TVP INFO (HD)

Tematyczne stacje nadawane przez Telewizję Polską.
Awatar użytkownika
SNOL
VIP Expert
x 81
x 74
Kontakt:

TVP INFO

Post autor: SNOL » 07 sty 2013, 21:11

Patrząc na ozdobnik z nazwą programu na cytowanym zdjęciu myślę sobie: "ohooo, jasna wizja grafików z 3colors.tv upadła na 10 minut po rozpoczęciu programu"... IMO ten czerwony prostokąt z wyłącznie nazwą programu był całkiem fajny, w duchu całej nowej oprawy ekranowej. Ale cóż... Podobnie było w przypadku wizji Piotra Popielawskiego. Na projektach dawnej "czarnej" grafiki Info (to ta z logo po prawej u góry) ozdobniki również miały jasno określony, spójny wygląd (zdjęcie u góry, na dole lekko przezroczyste czarne tło i napis oficjalną czcionką TVP). Na antenie wszystko się rozjechało i raczeni byliśmy różnymi rodzajami czcionek i gamą kolorów.

Ogólnie pisząc, to na całe "Minęła dwudziesta" nie mogę patrzeć (ze względów estetycznych) od maja 2012 i zapewne się to nie zmieni. Pozostaje więc słuchanie audycji.
Piotr_Szczecin pisze:Ogółem z kolegą doszliśmy do wniosku, że TVP Szczecin już wcześniej chyba o tej zmianie wiedziało. Gdyż scroll u nas jest nieco podobny od dłuższego czasu.
I macie absolutną rację! Za dużo tu podobieństw. Tylko że... paradoksalnie grafika ekranowa Szczecina wygląda dużo korzystniej od pierwowzoru, mimo drobnych niedociągnięć.
Za każdym razem, kiedy jest pilna belka, przez kilka sekund najpierw wyświetla się ten długaśny napis?! Błagam, jeżeli jest pilna, to widzowie powinni ją zobaczyć jak najszybciej - domyślą się przecież, skoro belka jest czerwona! To powinna być sekunda - krótkie "PILNE" i dalsza treść winna wskakiwać jak najszybciej. Nie widziałem na własne oczy tej animacji, ale domyślam się, że wygląda jak błękitna belka. Jeżeli tak, to trwa to zdecydowanie za długo.

Belki nawet mi się podobają, ale zajmują za dużo miejsca na ekranie. W dobie 16/9 czcionka powinna być nieco mniejsza (scroll jest idealny), a tło powinno moim zdaniem przystosowywać się do napisów. Tak samo globus pod logo - jeżeli nie spełnia jakiejś ważniejszej funkcji, to jest to marnotrawienie cennego miejsca! Skoro już musi być, to czemu by nie zmniejszyć go do proporcji 16/9 - tak jak we wspomnianym Szczecinie? Przez to logo jest bardzo wysoko i przeszkadza. Nie wiem, nie wygląda mi to na do końca przemyślany układ. Teraz belki zajmują 1/3 więcej ekranu niż przed zmianą, a bezsensownego zasłaniania obrazu nie cierpię.
Kamil pisze:Dziś wygląda to tak jakby 3colors.tv, przygotowało nową kompletną oprawę TVP Info (z tego co wiem, to tak właśnie było). Niestety okazało się, że rebranding kanału i nowe odświeżone logo nie podoba się włodarzom TVP. Na antenę trafił więc okrojony projekt, który kompletnie nie współgra z całością elementów. (...) Gdyby pojawiła się na antenie cała oprawa to miałoby jeszcze jakiś sens. Ten globus, ta kolorystyka (szary w belkach to z nowego logo TVP Info).
Podzielisz się z nami jakimiś informacjami na ten temat? Jak dokładnie to wyglądało? Czy piszesz o oprawie z kulą ziemską złożoną z kropek, którą dawno temu tu zamieściłem? Napisz proszę coś więcej, bo zainteresowała mnie sprawa z nowym logo. Z pewnością tak daleko idący rebranding nie byłby pożądany, skoro wszystkie 16 ośrodków posiada logo stworzone na podstawie obecnego Info.
0 x
tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad dziesięciu lat.
Awatar użytkownika
brk
VIP Expert
x 9
x 21

TVP INFO

Post autor: brk » 07 sty 2013, 21:13

Svipp pisze:
Lord_info pisze:Właśnie też to widziałem i tu mam pytanie do @Svippa. Czy zamiast tego globu może być wyświetlana grafika programu, czy obok tak jak przy zapowiedzi gości? Bo trochę tego brakuje.
Ja Was wszystkich naprawdę rozumiem :) Co mi się uda przekazać, to na pewno przekażę - nie jestem jednak w stanie przewidzieć efektu :) Pozdr.!
Svippie, mógłbyś dowiedzieć się, czy jest planowana zmiana czołówek itp., czy zostanie "wsio po staremu"? :)
0 x
9 lat minęło jak jeden dzień... ^-^
Awatar użytkownika
Lord_info
VIP Expert
x 9

TVP INFO

Post autor: Lord_info » 07 sty 2013, 21:17

I jeszcze jedno do @Svippa. Jeżeli chodzi o tło do łączeń- czy graficy TVP INFO mogliby zamienić te 2 okna, żeby kula była bardziej widoczna :)
A w Info Dzienniku jakieś zmiany czy nie, bo rano w filmiku widać było próbę z Kulczyckim i Górniakowską po staremu.

Obrazek

A i chyba nikt nie wspomniał o nowym położeniu paska biznesowego. Jest podmieniony za scroll informacyjny
Obrazek
0 x
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
x-bass
Użytkownik
x 1
x 7

TVP INFO

Post autor: x-bass » 07 sty 2013, 21:19

w programie telekurier stary napis "na żywo"
0 x
---
Awatar użytkownika
brk
VIP Expert
x 9
x 21

TVP INFO

Post autor: brk » 07 sty 2013, 21:25

Po prostu Telekurier jest nadawany na żywo z Poznania. Tam nakładają grafikę i po prostu nie mają nowego napisu :).
EDIT: Zap ze starym napisem w nowej grafice.
Obrazek
0 x
Awatar użytkownika
TiM
VIP Expert
x 11

TVP INFO

Post autor: TiM » 07 sty 2013, 21:27

Ma ktoś początek dzisiejszego poranka? Ja niechcący nie zapisałem nagrania na dysk :/
0 x
cieszyński
Użytkownik

TVP INFO

Post autor: cieszyński » 07 sty 2013, 21:28

Pozwolę i ja sobie wyrazić opinię z pozycji zwykłego widza nieznającego się na tych wszystkich belkach, scrollach etc.

1. Wygląd studia ładny nowoczesny, czuć przestrzeń, bez nadmiernego kiczu, ładne ujęcia kamer. Dalej rzekłbym, że przez tą safe area(ę) to lepiej to ogląda się w analogu gdy jest to przycięte do 4:3. Dlaczego? Nie widać nienaturalnie pustych miejsc na belkach. Po przejściu " na pełne 16:9" (po ASO) będą również zachowane idealne proporcje każdego elementu łącznie z rozmieszczeniem tekstu na belkach na niewykorzystanej dzisiaj części. Jak już tego dziadostwa (safe area) się pozbędziecie grafika prezentować będzie co najmniej zacnie.
2. Belki. Nie jestem malkontentem i mi się bardzo podobają, szczególnie ich animacja. Co z tego, że są podobne do sąsiedniego kanału. Niestety całość psuje niedostateczna jakość emisyjna stacji przez co większość szczegółów grafiki jest zamazana.
3. Pasek informacyjny - tu mam zastrzeżenie, pomimo iż generalnie cieszy oko, jest ZA MAŁY! Na TV o przekątnej mniejszej niż 32` trzeba trochę wytężać wzrok by odczytać te przewijające się informacje.

I na koniec prośba, o ile ktokolwiek się z nią będzie liczył:

Następnym razem odpuście już kolejne liftingi oprawy graficzno-muzycznej. Teraz jest całkiem dobrze. Zainwestujcie kasę w poprawę JAKOŚCI EMISJI OBRAZU, bo tu jesteście daleko za murz... o pardon.
0 x
Awatar użytkownika
woy
Użytkownik

TVP INFO

Post autor: woy » 07 sty 2013, 21:33

matik pisze:A mi to łudząco pachnie programem "Witaj Warszawo" znanym z TVN Warszawa, gdzie również na ekranach w tle był wyświetlony wprawdzie animowany, ale jednak widok na Warszawę. Ale to kadrowanie akurat ładnie wygląda.
https://forum.media2.pl/proxy.php?url=http://img17.imageshack.us/img17/7306/80701046.png
W sumie wszytko jest kwestią gustu, ale zgodzisz się że jest różnica między czterema szeroko rozstrzelonymi ekranami z dziwnymi ramkami, z czego wszystkie wyświetlają ten sam obraz i do tego dwa jedynie krawędzią wchodzą w kadr...
Obrazek

a wąsko spasowanymi ekranami tworzących coś w rodzaju videowallu z przygotowaną do ich kształtu animacją jako tło
Obrazek
(chyba, że się mylę, bo studia Witaj Warszawo praktycznie nie kojarzę i może tło na ekranach było kilkukrotnyym klonem samego siebie itd). W każdym razie dla mnie różnica między powyższymi zapami jest kolosalna.
0 x
Awatar użytkownika
brk
VIP Expert
x 9
x 21

TVP INFO

Post autor: brk » 07 sty 2013, 21:33

Kadrowanie w serwisie o 21:30.
Obrazek
0 x
Awatar użytkownika
TiM
VIP Expert
x 11

TVP INFO

Post autor: TiM » 07 sty 2013, 21:34

Serwis o 21:30 na siedząco
Obrazek
Obrazek
0 x
Awatar użytkownika
woy
Użytkownik

TVP INFO

Post autor: woy » 07 sty 2013, 21:39

I właśnie dla mnie kadrowanie stołu na videowall, takie jak powyżej jest najlepsze. Z taką kulą w tle - rewelka, to po co kombinować w info dniu?! Chyba, że akurat robili jakieś zmiany.
0 x
Awatar użytkownika
brk
VIP Expert
x 9
x 21

TVP INFO

Post autor: brk » 07 sty 2013, 21:49

[OFFTopic częściowy] Pasek na paśmie warszawskim z tym zegarkiem wygląda masakrycznie. Propozycja dla ludzi z WOTu - usuńcie ten zegarek, niepotrzebny jest! [koniec OFFTopicu]
0 x
Awatar użytkownika
waldus_5
Junior
x 1
Kontakt:

TVP INFO

Post autor: waldus_5 » 07 sty 2013, 21:51

Ja zmian nie ocenię, bo szerzą bałagan, inne czołówki, inna grafika. Jedno chociaż mogli by poprawić, tę kulę ziemską w belkach (ktoś już o tym wspomniał), mogliby tam wstawiać animowaną grafikę programów np. poranka, minęła dwudziesta...
0 x
Wybieranie spośród Faktów tylko tych Wiadomości, które składają się na wyimaginowaną spójną Panoramę Wydarzeń jest zwykłym tchórzostwem informacyjnym i formą ucieczki od rzeczywistości.
adekpabianice
Obserwator
Kontakt:

TVP INFO

Post autor: adekpabianice » 07 sty 2013, 21:53

Ta nowa oprawa na ekranach na łączeniach i na belce (globus) ze starą oprawą to naprawdę beznadziejnie wygląda :/ Wprowadzą wgl nową oprawę ?
0 x
bartex9
Użytkownik

TVP INFO

Post autor: bartex9 » 07 sty 2013, 21:55

Kompletnie ich nie rozumiem. Mają porządną kompletną oprawę przygotowaną przez 3colors.tv to robą syf i dziadostwo mieszając to wszystko. Efekt jest koszmarny. Czy kierownictwo naprawdę nie widzi przepaści pomiędzy obecnymi czołówkami a tym, co widać na przykładzie "Świata i Gospodarki"?
0 x
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kanały tematyczne TVP”