Ośrodki regionalne TVP

Forum ogólnopolskich anten TVP.
Awatar użytkownika
Kpc21
Junior
Kontakt:

Ośrodki regionalne TVP

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kpc21 »

Ale mało ludzi by to oglądało. Radio na Wizji się przecież nie utrzymało. Już lepsza jest TVP3 taka, jak teraz.
Obrazek... i znów: Obrazek, i... Obrazek ponownie. Co wymyślą następne?
Awatar użytkownika
SNOL
VIP Expert
x 82
x 74
Kontakt:

Ośrodki regionalne TVP

Post autor: SNOL »

Dzielcie przez sześć propozycje @Polanda, bo jak zwykle szaleje. W temacie pasm premierowych zostawię tylko ten fragment - IYKWIM:
SNOL pisze:Teraz, powiedzmy od kwietnia, dużym wyzwaniem byłaby realizacja nawet półtoragodzinnych porannych pasm, południowego długiego pasma „lunchtime news”, popołudniowego serwisu, głównego i wieczornego wydania. Wszystko na żywo w ramach lokalnego pasma trwającego godzinę dłużej niż obecnie (patrząc na Wrocław, który korzysta z pasm „półrozłącznych”).
tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad 12 lat.
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 15
x 155
Kontakt:

Ośrodki regionalne TVP

Post autor: Poland »

To co napisałem nie było propozycją a próbą odwzorowania tego co by było gdyby wprowadzono wariant 6+6+4 zwłaszcza że coś podobnego jest już u prywatnej konkurencji.
Prawdę mówiąc pasmo wspólne w obecnej formie to przeżytek więc jakby zostało bardziej ograniczone to byłoby nawet lepiej. Juź powyższy wariant używany m.in w kablówkach jest lepszy od tego czegoś co mamy obecnie.
To co piszesz SNOL'u w połączeniu z wypowiedzią Kurskiego brzmi słabo bo wychodzi na to źe ośrodki poszerzą się o godzinę ale stracą pasmo 19:30 - 22:00 przez co wydania wieczorne zmienią się w popołudniowe ;/
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Maciek23
VIP Expert
x 1

Ośrodki regionalne TVP

Post autor: Maciek23 »

Jedynym sensownym rozwiązaniem biznesowym w kwestii sprzedaży reklam byłoby wytyczenie sztywno określonych pasm - np. lokalna kultura, dokument, lokalny sport itp. Próbowano zrobić to już wielokrotnie, między innymi w 2002 roku. Ze średnim skutkiem. Nie jestem za ogranieczeniem kreatywności ośrodków, ale tylko pakietowa sprzedaż reklam od ogólnopolskich reklamodawców mogłaby podnieść nieco kwestię finansowania. Jeśli chodzi o samą informację to trzeba szukać niszy. Czegoś, czego nie dostarczy ogólnopolski kanał. Taką niszą są na pewno aktualne informacje drogowe (w paśmie porannym). Zgadzam się z wypowiedziami przewijającymi się w wątku, że regionalne ośrodki TVP powinny funkcjonować nie tylko jako kanał, ale także a może przede wszystkim jako producent lokalnego newsowego video. W dobie, gdzie większość młodych używa Facebooka jako swojego głownego źródła informacji - sądzę że filmy w formacie znanym z TOTeraz.pl byłyby odpowiednim "skokiem" w nowoczesność.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2968
x 1274

Ośrodki regionalne TVP

Post autor: Trzeciak »

Powiem szczerze, że nie przekują mnie totalnie tłumaczenia dyrektora TVP3 Lublin w sprawie programu "Pod Ciśnieniem". Naprawdę wstyd coś takiego mówić osobom, które teoretycznie go utrzymują, czyli widzom: http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/sz ... to-cenzura
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
MaciejOlek
VIP Expert
x 411
x 12

Ośrodki regionalne TVP

Post autor: MaciejOlek »

Dziennikarka nie była przygotowana.... Tak.... Już w to wierzę... A można było wyciąć te wypowiedzi, chociaż to też byłoby niestosowne. A tu cały program poleciał do kosza.
LevelXSI
Użytkownik

Ośrodki regionalne TVP

Post autor: LevelXSI »

Witam !!
widzę, że dużo się dzieje w temacie...
a moje spostrzeżenia w tym temacie są takie:
- po roku 2000 OTV Regionalne umierają, bo ktoś miał pomysł który testował na widzach. I trwa to po dzień dzisiejszy. Kiedyś oglądałem bardzo dużo ośrodków regionalnych a teraz prawie wcale, bo nie ma nic ciekawego
- lata 1994 -2000 najlepsze dla czasów OTV.

