Ośrodki regionalne TVP

Forum ogólnopolskich anten TVP.
Awatar użytkownika
SNOL
VIP Expert
x 81
x 74
Kontakt:

Ośrodki regionalne TVP

Post autor: SNOL » 04 sie 2011, 18:06

lodz.tvp.pl pisze:55 lat TVP Łódź
Obrazek
Rok 2011 jest dla TVP Łódź rokiem jubileuszowym. Jesteśmy najstarszym oddziałem regionalnym. Rozpoczęliśmy emisję 55 lat temu - 22 lipca 1956 roku. W każdy piątek polecamy programy z naszego archiwum m. in. bardzo popularne przed laty: „Muzyka lekka, łatwa i przyjemna” i „Dobry wieczór, tu Łódź”. Godzina 17:15.
źródło: http://www.tvp.pl/55-lat-tvp-lodz
Ładna grafika z okazji 55-lecia łódzkiego otv^. Stworzona najpewniej na podstawie logotypu oddziału sprzed wielu lat:
Obrazek

A teraz przenosimy się do kujawsko-pomorskiego, ponieważ chciałbym pochwalić szybkość reakcji dziennikarzy bydgoskiego ośrodka, którzy dosłownie w ciągu ok. 10 minut znaleźli się na miejscu zderzenia autobusu miejskiego, tramwaju i ciężarówki. Dowodem jest ten materiał z miejskiego monitoringu (zobaczcie samą końcówkę, widać podjeżdżającego VW Transportera TVP Bdg): http://www.tvp.pl/bydgoszcz/wypadek-na- ... onitoringu .
0 x
tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad dziesięciu lat.
morus1000
Junior
x 19

Ośrodki regionalne TVP

Post autor: morus1000 » 04 sie 2011, 19:13

Bo bydgoski oddział TVP jest bardzo blisko tego ronda. To się nie dziw :P
0 x
Awatar użytkownika
telefan
Obserwator
x 4
x 13

Ośrodki regionalne TVP

Post autor: telefan » 05 sie 2011, 10:44

Oto na co natrafiłem w środowy wieczór na TVP Warszawa. Nie wiem czy to jednorazowy przypadek, ale lukę czasową wypełniali teledyskiem. Sama jakość nieznacznie lepsza niż w "Muzycznych listach" na TV4/TV6. Zapy z TVP Warszawa w 16/9 ściśniętym do 4/3. Wina tunera, a przy zmianie rozmiarów obraz tracił na jakości więc wrzucam plik taki jaki jest.

ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
0 x
Awatar użytkownika
Jakob
VIP Expert
x 1
x 16

Ośrodki regionalne TVP

Post autor: Jakob » 12 sie 2011, 17:05

TVP Wrocław przydałoby się wyświetlać zegar na ekranie podczas Faktów.
0 x
Awatar użytkownika
Dominik
VIP Expert
x 20
x 109

Ośrodki regionalne TVP

Post autor: Dominik » 12 sie 2011, 18:13

Ciekawi mnie, kiedy w końcu TVP Kraków pójdzie z duchem czasu. Niestety, ale ta stacja wygląda jak z ubiegłego wieku, nie mówiąc już o tym, że bardzo wiele stacji regionalnych przeszło na 16:9 a t się chyba długo tego nie doczekamy. Może jak w październiku wejdzie w Krakowie DVB-T to coś z tym zmienią, w co wątpię.
0 x
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 13
x 152
Kontakt:

Ośrodki regionalne TVP

Post autor: Poland » 12 sie 2011, 19:10

Mam nadzieje że zgodnie z mapką rezerwacyjną sygnał z wspomnianego przez kolegę MUX3 do mnie doleci i dzięki temu na 100% będę się już mógł przełączyć na cyfrę.
0 x
Od 24.05.2006 do 27.08.2014 jako kisiel205 / Od 27.08.2014 jako Poland
Aktywnie najlepszy na forum już od 12 lat! Na moim koncie już ponad 10,000 postów!
michal
VIP Expert
x 5
x 17

Ośrodki regionalne TVP

Post autor: michal » 14 sie 2011, 12:14

Dominik pisze:Ciekawi mnie, kiedy w końcu TVP Kraków pójdzie z duchem czasu. Niestety, ale ta stacja wygląda jak z ubiegłego wieku, nie mówiąc już o tym, że bardzo wiele stacji regionalnych przeszło na 16:9 a t się chyba długo tego nie doczekamy. Może jak w październiku wejdzie w Krakowie DVB-T to coś z tym zmienią, w co wątpię.
Problem TVP Kraków polega na tym, że ten ośrodek od lat (z dwu letnią przerwą) posiada fatalną ofertę programową. Mnóstwo programów po prostu nie jest warta oglądania. Na antenie jest dużo programów sponsorskich, które również nie są ciekawe. Wiele do życzenia pozostawia także "Kronika". Ja rozumiem, że ośrodki są obecnie w złej sytuacji finansowej, ale gdy przed laty była ona lepsza, to też nie mieli się czym chwalić. Jedynie coś pozytywnego zaczęło się dziać za czasów, gdy dyrektorem był Witold Gadowski, za czasów którego pojawiło się dużo nowych programów, z których większość była warta oglądania. Myślę, że temu ośrodkowi przydałaby się dobra dyrekcja, która sprawiłaby poprawę oferty programowej lub konkurencja.
krakow.tvp.pl pisze:Casting do programu "Lippy and Messy" w TVP Kraków
[url]http://s.v3.tvp.pl/images/1/1/e/ui ... 3_gs_0.jpgTelewizja Kraków organizuje casting dla ... ow/5078044 [/i]
0 x
Awatar użytkownika
Dominik
VIP Expert
x 20
x 109

Ośrodki regionalne TVP

Post autor: Dominik » 14 sie 2011, 13:33

No właśnie, chociażby Kronika. Niektóre nawet małe ośrodki regionalne maja naprawdę dobre serwisy informacyjne, a Kronika moim zdaniem prezentuje się słabo. A większość programów rzeczywiście jest po prostu słaba. Wiele regionalnych stacji naprawdę się stara, żeby mimo niewielkich funduszy kanał dobrze się prezentował, a w TVP Kraków wydaje mi się, że tego brak.Zresztą to wygląda tak, jakby tam pracowali ludzie, którzy zatrzymali się w branży medialnej na końcu lat '90. Chociażby niedawna oprawa graficzna kroniki zrobiona w 3D - nie wiem kto w tych czasach jest w stanie coś takiego wpuścić na wizję, no ale to moje zdanie :)
0 x
Awatar użytkownika
Kpc21
Junior
Kontakt:

Ośrodki regionalne TVP

Post autor: Kpc21 » 20 sie 2011, 22:32

SNOL pisze:
krakow.tvp.pl pisze:Telewizja LATO
4 lipca na antenach regionalnych TVP rusza unikatowy projekt: Telewizja LATO, będący efektem współpracy programowej 7 Oddziałów Terenowych TVP.
W tym samych dniach, na antenach regionalnych ukazywać się będą 10 – minutowe filmy, prezentujące nie tylko wakacyjne atrakcje turystyczne i kulturalne z niemal połowy Polski. Dziennikarze Oddziałów TVP odwiedzą m.in. Łódź, Szczawnicę, Rewal, Łapsze Niżne, Goleniów, Szczecin, Kołobrzeg, Kraków, Krynicę, Wielkie Jeziora Mazurskie, Bieszczady czy Łańcut i Krasiczyn. W projekcie uczestniczą Oddziały TVP w Szczecinie, Wrocławiu, Opolu, Krakowie, Rzeszowie, Łodzi i Olsztynie. W sumie w tym roku widzowie obejrzą 35 odcinków Telewizji LATO.
Na razie informacje nt. wspólnego projektu oddziałów pojawiły się na stronach 3 ośrodków - krakowskiego, opolskiego i rzeszowskiego. Na opole.tvp.pl zamieszczono już nawet galerię programu: http://www.tvp.pl/opole/reportaz/tv-lat ... to/4806599 . Tematem 1. odcinka będzie Iława (prod. TVP Olsztyn). Gdzieś czytałem, że programy miały się pojawić na antenie od poniedziałku do czwartku wszędzie o tej samej porze. Tymczasem emisja będzie wyglądała następująco [info z programów tv ze stron ośrodków]:

TVP Łódź - pon 17:20 i 19:20; wt 17:25 i 19:15; śr 17:15 i 19:15; czw 17:15 i 19:20 - czyli codziennie o innych porach!
TVP Opole - pon 19:00 [brak programu na pozostałe dni]
TVP Rzeszów - pon 17:20 i 18:20; wt 18:20 i 19:20; śr 18:15 i 19:10; czw 17:10 i 18:15 - tu też każdego dnia o innej porze!
TVP Wrocław - pon 17:55 i 18:55 [brak pozostałych dni], choć ze spotu emitowanego na antenie wynika, że o 17:50 i 18:55:
[url]http://img192.imageshack.us/img192/3636 ... 89p.th.jpg[/url] [url]http://img535.imageshack.us/img535/7512 ... 0jg.th.jpg[/url] [url]http://img830.imageshack.us/img830/9215 ... 2ia.th.jpg[/url]
Ciekawe, czy to spot produkcji Telewizji Wrocław, czy pojawiają się one także w innych ośrodkach.
Pojawia się również w innych ośrodkach. Z tym że w TVP Łódź w analogu tego programu nie da się oglądać - właściwy obraz zajmuje białą część ekranu wg poniższej grafiki, cała reszta jest czarna:

Obrazek

Co do 55-lecia TVP Łódź - proponuję obejrzeć: http://www.tvp.pl/lodz/informacja/lwd/w ... 30/4941302 - to jest wydanie rocznicowe. Ten napis "55 lat" jest animowany.

Czytałem kiedyś w jakiejś gazecie - gdy jeszcze się specjalnie tym nie interesowałem - artykuł o początkach OTV Łódź. Pamiętam wzmiankę o pierwszej transmisji na żywo. Ośrodek nie posiadał wtedy jeszcze wozu transmisyjnego. Transmisja prowadzona była z Teatru Wielkiego za pomocą kabla przeciągniętego nad ul. Narutowicza. Nie jest to daleko - jakieś kilkaset metrów - ale trzeba dwa razy przekroczyć trakcję tramwajową.
0 x
Obrazek... i znów: Obrazek, i... Obrazek ponownie. Co wymyślą następne?
Awatar użytkownika
Dijon
VIP Expert
x 3
x 4

Ośrodki regionalne TVP

Post autor: Dijon » 20 sie 2011, 23:05

@Kpc21, nagrane w letterboxie, a sami emitują w windowbox :D?
0 x
Awatar użytkownika
Kpc21
Junior
Kontakt:

Ośrodki regionalne TVP

Post autor: Kpc21 » 20 sie 2011, 23:41

Tak. I ten windowbox wrzucają w następny letterbox.
0 x
Obrazek... i znów: Obrazek, i... Obrazek ponownie. Co wymyślą następne?
Awatar użytkownika
waldus_5
Junior
x 1
Kontakt:

Ośrodki regionalne TVP

Post autor: waldus_5 » 21 sie 2011, 0:14

Patrzę i nie widzę, ta grafika jest żywcem zdjęta z 4:3 czy 16:9 telewizora ?
0 x
Wybieranie spośród Faktów tylko tych Wiadomości, które składają się na wyimaginowaną spójną Panoramę Wydarzeń jest zwykłym tchórzostwem informacyjnym i formą ucieczki od rzeczywistości.
michal
VIP Expert
x 5
x 17

Ośrodki regionalne TVP

Post autor: michal » 26 sie 2011, 19:59

Od pewnego czasu TVP Kraków emituje w dni powszednie telezakupy TV Marketu. Są one emitowane od poniedziałku do czwartku o 19:25 i w piątki o 18:00. Krakowski ośrodek jest kolejnym po katowickim, poznańskim i warszawskim, który w ten sposób dorabia sobie do budżetu i przy okazji zapełnia tego typu reklamami ramówkę. Natomiast tak wyglądają jingle rozpoczynające i kończące telesprzedaż:
http://www.youtube.com/watch?v=wDgAFU1nglQ
Mam pytanie. Jak wyglądają telezakupowe jingle, które są emitowane w innych ośrodkach?
0 x
Awatar użytkownika
TomaszGasior
Użytkownik
Kontakt:

Ośrodki regionalne TVP

Post autor: TomaszGasior » 26 sie 2011, 22:24

W TVP Katowice, statyczny biały napis "Telezakupy" na niebieskim tle (coś jak bluescreen), w tle cisza.
0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
SNOL
VIP Expert
x 81
x 74
Kontakt:

Ośrodki regionalne TVP

Post autor: SNOL » 27 sie 2011, 1:04

W poniedziałkowy wieczór we wrocławskim kinie Helios odbędzie się gala ramówkowa - i teraz uwaga - Telewizji Polskiej. Zdziwiłem się bardzo, gdy usłyszałem tę informację, ponieważ takie coś odbyło się już w stolicy. Możliwe, że mowa będzie tylko o jesiennej ramówce TVP Wrocław, ale pewności jeszcze nie mam. W krótkim koncercie wystąpią Piotr Baron i Kuba Stankiewicz. Główne hasło wydarzenia to "Twoja Przestrzeń Ciekawości" (razem z tymi kolorowymi liniami), więc slogan warszawskiej konferencji. Dostałem zaproszenie na tę imprezę i zdam Wam z niej relację w jednym z wątków: albo tutaj, albo w "Nowości w TVP" (w zależności od zawartości merytorycznej gali).

PS We Wrocławiu także lecą "Telezakupy"... :/ Jingle na pewno są inne niż ten z postów wyżej, szczegółów nie pamiętam.
0 x
tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad dziesięciu lat.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Główne anteny TVP”