TVP INFO (HD)

Tematyczne stacje nadawane przez Telewizję Polską.
Awatar użytkownika
Viking
Junior
Kontakt:

TVP INFO

Post autor: Viking » 08 lut 2015, 18:08

Kulczycki zachował się jak niepokorny dziennikarz, więc nie wiem skąd to oburzenie w środowisku jedynych prawdomównych. ;)
0 x
Awatar użytkownika
kossa
VIP Expert
x 6

TVP INFO

Post autor: kossa » 08 lut 2015, 19:56

Prawda jest niestety taka, że teraz (niepotrzebnie) Kulczycki narobił sobie i dla TVP bigosu. Rzecznik PiS zajął stanowisko w tej sprawie i wystosowali pismo do TVP o ustosunkowanie się. Mam nadzieję, że rozwiążą to jakoś, a red. Kulczycki, no niestety swoje opinie i uwagi na temat gościa, którego zaprosił do studia - powinien zachować dla siebie.
0 x
1000 postów minęło jak z pejcza strzelił ;)
----------------------------------------------------

Obrazek
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
x 51
x 1374

TVP INFO

Post autor: wiatriwoda » 08 lut 2015, 20:16

TVP już odpowiedziała.

- Wyrażamy ubolewanie z powodu incydentu, do którego doszło w sobotę w programie ?Z dnia na dzień? w TVP Info - poinformował w oświadczeniu rzecznik prasowy Telewizji Polskiej. - Niestosowne pytanie zadane przez Jarosława Kulczyckiego, a także jego zbyt emocjonalne zachowanie w rozmowie z Łukaszem Warzechą było jednak próbą znalezienia ekwiwalentu dla dalekiej od obiektywizmu retoryki red. Warzechy - zaznaczył.

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/tv ... j-retoryki
0 x
Zgor
Użytkownik

TVP INFO

Post autor: Zgor » 08 lut 2015, 20:26

W TVP widzę, że już nawet pozorów nie zachowują jedyna dopuszczalna retoryka to dla nich retoryka proplatformerska
0 x
Conan
VIP Expert

TVP INFO

Post autor: Conan » 08 lut 2015, 20:29

To śmieszne, że TVP wypowiada się na temat obiektywizmu Warzechy zatrudniając takie osoby jak Lis, Kraśko, Lewicka etc.

Tłumaczenie jest ogólnie bez sensu. To Kulczycki w arogancki sposób zaatakował Warzeche, a nie odwrotnie i tyle.
0 x
Awatar użytkownika
kossa
VIP Expert
x 6

TVP INFO

Post autor: kossa » 08 lut 2015, 21:03

Nie wiem jak to ocenią fachowcy, jaka kara czy też pouczenie powinno być stosowne red. Kulczyckiemu, ale wydaje mi się że rozmowa z szefem powinna narazie załatwić sprawę, chyba że się mylę.
0 x

Obrazek
Awatar użytkownika
Dijon
VIP Expert
x 2
x 3

TVP INFO

Post autor: Dijon » 08 lut 2015, 21:06

Śmieszne to było, ale kiedy Warzecha od razu na samym początku zaczął się żalić na konkurencyjną stację.
0 x
Conan
VIP Expert

TVP INFO

Post autor: Conan » 08 lut 2015, 21:38

Nie wiem co było w tym śmiesznego. Ogólnie cała ta rozmowa nie była śmieszna, ale widocznie mamy inne poczucie humoru.
0 x
michal
VIP Expert
x 5
x 12

TVP INFO

Post autor: michal » 08 lut 2015, 22:19

Niestety ten link już nie jest aktywny. Czy gdzie indziej da się tę rozmowę zobaczyć?
0 x
Awatar użytkownika
Lord_info
VIP Expert
Kontakt:

TVP INFO

Post autor: Lord_info » 08 lut 2015, 22:26

Tutaj ktoś wrzucił:
http://youtu.be/vT0tp8IpD_Y
0 x
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod
x 81
x 197

TVP INFO

Post autor: Direct » 08 lut 2015, 22:28

Najciemniej pod latarnią - program jest też dostępny na stronach TVP INFO: tvp.info/18485322/07022015-2255.

W kwestii oceny sytuacji podtrzymuję swoje wczorajsze zdanie. Kulczycki był w porządku, za to Warzecha na nieco sarkastyczną, w mojej ocenie, zaczepkę prowadzącego zareagował jak na atak. Zupełnie jakby szukał zwady. Ewentualnie zabrakło dystansu, o którym zresztą mówił Kulczycki.
0 x
Pozdrawiam, Direct
Awatar użytkownika
kamico7
Junior

TVP INFO

Post autor: kamico7 » 08 lut 2015, 23:04

Dla mnie Kulczycki zachował się strasznie Warzecha ma prawo powiedzieć coś takiego, jak Lis czasem wypowie się o politykach którzy nie podobają mu się , albo w Loży Prasowej "eksperci ", "publicyści" używają brzydkich porównań to wtedy nikt się nie czepia, ale akurat tam nawet prowadząca taka jest :( Obejrzałem ten wywiad i Warzech nie powiedział nic nadzwyczajnego, a Kulczycki chciał go zaatakować, obojętnie co by powiedział. Ja tu nie mówię o innych wypowiedziach Warzechy, bo ich po prostu nie komentować lepiej. TVP powinna wydać oświadczenie dotyczące tej sprawy a nie komentarzy które były wypowiedziane wcześniej. Nie lubię Pana Warzechy ale tak samo jak tego drugiego eksperta. Obiektywnie patrząc pan Kulczycki zachował się brzydko i ja się nie dziwie że Warzecha chce go pozwać, bo są dość poważne oskarżenia. Można mówić że któryś dziennikarz sprzyja jakiejś opcji politycznej ale tutaj "dziennikarz Tvp Info zarzucił mu przyjmowanie pieniędzy za to co mówi od jakiejś partii .
0 x
Awatar użytkownika
kossa
VIP Expert
x 6

TVP INFO

Post autor: kossa » 08 lut 2015, 23:54

Wracając do wczorajszego zdarzenia Kulczycki - Warzecha, to przypomniała mi się sytuacja (chyba z 1 dnia) gdy zaczęło funkcjonować studio czarno-bordowe po liftingu w 2009r. Wtedy to było starcie Zalewski - Miller : https://www.youtube.com/watch?v=JG_7-Padx1U
0 x

Obrazek
Awatar użytkownika
woj29
Obserwator

TVP INFO

Post autor: woj29 » 09 lut 2015, 0:25

Direct pisze:W kwestii oceny sytuacji podtrzymuję swoje wczorajsze zdanie. Kulczycki był w porządku, za to Warzecha na nieco sarkastyczną, w mojej ocenie, zaczepkę prowadzącego zareagował jak na atak. Zupełnie jakby szukał zwady. Ewentualnie zabrakło dystansu, o którym zresztą mówił Kulczycki.
Zarzut, że Warzecha bierze pieniądze od sztabu Dudy, nazywasz sarkastyczną zaczepką? Sarkastyczną zaczepką możemy nazwać wypowiedź Kulczyckiego "czyli co, znowu jakiś spisek?", ale ten zarzut o branie pieniędzy nie powinien mieć miejsca w żadnym wypadku.

Warzecha nie jest publicystą, z którym ja jakoś szczególnie się zgadzam, ale mimo wszystko tym razem nie powiedział nic złego, porównał tylko swoje wrażenie po konwencji Dudy i po wystąpieniu Komorowskiego. Miał prawo do opinii - także takiej, gdzie uważa że wystąpienie Dudy było bardzo świeże i energiczne, a to Komorowskiego odklepane z kartki.

Kulczycki zapraszając gościa do rozmowy na jakiś temat powinien się chyba spodziewać, że ten gość będzie miał albo takie zdanie, albo inne, i dać mu je wyrazić, nawet jeśli będzie sprzeczne z poglądami prowadzącego - to jest chyba standard dziennikarski, o którym Kulczycki tak dumnie mówił, prawda???
0 x
Awatar użytkownika
Dijon
VIP Expert
x 2
x 3

TVP INFO

Post autor: Dijon » 09 lut 2015, 1:16

Tak czy siak, Jarosław Kulczycki naraził się teraz "prawej stronie" i pytanie jest, czy było mu to potrzebne? Pewnie wcześniej też nie pałano do niego jakąś nadmierną życzliwością, ale to wydarzenie było idealnym pretekstem, aby listę tzw. "obrońców reżimu" poszerzyć o jeszcze jedną osobę. Wśród prezenterów/dziennikarzy (TVP Info) nie ma chyba nikogo takiego, kto by jakoś zbytnio antagonizował społeczeństwo. Nie ma tam osoby, którą spotykałoby jakieś swego rodzaju szykany, chociażby w Internecie, jak doświadcza tego np. Jarosław Kuźniar z TVN24.

Dawno w trakcie trwania programu nikt ze studia TVP Info nie wyszedł. Może nie było to jakieś ostentacyjne opuszczenie studia, bo odbyło się w trakcie emitowania materiału reporterskiego, ale jednak potem zostało to puste krzesło. Warzecha pojawiał się nie raz w TVP Info i pytanie teraz, czy nie zacznie się jakiś nowy bojkot tej stacji, na pewno on przez dłuższy czas się w niej nie pojawi. Ciekawe, co na to około-wSieciowe środowisko.
0 x
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kanały tematyczne TVP”