TVP Kultura

Tematyczne stacje nadawane przez Telewizję Polską.
Awatar użytkownika
Maciek23
VIP Expert
Posty: 1127
Rejestracja: 05 lip 2006, 13:07
x 3
x 27

TVP Kultura

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciek23 »

Na pewno. Programy nagrane anamorficznie (pełne 16:9), to tylko te, w których logo nie nachodzi na pasy. Dotyczy to wszystkich kanałów TVP. Może przy okazji zmieniliby wreszcie proporcje logotypu, tak jak robi to TVN przy emisji 16:9/letterbox.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

TVP Kultura

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Loga to mogliby pomniejszać nawet przy emisji 4:3 :D Bo i tak jest za duże i to nie tylko w TVP Kultura :P
Awatar użytkownika
pop
Obserwator
Posty: 452
Rejestracja: 19 sty 2008, 17:17

TVP Kultura

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pop »

Wow, TVP Kultura w Cyfrze+ nadaje już swoje programy i niektóre filmy w formacie 16/9!
Obrazek
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

TVP Kultura

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

To jest jakaś nowość? Z tego co pamiętam w tym formacie nadaje już od dawna.
Awatar użytkownika
Maciek23
VIP Expert
Posty: 1127
Rejestracja: 05 lip 2006, 13:07
x 3
x 27

TVP Kultura

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciek23 »

Tak, dokładnie od lutego. Reszta kanałów TVP miała także przejść na format anamorficzny z satelity "już niebawem", ale na razie ani widu ani słychu...
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert
Posty: 3401
Rejestracja: 04 lip 2008, 9:58
Lokalizacja: Polska
x 405
x 704
Kontakt:

TVP Kultura

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamil »

Nie prawda. Nadaje chyba od początku maja. Wcześniej przeprowadzali kodowany test na Astrze. Przynajmniej tak pisało w SatKurierze a wcześniej nie widziałem Kultury w 16/9
Byłem dzisiaj u kolegi i przeglądałem kanały na jego telewizorze. Nagle ukazał mi się przed oczami "Mój Nikifor" i oznaczenie, że jest nadawany w 16:9. Myślałem, że to błąd dekodera, ale nie! Pełen format kinowy na ekranie bez zniekształceń... ale jest jedno ale. Logo :-) Tak jak wspominałeś @Karol jest tak obrzydliwie wielkie! Wydaje się, jakby zajmowało 1/4 powierzchni ekranu. Tragedia.

Mam teraz pytanie do kogoś kto zna się na technice nadawania. Czy jest możliwe np. równoczesne nadawanie programu np. TVP 2 w 4/3 i 16/9 na innej częstotliwości? TVP większość swoich produkcji jak wiadomo emituje w letterboxie i tu moje drugie pytanie. Czy stacja dostaje materiał w takim formacie i wysyła go jako 4/3 do naszych telewizorów? Czy może dostaje od razu produkcje w letterboxie?
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

TVP Kultura

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Dziwne, bo ja ostatnio TVP Kultura oglądałem ze 2-3 miesiące temu i widziałem program w 16/9. No ale cóż, inni widzieli lepiej. No chyba, że owszem - transmisje w panoramie odbywały się na Astrze, a z niej sygnał pobierała Cyfrowa Vectra.
Awatar użytkownika
Maciek23
VIP Expert
Posty: 1127
Rejestracja: 05 lip 2006, 13:07
x 3
x 27

TVP Kultura

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciek23 »

Ka.mil pisze:Mam teraz pytanie do kogoś kto zna się na technice nadawania. Czy jest możliwe np. równoczesne nadawanie programu np. TVP 2 w 4/3 i 16/9 na innej częstotliwości? TVP większość swoich produkcji jak wiadomo emituje w letterboxie i tu moje drugie pytanie. Czy stacja dostaje materiał w takim formacie i wysyła go jako 4/3 do naszych telewizorów? Czy może dostaje od razu produkcje w letterboxie?
Tak, jest możliwe. Co do drugiego pytania to stacja powinna dostawać materiał w anamorficznym 16:9, nie w letteroboxie. Dopiero przy emisji materiału robiony jest z tego letterbox przez sprzęt emisyjny. Część produkcji jest jednak od razu nagrana w letterboxie - wówczas mamy logo lub grafikę na czarnych pasach (np. TVP Info, która anamorfika nie uznaje :P), lub też "Uważaj na kioskarza" - pewnie dla tego że tylko część kamer była w 16:9 - a te szpiegowskie to po prostu kaszeta.
Awatar użytkownika
pop
Obserwator
Posty: 452
Rejestracja: 19 sty 2008, 17:17

