TVP Kultura

Tematyczne stacje nadawane przez Telewizję Polską.
Atlas2016
Obserwator
Posty: 344
Rejestracja: 19 sie 2020, 8:08
x 27
x 64

TVP Kultura (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Atlas2016 »

A ja mam takie pytanie, gdzie mieści się studio TVP KULTURA? Oczywiście podejrzewam że na Woronicza, ale jestem ciekawy czy to jest ich stałe, nietykalne studio jak np studioTVP SPORT czy oprawa jest rozbierana i na nowo kilka razy składana?
Awatar użytkownika
Damian1998
VIP Expert
Posty: 2134
Rejestracja: 22 mar 2017, 22:09
x 1754
x 694

TVP Kultura (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Damian1998 »

Ze Studia TVP Kultura nadawany jest codzienny magazyn na żywo, więc mają swoje własne stale studio.
"Żeby Polska była Polską. Bądźmy razem z Telewizją Polską" AD 2021 - J. O. Kurski 🤡🤡
Awatar użytkownika
SNOL
Immortal VIP
Posty: 3931
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:42
Lokalizacja: Wrocław
x 274
x 323
Kontakt:

TVP Kultura (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SNOL »

Znajduje się w tym samym budynku co studia TVP Sport, „Jaka to melodia” TVP1 i do niedawna Poland In (strzelam, że także TVP Polonia).
Tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad 14 lat.
Telewizja2
Użytkownik
Posty: 167
Rejestracja: 17 mar 2015, 19:26
x 6

TVP Kultura (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Telewizja2 »

@Kamilo Fakt że oprawa jest kiepska, poprzednia była lepsza, miejmy nadzieje że ona utrzyma się tylko kilka miesięcy podobnie jak oprawy jedynki z okresu kwiecień-wrzesień 2002 i kwiecień-wrzesień 2010.
A co do kolorystyki to pasuje bardziej do przyszłego kanału TVP Kobieta, jednakże jeżeli chodzi o istniejące stacje to do TVP Seriali a tam to zmiana oprawy by się już przydała ponieważ obecna jest już od 7 lat.
A co do kolorystyki to patrząc na to wszystko to nie mogę pojąć czemu TVP Kultura co róż zmienia oprawę i teraz również tym razem na gorszą a na TVP Seriale dalej odrzgrzewane kotlety. Co do oprawy TVP Seriali nic nie mam ale pokazuje przykład tych opraw.
Nawet zrobiłem jakiś czas temu pracę co by było gdyby oprawa seriali była w kulturze a kultury w serialach z uwagi na odwrotny charakter tych stacji:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49674
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3242

TVP Kultura (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Chłopie, masz już wątek od tworzenia tego typu dzieł: viewtopic.php?f=32&t=7271

Co do TVP Seriale - mimo 7 lat emisji na antenie nie czuć nadal efektu starości. To właśnie efekt dobrze przygotowanej oprawy.
Pozdrawiam, Trzeciak
Telewizja2
Użytkownik
Posty: 167
Rejestracja: 17 mar 2015, 19:26
x 6

TVP Kultura (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Telewizja2 »

@Trzeciak A dzięki już zapomniałem o tym, ale wpomniałem tutaj skoro jest ten temat. A co do TVP Seriali to się z tobą zgadzam oprawa jest bardzo dobra nawet i lepsza od tej z lat 2010-2013 która była "taka sobie" a ta jest extra i nie widzę potrzeby jej zmiany pomimo że to odgrzewane kotlety to nadal jest super.
Atlas2016
Obserwator
Posty: 344
Rejestracja: 19 sie 2020, 8:08
x 27
x 64

TVP Kultura (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Atlas2016 »

SNOL pisze: 12 gru 2020, 21:10 Znajduje się w tym samym budynku co studia TVP Sport, „Jaka to melodia” TVP1 i do niedawna Poland In (strzelam, że także TVP Polonia).
Pękają zgoda, studia TVP SPORT, TVP POLONIA mieszczą się w jednyk budynku,
Ale już studio JAKA TO MELODIA to studio w innym budynku, jestem tego na 100 pewien, ale właśnie PYTANIE w których z tych budynków jest stùfio TVP KULTURA ?
Awatar użytkownika
SNOL
Immortal VIP
Posty: 3931
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:42
Lokalizacja: Wrocław
x 274
x 323
Kontakt:

TVP Kultura (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SNOL »

One są połączone, dlatego mogło to dziwnie zabrzmieć. Kultura na bank jest tam gdzie Sport (chyba że przy ostatniej zmianie scenografii tu też coś się zmieniło). Czyli w budynku ze słynnym wejściem, które było pokazywane przed laty przy największych castingach, akcjach społecznych TVP, itp. Ze słynnym korytarzem i z kawiarenką JTM.
Tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad 14 lat.
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!
Posty: 13183
Rejestracja: 31 paź 2014, 16:55
x 2257
x 2446

TVP Kultura (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: N-O-R-O-N »

Kanał na gali Telekamer otrzymał specjalną Telekamerę dla kanału tematycznego. Nikt od TVP nie przyszedł na galę, by odebrać nagrodę.
9 lat na forum,
Pozdrawiam, N-O-R-O-N :)

"Autor materiału nie stwierdził, że przedstawia prawdziwe wydarzenie" - Dziennik Telewizyjny.
''The stuff that dreams are made of.''
Kacper.m
Poster
Posty: 1688
Rejestracja: 09 lis 2016, 17:05
x 543
x 230

TVP Kultura (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kacper.m »

Z przykrością informujemy, że z przyczyn technicznych nie możemy wyemitować spektaklu „Przedstawienie „Hamleta” we wsi Głucha Dolna”. W zamian o godz. 20:00 proponujemy film „Miasto z morza” w reżyserii Andrzeja Kotkowskiego. W rolach głównych: Julia Pietrucha i Jakub Strzelecki. Zapraszamy Państwa na emisję spektaklu w późniejszym terminie.
Oho. Komuś się nie spodobał chyba spektakl, nie uwierzę że taśma się popsuła...
Radio: 357 [patron] | newonce | Nowy Świat | RMF24 | BBC Radio 1/5/6/WS
Podcasty: Raport o stanie świata | Podcastex | Dział Zagraniczny | Imponderabilia
abc70620
Obserwator
Posty: 599
Rejestracja: 10 lis 2019, 18:48
x 2
x 98

TVP Kultura (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: abc70620 »

Może zawiera treści, które mogą oczerniać PiS i to nie spodobało się Kurskiemu jak i Kaczyńskiemu?
Awatar użytkownika
Pzet
Junior
Posty: 1055
Rejestracja: 24 sty 2011, 9:54
x 182

TVP Kultura (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pzet »

W sumie możliwe, bo w tym spektaklu jest wątek władzy, która w ramach działań oświeceniowych organizuje mieszkańcom życie kulturalne (to tak ogólnie). Aczkolwiek akcja dzieje się w Jugosławii w latach 60.

Wydaje mi się jednak, że mogło chodzić o jakieś kwestie licencyjne.
Awatar użytkownika
KubaBing
VIP Expert
Posty: 1296
Rejestracja: 16 cze 2019, 20:09
x 190
x 328

TVP Kultura (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: KubaBing »

W wieku 35 lat zmarła dziennikarka TVP Kultura Klementyna Wohl.
https://[link zakazany]/artykul/k ... vp-kultura
Awatar użytkownika
Dijon
VIP Expert
Posty: 6518
Rejestracja: 28 gru 2009, 21:48
x 131
x 58

TVP Kultura (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dijon »

Rozumiem, że od lat zdarzały się tutaj powtórki starszych, "klasycznych" seriali TVP czy polskich kultowych filmów i są wakacje. Ale emisja Kogla Mogla to raczej akt desperacji...

To, co się dzieje w TVP Kultura już od kilku lat, jest zatrważające. Chyba nie ma drugiej takiej ekipy, jak obecna w TVP, która doprowadziła ten kanał do takiej bezpłciowości... I to pomimo, że uruchomiono "drugi" kanał - kiedy nawet pierwszy nie ma czego zaoferować.

Awatar użytkownika
mateusz_71
VIP Expert
Posty: 3435
Rejestracja: 08 cze 2013, 9:46
Lokalizacja: Wrocław
x 368
x 245
Kontakt:

TVP Kultura (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mateusz_71 »

Zmiany nie tylko w ramówce Dwójki. Film dokumentalny "Gołas, absolutnie!" zostanie pokazany także w TVP Kultura. Emisja o godzinie 22:25.
https://www.omediach.info/wieslaw-golas ... mowek-tvp/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kanały tematyczne TVP”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości