TVP1 (HD)

Forum ogólnopolskich anten TVP.
Awatar użytkownika
waldus_5
Junior
x 1
x 22

TVP1 (HD)

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: waldus_5 »

Brak oznaczeń to pewnie niedopatrzenie, kiedyś (tzn. jak były stare oznaczenia) telewizje nie wyświetlały zielonego kółka, co było głupie, jak ktoś przełączał w środku programu to nie wiedział czy program ma kółko żółte, czy czerwone (obu częściej nie było, niż były), czy może domyślne zielone. Teraz gdy oznaczenia nie znikają, można by się pozbyć zielonego, tym bardziej, że intensywny kolor przeszkadza, zółte tak nie rażą, czerwonego koloru nie wspomnę prawdopodobnie powinien być tak widoczny, i niech będzie.
▲waldus_5
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod
x 123
x 258

TVP1 (HD)

Post autor: Direct »

Moim zdaniem wszelkie oznaczenia emitowane przez cały program są zbędne, zwłaszcza zbędne jest kółko czerwone, które jak dla mnie spełnia funkcję odwrotną do zamierzonej. Subtelne oznaczenia na początku programu powinno celować w rodziców, którzy mają "odgonić" dzieci od TV. A nie czerwona kropa, która non-stop sygnalizuje, że leci film dla dorosłych.

A jako wątpliwą ciekawostkę dodam, że wyemitowany wczoraj w TVP1 film z 2008 roku pt. "Cziłała z Beverly Hills" poleciał w 4:3.
Pozdrawiam, Direct
Awatar użytkownika
Mocny FULL
Activist
x 5

TVP1 (HD)

Post autor: Mocny FULL »

Gdy zauważyłem wczoraj, że ta premiera leciała w 4:3 (Cziłała...), to myślałem, że padnę, dobrze, że nie oglądałem tego filmu, bo nawet nie chce już mi się oglądać filmów nowych* w 4:3, że też TVP lubi wybierać wersję w 4:3
Srały muchy, będzie wiosna. Będzie trawka lepiej rosła - wł.

INNA
Awatar użytkownika
waldus_5
Junior
x 1
x 22

TVP1 (HD)

Nadchodzi era telewizji cyfrowej, gdy nadejdzie proponuje informować o strefie wiekowej informować za pomocą EPG, na belkach obok informacji co to za kanał i co leci.

Widziałem fragment Cziłałły i odstraszyło mnie, że A- film/B- tytuł/C- wersja 4:3/D- film był dubbingowany (chyba), i raczej tego nie lubie.
▲waldus_5
Awatar użytkownika
Dijon
VIP Expert
x 3
x 4

TVP1 (HD)

Post autor: Dijon »

Tak, film był dubbingowany. I do tego w 4:3...

Co do oznaczeń wiekowych, to myślę, że najlepszy byłby wariant pokazywania znaczka wiekowego tylko na początku programu (lub po przerwie reklamowej) i tylko przez kilkanaście sekund. I sądzę, że jeszcze ciekawsza dyskusja może rozwinąć się w wątku: http://forum.media2.pl/viewtopic.php?id=2611
Awatar użytkownika
piciu
VIP Expert
x 2
x 14

TVP1 (HD)

Post autor: piciu »

Zgadzam się z tobą Tektura.
Obrazek
erkk
Użytkownik

TVP1 (HD)

Post autor: erkk »

Przeglądam program telewizyjny i patrzę, a tu 29-go kwietnia pierwszy program TVP - telewizji publicznej, która przypominam ma zadania misyjne poświęca 5 godzin z kwadransową przerwą na Wiadomości na ślub brytyjskiego księcia. Pytam się - po co? Kogo tu jakiś tam książę obchodzi? Kompletnie nie rozumiem, czemu nawet w Polsce wszyscy się tak tym podniecają. Wiem, że to wielkie wydarzenie w Wielkiej Brytanii, ale po jakie licho poświęcać temu tyle czasu u nas... Poza tym myślałem, że taką transmisję przeprowadzi telewizja pokroju TVNu, a nie publiczna... Kompletna głupota - tak samo jak transmisja na każdym kanale informacyjnym zaprzysiężenia prezydenta USA...
Awatar użytkownika
Mocny FULL
Activist
x 5

TVP1 (HD)

Post autor: Mocny FULL »

A ja z chęcią obejrzę zaślubiny Kate i Williama.

16.04.2011r. (Sob.) wyemitowano 1 odcinek serialu "Parada oszustów" 03:47, minęły już niemal 2 tygodnie a tu nadal nic nie słychać o kolejnych odcinkach, może wie ktoś dlaczego nie puszczają kolejnych odcinków?
Srały muchy, będzie wiosna. Będzie trawka lepiej rosła - wł.

INNA
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3035
x 1334

TVP1 (HD)

Post autor: Trzeciak »

erkk pisze:Przeglądam program telewizyjny i patrzę, a tu 29-go kwietnia pierwszy program TVP - telewizji publicznej, która przypominam ma zadania misyjne poświęca 5 godzin z kwadransową przerwą na Wiadomości na ślub brytyjskiego księcia. Pytam się - po co? Kogo tu jakiś tam książę obchodzi? Kompletnie nie rozumiem, czemu nawet w Polsce wszyscy się tak tym podniecają. Wiem, że to wielkie wydarzenie w Wielkiej Brytanii, ale po jakie licho poświęcać temu tyle czasu u nas... Poza tym myślałem, że taką transmisję przeprowadzi telewizja pokroju TVNu, a nie publiczna... Kompletna głupota - tak samo jak transmisja na każdym kanale informacyjnym zaprzysiężenia prezydenta USA...
Sorry, ale jakby to nie było jest to wydarzenie na skalę światową. I nie ma w tym żadnej głupoty. A to, że pewne światowe wydarzenia wielu osobom nie obchodzą to inna sprawa. Z resztą warto dodać, że 6 września 1997 roku TVP1 transmitowała także pogrzeb księżnej Diany.

Poza tym, z stwierdzeniem "zadań misyjnych" to trochę przesadziłeś. Nikt przecież nie powiedział, jak ma wyglądać "misyjność", ale także ważne wydarzenia, które mało kogo interesują zapewne są częścią misji publicznej.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
waldus_5
Junior
x 1
x 22

TVP1 (HD)

Średnio rozumiem podniecenie w Polsce tym wydarzeniem, rozumiem tvn style: kobiety się podniecają kieckami itd., ale inne kanały trochę przesadzają, Brytyjczycy się tym jarają, ich sprawa, nie ma ślubu w Polsce który by tak poruszył media Polskie, to dowód na to, że media dają się ponieść chorej zabawie.

TVP moim zdaniem powinna ograniczyć się z tym pokazywaniem, jeżeli tak lubią śluby rodzin królewskich niech stworzą kanał TVP Ślub i niech pokazują: teraz Księcia Brytyjskiego, potem się żeni w Emiratach Arabskich po raz 16 pewnie jakiś Abdullah, Król Konga też pewnie szykuje jakąś imprezę, a jak się nam znudzi to weźcie kogoś z ulicy koronujcie go i Polska też będzie miała Króla, albo lepiej znaleźć potomka któregoś z byłych Króli.
▲waldus_5
Awatar użytkownika
wislok
Junior
x 32
x 161

TVP1 (HD)

Post autor: wislok »

3q33 dla mnie wydarzeniem na skalę światową jest beatyfikacja JPII i jakoś nie sądzę żeby którykolwiek kanał brytyjski transmitował to wydarzenie,a u nas główny kanał publicznej tv nadaje 5 godzinną transmisję z zaślubin księcia WLK.Brytanii... Brak słów.. na pewno nie będę oglądał tego targowiska próżności.
Moje ulubione stacje tv: Eurosport,Polsat Sport,Polsat News,Polsat,kanały TVP.
Moje ulubione stacje radiowe: PR1 i RMF FM
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod
x 123
x 258

TVP1 (HD)

Post autor: Direct »

wislok pisze:na pewno nie będę oglądał tego targowiska próżności.
Kto nie chce - niech nie ogląda. Kto chce - będzie miał taką możliwość dzięki TVP1.
Jak dla mnie wszyscy będą zadowoleni, więc nie wiem, w czym widzisz problem.
Pozdrawiam, Direct
Awatar użytkownika
wislok
Junior
x 32
x 161

TVP1 (HD)

Post autor: wislok »

Wyjaśniłem to powyżej..
Moje ulubione stacje tv: Eurosport,Polsat Sport,Polsat News,Polsat,kanały TVP.
Moje ulubione stacje radiowe: PR1 i RMF FM
sziraczek17
Junior
Kontakt:

TVP1 (HD)

Post autor: sziraczek17 »

Transmisja beatyfikacyjna jest bardzo ważna dla Polaków i jest transmitowana. Nie widzę związku między tym a ślubem.
ARTUR B.

TVP1 (HD)

Post autor: ARTUR B. »

wislok pisze:na pewno nie będę oglądał tego targowiska próżności.
Ta jasne, a beatyfikacja targowiskiem próżności ze strony duchownych i polityków nie będzie. :D

Panowie dajcie już sobie spokój! Nie ma czegoś takiego jak "misja" w TVP z bardzo prostej przyczyny - jeden koncern medialny nie jest w stanie zaspokoić 38 mln ludzi. :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Główne anteny TVP”