TVP3

Forum ogólnopolskich anten TVP.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

TVP3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Żeby ośrodki "coś" dostały, niech najpierw "coś" dają. Bo na ten moment 90 procent z nich przynosi straty pokrywane zyskami centrali TVP. 🙂

A w ogóle to ile dostają z 2 mld rocznie dla mediów publicznych? Zapewne niewiele.
Awatar użytkownika
kamil2505
VIP Expert
Posty: 5290
Rejestracja: 25 lip 2008, 17:09
x 103
x 1037

TVP3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamil2505 »

Wiadomości lokalne poszukuje się dzisiaj w sieci, a nie lokalnej tv. Idealnym przykładem jest tutaj TVN. Ich projekt TVN Warszawa w całości przeniósł się do sieci, bo w TV finansowo się nie spinał. To samo powinna zrobić TVP. Tyle tylko, że te media w sieci praktycznie nie istnieją.

Na moim przykładzie. Od momentu pojawienia się anteny satelitarnej (końcówka lat 90.) kanał lokalny TVP3 praktycznie dla mnie nie istnieje. Na satelicie była tylko wersja warszawska. A na co mi ona? W związku z tym lokalne newsy braliśmy głównie z prasy (aczkolwiek jedna gazeta lokalna już zniknęła niemal z dnia na dzień, została tylko ta z Polska Press), a później z portali internetowych - obecnie już z dwóch. W TVP3 i tak z mojego miasta jakiś news to "święto".

TVP3 nie przynosi zysków, więc po co to ciągnąć? Zobaczcie na TVP3 Szczecin. Dają więcej wydań swoich lokalnych "Kronik". Ale cóż z tego jak żeby to zrobić muszą przez resztę lokalnego pasma wrzucać "Telezakupy"?
W związku z tym czy nie lepiej zrobić im półgodzinne okienko w TVP1/2 z serwisem informacyjnym, a resztę "sił" przenieść do internetu i na antenę ogólnopolską? Oszczędności znaczne. A i bardziej logiczne to się wydaje.
2008-2023
Awatar użytkownika
janekpogwad
VIP Expert
Posty: 1534
Rejestracja: 09 paź 2010, 17:05
Lokalizacja: Kraków
x 249
x 520
Kontakt:

TVP3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: janekpogwad »

Kamil pisze: 13 cze 2021, 16:51 Niestety poziom ośrodków jest bardzo różny, według Warszawy brakuje w nich dynamiki i często materiały nie nadają się na główną antenę.
Otóż to, mam dokładnie takie samo wrażenie. Te serwisy są zbyt powolne, nudne, ociężałe. Niestety, zawsze takie były. TVP Regionalna zawsze była takim gorszem bratem. Kurier TVP3, gdy powstawał, to też stanowił pochodną tego, co lokalnie w TVP3 było prezentowane, ale mimo wszystko była mniejsza różnica jakościowa niż jest teraz. TVP3 zostało tam, gdzie było zawsze. Trochę się tylko przepoczwarzyło, zmieniło kolorki, ale treść pozostała bez zmian.

To co napisał @Kamil świadczy o tym, że w TVP chyba ktoś zauważył to samo. Jestem ciekaw, kibicuję szczerze tym zmianom, bo zepsuć w OTV chyba nie ma czego.

Ktoś tu pisał o okienkach informacyjnych w głównych antenach. Niegłupi pomysł. Okienko na informacje, okienko na jakieś reportaże, które musiałyby również podnieść swoją jakość. Inaczej po prostu szkoda pieniędzy na taką TVP3, niestety.
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

TVP3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Okienko w głównych antenach miałoby sens bo można tą metodą ominąć satelitarne skazanie na TVP3 Warszawa i puścić tą drogą chociażby TVP3 Kraków. Na pewno jednak musiało być ono dłuższe niż 30 minut po to by cała "Kronika" wraz jej programami pochodnymi mogły się zmieścić. Co do TVP Regionalnej/TVP3 to ona swoje najlepsze czasy miała raczej w latach 90-tych do momentu startu Kuriera.
Poland - Aktywnie najlepszy!
mrc5
Obserwator
Posty: 570
Rejestracja: 26 mar 2008, 12:46
Lokalizacja: Warszawa
x 5
x 41

TVP3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mrc5 »

Patrząc na sam ośrodek warszawski ma się wrażenie, że zsyłani są tam najgorsi realizatorzy i graficy z całej centrali. Ciężko o dobre zmiany gdy teoretycznie wzorcowy oddział kuleje.
spello
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 14 cze 2021, 16:05

TVP3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: spello »