TVP Kultura

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pop »

Ka.mil pisze:Logo :-) Tak jak wspominałeś @Karol jest tak obrzydliwie wielkie! Wydaje się, jakby zajmowało 1/4 powierzchni ekranu. Tragedia.
Rzeczywiście, logo wygląda tragicznie. TVN nadaje logo tej samej wielkości zarówno podczas nadawania - teraz już głównie zagranicznych filmów - w 4/3 jak i w 16/9. TVP natomiast podczas nadawania w panoramie powiększa swoje logo (na starych telewizorach wygląda to tak, jakby było tej samej wielkości). W TVP Kultura, skoro już nadaje wybrane pozycje w 16/9, logo powinno zostać poprawione, tzn. zmniejszone - np. tak, jak w TVP HD.
Obrazek
Awatar użytkownika
SNOL
Immortal VIP
Posty: 3931
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:42
Lokalizacja: Wrocław
x 274
x 323
Kontakt:

TVP Kultura

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SNOL »

Jutro o 10.50 TVP Kultura wyemituje film dokumentalny "Jerzy Kapłański - malarz natury", który został zrealizowany przez Telewizję Wrocław. Opowiada historię o artyście z podwrocławskiej małej wsi Brzezina, którego prace można podziwiać w najlepszych dolnośląskich galeriach. Do zobaczenia filmu przez cały dzień za pomocą informacji na scrollu zachęcani byli widzowie TVP Info na Dolnym Śląsku, a także pod koniec "Faktów" TVP Wrocław.
Tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad 14 lat.
serwo
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 23 wrz 2010, 20:22

TVP Kultura

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: serwo »

SNOL pisze:Jutro o 10.50 TVP Kultura wyemituje film dokumentalny "Jerzy Kapłański - malarz natury", który został zrealizowany przez Telewizję Wrocław. Opowiada historię o artyście z podwrocławskiej małej wsi Brzezina, którego prace można podziwiać w najlepszych dolnośląskich galeriach. Do zobaczenia filmu przez cały dzień za pomocą informacji na scrollu zachęcani byli widzowie TVP Info na Dolnym Śląsku, a także pod koniec "Faktów" TVP Wrocław.
ktoś posiada może linka do tego odcinka?
ewentualnie wie ktoś kiedy i o której, będzie można zobaczyć powtórkę?
Awatar użytkownika
Mocny FULL
Activist
Posty: 2631
Rejestracja: 27 lip 2010, 19:19
Lokalizacja: Essen [Deutschland]
x 10

TVP Kultura

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mocny FULL »

Kpina!
Od 2-óch tygodni nie emitują już serialu Tajemnica Sagali, zaprzestali na 9 odc. a serial się składa z 14. Serial był emitowany w każdy wtorek o godz. 18:30.
Idą śladem Polsatu, który nie dokończył latem 2010r. emisji serialu Dziupla Cezara.
Srały muchy, będzie wiosna. Będzie trawka lepiej rosła - wł.

INNA
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

TVP Kultura

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

Przerwali też "Serce z węgla" emitowane we wtorki o 19:30. Nieładnie.
2009-2021
Awatar użytkownika
Dijon
VIP Expert
Posty: 6518
Rejestracja: 28 gru 2009, 21:48
x 131
x 58

TVP Kultura

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dijon »

Ale muszę przyznać, Kultura ma najlepszą oprawę z kanałów TVP. Co prawda jest w 4:3, więc nie jakaś nowoczesna technologicznie, ale fajnie się prezentuje i jest taka alternatywna.
Awatar użytkownika
Mocny FULL
Activist
Posty: 2631
Rejestracja: 27 lip 2010, 19:19
Lokalizacja: Essen [Deutschland]
x 10

TVP Kultura

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mocny FULL »

24.12.2010r., czyli we wigilię leciał film polski pt.,,Wszystko będzie dobrze''. Wie ktoś czy wtedy była premiera tego filmu?, bo pod logo kanału nie było napisu "Premiera" a ja go jeszcze nie widziałem na kanałach TV.
Srały muchy, będzie wiosna. Będzie trawka lepiej rosła - wł.

INNA
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kanały tematyczne TVP”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości