TVP3

Forum ogólnopolskich anten TVP.
ShortPress
Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 27 maja 2021, 11:03
x 7

Re: TVP3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ShortPress »

20:30 Na serial, to myślę też kiepska godzina bo w tym paśmie lecą już seriale na TVP1 i TVP2. Mogli by dać "Wieczną Miłość" zaraz po głównym "Dzienniku Regionów" i pogodzie o 22:20 Potem "Echa Dnia" i "TELEKURIER" lub Dziennik..., Pogoda.. Echa..., TELEKURIER.. I dopiero około 23:00 Serial turecki.
Awatar użytkownika
monzilek
Junior
Posty: 1197
Rejestracja: 01 paź 2021, 18:57
Lokalizacja: Mielec
x 161
x 147

TVP3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: monzilek »

Myślę że niewiele czasu potrzeba jak cała ogólna ramówka sypnie bo lokalne ramówki w otv trzymają się niezmiennie
Fan Stali Mielec
Kacper.m
Poster
Posty: 1685
Rejestracja: 09 lis 2016, 17:05
x 541
x 230

TVP3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kacper.m »

Karol pisze: 04 paź 2021, 13:16 Takie typowe TVP3. Studio na poziomie roku 2000 🙂
Informacja o obezwładnieniu nożownika przewija się na pasku jakieś czterdzieści sekund. XDDDD
Radio: 357 [patron] | newonce | Nowy Świat | RMF24 | BBC Radio 1/5/6/WS
Podcasty: Raport o stanie świata | Podcastex | Dział Zagraniczny | Imponderabilia
Awatar użytkownika
janekpogwad
VIP Expert
Posty: 1533
Rejestracja: 09 paź 2010, 17:05
Lokalizacja: Kraków
x 249
x 520
Kontakt:

TVP3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: janekpogwad »

Spojrzałem sobie na tę całą "rewolucję". Mimo szczerych chęci nie widzę tu żadnego pomysłu. Parę stron wcześniej @Karol pisał o wywalaniu pieniędzy w błoto na kolejne nowe twory i ładowaniu hajsu w czarną dziurę. Naprawdę tak to wygląda, niezmiennie od lat.

Złote czasy Trójki nie wrócą, jeśli to wszystko będzie tak postępowało jak obecnie. Ciekawym pomysłem na TVP3 było stworzenie z niej niecałe 20 lat temu kanału informacyjnego lub chociaż w części informacyjnego. Myślę, że idealnie to trafiło w ówczesne warunki, biorąc pod uwagę zasięg i ograniczoną liczbę kanałów w ofercie naziemnej. Kurier robił robotę. Ale z chwilą odłączenia się TVP Info od ośrodków, nagle okazało się, że Trójka w zasadzie nie ma czego emitować. Brakło pomysłu, zostały slogany o dziesiątkach godzin programu regionalnego w ciągu doby. Nie pamiętam czasów WOTu, PTV czy TV3, trudno jest też mi się do nich bezpośrednio odnosić. Z tego, co widziałem i czytałem, ośrodki miały naprawdę dużą autonomię, prowadziły własną produkcje, własne teleturnieje itp. Jednak dzisiaj, przy takim budżecie jakie mają, nie wyjdzie nic więcej niż Studio Yayo.

Może warto sobie zadać fundamentalne pytanie - po co tak naprawdę są ośrodki regionalne? Są po pierwsze dużym wsparciem dla TAI. Czy jakieś produkcje ogólnopolskie są jawnie produkowane przez OTV? Wezmę najbliższy mi OTV Kraków. Nie kojarzę nic, co by tutaj było produkowane na antenę ogólnopolską. Ostatni programy jakie mam w pamięci to "Młodzież Kontra" oraz "Miliard w rozumie".

Może zatem, i tu uwaga, kontrowersja, wypadałoby się najpierw przyłożyć do informacji? Może regionalny program informacyjny z prawdziwego zdarzenia powinien pojawić się o 19.10 albo 19.15 na antenie Jedynki, przed Wiadomościami? Nie żartuję, mam na myśli lokalny program, czyli Kronikę albo Kurier Warszawski, nie jakieś Dzienniki Regionów czy inne niskobudżetowe bzdury. Zainwestować w to kosztem (przynajmniej na razie) całej TVP3. Kanał zostawić na pastwę wegetacji (albo wręcz usunąć), niech sobie tam leci lokalna publicystyka z jakimś reportażem. I tyle.

Wszystko to, co jest mówione dzisiaj o Trójce, to jakieś zaklęcia i megalomania. Prawdzie trzeba umieć spojrzeć w oczy, bo tylko wtedy można określić punkt wyjścia, cel krótkoterminowy i zacząć go poważnie, wszystkimi siłami realizować.

Z ostatecznym pastwieniem się nad Trójką poczekam, aż zostaną odświeżone lokalne serwisy informacyjne. Ktoś wie, kiedy to ma nastąpić? Wraz z wejściem TVP3 HD?
mrc5
Obserwator
Posty: 570
Rejestracja: 26 mar 2008, 12:46
Lokalizacja: Warszawa
x 5
x 41

TVP3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mrc5 »

Widzę pewną prawidłowość: im bardziej pasmo wspólne jest kontrolowane przez ludzi z centrali, tym lepiej. Im bardziej pasmo wspólne kontroluje ekipa z TVP Warszawa tym gorzej. Teraz znów dorwała się ekipa grafików i realizatorów z warszawskiego ośrodka - ze studiem Kuriera Warszawskiego z prehistorycznym sprzętem, trzęsącym się torem kamerowym, generatorami napisów ewidentnie pamiętającymi czasy 4/3.
Jacek Kurski skasował dyrektorów kanałów i wszystko zcentralizował, tymczasem TVP3 zostało wyjęte spod tego systemu i jest kontrolowane przez jakiegoś dyrektora zaprowadzającego nowe porządki.
Awatar użytkownika
Dominik19891
Obserwator
Posty: 453
Rejestracja: 09 paź 2020, 18:14
x 2
x 26

TVP3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dominik19891 »

A dzisiaj nie ma "Wiecznej miłości" o 00:25 tylko Kasta jest tylko wczoraj było. Na kolejne dni też jest Kasta. To dzisiaj był odcinek o 20:30 czy dopiero od jutra będzie ?
Ostatnio zmieniony 06 paź 2021, 7:18 przez Dominik19891, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
monzilek
Junior
Posty: 1197
Rejestracja: 01 paź 2021, 18:57
Lokalizacja: Mielec
x 161
x 147

TVP3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: monzilek »

Dominik19891 pisze: 06 paź 2021, 0:34 A dzisiaj nie ma "Wiecznej miłości" o 00:25 tylko Kasta jest tylko wczoraj było. Na kolejne dni też jest Kasta To dzisiaj był odcinek o 20:30 czy dopiero od jutra będzie ?
"Widzowie" prosili o zmiany w ramówce i przenieśli Wieczna Miłość na 20:30 a wiele innych programów również zostało przesuniętych
Fan Stali Mielec
Awatar użytkownika
Dominik19891
Obserwator
Posty: 453
Rejestracja: 09 paź 2020, 18:14
x 2
x 26

TVP3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dominik19891 »

Czyli wczoraj już był o 20:30 bo w programie, źle pisali. To znaczy, że mam zaległy odcinek ;(
darotv
Obserwator
Posty: 596
Rejestracja: 13 wrz 2017, 9:10
x 3
x 171
Kontakt:

TVP3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: darotv »

Chyba jedynym sensownym pomysłem na TVP3 w tym momencie byłoby oddanie tego kanału ośrodkom, tak jak kiedyś planował poprzednik Kurskiego, tylko że wtedy by trzeba było do tego ciagle dopłacać. Swoją droga, nawet w obecnych warunkach ośrodki potrafiłyby stworzyć lepszy content niż emitują obecnie ale brakuje w nich zarządzania i pomysłu...

