Strona 1 z 29

TVP HD

: 16 maja 2008, 19:30
autor: Trzeciak
Już w sierpniu na początku Igrzysk Olimpijskich w Pekinie wystartuje kanał TVP w HD. Więcej w poniższym artykule:
Telewizja Polska potwierdza plany uruchomienia kanału nadawanego w jakości High Definition. TVP HD w polskich telewizorach pojawi się już w sierpniu 2008 roku, początkowo jako kanał sportowy.
Planowany start kanału TVP HD to początek sierpnia 2008 roku. Termin startu związany jest z Igrzyskami Olimpijskimi w Pekinie, które będą główną atrakcją stacji w pierwszych tygodniach jej działalności.


Po zakończeniu Igrzysk TVP HD stanie się kanałem ogólnotematycznym, w którym sport zajmie ok. 25 proc. czasu. Pozostałe pozycje to filmy, koncerty i widowiska, dokument przyrodniczy.

Kanał nadawany będzie satelitarnie w systemie MPEG-4 i standardzie 720p dla operatorów telewizji kablowej. Naziemnie (testowo) z nadajników TP Emitel, w systemie FTA (Free to Air) w systemie MPEG-4 i standardzie 720p: Warszawa PKiN, Poznań – Śrem, Zielona Góra – Jemiołów, Żagań – Wichrów i Kraków - Krzemionki.

źródło: media2.pl

TVP HD / TVP Premium HD

: 16 maja 2008, 21:03
autor: Karol
Choć to może najmniej istotny element, to nie wyobrażam sobie loga-kolosa TVP HD, jak ma to miejsce np. w przypadku TVP Historia :)

TVP HD / TVP Premium HD

: 16 maja 2008, 21:23
autor: Axel
W każdym bądź razie będzie to kolejny kanał z naszego abonamentu, do którego nie będzie łatwego dostępu i będzie go oglądać tylko garstka osób.

Może wystosujemy jakiś wspólny protest przeciwko TVP ? Można ich pozwać do sądu.

TVP HD / TVP Premium HD

: 16 maja 2008, 21:26
autor: Maciek23
Pewnie takie właśnie logo TVP HD zobaczymy na ekranie ;) Zresztą TVP popełnia jeden błąd przy transmisjach w 16:9 (a właściwie w letterboxie). Logo (i tak duże w normalnych proporcjach ekranu - 4:3) powinno być proporcjonalnie zmniejszone, tak jak również pozostałe elementy grafiki ekranowej. Na telewizorach 16:9 po wypełnieniu obrazem całego ekranu, logo wygląda na okropnie wielkie. Praktykę którą opisałem stosuje np. TVN i Polsat2 przy (transmisjach anamorficznych). Więc chyba przyszedł czas także na TVP. A co do samego kanału, to powiem tylko tyle: czekam aż wreszcie pomyślą o testach naziemnej telewizji cyfrowej w Trójmieście... Satelity i tak nie mam, więc odbiór tego kanału na razie przynajmniej mnie nie dotyczy.

TVP HD / TVP Premium HD

: 16 maja 2008, 22:43
autor: Hubert
Axel pisze:W każdym bądź razie będzie to kolejny kanał z naszego abonamentu, do którego nie będzie łatwego dostępu i będzie go oglądać tylko garstka osób.

Może wystosujemy jakiś wspólny protest przeciwko TVP ? Można ich pozwać do sądu.
Jestem za. Jakieś propozycję ? Jak coś to pomogę zebrać podpisy ;)

TVP HD / TVP Premium HD

: 16 maja 2008, 23:00
autor: Trzeciak
Warto wspomnieć, że TVP tworząc kanał HD idzie tropem innych telewizji publicznych w Europie, czyli BBC, SVT (szwecka telewizja publiczna) i HRT (publiczna telewizja chorwacka). Tam właśnie już istnieje kanał w HD.

TVP HD / TVP Premium HD

: 17 maja 2008, 2:59
autor: Axel
Tylko, że w pozostalych krajach Europy ludzie mają dostęp do tych kanałów HD a u nas w Polsce już tak łatwo nie jest - przykład: kodowany TVP Sport, którego ani razu na oczy nie widziałem choć istnieje już od 2 lat. Tak samo żeby oglądać TVP Historia musiałem z własnej kieszeni wywalić pieniądze na większą antenę i podwójny konwerter żeby odbierać Astrę. Tylko, że na Astrze oprócz TVP Historia jest także TVP1, TVP2 i TVP Sport, które są kodowane ! Do tego dojdzie TVP HD. Absurd. Dla TVP można wytoczyć proces (a nawet trzeba) ale sam sie za to zabierać nie będę bo nie miałbym szans, ale może wspólnie z większością innych osób udało by sie coś takiego zorganizować.

Szkoda, że media2 o takich rzeczach nie pisze a jedynie pisze artykuły sponsorowane.

TVP HD / TVP Premium HD

: 17 maja 2008, 8:25
autor: Alfernando
Dobrze, że pojawi się taki kanał jak TVP HD. Wydaję mi się, że znajdzie się w ofercie n więc spoko.

TVP HD / TVP Premium HD

: 17 maja 2008, 13:13
autor: Ice
Zależy dla kogo spoko. Ja na ''N'' nie zamierzam się przerzucać z powodu TVP HD. Mam normalną kablówkę, więc zanim dołączą ten kanał do oferty minie nie wiem ile czasu i wiedzieć raczej nie chce.
Takie kanały powinny być łatwo dostępne.

TVP HD / TVP Premium HD

: 17 maja 2008, 22:40
autor: Karol
Axel pisze:Szkoda, że media2 o takich rzeczach nie pisze a jedynie pisze artykuły sponsorowane.
Takie uwagi zachowaj dla siebie, bo kolejne tego typu oszczerstwa będą karane na tym forum. I tylko mi nie wciskaj, że się czepiam. To ty atakujesz serwis. Przepraszam, ale zachowujesz się, jakbyś Ty na zlecenie Polonii 1 oglądał ich program i wyłapywał wszelkie błędy w przekazie.

TVP HD / TVP Premium HD

: 17 maja 2008, 23:13
autor: Axel
Przecież nie jest tajemnicą, że media2 pisze teksty sponsorowane, nawet jest tak napisane w dziale "Reklama". Karol, nie wiesz gdzie pracujesz ?
Myślę, że powinieneś mnie przeprosić bo nie napisałem tego w charakterze oszczerstwa a raczej ubolewania ale zdecyduj sam.

TVP HD / TVP Premium HD

: 17 maja 2008, 23:32
autor: Karol
A jest to jakaś prawda ogłoszona przez portal? Chyba się mylisz. Doskonale wiem z kim mam do czynienia. A ubolewać należy nad twoimi beznadziejnymi postami, w których się wymądrzasz, a piszesz je z punktu widzenia bardzo przeciętnego czytelnika Media2. A to, że twoje wrażenie jest inne, to już sprawa indywidualna i sam poradź sobie z tym problemem. Jeszcze jeden off i dostaniesz ostrzeżenie. Jeśli chcesz kontynuować wątek sponsorowanych tekstów, załóż temat w odpowiednim dziale.

TVP HD / TVP Premium HD

: 18 maja 2008, 8:31
autor: joyful
Pan K.Przygoda chyba nieco przejął sie swa pracą na tym forum,jakikolwiek tekst nie po jego myśli i zaczyna ostrzegać...grozić...a dawaj sobie opstrzezenia badz blokuj,forum jest po to by wypowiadać własne zdanie! nie koniecznie po twojej myśli Karolu! W nosie mam czy mi dasz ostrzezenie czy tez zablokujesz....jezeli uwazasz ze tu można wypowiadać sie tylko po twojej myśli...ktoś tu zsiebie robi bożka tego forum! czas na zmiane jego moderatora chyba!!!!

TVP HD / TVP Premium HD

: 18 maja 2008, 11:13
autor: Karol
Od tego są odpowiednie działy i tematy dzieciaki - ja robię bożka? Może nie podoba mi się, że w temacie o TVP HD pisze się o tekstach na Media2. żal.pl

TVP HD / TVP Premium HD

: 18 maja 2008, 11:19
autor: Alfernando
Przepraszam o czym jest ten wątek bo mi się wydaje, że o TVP HD a nie o żalach Karola, robieniu z kogoś bożka itd.