Ośrodki regionalne TVP

Forum ogólnopolskich anten TVP.
Awatar użytkownika
SNOL
VIP Expert
x 104
x 107
Kontakt:

Ośrodki regionalne TVP

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SNOL »

michal pisze:zniknoł
O ZGROZO... zniknĄł!

Logo pojawiło się chyba o 21.35 i było włączone później cały czas, podczas reklam, prognozy pogody, znowu reklam, przez rozpoczęcie emisji TVP Wrocław i wieczorne "Fakty". Czasami zdarza się to właśnie w TVP W-w. Po prostu nie ten przycisk się komuś przycisnĄł... heh :D

P.S. Taki mały OT: na 3. zdjęciu widzimy relację Marka Wałuszko z imprezy z okazji 50-lecia TVP Gdańsk (życzę stówy!). Kamerzysta dziwnie się chwiał na boki, w górę i w dół... :> Ależ ja nic nie sugeruję... Może podłoże było nieodpowiednie.
A zap nr 2. zatytułowałbym "CMOK" :P
tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad 12 lat.
Awatar użytkownika
Kpc21
Junior
Kontakt:

Ośrodki regionalne TVP

Post autor: Kpc21 »

Tak pewnie było - przycisnął się komuś przycisk od loga i tak zostało. Tylko ciekawe, dlaczego nikt tego nie zauważył :)

Jeśli jesteśmy przy logu to w TVP Łódź logo jest (w przeciwieństwie do innych oddziałów i TVP Info) półprzeźroczyste. Nie wygląda to zbyt dobrze na ekranie, jest takie jakieś blade.

A tak właściwie to dlaczego większość stacji nie nadaje loga w czasie reklam? Przecież to że aktualnie są reklamy, chyba widać.
Obrazek... i znów: Obrazek, i... Obrazek ponownie. Co wymyślą następne?
michal
VIP Expert
x 5
x 18

Ośrodki regionalne TVP

Post autor: michal »

Pamiętam gdy odbieralo Mi jednocześnie TVP3 Kraków i TVP3 Katowice jakieś 5 lat temu to w TVP3 Kraków w paśmie wspólnym było logo przez pare minut TVP3 Wot a w TVP3 Katowice było już normalne logo. A po paru minutach było już TVP3 Kraków a TVP3 Wot bylo nie widoczne.

Wybacz Mi Snolu tą pomylkę ortograficzną ale mam dysleksję i orzeczenie z poradni psychologicznej więc mam pelne prawo się pomylić. Więc nawet Pani która Mnie uczy w gimnazjum Polskiego nie może Mi w żaden sposób obniżyć oceny za moje blędy ortograficzne.
Awatar użytkownika
SNOL
VIP Expert
x 104
x 107
Kontakt:

Ośrodki regionalne TVP

W internecie znalazłem zap jednego programu TVP Info nadawanego z Krakowa. Oznacza to, że studio musiało należeć do TVP Kraków. Może mnie ktoś poinformować, jaka pozycja krakowskiego ośrodka jest stamtąd nadawana? Prezentuje się bardzo dobrze, stół nadawałby się do jakiegoś serwisu informacyjnego, ale kronikowy to on nie jest...
Zap: http://img245.imagevenue.com/aAfkjfp01f ... _250lo.jpg
źródło: forum.tvp.prv.pl
michal
VIP Expert
x 5
x 18

Ośrodki regionalne TVP

Jak donosi Rzeczpospolita.pl dyrektorzy ośrodków w Warszawie, Krakowie, Rzeszowie, Wrocławiu i Katowicach stacili swoje posady. Czy wiecie kto ma zasiąść na ich miejscu? A oto artykuł w którym informują o zmianach: http://www.rp.pl/artykul/118849,251655_ ... ania_.html
Awatar użytkownika
SNOL
VIP Expert
x 104
x 107
Kontakt:

Ośrodki regionalne TVP

We Wrocławiu został odwołany Grzegorz Gajewski dyrygujący TVP W-w od końca 2006 roku. Na jego miejscu dyrektorem została Alicja Grzymalska. Jak podaje Radio Wrocław, Grzymalska startowała już w konkursie na dyrektora tej telewizji w 2007 roku. Miała wtedy poparcie... LPR. Jednak przegrała z Gajewskim, którego popierał rządzący wtedy PiS. Uważam, że za "rządów" dotychczasowego dyrektora Telewizja Wrocław naprawdę się rozwijała, jest to według mnie jeden z lepszych okresów tego kanału. Może to być jednak tylko subiektywne wrażenie młodego widza. Nie wiemy, jak było naprawdę. Uważam, że praca telewizji szła sprawnie. Dyrektor podczas spotkania, w którym miałem okazję uczestniczyć, sprawiał wrażenie znającego się na tym
ja pisze:Dyrektor Gajewski mówił [...] o tym, że to on przyprowadził z USA (pracował tam jako dziennikarz) jako pierwszy w Polsce studio z newsroomem w TVP Kraków...
» WIĘCEJ: http://forum.media2.pl/viewtopic.php?pid=38735#p38735 + foto dyrektora :P
Agencja Gazeta pisze:Obrazek
Nowa dyrektor telewizji była dotychczas prezesem zarządu straszliwie opuszczającej się wg mnie Telewizji Dolnośląskiej TeDe (pasmo regionalne na Czwórce, m.in. "Informacje" o 17.30) oraz kompletnie nieznanej wrocławianom Telewizji Miejskiej (sic!) TVM. Mało kto o takim kanale słyszał. TeDe straciło mnóstwo widzów w ciągu ostatnich kilku lat na rzecz TVP Wrocław, która zaczęła się rozwijać. Były nawet transfery (np. prezenterka Monika Jagielska-Mikłos z "Informacji" do "Faktów"). O niesamowitej roli TeDe w czasie wrocławskiej Powodzi Tysiąclecia w 1997 roku musimy pamiętać, ale obecnie nie można mówić o takim znaczeniu tego kanału w życiu Dolnoślązaków. Mam nadzieję, że TeDe podniesie się i będzie godnym konkurentem (pokroju poznańskiej WTK) dla TVP Wrocław. Mam również nadzieję, że nowa dyrektorka będzie dobrze zarządzała wrocławskim ośrodkiem Telewizji Polskiej, nie pozwoli, aby spotkało go takie samo nieszczęście, co Telewizję Dolnośląską (o TVM już nawet nie wspomnę), nie dopuści do nacisków politycznych i pozwoli pracownikom robić to, co potrafią robić najlepiej.
michal
VIP Expert
x 5
x 18

Ośrodki regionalne TVP

W Krakowie został odwołany były dziennikarz Superwizjera Witold Gadowski a na jego miejscu pojawił się dotychczasowy dziennikarz Dziennika Polskiego Bogdan Wasztyl który ma w planach to aby reporterzy TVP Kraków byli w całym regionie. Nowy dyrektor zapewnia też że nie będzie nacisków politycznych. Oto wywiad z nowym dyrektorem: http://www.dziennik.krakow.pl/Artykul.1 ... 97f.0.html
Troche mi szkoda że już Witolda Gadowskiego nie ma. Uważam że za jego czasów Kronika stała się znacznie bardziej regionalna niż za czasów Bogusława Nowaka za którego 99% informacji stanowiły wydarzenia z Krakowa również z tymi wogóle nie istotnymi. Co do informacji z regionu to pojawiały się przeważnie w tak zwanym "filmowym skrócie". Jedynie jakieś nadzwyczajne wiadomości z Małopolski mogły się pojawić na samym początku. Pod względem graficznym Kronika dużo zyskała pod względem graficznym. Nareszcie ten newsroom wygląda naprawde nowocześnie. Również zmiana prowadzących dużo dała dobrego. W szczegulności ciesze się z odsunięcia Renaty Lisowskiej która była fatalną prezenterką.
Mam pytanie do Snola. Jak wyglądała TVP Wrocław za czasów Ryszarda Nowaka i króry dyrektor był tym najlepszym.
Awatar użytkownika
SNOL
VIP Expert
x 104
x 107
Kontakt:

Ośrodki regionalne TVP

Po przeglądnięciu przedsięwzięć Telewizji Wrocław za czasów Ryszarda Nowaka (1999 lub 2000 - 2006) rzeczywiście miała ona więcej "materialnych" osiągnięć. Na przykład stworzono wtedy zielone studio "Faktów" z prawdziwego zdarzenia (jeżeli dobrze pamiętam, dotychczas z blue-boxa), w programie pojawiły się m.in. takie programy informacyjne jak "Fakty Kultura", "Fakty Tydzień" i "Fakty Zza Odry" oraz magazyny - "Kowalski i Schmidt" (przy dwóch ostatnich rozpoczęta współpraca z telewizją ORB Brandenburgia) i "Weekend, weekend". Ten ostatni program został zdjęty z anteny (niestety nie mogę sobie przypomnieć, za czasów którego dyrektora) i była to bardzo zła decyzja. W internecie nie mogę znaleźć informacji, kiedy wypadł z programu.
Za wrocławskiego Nowaka "Fakty" otrzymywały wiele prestiżowych nagród (dział "Nagrody" mojego autorstwa na Wikipedii: http://pl.wikipedia.org/wiki/Fakty_Wroc%C5%82aw - "Fakty" były m.in. najlepszym polskim regionalnym serwisem informacyjnym), we wrocławskim ośrodku w 2004 roku została zorganizowana 22. Międzynarodowa Konferencja Circom Regional (Grand Prix na Prix Circom Regional w 2003 dla "Faktów Tydzień"). Porażką dyrektora jest na pewno przegrana rywalizacja z Warszawą o emisję i produkcję programów TVP Kultura właśnie z Wrocławia.
W porównaniu z tymi osiągnięciami ośrodka, Grzegorz Gajewski wypada blado. Ale wydaje mi się, że przez te kilka ostatnich lat było zdecydowanie ciężej prowadzić telewizję (zwłaszcza regionalną) - te kanały tematyczne powoli będą wykańczały także największych graczy. Już sam nie wiem, co o tym wszystkim myśleć. Bo większość programów przeze mnie wymienionych (tygodniowe "Fakty", kulturalne i polsko-niemieckie) zniknęła z anteny TVP Wrocław właśnie za czasów Gajewskiego. Z drugiej strony pojawiło się wtedy wiele programów nadawanych do dziś - chociażby "Moje miasto", "M2 - On i Ona" (niejako zastępstwo za "Weekend, weekend"), "Posłowie" i "Pasmo zdarzeń".
W 2000 r. miałem 9 lat, więc mogę się mylić i prawdziwy obraz sytuacji mógł i może być zupełnie inny. Z tego co pamiętam (przebłyski z dzieciństwa, pamiętam, że w domu oglądało się "Piątkę" i "Trójkę"), to za Nowaka telewizja była bardziej rodzinna, dla starszych ludzi.
Przydałaby się tu jakaś osoba, która jest starsza i mogłaby coś więcej przedstawić w porównaniu obydwóch dyrektorów.

Co do opisywanego przez @michala podziału wiadomości w krakowskiej "Kronice", to nie wiem, czy dyrektor ośrodka regionalnego ma bezpośrednio wpływ na przedstawianie informacji. Uważam, że większe pretensje powinny zostać skierowane do człowieka będącego wówczas szefem "Kroniki" - ta osoba na pewno miała wpływ i mogła wiele przy podziale programu na stricte krakowski i małopolski.
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 18
x 189
Kontakt:

Ośrodki regionalne TVP

Post autor: Poland »

Co do Krakowa to sądze że Alicja Popiel jak i Renata Lisowska były dobrymi prezenterkami kojarzącymi sie z Telewizją Kraków czyli mam odmienne zdanie niż kolega. Co do zmian graficzno-muzyczno-studyjnych to sądzę że były dyrektor dobrze zrobił je wprowadzajac jednak jest małe ale... robił to zbyt wolno i niestarał się poprawiać zmian juz istniejących (o co prosili go widzowie z formum ośrodka).
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
SNOL
VIP Expert
x 104
x 107
Kontakt:

Ośrodki regionalne TVP

SNOL pisze:[...] nie wiem, czy dyrektor ośrodka regionalnego ma bezpośrednio wpływ na przedstawianie informacji. Uważam, że większe pretensje powinny zostać skierowane do człowieka będącego wówczas szefem "Kroniki" - ta osoba na pewno miała wpływ i mogła wiele przy podziale programu na stricte krakowski i małopolski.
Takie samo zdanie na ten temat ma również nowa dyrektor TVP Wrocław, co zaprezentowała w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej Wrocław":
wroclaw.gazeta.pl pisze:[...] Jacek Harłukowicz: Pani nie ukrywa swoich prawicowych poglądów. Jaki będą miały one wpływ na TVP Wrocław i jej program informacyjny?
Alicja Grzymalska: Swoich poglądów rzeczywiście nie ukrywam. Uważam, że są wyraziste i czytelne. Jeśli zaś chodzi o ich wpływ na program, to na pewno nie planuję robić ani telewizji Solidarności Walczącej, ani telewizji Pomarańczowej Alternatywy, z którymi się identyfikuję. Ufam swoim kompetencjom. Nie zamierzam też niczego nikomu narzucać. Za "Fakty" odpowiada zresztą ich szef, a nie dyrektor ośrodka. Ja nie zamierzam do niego dzwonić i instruować, że ma się w nich ukazać np. materiał, którego bohaterem jest Kornel Morawiecki. (przewodniczący SW - przyp. SNOL)[...]

WIĘCEJ » http://miasta.gazeta.pl/wroclaw/1,35751 ... l?skad=rss
Damhan
Użytkownik

Ośrodki regionalne TVP

Post autor: Damhan »

A tymaczasem dzisiaj pierwszy raz ujrzałem na ekranie kostkę TVP Gdańsk (jak na razie tylko jedną):
Obrazek
Jakie ośrodki jeszcze ją mają: Szczecin, Gorzów, Opole, Poznań, Warszawa, jakieś jeszcze? Uważam, że to byłby najlepszy sposób, żeby do łączeń w TVP Info z Warszawy używać, bardzo fajnych zresztą kostek TVP Info, a do łączeń z regionami TYLKO ich własne kostki z logo i raz na zawsze wyeliminować te granatowe TVP.
Czaja
Obserwator

Ośrodki regionalne TVP

Post autor: Czaja »

W Katowicach jest zwykła granatowa kostka TVP.
Awatar użytkownika
Alfernando
Poster
x 1
Kontakt:

Ośrodki regionalne TVP

Post autor: Alfernando »

Nieprawda TVP Katowice tez jest nowa kostka. Przykład ostatni mecz PLH GKS-Stoczniowiec. Kostka czerwono-biala i tu wypiera tą tradycyjną granatową.
michal
VIP Expert
x 5
x 18

Ośrodki regionalne TVP

Niestety TVP Kraków dalej używa niebieskiej kostki TVP a szkoda ponieważ one pasują tylko do materiałów dla programów wszystkich kanałów TVP a nie np. do "Kroniki" która powinna mieć kostki z napisem TVP Krakow.
Czaja
Obserwator

Ośrodki regionalne TVP

Post autor: Czaja »

A to ciekawe bo podczas "Aktualności" były tylko granatowe kostki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Główne anteny TVP”