Jak na razie, ta rewolucja jest krokiem wstecz. Chcą stworzyć trzecią pod względem oglądalności antenę TVP tworząc milion programików typu poradnik medyczny Danuty Holeckiej czy jakiś inny Telezwierz? To życzę powodzenia... Powinni dać ośrodkom np pasma 7-10 i 17-22, o 16 i 22 zrobić jakąś publicystykę typu Dziennik Regionów, Echa Dnia i Telekurier, a resztę wypełnić powtórkami czegoś co jest chetnie oglądane lub jakimiś przyzwoitymi produkcjami z ośrodków i byłoby lepiej i taniej niż to rozdrobnienie które jest teraz...
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
SNOL
Immortal VIP
Posty: 3931
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:42
Lokalizacja: Wrocław
x 274
x 323
Kontakt:

TVP3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SNOL »

Wszystkie otv od popołudnia emitowały paski informacyjne dotyczące zmian wprowadzanych w ostatniej chwili do ramówki pasma wspólnego. Wieczorem niektóre wręcz emitowały tylko ten komunikat na pasku:
Załączniki
TVP3 Gdańsk
TVP3 Gdańsk
TVP3 Katowice
TVP3 Katowice
TVP3 Kraków
TVP3 Kraków
TVP3 Szczecin
TVP3 Szczecin
TVP3 Warszawa
TVP3 Warszawa
Tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad 14 lat.
Awatar użytkownika
Dominik19891
Obserwator
Posty: 453
Rejestracja: 09 paź 2020, 18:14
x 2
x 26

TVP3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dominik19891 »

Tylko, że ja nie oglądam tej stacji więc nie widziałem tego paska.
Awatar użytkownika
monzilek
Junior
Posty: 1197
Rejestracja: 01 paź 2021, 18:57
Lokalizacja: Mielec
x 161
x 147

TVP3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: monzilek »

SNOL pisze: 06 paź 2021, 13:26 Wszystkie otv od popołudnia emitowały paski informacyjne dotyczące zmian wprowadzanych w ostatniej chwili do ramówki pasma wspólnego. Wieczorem niektóre wręcz emitowały tylko ten komunikat na pasku:
I Jeszcze Łódź emitowała ten pasek
EDIT: Dorzucam dzisiejszy pasek z Poznania
Bydgoszcz dodatkowo uruchomiła pasek lecz tak jak w przypadku Lublina oraz Rzeszowa, który też uruchomił pasek, że lecą wszystkie informacje
Załączniki
lodz.png
poznan.png
Fan Stali Mielec
Jakub2005t
Obserwator
Posty: 468
Rejestracja: 07 kwie 2020, 8:24
x 14
x 80

TVP3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jakub2005t »

Jeszcze jedno - weekendowy Regionalny Magazyn Sportowy, który miał być emitowany o 21:15, ostatecznie będzie emitowany o zgrozo - o 23:00.
Awatar użytkownika
Nowy Telewizor
Poster
Posty: 1610
Rejestracja: 03 sie 2020, 10:57
Lokalizacja: Warszawa
x 323
x 266

TVP3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Nowy Telewizor »

Tak jak "Echa dnia".
Miłego dnia :)
Kacper.m
Poster
Posty: 1685
Rejestracja: 09 lis 2016, 17:05
x 541
x 230

TVP3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kacper.m »

BTW - Naprawdę nie mogą wszyscy mieć paska choć tak samo wyglądającego? :D
Radio: 357 [patron] | newonce | Nowy Świat | RMF24 | BBC Radio 1/5/6/WS
Podcasty: Raport o stanie świata | Podcastex | Dział Zagraniczny | Imponderabilia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Główne anteny TVP”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości