TVP INFO

Tematyczne stacje nadawane przez Telewizję Polską.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

TVP INFO (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Wątek dotyczy TVP Info, nie nadają tam (jeszcze) "Faktów". Niektórzy przedstawiciele partii rządzącej niejednokrotnie wykazują się daleko idącą indolejcją, chamstwem, brakiem empatii, nazywają kobiety kretynkami, oponentów politycznych pajacami, antyPolakami, etc.

Mam teraz cały PiS wsadzić do jednego worka i ładnie określić? Otóż nie. Są tam ludzie z głową na karku. A dla porównania "opozycja" to dużo szersze pojęcie niż jedna partia.
dawe-19
Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: 14 sie 2009, 17:27
x 12

TVP INFO (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dawe-19 »

Karol pisze: 09 lis 2021, 23:05 Niektórzy przedstawiciele partii rządzącej niejednokrotnie wykazują się daleko idącą indolejcją, chamstwem, brakiem empatii, nazywają kobiety kretynkami, oponentów politycznych pajacami, antyPolakami, etc.
Normalnie jakbym czytał opis o zachowaniu polityków Koalicji Obywatelskiej i Lewicy. Wypisz wymaluj. :)
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

TVP INFO (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

My kradniemy? Oni też kradli, gdy rządzili.
My wyzywamy? Oni też wyzywali, gdy rządzili.
My nie mamy racji? Oni też nie mieli, gdy rządzili.

Rzetelność przekazu mediów publicznych wsadźmy sobie w buty, bo prywatne też jej nie prezentują - notabene skoro TVN jest taki zły, to dziwne, że bierze się go za przykład, by odpuścić swoje grzechy 🙂
Nie pozostawiajmy widzom pola do samodzielniej oceny bezstronnego przekazu, bo TVN również tego nie robi.

Podzielmy Polskę na pół, składającą się w dwóch partii politycznych (bo to im się opłaca), jedna rządzi, druga jest nieodżałowaną opozycją. Jeśli ktoś w tym czarnobiałym świecie ma inne poglądy, niż przyjęte przez panujący duopol, przypiszmy go automatycznie do partii oponenta.

Świat Donalda Tuska i Jarosława Kaczyńskiego w pigułce.

Ja wysiadam. Od obrzydlistw medialnych wolę swoją własną refleksję przy urnie wyborczej. Niestety jestem w mniejszości, opozycji od opozycji 🙂

PS.
Pozdrawiam czule.
Taberski
Obserwator
Posty: 435
Rejestracja: 27 wrz 2018, 4:24
x 96
x 67

TVP INFO (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Taberski »

A czemu dla dobra narodu nie będzie koalicji POPiS? Wtedy skończyła by się wojna Polsko-Polska i rządzili by ci na których głosuje 70% obywateli.
Jestem za taką koalicją.
I TY TEŻ MOŻESZ PRZYWALIĆ W TVP I KURSKIEGO
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

TVP INFO (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

@Taberski Ta koalicja trwa od kilkunastu lat.
https://tvn24.pl/polska/jaroslaw-kaczyn ... ym-5420747

Polecam reportaż, wcale nie antyrządowy ani protuskowy 🙂
dawe-19
Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: 14 sie 2009, 17:27
x 12

TVP INFO (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dawe-19 »

To w takim wypadku, jeśli napisałeś tak, jak uważasz, zachowuj większą obiektywność i bądź fair.
Krytykujesz TVP? OK. Ale tak samo wklejaj szokujące zdjęcia pasków TVNu.
Naparzasz na Rząd RP? OK, ale tak samo naparzaj na debilizm posłów obecnej opozycji (a materiału jest sporo).
Mówisz o aferach? OK, ale tak samo wyciągaj afery drugiej strony (m.in. co działacze PO robią w spółkach miejskich na poziomie samorządów czy o doktorku Grodzkim).
Próbujesz sprawiać wrażenie, że nie jesteś zacietrzewionym antypisem, a jakoś tego nie widać. Nie umiesz krytykować jednych i drugich tak samo. Czekam zatem na jakieś sensacje i kłamliwe nagłówki tvnu czy onetu i na podkreślanie "wiarygodności i obiektywności" tzw. wolnych mediów.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

TVP INFO (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Kolego, jak PiS lub Platforma będzie rządzić w moim samorządzie, to chętnie będę ich z tego rozliczać. Na szczęście obie te partie u mnie w regionie są w zdecydowanej mniejszości. A nie mam zamiaru zajmować się innymi samorządami, gdzie rządzi duopol, bo od tego są tamtejsi mieszkańcy.

Chętnie rozliczę rządzących tych lub następnych, równie chętnie zająłbym się paskami w różnych mediach, jeśli osobiście bym je śledził, a nie za pośrednictwem dedykowanych stron w mediach społecznościowych. Jeśli znasz jakąś taką na styl "Oglądam TVN24, bo nie stać mnie na dopalacze", to pierwszy zostanę jej followersem 🙂

Dla jasności, chociaż wydaje mi się, że już o tym pisałem. Staram się oglądać online wszystkie główne programy publicystyczne Telewizji Polskiej, Polsatu, TVN, Telewizji Republika czy wywiady w Polskim Radiu. Są tam dziennikarze, których lubię, których nie lubię i których nie znoszę i mogę to powiedzieć wprost, jednak nie mam w zwyczaju codziennie ich recenzować.

Jednak jestem w stanie wskazać mniej lub bardziej akceptowany przekaz mainstreamu. Osobiście wybiorę TVN24, bo Polsat News nie mam, natomiast TVP Info w skali dnia mnie odpycha swoim nachalnym przekazem, nie pozostawia miejsca na samodzielną ocenę sytuacji, tylko mi ją narzuca. Jestem zdania, że warsztatowo bywa gorsze od TV Trwam i Telewizji Republika. Mam prawo postawić taką tezę, Ty masz prawo postawić inną.

I uwaga. Ani razu nie broniłem "Faktów" 🙂
pasjonat
Obserwator
Posty: 360
Rejestracja: 19 mar 2021, 21:46
x 89
x 93

TVP INFO (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pasjonat »

A czyja to wina, że opozycja w zdecydowanej większości zachowuje się skandalicznie i chociaż raz nie potrafi zachować się godnie? Może nawet jak pojedynczy posłowie z opozycji mają odmienne zdanie od swoich wodzów, to stanowią nieliczące się tło.
Sami się zaorali intelektualnie i Polacy to co do zasady zauważyli. Może kiedyś dojdą do wniosku, że w sprawie bezpieczeństwa nas wszystkich strategia "antypis" okazała się klapą.
Piszesz, że "Wiadomości" to szczujnia nienawiści. A co powiesz o "Faktach"? Tak serio.
Wiadomości TVP to powiedzieli i Polacy w to uwierzyli - tak działają media, niestety. Telewizja z podatków powinna utrzymywać poziom swój.

Wiadomości TVP mają narracje z rządu i ją powielają - macie myśleć tak jak chce władza! TVP nie jest niezależna telewizją, również finansowo nie jest. Telewizja z podatków, narracja rządowa + prezydenta.
Kruger&Matz KM0232. Rok produkcji- 2016.
Antena TV AX1000 + LTE combo, wzmacniacz W-20
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

TVP INFO (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Uwaga, chwalę TVP INFO.

Świetnie wyglądające tło i prowadzący, którego najczęściej lubię 🙂
Screenshot_20211110_202112_com.tvp.vodtv.mobile_edit_30971111556210.jpg
Screenshot_20211110_202114_com.tvp.vodtv.mobile_edit_30979822610376.jpg
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

TVP INFO (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Od minionej nocy między 1:00 a 4:00 TVP Info powtarza audycje TVP World. Później powtórki "Teleexpressu" i "Teleexpressu Extra", a dalsze powtórki do 5:35/5:55 bez zmian.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Mateusz44
VIP Expert
Posty: 1518
Rejestracja: 07 maja 2012, 7:01
x 60
x 161

TVP INFO (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mateusz44 »

Ulubieniec i postrach wszystkich Posłów znowu w akcji. ;).
Pomijam fakt błaznowania opozycji, ale Kłeczek jako prowadzący jest wyjątkowo irytujący.
https://mobile.twitter.com/TOPTVPINFO/s ... 4805900292
[ Spoiler ]
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

TVP INFO (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

A grrr, TVP Info dumne, bo złapało dziennikarza TVN24 na zamotaniu się.

https://www.tvp.info/57183978/dziennika ... pyta-wideo

Przypomnijmy, jak prawidłowo zadawać rozbudowane i celne pytania:
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

TVP INFO (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Dziennikarz "Faktów" zachwiał bezpieczeństwem "rzetelności" przekazu TVP Info. Chwilę zeszło, nim wydawca przełączył transmisje xD

Atlas2016
Obserwator
Posty: 342
Rejestracja: 19 sie 2020, 8:08
x 27
x 64

TVP INFO (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Atlas2016 »

Po raz pierwszy mam tą nie przyjemność oglądania właśnie teraz programu "Jedziemy" Michała Rachonia
- napiszę krótko: propaganda, propagandą, ale ktoś kto taki program dał do ramówki o takiej godzinie o poranku powinien się ostro "puknąć w głowę"
Polityka, polityką (kto z samego rana, ma na nią głowę) Ludzie rano jak wstaną chcą usłyszeć pogode, krótkie najważniejsze informacje, ale żeby to zrobić w tym przypadku muszą wybrać konkurencję
Gdzie się podział stary, dobry Poranek TVP INFO?😟
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

TVP INFO (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Wszystkie najważniejsze rozmowy polityczne, niezależnie od medium, mają miejsce właśnie rano 😛
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kanały tematyczne TVP”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 7 gości