Jak oceniasz szóstą edycje Big Brother?

W tym dziale można zakładać ankiety.

Czas głosowania minął 30 cze 2019, 22:37

6
6
12%
5
11
22%
4
17
35%
3
11
22%
2
0
Brak głosów
1
4
8%

Liczba głosów: 49
kamil2505
VIP Expert
x 7
x 159

Post autor: kamil2505 » 16 cze 2019, 22:37

Jak oceniacie szóstą edycje programu Big Brother? Co Wam się podobało, a co nie? Czego Wam zabrakło? Co byście zmienili?

Zachęcam do udziału w ankiecie. Skala ocen - jak w szkole: 1-6. Zachęcam też do rozpisywania się i dzielenia opiniami.
0 x
k+b
VIP Expert
x 9
x 14

Post autor: k+b » 16 cze 2019, 22:45

Nową odsłonę BB oceniłbym na 4+, ale w związku z tym, że przetrwałem od początku do końca, to zaokrąglę do 5. Zmieniłbym casting, tak by w miarę możliwości wyeliminować tzw. "duchy", które nic do programu nie wniosły oraz podkręciłbym śrubę w zadaniach tygodniowych, tak by odzwierciedlić w rzeczywistości hasło reklamowe programu: "Ciesz się, że nie jesteś uczestnikiem" - czasem Wielki Brat zbyt łagodnie traktował uczestników.
0 x
kamil2505
VIP Expert
x 7
x 159

Post autor: kamil2505 » 21 cze 2019, 18:05

UCZESTNICY: 4
W sumie patrząc na charakterystykę każdej osoby, to można stwierdzić, że wybrano różne osobowości. Jednak w trakcie programu niektóre osoby pokazały się zupełnie inaczej niż to na castingu wskazywało. Nawet sama Ohme o tym mówiła biorąc na przykład Kasię. Podobnie Oleh. W programie wcale się nie wychylał, a teraz, po wyjściu sprawia wrażenie zupełnie innego. Więc casting zapewne do dopracowania. Jedyne czego mi brakowało to kogoś koło/po 50-tce i takiego zwykłego faceta z fabryki lub pani z osiedlowego warzywniaka. :) W tej edycji nie było, jak to się mówi, "zwykłego" człowieka.

ZADANIA:4
Z tym bywało różnie. Z jednej strony były ciekawe tygodnie jak np. PRL, multimedialny czy żywych baterii, ale z drugiej strony bywały też zadania nijakie, czasami słabo przemyślane - jak np. tydzień szpiegowski. Natomiast na pewno w tej edycji było wiele sytuacji, które byłyby nie do pomyślenia w pierwszych edycjach, jak np. ponowne wejście uczestnika do programu, wybór finalistów przez jednego z uczestników, sytuacja opuszczenia domu przez Izę, informowanie o bieżących wynikach procentowych dotyczących nominacji czy wejście uczestnika kolejnej edycji programu. Niektórzy uważali, że co niektóre działania są "nieuczciwe", ale czy w tym programie są jakieś sztywne zasady co jest "uczciwe", a co nie? Raczej nie.

DOM:5
Bez weneckich luster, więc zupełnie inny niż z poprzednich edycji. Wydawał się trochę za duży. Szczególnie, gdy w domu robiło się coraz bardziej pusto. Ale ogólnie na plus. Jedyne co bym zmienił to ten róż w pokoju telewizyjnym. Ciekawe czy czekają nas jakieś wielkie zmiany w wystroju domu, tak jak to był pomiędzy pierwszą, a drugą edycją.Wtedy przemiana była ogromna, nie do poznania.

WIELKI BRAT: 5
Początkowo byłem bardzo negatywnie nastawiony do kobiecego głosu. Pewnie jak to z resztą zawsze bywa - przyzwyczajenia robią swoje. Jednak zmieniłem zdanie. Pani Barjasz świetnie się sprawdza w roli Wielkiego Brata. Mam nadzieję, że nie zdecydują się na zmianę.

BB ARENA: 4
Ogromny plus za to, ze zdecydowali się na połączenie wyjścia uczestnika i nominacji w ramach jednego odcinka. Przypomnijmy, że początkowo nominacje (według różnych źródeł) miały odbywać się w czwartki/środy. W poprzednich edycjach nominacje odbywały się albo w tygodniu albo na zmianę w niedziele (w jednym tygodniu nominacje, w kolejnym wyjście). Dzięki temu, że połączono te dwa elementy program jest dynamiczny i nie jest nudny, a i nie zabiera jednego odcinka w tygodniu z podsumowaniem dnia.
Jakie minusy?
Wydaje mi się, że w pierwszych tvn-owskich edycjach było więcej wywiadów z rodzinami uczestników. Tutaj bywało i tak, ze nikogo z rodziny/znajomych opuszczającego dom/nominowanego nie było na widowni.
No i ten sztuczny tłum przed domem. Chociaż nie wiem czy słowo "tłum" nie powinienem ująć w cudzysłów. :) Tak, jak już kiedyś pisałem. Porównując jak to wyglądało przy pierwszych edycjach, a jak wygląda teraz to jest jakiś kiepski żart. Wiem, że to zupełnie inne czasy, ale jak już się decydują na takie rozwiązanie to niech zaproszą większą ilość statystów i niech chociaż udają zainteresowanych. Chwilami mam wrażenie jakby byli tam za karę.
Na początku tez wprowadzono znany z pierwszej edycji programu - mobilny pokój zwierzeń. Myślałem, że będą to kontynuować, ale szybko z tego pomysłu zrezygnowano. W sumie trochę szkoda. Może po prostu mało kto z przechodniów oglądał ten program?
Szkoda też, że nie nawiązywano tak bardzo do poprzednich edycji. Na początku pojawił się chyba Janusz, Manuela z pierwszej edycji. Poza tym już nic. Fajnym pomysłem byłby cykl w stylu "co u Ciebie?", gdzie ekipa programu odwiedzałaby uczestników poprzednich edycji programu,

PROWADZĄCY: 2
Zdecydowanie najgorszy punkt programu, chociaż mam wrażenie, że mogło być jeszcze gorzej.
Finał pokazał, że Chajzer świetnie się nadaje na "Arenę" i to on powinien zastąpić Jędrzejaka, którego liczba pomyłek była powalająca. Wożniak-Starak jest i tak nie do ruszenia z tego programu. W sumie i tak lepiej wypadła niż Jędrzejak. Nie podobały mi się też jej przekomarzania z Panią Ohme. Niby to tylko "przekomarzania", ale jak dla mnie sprawiało to wrażenie, że Panie się po prostu nie lubią i każda z nich chce udowodnić, że wie więcej/lepiej. I w tym "pojedynku" - według mnie - zdecydowanie lepsza była Ohme.
Co do "BB Nocą" - tutaj bardziej widziałbym samą Panią Ohme w roli prowadzącej. Chociaż Chajzer i tak lepszy od Chincz. Nawet nie wyobrażam jej w tym programie. To by były dopiero nudy. Kto wogóle wpadał na pomysł by Chincz angażować do takiego programu?
Mój wymarzony duet? Ten z drugiej i trzeciej edycji, czyli Wojciechowska i Sołtysik. Oni byli najlepszymi prowadzącymi tego programu w Polsce.

MUZYKA i OPRAWA: 3
Logo "Big Brother" według mnie zupełnie nijakie. Jakoś szczególnie nie utkwiło mi w pamięci. Myślę, że fajnie byłoby nawiązać do pierwotnego logo. W Niemczech tak robiono przez wiele lat - zawsze w jakiś sposób je modyfikując, co odróżniało edycje od siebie.
Muzyka - początkowo wydawała mi się taka nijaka, ale z czasem wpadła w ucho i muszę przyznać, że jest rewelacyjna. Chyba można zaryzykować, że na miarę hitu De Mono z pierwszych edycji.

PRZEKAZ W TV: 3
"Poranki", "Popołudnia" i "Podwieczorki" w formie, która była obecnie zdecydowanie do wyrzucenia.
Bardzo duży plus za rezygnacje z mega nudnego "Big Brother Raport".
Kolejne programy do odstrzału to sobotnie "Big Brother Nocą+".
Kompletna nuda, chaos, brak organizacji. Na palcach jednej ręki można wyliczyć kiedy ten program nadawał się do oglądania. Jeżeli nie mają na niego pomysłu to albo nowa koncepcja albo program do odstrzału. Można byłoby np. dać w ramach tego programu najlepsze momenty z cyklu "18+" i dodać coś, co nie było emitowane o 20:00. Albo coś w stylu środowego wieczoru gier, który był w drugiej edycji. Pomysłów jest sporo.
"Big Brother Tydzień" - patrząc na wyniki tego programu i dość dobrą porę emisji - zupełnie się nie sprawdził. W dzisiejszych czasach nie ma sensu tworzyć takiego programu, gdzie wszystko mamy na wyciągnięcie ręki w player (a jak nie w player to sporo powtórek było w tvn7 - i rano, i w weekendy). Jeżeli już chcą promować program na głównej antenie, to tak jak wcześniej już pisałem - lepiej wprowadzić coś w stylu "Big Brother Zobacz Więcej" z drugiej edycji.
"Big Brother: Nocą" - ci co nie mieli wykupionego streama to własnie stamtąd dowiadywali się o czymś co w odcinku o 20:00 można było zobaczyć kolejnego dnia. Tutaj przydałyby się zmiany. Ohme jako prowadząca i może jedno wydanie raz w tygodniu, z ciekawymi gośćmi, którzy faktycznie śledzą program. A nie jak teraz, że pojawiali się tacy, którzy twierdzili, że Radek czy Iza mają duże szanse na wygraną - na co nawet internauci nie wskazywali.
Jedyne czego mi brakuje to "Big Brother: W cztery oczy". przy tak różnych osobowościach takie rozmowy mogłyby okazać się bardzo ciekawe.
O "Big Brother Arena" już pisałem wcześniej, więc tutaj się nie rozpisuje.
Na player wpływu nie mamy żadnego - słynny "murator-dom" i tak się będzie pojawiał. Moim zdaniem transmisja powinna być całą dobę.