Ja bym proponował, żeby przygotowano nową, jednolitą oprawę dla TVP3, żeby każdy lokalny program informacyjny, pogodowy itd. miał jedną wspólną oprawę i nazwę, a nie tak jak obecnie co stacja to inna nazwa i szata graficzna (jak np. "Obiektyw" w TVP3 Białystok). Idealnie by było aby ośrodki przygotowały studio w tym samym wystroju, ale na początek mogliby zacząć chociaż od jednolitej oprawy graficznej.
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

TVP3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Właśnie twoja propozycja zostanie spełniona ale bez zmian nazw serwisów. Ujednolicone mają być tylko programy pasma wspólnego.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
kamil2505
VIP Expert
Posty: 5290
Rejestracja: 25 lip 2008, 17:09
x 103
x 1037

TVP3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamil2505 »

A ja proponuję, by wzięli przykład z konkurencji i poszli drogą TVN Warszawa. Tym bardziej, że TVP ciągle na minusie i wszyscy podatnicy muszą się na nią składać.

Myślę, że rozwiązanie jest godne rozpatrzenia skoro u konkurencji się już od tyłu lat sprawdza. ;)
2008-2023
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

TVP3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Tyle, że ośrodki regionalne to wbrew pozorom telewizje miast wojewódzkich. Poza ich obrębem świat nie istneje, bo kilku reporterów nie obskoczy całego regionu. Kieruje się ich najczęściej za posłami Prawa i Sprawiedliwości, którzy czasem zrobią coś dla swoich mieścin, jednocześnie zapomina się o kilkudziesięciu innych gminach. Więc cała idea regionów jest do bani.
Awatar użytkownika
kamil2505
VIP Expert
Posty: 5290
Rejestracja: 25 lip 2008, 17:09
x 103
x 1037

TVP3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamil2505 »

Oczywiście, że jest do bani. Może jeszcze w latach 90. to miało sens, aczkolwiek już wtedy były takie "kwiatki" jak emisje "Klanu" w paśmie własnym czy dwójkowej "Panoramy", a jeszcze wcześniej retransmisji TV Polonia przez pół dnia. Dzisiaj jest podobnie tylko zamiast seriali wrzuca się programy tworzone przez inne ośrodki albo "Telezakupy". Szczecin to dla mnie idealny przykład "sensu" pasma własnego i koncepcji w którą stronę powinno to iść, czyli wrzucenia wszystkiego co robią do jednego okienka (a w sumie to tylko "Kronika" I jakiś krótki program publicystyczny) w Jedynce lub Dwójce.

Tak w sumie jestem ciekawy ile widzów mają te kieleckie "Informacje" czy bydgoskie "Zbliżenia" w telemetrze. :lol:
2008-2023
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

TVP3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Ja bym poszedł z nieco wariantem ekstremalnym którego zarys podałem w temacie o ramówkach czyli w skrócie:
1. Warunkowe zwiększenie czasu do maksymalnie 9 godzin dziennie.
2. Dwa i pół godzinne razy dwa o poranku (6:30 - 9:00) i późnym popołudniem (17:30 - 20:00) przy czym te poranne miałyby tylko te które emitują programy poranne. Reszta miałaby to co opisuje w punkcie trzecim.
3. Od 9:30 do 16:30 co godzinę półgodzinne okienka lokalne a tam gdzie nie ma poranków już od 6:30.
4. Od 20:00 do 6:30 pasmo wspólne TVP3.
5. Obowiązkowe serwisy regionalne o 15:30 i 18:30 a reszta według uznania ośrodków.
6. Ewentualne serwisy miejskie - w tym TKW o 17:30.
7. Biedniejsze ośrodki jak na przykład Kielce mogłyby skupić się na premierach i po 17:30 stosować schemat z pasma dziennego.
8. Ośrodki trasmitujące Mszę Świętą otrzymałyby pasmo o 17:00 w piątek czy inne potrzebne.
Do tego wszystkie zmiany o których juź wiemy i Trójka jest już odbudowana.
Ostatnio zmieniony 14 cze 2021, 17:09 przez Poland, łącznie zmieniany 2 razy.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Ama18
VIP Expert
Posty: 2571
Rejestracja: 19 paź 2008, 20:04
x 993
x 672

TVP3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ama18 »

#autopsja Mieszkańcy wsi i małych miast wbrew pozorom bardzo się z TVP3 utożsamiają, nawet jeśli połowa newsów jest z Wrocławia czy Poznania. Oczywiście mówię o mieszkańcach starszych, bo młodsi będą olewać telewizję regionalną i tak. Co przecież udowodnił TVN Warszawa; TVP nie musi wymyślać koła na nowo. Niech się trzymają dzisiejszego formatu.

Aby ludzie bardziej interesowali się telewizją regionalną, całe życie polityczno-obyczajowe w Polsce musiałoby zostać zdecentralizowane. Na co nigdy "warszawka" się nie zgodzi. Dziś w rzekomo ogólnopolskich serwisach Sejm, Senat czy rząd (a więc Warszawa) potrafią zajmować większość wydania :lol:
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

TVP3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

@Poland Dosyp im z budżetu tak z 50 milionów złotych, to może będziesz miał TVP3 marzeń 🙂

[ Spoiler ]
Awatar użytkownika
kamil2505
VIP Expert
Posty: 5290
Rejestracja: 25 lip 2008, 17:09
x 103
x 1037

TVP3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamil2505 »

Poland pisze: 14 cze 2021, 17:04 Ja bym poszedł z nieco wariantem ekstremalnym którego zarys podałem w temacie o ramówkach czyli w skrócie:
1. Warunkowe zwiększenie czasu do maksymalnie 9 godzin dziennie.
2. Dwa i pół godzinne razy dwa o poranku (6:30 - 9:00) i późnym popołudniem (17:30 - 20:00) przy czym te poranne miałyby tylko te które emitują programy poranne. Reszta miałaby to co opisuje w punkcie trzecim.
3. Od 9:30 do 16:30 co godzinę półgodzinne okienka lokalne a tam gdzie nie ma poranków już od 6:30.
4. Od 20:00 do 6:30 pasmo wspólne TVP3.
5. Obowiązkowe serwisy regionalne o 15:30 i 18:30 a reszta według uznania ośrodków.
6. Ewentualne serwisy miejskie - w tym TKW o 17:30.
7. Biedniejsze ośrodki jak na przykład Kielce mogłyby skupić się na premierach i po 17:30 stosować schemat z pasma dziennego.
8. Ośrodki trasmitujące Mszę Świętą otrzymałyby pasmo o 17:00 w piątek czy inne potrzebne.
Do tego wszystkie zmiany o których juź wiemy i Trójka jest już odbudowana.
Twoja koncepcja nie ma sensu skoro już przy obecnej ilości pasma własnego ośrodki nie mają czym tego czasu zapełnić i wrzucają seriale czy "Telezakupy", więc po co go zwiększać?

No i chyba zapomniałeś w tej koncepcji przedstawić jednej kwestii - najważniejszej - skąd na to pieniądze?
2008-2023
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

TVP3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

kamil2505 pisze: 14 cze 2021, 17:38
Poland pisze: 14 cze 2021, 17:04 Ja bym poszedł z nieco wariantem ekstremalnym którego zarys podałem w temacie o ramówkach czyli w skrócie:
1. Warunkowe zwiększenie czasu do maksymalnie 9 godzin dziennie.
2. Dwa i pół godzinne razy dwa o poranku (6:30 - 9:00) i późnym popołudniem (17:30 - 20:00) przy czym te poranne miałyby tylko te które emitują programy poranne. Reszta miałaby to co opisuje w punkcie trzecim.
3. Od 9:30 do 16:30 co godzinę półgodzinne okienka lokalne a tam gdzie nie ma poranków już od 6:30.
4. Od 20:00 do 6:30 pasmo wspólne TVP3.
5. Obowiązkowe serwisy regionalne o 15:30 i 18:30 a reszta według uznania ośrodków.
6. Ewentualne serwisy miejskie - w tym TKW o 17:30.
7. Biedniejsze ośrodki jak na przykład Kielce mogłyby skupić się na premierach i po 17:30 stosować schemat z pasma dziennego.
8. Ośrodki trasmitujące Mszę Świętą otrzymałyby pasmo o 17:00 w piątek czy inne potrzebne.
Do tego wszystkie zmiany o których juź wiemy i Trójka jest już odbudowana.
Twoja koncepcja nie ma sensu skoro już przy obecnej ilości pasma własnego ośrodki nie mają czym tego czasu zapełnić i wrzucają seriale czy "Telezakupy", więc po co go zwiększać?

No i chyba zapomniałeś w tej koncepcji przedstawić jednej kwestii - najważniejszej - skąd na to pieniądze?
Dlatego ośrodki w wytycznych dostałyby zakaz używania telezakupów, seriali (no chyba ze tyczą się konkretnego regionu) i programów z innych ośrodków za wyjątkiem ponadregionalnych. Zamiast tego mogą sięgać do swoich archiwów emitować programy z innych pasm tak jak to było planowane w pierwotnych planach Prezesa Daszczyńskiego przy czym byłby podział na pasma powtórkowe i premierowe.
Poland - Aktywnie najlepszy!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Główne anteny TVP”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości