TVP Historia

Tematyczne stacje nadawane przez Telewizję Polską.
Pawel

TVP Historia

Post autor: Pawel » 24 gru 2014, 18:30

Ja nie krytykuję TVP za emisję tego serialu w takiej wersji. Wręcz przeciwnie, cieszę się że dzięki TVP Historia mogłem się zapoznać z tą w wielu kręgach kultową wersją. Chodzi mi o to że wielbiciele dubbingu w filmach fabularnych zazwyczaj stawiają właśnie dubbing do tego serialu jako przykład za dubbingiem. Tymczasem dla mnie wygląda to sztucznie, jak każdy inny film aktorski z dubbingiem. Zupełnie mnie to nie przekonuje.
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod

TVP Historia

Post autor: Direct » 24 gru 2014, 18:40

Może będzie to kiepski przykład, ale parę lat temu trafiłem na jednym z czeskich kanałów na polski "Quo Vadis". Dziwnym uczuciem było oglądanie m.in. Bogusława Lindy mówiącego głosem innym, niż jego własny, który dobrze się zna. W animacji dobry dubbing może być lepszy, niż wersja oryginalna, tu nie mam wątpliwości, ale w filmie aktorskim także do mnie absolutnie nie przemawia.
Pozdrawiam, Direct
Pawel

TVP Historia

Post autor: Pawel » 24 gru 2014, 18:47

Direct pisze:Może będzie to kiepski przykład, ale parę lat temu trafiłem na jednym z czeskich kanałów na polski "Quo Vadis". Dziwnym uczuciem było oglądanie m.in. Bogusława Lindy mówiącego głosem innym, niż jego własny, który dobrze się zna.
To samo miałem jak oglądałem fragment Kilera. Głosy zupełnie inne niż oryginalne Pazury,. Sthura czy Rewińskiego.

Można powiedzieć że te głosy dobrze znamy, stąd takie odczucia. Ale głosy wielu aktorów np. z USA też znamy i tak samo dziwnie oglądało by się film, gdyby zamiast np. Willisa w Szklanej Pułapce słyszelibyśmy jakiegoś polskiego aktora.
Awatar użytkownika
Dijon
VIP Expert

TVP Historia

Post autor: Dijon » 24 gru 2014, 20:10

Dobrze, że u nas dubbing w filmach fabularnych to rzadkość. W Czechach, na Słowacji czy w Niemczech prawie wszystko leci z dubbingiem. Wyobraźcie sobie Przepis na życie, gdzie pod Adamczyka albo Magdalenę Kumorek głos podkładają słowaccy aktorzy... Może dlatego "Ja Klaudiusz" jest stawiany za taki przykład, bo udział w nagraniu tego dubbingu wzięło wielu znanych i doskonałych aktorów, którzy dzisiaj już niestety nie żyją. Temu nie przeczę, bo wspomniany przez mnie wcześniej Roman Wilhelmi to wielka klasa aktorska, ale pomimo to ta wersja też do mnie nie przemawia.
Awatar użytkownika
Pzet
Obserwator

TVP Historia

Post autor: Pzet » 25 gru 2014, 15:41

Również nie jestem fanem dubbingu, ale mimo wszystko dubbing serialu "Ja, Klaudiusz" moim zdaniem wypada dość dobrze w porównaniu z niektórymi współczesnymi dubbingami. Nie ma zbyt "radiowej" jakości dźwięku, która powoduje tę sztuczność dubbingu. Największym problemem jest momentami widoczne niedopasowanie tekstu do ruchu ust, ale widziałem gorsze. Udział znanych aktorów nie jest niczym niezwykłym. Dubbingowanie nie było dla nich żadnym problemem, bo i tak większość polskich filmów była w tamtych czasach postsynchronizowana - aktorzy nagrywali dialogi pod samych siebie w studiu. Roman Wilhelmi był bodaj jednym najbardziej wziętych aktorów dubbingowych.

Co do samego serialu - z dzisiejszego punktu widzenia razi on swoją teatralnością. Można odnieść wrażenie, że lwia część budżetu poszła na scenografię i kostiumy, a brakło na realizację. Widać to było w scenie, w której jeden z bohaterów wychodził do wiwatującego tłumu, a zrobiono wszystko żeby tego tłumu nie pokazać.
Awatar użytkownika
Dijon
VIP Expert

TVP Historia

Post autor: Dijon » 23 sty 2015, 1:29

Jacko09 pisze:A wiadomo już co będzie po 20 lutym, gdy podobno mają zniknąć archiwalne wiadomości?? Czyżby znów wałkowali dziennik??? ..
Wg ramówki dla prasy po 20. lutym dalej są Wiadomości ;)
Awatar użytkownika
janekpogwad
Tech Administrator
Kontakt:

TVP Historia

Post autor: janekpogwad » 23 sty 2015, 11:21

To dobra wiadomość. Może wreszcie się komuś w TVP zachciało trochę więcej? ;)
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

TVP Historia

Post autor: Trzeciak » 04 lut 2015, 13:41

Jesienią tego roku pojawi się druga seria programu pt. "Przewodnik historyczny Bogusława Wołoszańskiego", która będzie dwa razy dłuższa, bo liczyć będzie 10 odcinków: http://www.press.pl/newsy/telewizja/pok ... szanskiego
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Pzet
Obserwator

TVP Historia

Post autor: Pzet » 08 lut 2015, 12:55

Dijon pisze:
Jacko09 pisze:A wiadomo już co będzie po 20 lutym, gdy podobno mają zniknąć archiwalne wiadomości?? Czyżby znów wałkowali dziennik??? ..
Wg ramówki dla prasy po 20. lutym dalej są Wiadomości ;)
Z kolei od 1 marca niestety ponownie DTV z 1989 roku, ale emitowany tylko rano o 7:00. Natomiast o 19:00 nadawany będzie francuski serial animowany "Był sobie człowiek" (część bardzo popularnej serii Alberta Barillé).
morus1000
Junior

TVP Historia

Post autor: morus1000 » 02 mar 2015, 23:32

Od dziś TVP Historia nadaje serial animowany "Był sobie Człowiek":18:55

Ta informacja padła już w poście wyżej- na przyszłość proszę uważniej czytać wątek [Lord_info]
Awatar użytkownika
Lord_info
VIP Expert

TVP Historia

Post autor: Lord_info » 14 sty 2016, 8:10

Piotr Gursztyn dyrektorem TVP Historia?
http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/pi ... p-historia
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
TiM
VIP Expert

TVP Historia

Post autor: TiM » 18 sty 2016, 18:44

Kanał TVP Historia ma od dzisiaj swoje konto na Twitterze, które prowadzi szef kanału - Piotr Gursztyn
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

TVP Historia

Post autor: Trzeciak » 20 sty 2016, 20:10

Jędrzej Lipski nowym wicedyrektorem kanału: http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/je ... p-historia
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
zesepo
VIP Expert
Kontakt:

TVP Historia

Post autor: zesepo » 09 lut 2016, 17:43

Świeża informacja - nowa seria audycji w TVP Historia - Półkowniki III RP, maja być pokazywane w soboty i niedziele. Szczegółów brak
https://www.facebook.com/forummedia2

Cztery lata na forum! 02.2012 - 02.2016 O0
Awatar użytkownika
janekpogwad
Tech Administrator
Kontakt:

TVP Historia

Post autor: janekpogwad » 09 lut 2016, 18:00

Jak to brak? Już poszły dwa dokumenty, z czego jeden naprawdę warto obejrzeć - "Towarzysz Generał" o Jaruzelskim. Drugi to dwuczęściowy "Raport WSI".
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kanały tematyczne TVP”