Ośrodki regionalne TVP

Forum ogólnopolskich anten TVP.
Awatar użytkownika
Kpc21
Junior
Kontakt:

Ośrodki regionalne TVP

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kpc21 »

Zapewne o tym samym.
Obrazek... i znów: Obrazek, i... Obrazek ponownie. Co wymyślą następne?
Awatar użytkownika
SNOL
VIP Expert
x 94
x 90
Kontakt:

Ośrodki regionalne TVP

Post autor: SNOL »

Serdecznie polecam wszystkim miłośnikom starych nagrań ośrodków TVP fragment "Faktów" TVP Wrocław z 14 maja 1999 roku. Wydanie prowadzi Elżbieta Sobala, obecnie wydawca i reporterka wrocławskiego serwisu informacyjnego:
http://www.youtube.com/watch?v=wghQJJhFv5Y#t=1m57s
W rogu znajduje się znak Telewizji Wrocław - trójkolorowa litera "W", a na niej kwiat magnolii - duma Wrocławia. Dokładnie ten logotyp obowiązywał od 14 grudnia 1998 do 2000 roku. Za prowadzącą widzimy ściankę z monitorami, którą wykorzystywano kilka lat później w satyrycznym "Tygodniku Moralnego Niepokoju" (kręconego właśnie we W-wiu) - zresztą sami zobaczcie: http://www.youtube.com/watch?v=eWWVikLv6Q8
Czy ktoś z Was orientuje się, jaki program widać w ciągu tych kilkunastu sekund na drugim od góry telewizorze? Być może poznacie po belkach, ja nie rozpoznaję.

Aha: ciekawostka - przy okazji w materiale o mistrzowskim ś.p. Zepter Śląsku Wrocław w 3:13 możecie zobaczyć młodziutkiego obecnego szefa MSWiA, a być może przyszłego premiera RP? :) Zaś Albert Bystroński nadal jest reporterem "Faktów" i nadal jest w dziennikarskiej formie.
tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad 12 lat.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3103
x 1370

Ośrodki regionalne TVP

Post autor: Trzeciak »

Presserwis poinformował, że od momentu wprowadzenia jesiennej ramówki na TVP Info pasmo lokalne emitowane o 21:45 będzie skrócone o 15 minut, a jego emisja zakończy się o 22:00.
Pozdrawiam, Trzeciak
domi
Junior
x 16
x 65

Ośrodki regionalne TVP

Post autor: domi »

Oni są nienormalni. Skracając wieczorne pasmo dla ośrodków o połowę! Powinni TVP INFO wprowadzić tylko do satelity i kablówek, a ośrodki regionalne powinny nadawać swój program bez granic!
michal
VIP Expert
x 5
x 18

Ośrodki regionalne TVP

Post autor: michal »

Przecież to jakaś głupota. To już jest zupełne odbieranie regionalności TVP co za tym pójdzie sporo programów z pasma po 22:00 ośrodki będą musiały zdjąć. Mam ogromną nadzieję żeby ta informacja się nie potwierdziła.
Awatar użytkownika
Ama18
VIP Expert
x 81
x 119
Kontakt:

Ośrodki regionalne TVP

Post autor: Ama18 »

TVP Info bez zasięgu naziemnego mogłoby powalczyć o oglądalność co najwyżej z Polsatem News - na taki krok władze TVP się nie zdecydują.

Ośrodki lokalne od lat były "zmorą" trzeciego programu TVP - tak naprawdę nie wiadomo, co z nimi zrobić. Z jednej strony niektóre OTV skarżą się na mało czasu, z drugiej wypełniają czas antenowy "niepotrzebnymi" programami. Może DVB-T rozwiąże problem ich istnienia - będą mogły oddzielić się od anteny TVP Info - ale tylko "może", bo wystąpi jakaś komplikacja i zostanie tak, jak jest teraz.
Awatar użytkownika
lukin
Użytkownik
Kontakt:

Ośrodki regionalne TVP

Post autor: lukin »

TVP szczecin ma wydanie ''Kroniki'' o 21.45 bardzo dobre,prowadzone w parach i będzie musiało być skrócone.Szkoda.
Awatar użytkownika
ww.
Użytkownik

Ośrodki regionalne TVP

Post autor: ww. »

Duety w programach informacyjnych są świetne. Marzyłbym aby wprowadzili je do kroniki w TVP Kraków. Czy jeszcze w jakimś ośrodku regionalnym program jest prowadzony w duecie?
michal
VIP Expert
x 5
x 18

Ośrodki regionalne TVP

W innych ośrodkach tego niestety nie ma ale z tego co wiem to w dalekiej przeszłości "Kronika" TVP Kraków była prowadzona w parach a kiedy dokładnie to było to nie mam pojęcia.
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 17
x 182
Kontakt:

Ośrodki regionalne TVP

Post autor: Poland »

Pewnie z okazji jakiegoś wydarzenia typu powódź w 1997 roku.
Poland - Aktywnie najlepszy!
michal
VIP Expert
x 5
x 18

Ośrodki regionalne TVP

Znalazłęm coś ciekawego na ten temat. Oto fragment "Kroniki" TVP Kraków z 1996 roku prowadzone w parach. http://www.bungy.pl/archiwum/video/bungy_budynek_01.avi
Również w tym filmie w 05:31, 06:18, 06:38 i 07:06 można znaleść dowody na to że "Kronika" kiedyś była prowadzona w parach.
http://www.youtube.com/watch?v=AzYJgqpz ... annel_page
Jako ciekawostkę dodam jeszcze że w 2007 roku miała ruszyć niedzielna dwa razy dłuższa "Kronika" która nigdy się nie pojawiła. Jako ciekawostkę dodam że kiedyś zadzwoniłem do redakcji programu z pytaniem dlaczego jeszcze nie wystartowało to niedzielne dwa razy dłuższe wydanie serwisu to młody i bardzo sympatyczny dziennikarz który odebrał telefon powiedział że to jest w fazie przygotowywań a program będzie prowadzić Alicja Popiel razem ze Sławkiem Mokrzyckim. Niestety takiego wydania i tymbardziej takiej pary prowadzących się nie doczekaliśmy do dziś.
Awatar użytkownika
SNOL
VIP Expert
x 94
x 90
Kontakt:

Ośrodki regionalne TVP

michal pisze:... Również w tym filmie (...) można znaleŹć dowody na to że "Kronika" kiedyś była prowadzona w parach.
http://www.youtube.com/watch?v=AzYJgqpz ... annel_page ...
Niesamowite! Zobaczcie sami, w momencie 6:31 widzów Telewizji Kraków wita Bogdan Klich, obecny Minister Obrony Narodowej we własnej osobie! Ale najbardziej podoba mi się moment od 7:31 - prowadząca tak samo podryguje, jak ja, gdy słyszę muzyczkę z tej oprawy! :)

Co do skrócenia wieczornego pasma w regionach, to lepiej żebym się nie wypowiadał. Najlżejsze słowo, jakie przychodzi mi teraz do głowy to: "SKANDAL". Warto dodać, że chociażby w TVP Wrocław wydanie "Faktów" z 21.45 od kilku lat jest dłuższe od głównego (sic!), stanowi swoiste regionalne podsumowanie dnia i razem ze "Sportem" i "Pogodą" zajmuje całe wieczorne pasmo! Czyli informacje wieczorem w Telewizji Wrocław obecnie trwają od ok. 21.47 do ok. 22.13 - aż 26 minut! (czasami ucinane są nawet pierwsze reklamy w bloku na TVP Info, bo trwa dolnośląska prognoza pogody). Teraz będzie to zapewne od 21.47 do 21.57. 10 minut! BRAK CENZURALNYCH SŁÓW.
michal
VIP Expert
x 5
x 18

Ośrodki regionalne TVP

SNOL pisze:Ale najbardziej podoba mi się moment od 7:31 - prowadząca tak samo podryguje, jak ja, gdy słyszę muzyczkę z tej oprawy! :)
Też lubiłem tę muzykę ale w 2005 roku ze znudzenia nie mogłem jej słuchać dlatego bardzo się ciesze że przeszła do historii i uważam że obecna oprawa muzyczna jest o wiele lepsza.
SNOL pisze:Warto dodać, że chociażby w TVP Wrocław wydanie "Faktów" z 21.45 od kilku lat jest dłuższe od głównego (sic!), stanowi swoiste regionalne podsumowanie dnia i razem ze "Sportem" i "Pogodą" zajmuje całe wieczorne pasmo! Czyli informacje wieczorem w Telewizji Wrocław obecnie trwają od ok. 21.47 do ok. 22.13 - aż 26 minut! (czasami ucinane są nawet pierwsze reklamy w bloku na TVP Info, bo trwa dolnośląska prognoza pogody). Teraz będzie to zapewne od 21.47 do 21.57. 10 minut! BRAK CENZURALNYCH SŁÓW.
A czy mógłbyś powiedzieć od jak dawna tak jest? Pytam się dlatego ponieważ kiedy byłem w Legnicy w lipcu 2007 roku i w tym czasie kiedy oglądałem "Fakty" o 21:45 to to wydanie miało ok. pietnastu minut.
Awatar użytkownika
SNOL
VIP Expert
x 94
x 90
Kontakt:

Ośrodki regionalne TVP

Od ponad roku na pewno, bardzo możliwe że wprowadzono to jesienią 2007 roku. Od tamtej pory zdecydowanie bardziej wolę oglądać wieczorne podsumowanie niż główne wydanie. A teraz to już zupełnie, 17.30 chyba nigdy nie będzie w moim kalendarzu godziną zarezerwowaną dla "Faktów".
Bardzo polubiłem wydanie poranne o 8.45, jest o wiele ciekawsze niż "Fakty" o 7.45. Niestety o tej porze nie mam szans obejrzeć go na żywo (teraz praca, niedługo szkoła). Między innymi dlatego uważam, że najlepszym rozwiązaniem w tym momencie (znowu skrócone pasmo regionalne) byłoby oddzielenie TVP Info od OTV. Nie wiem, czy istnieje teraz taka możliwość, ale gdyby taka była, na miejscu zarządu Telewizji Polskiej nie zastanawiałbym się dłużej nad pracami w tym kierunku. Muszą to zrobić, zanim lokalne telewizje TVP zostaną całkowicie zmarginalizowane i zaczną tracić widzów.
Wracając do wydania o 8.45: zawiera ono przegląd prasy (podział ekranu jak tutaj, po lewej prowadzący, zaś po prawej kamera skierowana na gazetę: http://www.youtube.com/watch?v=94_G48ulvdE#t=2m30s ) oraz gościa (osoba opowiadająca o danym wydarzeniu kulturalnym - np. dyrektor artystyczny festiwalu; koordynator omawianej akcji, dolnośląski polityk albo reporter Telewizji Wrocław zapowiadający swój materiał w wydaniu o 17.30). To wydanie poranne jest zdecydowanie lepsze niż wcześniejsze z samymi, "suchymi" informacjami.
erkk
Użytkownik

Ośrodki regionalne TVP

Post autor: erkk »

Moim zdaniem TVP ośrodków nie oddzieli od TVP Info, dopóki nie "dostanie w kość" od prywatnych stacji regionalnych, których jak wiemy w kraju nad Wisłą za dużo nie ma. I właśnie ubolewam nad brakiem alternatywy dla TVP.
Podobnie jak opisał Snol jest w porannej szczecińskiej Kronice. Informacje, gość, przegląd prasy i pogoda. W ciągu roku program emitowany jest z newsroomu, a we wakacje z trawnika przed budynkiem telewizji.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Główne anteny TVP”