TVP1

Forum ogólnopolskich anten TVP.
m1992
Junior
Posty: 1046
Rejestracja: 12 cze 2018, 20:54
x 22
x 198

TVP1 (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: m1992 »

Jutro o 20.00 równolegle w TVP1 i TVP Info ma być puszczony jakiś film p.t. "Pomnik", po nim zostanie jeszcze nadana debata. Z tego powodu nie będzie w Jedynce pogody (a po co widzom? :twisted: ), a w TVP Info "Gościa Wiadomości", "Minęła20" i "Nie da się ukryć". Jeden plus - w Jedynce po "Wiadomościach" prawdopodobnie nie będzie reklam. :P
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!
Posty: 13153
Rejestracja: 31 paź 2014, 16:55
x 2249
x 2434

TVP1 (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: N-O-R-O-N »

Od 13 stycznia w Jedynce cykl filmów dokumentalnych Anny Ferens o ,,Geniuszach i marzycielach" czyli polskich naukowcach oraz wynalazcach, działających w pierwszej połowie XX wieku. Wśród nich m.in.: Stefan Banach, Stefan Bryła, Antoni Kocjan, Henryk Magnuski, Zygmunt Puławski czy Jan Szczepanik. Emisja w środowe wieczory.
9 lat na forum,
Pozdrawiam, N-O-R-O-N :)

"Autor materiału nie stwierdził, że przedstawia prawdziwe wydarzenie" - Dziennik Telewizyjny.
''The stuff that dreams are made of.''
Awatar użytkownika
Ogorek
User of the Year 2020!
Posty: 2456
Rejestracja: 16 sie 2018, 14:27
Lokalizacja: Białogard
x 7688
x 686

TVP1 (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ogorek »

Po raz kolejny robią sobie żarty z napisem "na żywo", jak w Opolu...
Spooky na mChacie pisze:Chciałem Wam powiedzieć, że debata nie jest na żywo. Była nagrana wczoraj. Przykre że udają, że leci to na żywo.
Spooky na mChacie pisze:z tego powodu że wczoraj nagrania przedłużyły się z 35 minut do godziny nie została nadana kronika w TVP Szczecin, bo studio było zajęte na gościa do tego programu
Osoba ze spektrum autyzmu
Zwycięzca typera skoków narciarskich 2020/2021
🇺🇦
Parowka09
VIP Expert
Posty: 4464
Rejestracja: 12 lis 2014, 16:06
x 796
x 253

TVP1 (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Parowka09 »

Wspomnianą debatę poprowadził "gdańszczanin i dziennikarz" Jacek Kurski.
https://www.tvp.info/51359108/grudzien- ... bate-w-tvp
Awatar użytkownika
deadline
Poster
Posty: 2380
Rejestracja: 24 cze 2020, 14:00
Lokalizacja: TARDIS
x 1553
x 404
Kontakt:

TVP1 (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: deadline »

Jaca zdradził, dlaczego postanowił poprowadził tą dzisiejszą debatę:
Wirtualnamendia pisze:W rozmowie z nami Jacek Kurski podkreśla, że zdecydował się poprowadzić debatę z zasadniczych dla siebie powodów. - Nigdy się z tym nie afiszowałem, ale Grudzień ’70 jest niezwykłą ikoną w moim sercu i mojej pamięci. Gdy miałem niecałe 5 lat, nasz tata zabrał nas – mnie i brata Jarosława – do tramwaju. Mieszkaliśmy we Wrzeszczu. Gdy w Gdańsku został spalony komitet Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, tata zabrał nas do tramwaju, pojechaliśmy pod ten spalony komitet. Tata posadził nas przy oknie - mnie na jednym swoim kolanie, brata na drugim – i powiedział „Patrzcie i zapamiętajcie”. W tramwaju panowała niesamowita atmosfera, dzisiaj potrafię sobie ją przetłumaczyć. To była milcząca groza, gniew, nienawiść - połączone z satysfakcją. Zapamiętałem to na całe życie, tkwiło to we mnie i miało swój udział w kształtowaniu świadomości - opowiada prezes Telewizji Polskiej.

Drugim momentem - jak mówi nam Jacek Kurski - który miał kapitalne dla niego znaczenie był moment, gdy 18 grudnia 1979 roku mama zaprowadziła go na obchody, podczas których przemawiał Lech Wałęsa i nawoływał do budowy Pomnika Poległych Stoczniowców. - Pamiętam scenę, kiedy ludzie stali pod płotem, składając kwiaty (pomnika jeszcze oczywiście nie było). W pewnym momencie z tłumu wyskoczyli ubecy – kilkunastu – i zabierali te wieńce i kwiaty. Ludzie protestowali, a oni mówili „idziemy na cmentarz”. Więc jeśli można mówić o jakiejś inicjacji świadomościowej - to był dla mnie był to Grudzień’70. Kiedy zacząłem się zastanawiać, kto mógłby poprowadzić taką debatę w publicznej telewizji, pomyślałem: „a dlaczego nie ja?” Oczywiście: w drodze absolutnego wyjątku – podkreśla Jacek Kurski.

Czy jest sens w dzisiejszej Polsce debatować o Grudniu 1970 roku i jego znaczeniu?- Żyjemy w kraju, w którym się podważa elementarne świętości, jak Jan Paweł II czy tradycyjny porządek i tradycyjną rodzinę. Wszystko się teraz kwestionuje i wszystkiego trzeba bronić – mówi nam Kurski.
Żródełko: WirtualneMedia
Katarzyna bachory Madki ojciec Afrodyta Stocznia Gdańska Poznań depresja Raków Tatyry Krakowski spleet Wagner Radio tenis Wisła saxofon Londyn Nirvana 1989 mózg państwa
Awatar użytkownika
KubaBing
VIP Expert
Posty: 1292
Rejestracja: 16 cze 2019, 20:09
x 190
x 328

TVP1 (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: KubaBing »

Dzisiaj o 21.00 premiera dokumentu TVP3 Gdańsk "Mała Sycylia". Czyli tak wielce promowany dokument Latkowskiego jeszcze nie ma premiery :lol:
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!
Posty: 13153
Rejestracja: 31 paź 2014, 16:55
x 2249
x 2434

TVP1 (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: N-O-R-O-N »

Start cyklu dokumentalnego Ferens w Jedynce o ,,Geniuszach i marzycielach" przesunięty, już wiadomo, że 13 stycznia ma być filmidło Latkowskiego o Amber Gold, zaś 20-tego jakiś film Ewy Stankiewicz ,,Stan zagrożenia" o katastrofie smoleńskiej.
9 lat na forum,
Pozdrawiam, N-O-R-O-N :)

"Autor materiału nie stwierdził, że przedstawia prawdziwe wydarzenie" - Dziennik Telewizyjny.
''The stuff that dreams are made of.''
Awatar użytkownika
pulkownik
User of the Year 2021!
Posty: 19204
Rejestracja: 06 mar 2008, 20:39
x 2204
x 13294

TVP1 (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pulkownik »

Od 8 stycznia po "Blondynce" pasmo z polskimi komediami, w styczniu będą "Halo Szpicbródka", "Rozmowy kontrolowane", "U Pana Boga w ogródku" i "U Pana Boga za piecem".

Powtórki "Osieckiej" które miały być emitowane w soboty o 18:30 (jak nie będzie o tej porze skoków) spadły, w zamian - "Sanatorium miłości".
Awatar użytkownika
pulkownik
User of the Year 2021!
Posty: 19204
Rejestracja: 06 mar 2008, 20:39
x 2204
x 13294

TVP1 (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pulkownik »

Dziś po Wiadomościach film Pucz.
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
Posty: 38069
Rejestracja: 05 gru 2013, 9:46
x 88
x 3628

TVP1 (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wiatriwoda »

"Nie mieszajcie całej TVP z polityką!"
Awatar użytkownika
Nowy Telewizor
Poster
Posty: 1610
Rejestracja: 03 sie 2020, 10:57
Lokalizacja: Warszawa
x 323
x 266

TVP1 (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Nowy Telewizor »

Ten film dokumentalny był już 3 lata temu
Miłego dnia :)
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!
Posty: 13153
Rejestracja: 31 paź 2014, 16:55
x 2249
x 2434

TVP1 (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: N-O-R-O-N »

Bardziej tandetny zbiór ujęć z różnych stacji, a nie dokument. Poza tym wiemy dobrze, że już był, ale cztery lata temu.

Tylko ja nie wiem, jakie to ma podobieństwo do krwawych zamieszek w Waszyngtonie (na pewno nie przypadek, że dziś powtórka), bo o ile się orientuję, to sytuacja w Sejmie z grudnia 2016 roku była o czymś innym, a nie o zatwierdzaniu wyniku wyborczego :P No i na pewno wtedy nikt nie zginął. Tak więc znowu trafiono kulą w płot.
Ostatnio zmieniony 07 sty 2021, 17:57 przez N-O-R-O-N, łącznie zmieniany 2 razy.
9 lat na forum,
Pozdrawiam, N-O-R-O-N :)

"Autor materiału nie stwierdził, że przedstawia prawdziwe wydarzenie" - Dziennik Telewizyjny.
''The stuff that dreams are made of.''
Awatar użytkownika
pulkownik
User of the Year 2021!
Posty: 19204
Rejestracja: 06 mar 2008, 20:39
x 2204
x 13294

TVP1 (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pulkownik »

No jak to, przecież to wszystko "na specjalne życzenie widzów" ; ))))
Awatar użytkownika
Nowy Telewizor
Poster
Posty: 1610
Rejestracja: 03 sie 2020, 10:57
Lokalizacja: Warszawa
x 323
x 266

TVP1 (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Nowy Telewizor »

Przed chwilą w "Wiadomościach" podano że film dokumentalny "Pucz" będzie o 20:20
Miłego dnia :)
Awatar użytkownika
pulkownik
User of the Year 2021!
Posty: 19204
Rejestracja: 06 mar 2008, 20:39
x 2204
x 13294

TVP1 (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pulkownik »

Wg cennika na luty "Osiecka" zakończy się 14 lutego, tydzień i dwa tygodnie później wpisano do ramówki "serial fabularny" - być może "Stulecie Winnych".
ODPOWIEDZ

Wróć do „Główne anteny TVP”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Let's play i 5 gości