TVP1 (HD)

Forum ogólnopolskich anten TVP.
Awatar użytkownika
Mocny FULL
Activist
x 7

TVP1 (HD)

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mocny FULL »

Miałem na myśli weekendy, wtedy nie leci "Zagadkowa jedynka".
Srały muchy, będzie wiosna. Będzie trawka lepiej rosła - wł.

INNA
Awatar użytkownika
jack
Junior

TVP1 (HD)

Post autor: jack »

Skoro już jesteśmy przy tym temacie, że w weekend nie leci ZJ to wspomnę przy okazji, że tak na prawde to nie leci w niedzielę i poniedziałek a nie sobotę i niedzielę.
I właśnie te datowanie nocnych programów jest mylące. Czy stacje TV nie wiedzą, że po północy jest nowy dzień? Moim zdaniem wszystkie programy emiowane po północy powinny być w ramówce na następny dzień a nie na stary. Wg telewizji doba zaczyna się tak o 5-6. Paranoja kompletna. Astronomię chcą zmienić.
Nienawidzę TVP 1. I ogólnie całego TVP.
Awatar użytkownika
Mocny FULL
Activist
x 7

TVP1 (HD)

Ja tylko znam 1 kanał (nie polski, tylko czeski), który układa ramówkę od 00:00 w nocy, jest nim Óčko TV, lecz jestem przyzwyczajony do układania ramówek od 05:00 rano.

INNA
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3431
x 1546

TVP1 (HD)

Post autor: Trzeciak »

jack pisze:Czy stacje TV nie wiedzą, że po północy jest nowy dzień? Moim zdaniem wszystkie programy emiowane po północy powinny być w ramówce na następny dzień a nie na stary. Wg telewizji doba zaczyna się tak o 5-6. Paranoja kompletna. Astronomię chcą zmienić.
Ale ty masz problemy - naprawdę. Tak jest we wszystkich liczących się telewizjach w całej Europie, nawet na świecie. A taki układ związany jest bardziej z praktyką. Przecież mało który film wieczorny kończy się koło północy.

We wczesnych latach 90. program TVP1, czy TVP2 kończył się gdzieś wieczornym filmem koło 1-2 w nocy. Więc nie było sensu zapisywać jednej pozycji filmowej, jeśli nie jego urywku na następny dzień.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
waldus_5
Junior
x 1
x 24

TVP1 (HD)

Post autor: waldus_5 »

No mnie też kiedyś wkurza stwierdzenie "jeszcze dziś w jedynce, dziesięć minut po północy", natomiast tłumacze to sobie tak, że telewizja rządzi się innymi prawami, a po drugie ja też o poniedziałku, mówię poniedziałek jak wstanę, zmieniam datę jak otworzę oczy, nie lecę do kalendarza o 00:00, tak jak nie zmieniam czasu o 3 w nocy. I rzeczywiście jakby tak na to patrzeć, to wszystko się układa, bo telewizję o 3 w nocy ogląda raczej ten co jeszcze nie śpi, nie ten co już nie śpi.
▲waldus_5
Awatar użytkownika
jack
Junior

TVP1 (HD)

Post autor: jack »

Zgadzam się, że kiedy ramówka kończyła się o 2 to nie miało sensu jednej pozycji dawać na następny dzień ale teraz w dobie całodobowych kanałów TV to powinno się to zmienić. Nie móię o pozycjach, które rozpoczynają się przed północą a kończą po północy tylko mam wyłącznie na myśli te rozpoczynające się po północy. Teraz w dobie całodobowego nadawania to głupio programy po 2 i 3 tytułować na stary dzień.
W końcu ta granica daty została po coś stworzona i nie zaczyna się z początkiem dnia dzień. Gdyby tak było to by po prostu nowy dzień zaczynał się o 5 lub 6
I właśnie wkurza to, że jest to mylące bo w różnych programach TV jest inaczej i jak chce się coś nagrać to trzeba szukać po 100 programach tv i upewniac się jak jest. Np. na najsłynniejszym progranie tv w Polsce, czyli Telemagazyn to tam po 3 dają programy już na następny dzień. Jeszcze inni np. Teleman to po północy na następny dzień i to jest właśnie cholernie mylące jak wszędzie jest inaczej.
Nienawidzę TVP 1. I ogólnie całego TVP.
Awatar użytkownika
Mocny FULL
Activist
x 7

TVP1 (HD)

Nie prawda. Teleman podaje ramówkę na następny dzień od 04:00 rano!
Ja nagrywam prawie wszystko w telewizji i rzadko kiedy się mylę, zatem skończ już z tym datowaniem programów.

INNA
Awatar użytkownika
TomaszGasior
Użytkownik
Kontakt:

TVP1 (HD)

Post autor: TomaszGasior »

To że ty się nie mylisz nie znaczy że inni się nie mylą...
9999
Obserwator
x 6
x 6

TVP1 (HD)

Post autor: 9999 »

I chyba wreszcie od dziś (przynajmniej w TVP) pożegnamy te wkurzające zapowiedzi programów w czasie napisów końcowych. Dziś po raz pierwszy od bardzo dawna ,,Klan" zakończył się bez żadnych zapowiedzi. Mam nadzieję, że ma to związek z ustawą, która dziś weszła w życie.
Awatar użytkownika
Mocny FULL
Activist
x 7

TVP1 (HD)

Jeśli to prawda, to również zobaczymy ostatni odcinek serialu pt.,,1920. Wojna i miłość", bez zapowiedzi w czasie napisów końcowych, które od samego początku serialu były emitowane w każdym odcinku.

INNA
Awatar użytkownika
wislok
Junior
x 34
x 170

TVP1 (HD)

Post autor: wislok »

EPG Cyfrowego Polsatu kiedy program zaczyna się po północy to jest zmiana daty na dzień następny.
Mi nie przeszkadza podawanie ramówek od 5:00 do 5:00. Uważam,że jest to praktyczniejsze i odczytuję to jako dobę telewizyjną.
Moje ulubione stacje tv: Eurosport,Polsat Sport,Polsat News,Polsat,kanały TVP.
Moje ulubione stacje radiowe: PR1 i RMF FM
Awatar użytkownika
Dijon
VIP Expert
x 22
x 21

TVP1 (HD)

Post autor: Dijon »

Obrazek

Szkoda, że już nie będzie tych fajnych belek...
Awatar użytkownika
piciu
VIP Expert
x 2
x 15

TVP1 (HD)

Post autor: piciu »

Żal mi tej ustawy. Stacje kombinują, a te belki na TVP1 (te najnowsze) nawet mi się spodobały.
Obrazek
zielarz155
Użytkownik

TVP1 (HD)

Post autor: zielarz155 »

A ja się tam cieszę - wreszcie nie będzie mi wyskakiwać belka na pół ekranu... w Polsacie i TVN jeszcze dało radę wytrzymać, w Jedynce po zmniejszeniu tych belek też, ale w Dwójce to już była tragedia...
Awatar użytkownika
Dijon
VIP Expert
x 22
x 21

TVP1 (HD)

Post autor: Dijon »

ObrazekObrazek
W TVP1 zostały jeszcze 2 programy na żywo, które idą w 4:3. To Agrobiznes i Tydzień. Rozumiem, że TVP raczej olewa rolników, ale o lepszą jakość można się postarać - może w analogu to nie jest aż tak zauważalne, a cyfryzacja w pełni, telewizory mamy Full HD i naprawdę widać takie kwiatki - w obu przypadkach jakość obrazu pozostawia wiele do życzenia - obraz jest przebarwiony i nieostry. Pewnie znowu wina systemu edycyjnego i złego chincha - dlaczego tego nie można wymienić? W dźwięku też pojawia się co jakiś czas dziwne rzężenie.

To samo jest w Wiadomościach!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Główne anteny TVP”