Ośrodki regionalne TVP

Forum ogólnopolskich anten TVP.
Awatar użytkownika
Alfernando
Poster
x 1
Kontakt:

Ośrodki regionalne TVP

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Alfernando »

Ostatnio w TVP Katowice pojawiła się nowa scenografia i plansza pogody. Zmiana na zdecydowany in minus.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 577
x 2826

Ośrodki regionalne TVP

Post autor: Karol »

Scenografia czego?
Awatar użytkownika
Alfernando
Poster
x 1
Kontakt:

Ośrodki regionalne TVP

Karol przecież pisze, że pogody.
Awatar użytkownika
Ice
VIP Expert
x 8

Ośrodki regionalne TVP

Post autor: Ice »

Jeżeli taka ''okropna'' to może ktoś by dał zapa? Bo ja nie mam dostępu do TVP Katowice. Wielkie dzięki.
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 18
x 191
Kontakt:

Ośrodki regionalne TVP

Post autor: Poland »

Nie ma złego co by na dobre nie wyszło :) W Krakowskiej TVP jest gorsza mapa pogody.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Ice
VIP Expert
x 8

Ośrodki regionalne TVP

Post autor: Ice »

kisiel205 pisze:Nie ma złego co by na dobre nie wyszło :) W Krakowskiej TVP jest gorsza mapa pogody.
Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło? Mój boże Kisielku... Niby co wyszło na dobre? :/
To, że Kraków też ma słabą graficznie - mapę pogody? - Kisielek - nie załamuj mnie.
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 18
x 191
Kontakt:

Ośrodki regionalne TVP

Chodziło mi oto że my mamy i tak gorszą mapę od was.
Damhan
Użytkownik

Ośrodki regionalne TVP

Post autor: Damhan »

Ale możesz wyjaśnić czemu w dalszym ciągu korzystacie z tej planszy z Fontanną Neptuna? Z tego co widziałem raz, na antenie pojawił się taki ident w kolorystyce czerwono-czarnej, zrobiony dość ładnie z logo TVP Gdańsk (coś podobnego jak ten do "Halo" tylko bez tego napisu i z muzyką z pętli TVP Info) i on mógłby kończyć i rozpoczynać pasmo lokalne. Zawsze można też skorzystać z tego identu, który jest używany m.in. w Białymstoku czy Szczecinie. IMHO byłoby dużo nowocześniej niż z tą planszą (może i ma ona swój klimat), której niekiedy w dodatku w ogóle nie ma tylko jest normalna zapowiedź bloku reklamowego TVP Info.
Awatar użytkownika
Maciek23
VIP Expert
x 1

Ośrodki regionalne TVP

Post autor: Maciek23 »

Plansza z Neptunem jest przede wszystkim używana przed i po bloku informacji lokalnych o 18:00, kiedy to łączymy i rozłączamy pasmo z TVP2. W łączeniach z pasmem TVP INFO stosowana jest zazwyczaj ta pętla o której piszesz. Dlaczego? Hmm... Jest to po prostu kawałek historii stacji, znak rozpoznawczy - szczególnie ważny teraz, kiedy następuje centralizacja ośrodków.
Damhan
Użytkownik

Ośrodki regionalne TVP

Post autor: Damhan »

Pewnie masz rację, że ta plansza z Fontanną Neptuna jest dobra ze względów historycznych i własciwie jako taki akcent mogłaby pozostać. Ja bym jednak właśnie dążył do większego ujednolicenia TVP Info z ośrodkami regionalnymi. W końcu to jest jedna antena, więc powinna być spójna. Podoba mi się dlatego obecna oprawa "Halo" oraz logo i czołówki bloków reklamowych (choć tam zamiast 'Info" mogłoby być "Gdańsk"). Jeszcze tylko zmieniłbym kolorystykę i ogólnie oprawę "Panoramy" i "Komentarzy Dnia" na czerwoną. Studio i stoły oczywiście nie takie same jak w "Serwisach", ale widziałbym coś takiego jak w Warszawie, ale oczywiście z widokiem na Gdańsk. W ogóle we wszystkich ośrodkach mogliby zrobić coś podobnego- byłoby spójnie, ale jednocześnie róźnie, bo i miasta wojewódzkie różnią się od siebie.
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 18
x 191
Kontakt:

Ośrodki regionalne TVP

[quote=""Maciek23""]Pamiętam, że niektóre ośrodki kombinowały z pierwszymi logotypami TVP3. Do logotypu z tzw. łyżwą (tak mówiło się na to logo w TVP Gdańsk;)), czy w niektórych przypadkach nawet tego późniejszego z samymi kolorowymi kreskami, dodawali swój dawny wyróżnik. Tak zrobił m.n. Wrocław, Szczecin czy Warszawa.[/quote]
Także mój ośrodek (Kraków) dodawał swój charakterystyczny znaczek (drzwi) aż do momentu kiedy wprowadzono wspólny logotyp dla TVP3 i innych stacji.
Awatar użytkownika
Artu
Junior
x 1

Ośrodki regionalne TVP

Post autor: Artu »

Maciek23 pisze:Pamiętam, że niektóre ośrodki kombinowały z pierwszymi logotypami TVP3. Do logotypu z tzw. łyżwą (tak mówiło się na to logo w TVP Gdańsk;)), czy w niektórych przypadkach nawet tego późniejszego z samymi kolorowymi kreskami, dodawali swój dawny wyróżnik. Tak zrobił m.n. Wrocław, Szczecin czy Warszawa.
Wyszperałem w internecie dwa zapy:
Logo TVP 3 Regionalnej:
Obrazek

I logo TVP 3 Warszawa (bez napisu Warszawa):
Obrazek
Majkell pisze:Niestety, to już nie wróci, ale mimo wszystko oglądając programy TVP Gdańsk chciałbym mieć wrażenie, że patrzę na regionalną telewizję, która posiada własną "tożsamosć" i wizerunek, a nie tylko na regionalne okienko w ramach jakiegoś ogólnopolskiego tworu.
Ja też chciałbym mieć wrażenie, że oglądam regionalną telewizję, która ma swoją tożsamość. Tymczasem mam TVP Wrocław z czołówkami Sportu i Pogody z TVP Info ;)
I dlatego (między innymi) jestem za powrotem TVP 3. Moim zdaniem telewizja informacyjna i lokalna to dwie zupełnie odrębne rzeczy.
Awatar użytkownika
Alfernando
Poster
x 1
Kontakt:

Ośrodki regionalne TVP

Tymczasem zmieniła się strona TVP Katowice.
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 18
x 191
Kontakt:

Ośrodki regionalne TVP

TVP Lublin także zmieniła swoją stronę.
Spooky
VIP Expert
x 2
x 3

Ośrodki regionalne TVP

Post autor: Spooky »

Obecnie TVP Szczecin nadaje cały swój program z wozu transmisyjnego przynajmiej tak mi sie wydaje bo nie ma żadnych podpisów ani loga stacji. A spowodowane to jest brakiem zasilania w stacji.

http://img229.imageshack.us/img229/5190 ... in1wy8.jpg
ODPOWIEDZ

Wróć do „Główne anteny TVP”