od posiadanego areału upraw""
  • Karol1 minutę temu
    Więc nie mamy co marudzić :)
  • Karolchwilę temu
    https://sep.com.pl/photo/files/INPE_217_Szyke.pdf

Zaloguj się  •  Zarejestruj się