FINAŁ: 3
Niby wszystko ok, a jednak patrząc na trzy pierwsze edycje, gdzie wyjścia finalistów starano się jakoś wyróżnić w porównaniu do innych uczestników - tak tutaj praktycznie różnicy nie było wcale. W niedziele uczestnicy byli niemal przez cały czas zamknięci w domu, więc myślałem, że przygotowują coś extra. A tutaj zaskoczenia nie było. Na minus również to, że pomimo tego, że jeden z finalistów już wyszedł - głosowanie trwało dalej. W poprzednich tvn-owskich edycjach tego nie było. Efektem tego wszystkiego jest to, że nawet nie znamy wyników procentowych finałowego starcia. Spodziewałem się również, że pojawi się jakaś gwiazda muzyczna większego formatu. Szkoda też, że nie zapytano byłych uczestników o swoje typy odnośnie tego kto wygra i nie zaproszono finalistów poprzednich edycji. O łączeniach z miastami uczestników nie ma co wspominać, bo w dzisiejszych czasach to raczej nie do zrobienia.

Średnia to jakieś 3,66, więc mogę ogólnie dać 4 - na zachęta i za decyzje o powrocie programu po latach do PL.

Ale się rozpisałem... :)
0 x
typeO
Użytkownik
x 80
x 200

Post autor: typeO » 21 cze 2019, 22:42

Właściwie wyczerpałeś temat. Zgadzam się z tobą w 100 procentach. Mam tylko parę swoich uwag dodatkowych: --- na początku wydawało mi się, że dobrano różnorodne, ciekawe osoby, ale to były pozory ---myślę, że jednak ludzie starsi by się nie odnaleźli w tym formacie ---najsłabszy punkt to zadania, a raczej ich brak. Uczestnicy potrzebowali większej stymulacji, bo na początku wykazywali się inwencją twórczą i chcieli się wykazać ( potem bywało z tym różnie ) ---powinno być więcej gości związanych z tematem tygodniowym i nie musiałyby to być gwiazdy pierwszej wielkości - cieszyliby się z każdego celebryty z TVN-u ---piękny dom, ale wykonany niechlujnie, że wspomnę tylko odpadające klamki i trudności z otwarciem drzwi ---zbyt duża pobłażliwość na rasistowskie, seksistowskie i homofobiczne zachowania od samego początku, co zaowocowało tym, że niektórzy uczestnicy czuli się bezkarni i coraz bardziej bezczelni ---nierówne traktowanie uczestników. Niektórzy byli często wybierani do trudnych zadań ( Madzia, Iza ), inni mieli same bonusy ( Magda Z. ), a jeszcze inni mogli się zachowywać w sposób karygodny i to przechodziło bez echa ( Igor , Oleh )
0 x
kamil2505
VIP Expert
x 7
x 159

Post autor: kamil2505 » 21 cze 2019, 23:22

No fakt - zupełnie zapomniałem o tych klamkach, a to bardzo rzucało się w oczy. Nawet sami uczestnicy o tym mówili.
No i jeszcze jedno - tu też masz racje - gości specjalnych było niewielu. Myślałem, że jednak w tym ostatnim tygodniu, gdzie faktycznie jest już nudno ze względu na małą ilość uczestników - kogoś do domu zaproszą, np. Huberta Urbańskiego. A tu nic z tego. Chociaż w sumie ten ostatni tydzień tak źle nie wyszedł. Przynajmniej oglądając wydania z 20:00.
0 x
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ankiety”