Strona 1 z 25

TVP Historia

: 24 lis 2006, 21:20
autor: herons77
Czy ktoś z was wie może cokolwiek o terminie startu tego kanału? Czy znajdzie się miejsce na rynku dla takiego kanału obok Discovery Historia HD, Viasat History, Discovery Channel czy Discovery Civilization?

TVP Historia

: 25 lis 2006, 9:55
autor: peter690

TVP Historia

: 16 gru 2006, 8:21
autor: Poland
Ciekawe czy ruszą w styczniu ?

TVP Historia

: 16 gru 2006, 17:31
autor: Karol
Dla mnie, to mogą ruszyć w styczniu, ale 2010 roku - lepiej niech się przygotują, bo boję się, że odniosą taki sukces jak TVP Kultura...

TVP Historia

: 17 gru 2006, 4:04
autor: Leszek1979
A czy TVP wogóle produkuje jakieś programy o tematyce historycznej (pomijając jakieś okazjonalne produkcje kilka razy do roku) ? Zdaje się że produkcję ostatniego tego typu programu ("Sensacje XX wieku") zaprzestano parę lat temu. I co oni chcą puszczać na tym kanale ?

TVP Historia

: 17 gru 2006, 13:40
autor: Karol
No chyba "Był taki dzień" emitowany codziennie :) Z tym, że informacje zawarte w tym programie mogę sobie wyczytać w kalendarzu albo na wikipedii :)

TVP Historia

: 22 kwie 2007, 20:27
autor: przemkob
Start TVP Historia 3 maja.

Źródło wikipedia.

TVP Historia

: 26 kwie 2007, 6:59
autor: Poland
Z kolei na www.tvp.pl/prasa już się pojawiła ich ramówka - na razie będą krótko nadawać ale wierze że się rozkręcą.
Tak chyba będzie wyglądać ich logo na telewizorze
Obrazek

TVP Historia

: 26 kwie 2007, 22:27
autor: Karol
Boże. Jaka beznadziejna ramówka. Nasze pieniądze idą w błoto.

TVP Historia

: 26 kwie 2007, 22:43
autor: Tomek
7 godzin emisji powtórek. Ile to mln. kosztowało? Ekipa realizatorska lub dyrektorzy budują chyba sobie wille za abonament widzów.

TVP Historia

: 27 kwie 2007, 1:06
autor: Axel
uuu co za szajsowata ramowka, same powtorki tak jak juw powiedzieliscie no i program ktory bedzie zaczynal sie dopiero po poludniu... a o logo kanalu to juz sie nie wypowiadam bo to zwykly napis.

TVP Historia

: 27 kwie 2007, 15:22
autor: Karol
Tomek pisze:7 godzin emisji powtórek. Ile to mln. kosztowało? Ekipa realizatorska lub dyrektorzy budują chyba sobie wille za abonament widzów.
No nie całkiem. Jeśli ten kanał będzie dodatkowo płatny dla telewizji kablowych, to z pewnością nie będzie finansowany z abonamentu. Przynajmniej oficjalnie. Zresztą... ileż tu pieniędzy potrzeba? Tysiąc razy bardziej wolę Discovery Historia.

TVP Historia

: 29 kwie 2007, 12:02
autor: stevie
Startuje TVP Historia
TVP Historia, nowy dokumentalno-historyczny kanał Telewizji Polskiej, rozpoczyna nadawanie. Program zadebiutuje w czwartek - 3 maja 2007 roku o godzinie 18.30, w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
TVP Historia ma być kanałem tematycznym o charakterze dokumentalno-historycznym. Według zapewnień nadawcy, oferta nowego kanału TVP ma opierać się przede wszystkim na polskiej produkcji telewizyjnej i filmowej. Na antenie stacji historię przybliżać będą, m.in.: Rafał Ziemkiewicz, Jan Pietrzak, Marcin Wolski czy prof. Antoni Dudek z IPN.

Ważną grupą widzów, do której będzie kierować programy TVP Historia, jest młodzież. TVP Historia będzie aktywnie współpracować z wieloma instytucjami (ośrodkami akademickimi, IPN, PAN, Muzeum Historii Polski, wydawnictwami, etc.) przy realizacji różnego rodzaju programów, a także w debatach na temat historii.

Koncepcja programu przewiduje wykorzystanie rozmaitych gatunków telewizyjnych: filmów dokumentalnych, materiałów archiwalnych (w tym publicystycznych, wywiadów, newsów i reportaży), filmów fabularnych, seriali, form teatralnych (teatr faktu) i magazynów informacyjno-publicystycznych. Ważnym elementem będzie odpowiednia oprawa dla emitowanych materiałów: studio z prowadzącymi program, komentarzami ekspertów, dyskusjami na kontrowersyjne tematy.

TVP Historia będzie wciągać odbiorców do interaktywnego dialogu (SMS-y, Internet), przedstawiając do oceny różne historyczne zagadnienia, argumenty stron i odmienne interpretacje, np. zwolenników powstań i ich adwersarzy, oceny zamachu majowego czy Powstania Warszawskiego.

Pierwszym programem emitowanym przez TVP Historia będzie debata z udziałem wybitnych historyków na temat Konstytucji 3 Maja, prowadzona przez Prezesa TVP Andrzeja Urbańskiego (3 maja, godz. 18.30). Natomiast o godz. 20.00 będzie miała miejsce premiera cyklu „Kontrowersje”, w którym goście Rafała Ziemkiewicza będą spierać się o ocenę króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.

Niekodowany sygnał TVP Historia dostępny będzie bezpłatnie dla ponad miliona rodzin, odbierających programy z satelity Astra, a wkrótce znajdzie się także w sieciach kablowych, z którymi prowadzone są rozmowy o jego dystrybucji. Od 15 maja działać będzie specjalna infolinia (0 801-811-700), informująca o możliwości odbioru TVP Historia.
Żródło: MEDIA2.PL

TVP Historia

: 29 kwie 2007, 13:26
autor: zoltar
Mozna jedynie zobaczyc Krolowa Bone i to wszystko, a przez caly tydzien powtorki,powtorki itd..,polecam Viasat History!

TVP Historia

: 29 kwie 2007, 14:15
autor: Axel
A mnie przedewszystkim ta "Krolowa Bona" to odstrasza od tego kanalu... Juz lepiej zeby wepchneli te badziewne programy z TVP Historia do TVP Polonia i TVP Kultura a nie bez sensu robia kolejny kanal z bzdurami aby tylko byl to kolejny kanal aby ich liczba sie powiekszyla.
Ostre slowa, pisane od serca ale ja mam dosyc juz tej polityki TVP.