Tak więc dobrze by było powrócić do lat max 2000, czyli - jak na przykładzie WOT 51:
1. pasmo WOT-u w TVP2 mogłoby być jak kiedyś Poniedziałek - Piątek 08:00 - 08:30 powtórka Kuriera Mazowieckiego i czegoś tam jeszcze.
2. pasmo WOT-u w TVP2 mogłoby być jak kiedyś Poniedziałek - Czwartek (Piątek) po Panorama od 18:10 - 18:30, a piątek 18:10 - 19:00
3. w soboty i niedziele 08:30 -09:30
4. W godzinach 18:10 - 18:30 na TVP2 Kurier Mazowiecki, a na WOT Kurier Warszawski
5. Powrót do logotypów stacji sprzed roku 2000
6. Start OTV mogłby być już od 06:00 do 24:00
7. W ciągu dnia, gdzie zapewne jest mniejsza oglądalność (tak mi się wydaje) między 10:00 - 14:00 retransmisja TV Polonia lub programy powtórkowe lub telezakupy
8. reszta ramówki to programy własne regionu lub zaczerpnięte z regionów sąsiednich żeby ich "pokazać" - krajoznawcze, seriale, bajki, filmy, publicystyka własna - w dużym tego słowa znaczeniu, bo regiony są duże i jest dużo do pokazania itd.

Każdy OTV powinien skupić się na własnym regionie. Myślę, że reklamodawców też by nie zabrakło, bo np. by reklamował się w OTV jakiś diler jakiejś marki samochodowej lub coś innego.

Obecnie programy "Echa Regionów" są dla mnie w 100% nie ciekawe bo co mnie interesuje co dzieje się we Wrocławiu.. Tam jest kilka reportaży 3 - 4 ?? z jakiś regionów, tak więc z mojego regionu może nie być nic przez np 6 miesięcy.
Kiedyś to były super programy: relacje z meczów, kortów tenisowych, programy motoryzacyjne lokalne itp. - przykłady dla WOT

Reasumując: potrzeba jest powrotu do bardzo dużej lokalności tzw "3" jak to miało miejsce do roku 2000.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2968
x 1274

Ośrodki regionalne TVP

Retransmisja sygnału na antenie Dwójki nie ma sensu, i to tymbardziej, kiedy obie stacje mają taki sam zasięg. Zresztą koncesja TVP2 na to nie pozwala.
Pozdrawiam, Trzeciak
Kamilx
Obserwator
x 16
x 5
Kontakt:

Re: Ośrodki regionalne TVP

Post autor: Kamilx »

Kamilx pisze:Być może 27 lutego ruszy wiosenna ramówka, gdyż na ten dzień jest brak cennika reklam (zawsze, gdy następuje zmiana w pasmach lokalnych cennik TVP3 na konkretny miesiąc ukazuje się niekompletny).

Bardzo dobrze, że jakieś zmiany są planowane, bo obecnie pierwszy program informacyjny w TVP3 Białystok jest o 18:30 (nie biorę pod uwagę serwisu o 7, bo to są "sklejki" materiałów z poprzedniego dnia). Od 1 września do 31 listopada 2013 r. był chociaż fleszowy serwis o 15:30.
Jednak się myliłem - z opublikowanego cennika reklam i ramówki TVP3 Bydgoszcz wynika, że w ostatnich dniach lutego program TVP3 pozostaje bez zmian.
tvradio.ugu.pl
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 15
x 155
Kontakt:

Ośrodki regionalne TVP

I tu kieruje swoje pytanie do @SNOL'a odnośnie tego kiedy odnowiona Trójka ma w planach wystartować :)
mrc5
Obserwator
x 2
x 3

Ośrodki regionalne TVP

Post autor: mrc5 »

Trzeciak pisze:Zresztą koncesja TVP2 na to nie pozwala.
Program 2 nie jest kanałem koncesjonowanym.
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 15
x 155
Kontakt:

Ośrodki regionalne TVP

LevelXSI pisze:Witam !!
widzę, że dużo się dzieje w temacie...
a moje spostrzeżenia w tym temacie są takie:
- po roku 2000 OTV Regionalne umierają, bo ktoś miał pomysł który testował na widzach. I trwa to po dzień dzisiejszy. Kiedyś oglądałem bardzo dużo ośrodków regionalnych a teraz prawie wcale, bo nie ma nic ciekawego
- lata 1994 -2000 najlepsze dla czasów OTV.

Tak więc dobrze by było powrócić do lat max 2000, czyli - jak na przykładzie WOT 51:
1. pasmo WOT-u w TVP2 mogłoby być jak kiedyś Poniedziałek - Piątek 08:00 - 08:30 powtórka Kuriera Mazowieckiego i czegoś tam jeszcze.
2. pasmo WOT-u w TVP2 mogłoby być jak kiedyś Poniedziałek - Czwartek (Piątek) po Panorama od 18:10 - 18:30, a piątek 18:10 - 19:00
3. w soboty i niedziele 08:30 -09:30
4. W godzinach 18:10 - 18:30 na TVP2 Kurier Mazowiecki, a na WOT Kurier Warszawski
5. Powrót do logotypów stacji sprzed roku 2000
6. Start OTV mogłby być już od 06:00 do 24:00
7. W ciągu dnia, gdzie zapewne jest mniejsza oglądalność (tak mi się wydaje) między 10:00 - 14:00 retransmisja TV Polonia lub programy powtórkowe lub telezakupy
8. reszta ramówki to programy własne regionu lub zaczerpnięte z regionów sąsiednich żeby ich "pokazać" - krajoznawcze, seriale, bajki, filmy, publicystyka własna - w dużym tego słowa znaczeniu, bo regiony są duże i jest dużo do pokazania itd.

Każdy OTV powinien skupić się na własnym regionie. Myślę, że reklamodawców też by nie zabrakło, bo np. by reklamował się w OTV jakiś diler jakiejś marki samochodowej lub coś innego.

Obecnie programy "Echa Regionów" są dla mnie w 100% nie ciekawe bo co mnie interesuje co dzieje się we Wrocławiu.. Tam jest kilka reportaży 3 - 4 ?? z jakiś regionów, tak więc z mojego regionu może nie być nic przez np 6 miesięcy.
Kiedyś to były super programy: relacje z meczów, kortów tenisowych, programy motoryzacyjne lokalne itp. - przykłady dla WOT

Reasumując: potrzeba jest powrotu do bardzo dużej lokalności tzw "3" jak to miało miejsce do roku 2000.
Sam twój pomysł byłby nie głupi... gdyby skreślić z niego pierwsze cztery punkty z tego co pamiętam tą część planu miała realizować koncepcja 6+6+4 która niestety nie doszła do skutku.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2968
x 1274

Ośrodki regionalne TVP

mrc5 pisze:
Trzeciak pisze:Zresztą koncesja TVP2 na to nie pozwala.
Program 2 nie jest kanałem koncesjonowanym.
Tak samo jak Jedynka i Trójka. :) Nie mniej retransmisja pasm lokalnych na antenie Dwójki mimo tego samego zasięgu tylko dlatego, że tak było kiedyś jest totalnie bez sensu.
Pozdrawiam, Trzeciak
mrc5
Obserwator
x 2
x 3

Ośrodki regionalne TVP

Post autor: mrc5 »

Chciałbym zaprotestować przeciwko argumentowi "koncesja nie pozwala" jako absolutowi kończącemu dyskusję. Nie popieram pomysłów powrotu okienek (chociaż w Jedynce po Wiadomościach byłoby ciekawie...), niemniej jednak śmieszy mnie wykorzystywanie rzekomych ograniczeń w przepisach/umowach w dyskusji bez podania dowodu.
Awatar użytkownika
SNOL
VIP Expert
x 82
x 74
Kontakt:

Ośrodki regionalne TVP

Post autor: SNOL »

Poland pisze:... kiedy odnowiona Trójka ma w planach wystartować :)
Akurat obecnie nie jestem na bieżąco, dlatego mogę tylko odesłać do mojego ostatniego posta... :angry: @Poland, błagam, czytaj ze zrozumieniem.
tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad 12 lat.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Główne anteny TVP”